Infók a fórummal kapcsolatban

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

A dizájnal alapvetően nincs bajom, csak a görgőn nem látok semmit.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Csak azért mondtam az FFCentert, mert volt szó róla, hogy egységesítésre kerül a portál a Centerrel, és lesznek design-beli változtatások.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Hát ha megszakadok se tudok csinálni semmit sem a görgetősávnak...
A probléma az az, hogy a gördítősáv színei összefüggnek a fórum különféle színeivel. Ha azt akarom, hogy a csúszkának kerete legyen, akkor a fórumban is megjelennek mindenféle keretek, de véletlenül sem úgy, hogy jól nézzen ki.
...Gyakorlott web-dizájntervező programozók jelentkezését várjuk :lalala:

Előbb-utóbb tuti orvosolva lesz a dolog, de egyelőre remélem jó lesz még így. Ez egyébként tipikus Internet Explorer probléma. A Firefox például nem engedi, hogy a gördítősáv eredeti, jól látható színe bármilyen beállítással is változtatható legyen.

Ami az oldal komplett dizájnját illeti, szerintem sokkal egységesebb, és harmonikusabb, mint a portálé volt. Természetesen még korántsem tökéletes, de lesznek még változtatások, bőven ;)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

sztem jó ez így.legalábbis nekem tetszik :)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Jumbo Cactuar írta:Az FFcenter és a fórum kapcsolatát kissé összetettebbnek terveztem egyetlen bannerlinknél. Yubernek néhány dolgot már meséltem, de összefoglalom itt is akkor nagyjából a végleges tervet:

2. Jobb oldalon, a játékok szekcióinak végén mindenhol lennie kellene majd egy linknek, ami a fórum megfelelő témájába visz, valahogy így:

-=Bemutató=-
-=Story=-
-=Szereplők=-
-=Weapons=-
-=DEMO=-
-=Sephiroth=-
-=Végigjátszás=-
-=Game Script=-
-=Összes patch=-
-=Kérdezz a fórumban!=- <----

4. A vendégkönyv helyett is lehetne egy saját téma itt a fórumban.

5. A fórummal kapcsolatos hírek mehetnének ki az FFCenter hírek közé is (pl felhivás a Gil-es dologról, majd ha aktuális lesz)

7. Kissé egységesíteni kellene az arculatot, hogy látszódjon a kapcsolat.

8. Valamennyi leírás, ami ide belinkelésre került a megfelelő témába, az FFcenterre is mehet ki (és fordítva). Itt csak tippek/titkok és mellékküldetések leírásai lesznek majd, tehát karakterismertetők nem.
Ennek biztonsági okai is vannak: ha valamelyik oldal épp nem elérhető, vagy lassú, akkor a másikon nagy valószínűséggel meg lehet találni amit keres az ember.
Ami a 2. pontot illeti, azt a gportal sablon miatt továbbra is csak úgy tudnánk megoldani, hogy a menüpontra kattintva középen megjelenik a link, ami már ide irányítana. Ezt aszem el is kezdem, akkor, a már meglévő topicokra.

Módosítás: Az FFX, FFXII, FF7AC, Kingdome Hearts itteni témák belinkelve az FF Centeren.

4. pontban lévő ügyében már intézkedni kezdtem, a vendégkönyvet elzártam a be nem jelentkezett tagok és a regisztrálatlan látogatók elöl (de késöbb teljesen törlésre kerül majd), amíg ez az oldal be nem indul úgy istenigazából. És a fórumok menünél van egy link ide, amíg nem lesz vmi normális banner.
Viszont akkor tényleg jó lenne ha vki nyitna egy külön topicot vhova, ahhol az FF Center látogatói az FF Centerrel kapcsolatban kifejthetik a véleményüket.

5. Ami ezt az elképezést illeti: csak szólj mit írjak ki vagy adok hozzáférési kódot, és írd te ki nyugodtan az FF Centerre!

7. Na, ez sajna a gportal részről koránt sem egyszerű, mert ott sablonok közül lehet választani. Amugy nekem igazából nem tetszik az FF Center színvilága, lehetne vidámabb, élénkebb (több nap-színnel: sárgától a vörösig). Meg elhangzott már soxor hogy az FF Centernek kell egy önálló URL cím, nem ilyen francos gportal, aszem akkor majd meg lehet valósítani a teljes dizájn váltást az igények szerint. De ez a jövő zenéje. Addig megnézem van-e vmi hasonló szín-sablon gportal-on.

Módosítás: Közben átböngésztem az elérhető gportal-sablonokat de egyelőre a jelenlegi áll a legközelebb a Portál színvilágához. Lehet hogy gyártani is lehet sajátot, de én sajna nem értek hozzá.

8. Ehhez elösször rendbe kell tennem a zizz.uw.hu-t mert ott van egy fél tucat anyag, szal utánna majd belinkelgetem ide is oda is.

Módosítás: Ez is megvolna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizz 2006. jan.. 25. 17:26-kor.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Köszi a módosításokat, Zizz!

A dizájnt illetően éppenséggel az is megoldható, hogy én teszem ezt kicsit hasonlóbbá a Centeréhez. Máris van egy-két ötletem.

A gil-rendszerről:

Kitaláltam valami csúnyát :) Ugye felmerült az ötlet hogy a gil-eket be lehessen váltani valamire. Nos, én be tudom állítani, hogy ki legyen képes magának avatart, aláírást és saját rangot beállítani. És úgy nézne ki a dolog, hogy az új tagoknak ezeket a lehetőségeket valamennyi Gil-ért fogom csak engedélyezni :)

Pl:
Avatar: 500 Gil
Aláírás: 2000 Gil
Egyedi rang: 20000 Gil
(Meg persze lehetnek még egyéb Fix rangok is kisebb összegekért)

Sőt, még azt is meg tudom oldani hamarosan, hogy kinek a neve milyen színnel jelenjen meg pl a taglistán - ezekért is Gillel lehetne fizetni (mondjuk ez valahol 50000 körül lenne :) ).
Lenne egy Gil-es topik, ahol ezek a kérhető cuccok fel lennének sorolva, és ott lehetne "vásárolni" is. Az "elköltött" Gil-eket levonjuk a fórumozóktól.

Na, hogy tetszik? :D
Természetesen aki már állított be közületek magának bármit is, attól nem lesz semmi sem elvéve :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Ha nem lesz semmi elvéve akkor lehet de mondjuk valahogy így:
Avatar: 1 gil
Aláírás: 0.5 gil
Saját rang: 2 gil
:P :twisted:

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Nekem,tetszik, szerintem nagyon jó 5let!

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

ja,sztem is frankó!
még jó h már nekünk nem kell ezeket megvenni.de akkor mi mire fogjuk költeni a gilt ha már avatar nem kell meg aláírás se?mondjuk nekem nincs aláírásom,de nem is fog kelleni sztem...

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

én csak annyit tok hozzátenni h használjatok Firefoxot és nem lesz prob a görgővel :D

ja meg még hogy az egyéni rang az egyéni rang...szal jóval drágábban kellene adni sztem...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem is jó! :yes:
Az egyedi rang az legyen jó drága (3milka :twisted: )!
Gondolom csak 1-szer kell megvenni ezeket, nem minden egyes alkalommal.
Illetve NAGYON REMÉLEM... :!:
Meg az alaprangokból legyen jó sokféle! :wink:
---
OFF: Én vagyok a 13. tag! 8) Állat! :twisted:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

ez az egyedi azonosító az milyen?nem az amikor a nevem alatt van pl h fórumozó vagy más?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Valaki elmagyarázná nekem valaki, hogy most hogy is vannak ezek a csoportok? Mert hiába néztem meg ami róla írnak a segítségeknél, egyszerűen nem értem.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Sabin: amit te mondtál azok a rangok, az egyedi azonosító ami nekem is van: A LEHELŐ :)

kult: a csoportok olyan embereket fognak össze akik segítik az oldal munkáját, most eddig 2 csoport van: Moderátorok, VIP tagok. Ha egy hasonló motorral rendelkező fórumon bekerülsz vmilyen csoportba akkor lehetőség nyílik hogy használhasd az extra funkciók vmelyikét...én pl egy másik fórumon Multimédiás csoportba tartozok. :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

VIP? gondolom oda már nem is lehet oda csatlakozni, mert sehol sem látom. De sebaj, gondolom majd lesz még több csoport ugye?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A csoportoknak itt nem igazán van még jelentsége, semmilyen extra funció nem jár ha valamelyiknek tagja vagy; max annyi, hogy lehetnek különböző moderálással kapcsolatos témák, amiket csak a moderátor-csoport tagjai látnak.

Chrono: mit takar az hogy multimédiás? Azért jár valami extra funkció?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

van egy olyan fórum rész mint pl itt az Egyebek és abba a részbe csak mi írhatunk, képeket, videókat egyéb multimédiása dolgokat rakhatunk, vannak olyan témák amiket csak mi látunk stb

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

amit hozzátennék ehhez, hogy a rangok növekedésekor kaphatnánk x mennyiségű gilt, mintha lvlup lenne :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ez nem tudom miért lenne jó, de egyébként se lehet megoldani :P

(jóvanna, csak most jutott eszembe válaszolni :D )

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

végülis jobb később mint soha :)
de legalább a sok spammer mint én is kapta vmennyi gilt :D

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Kisebbfajta változtatások lesznek a nap folyamán a dizájnban, senki se ijedjen meg ha furcsa dolgok jelennek meg itt-ott :alien:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nagyon király az a FFVIII képregény! :D
LOOL! :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Sabin írta:nagyon király az a FFVIII képregény! :D
LOOL! :D
Ja hatalmasok. De most nincs új? Mi lesz szegény Squall-lal? Vajon örkökre vissza kell tartania? Vagy van isten és talál egy wc-t?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Köszi szépen, örülök hogy van akinek még újdonság :D Folytatás is lesz majd hamarosan, szerintem :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Emtrexx 2006. feb.. 4. 16:45-kor.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Gördítősáv láthatósága megoldva :sirály:

Lezárt