Vélemény a Baldur's Gate oldalról

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Vélemény a Baldur's Gate oldalról

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Itt írhatod meg véleményedet, észrevételeidet, ötleteidet, kérdéseidet az oldallal kapcsolatban. Természetesen a Baldur's Gate-esről, nem az FFportálról :)

--------------------------------------------------------------------------------------

Azoknak, akik nem ismernék a témával foglalkozó oldalt, itt megtekinthetik.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hi! Jó az oldal (mondtam h benézek |:DD )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Zi-chan írta: Hi! Jó az oldal (mondtam h benézek |:DD )
Helyes, nagyon örülök neki! (gyorsan reagáltam, igaz? :laugh: )

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nem baj!A lényeg a reakció! :)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tudja valaki az agyszivok ellen mi véd mert az Ámbrás melákokkal a templom kazamatáikban halálosak!?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ez a kérdés a inkább a másik témába illik, de akkor már válaszolok itt rá.

Agyszívók ellen, csak a Throne of Baal-ban szerezhető fegyver (Psion's blade+5) nyújt teljes védelmet. Addig meg idézz élőholtakat (csontváz, bone golem), mivel nincs agyuk, így rájuk nemhatnak a pszionikus támadások. Hátulról meg meglehet őket támogatni ijászokkal.

Ámbrás melák? Gondolom ők az Umber hulk-ok lennének. Ők is elég erősek a "confusion" varázslatukkal, de az ellen van védő varázslat, csak most nemjut eszembe a neve %-6

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az oldal szerintem nagyon jó, nekem néha jól jött, habár a történetet már többször végigjátszottam, néha meglepődök a questeknél:) Amúgy maga a játék szerintem messze a legjobb RPG történet tekintetében. Sokban messze felülmúlja NWN-t és a kiegészítőit.:)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Vendég írta:Az oldal szerintem nagyon jó, nekem néha jól jött, habár a történetet már többször végigjátszottam, néha meglepődök a questeknél:)
Köszi! Na igen a questek :) Sokat többféleképpen is meglehet oldani. Egyszer indítani kéne egy gonosz partyt, de a "pure soul"-om eddig sose vitt rá :)
Vendég írta:Amúgy maga a játék szerintem messze a legjobb RPG történet tekintetében. Sokban messze felülmúlja NWN-t és a kiegészítőit.:)
Történetét tekintve (meg sok egyébben is), szerintem is az egyik legjobb eddig megjelent játék. Nagyon jó RPG még a Fallout, és a Might&Magic 6.
A sima Neverwinter Nights-al játszottam egy keveset, de nekem sem igazán tetszett.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most én is éppen azon töröm a fejemet, hogy egy gonosz partyt indítsak, csak nem nincs annyi gonosz karakter szerintem, mert ugye priestnek ott van Viconia, Edwin a mage, ott a törpe harcos, de yoshimo meg meghal a szigeten, nem?

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Amúgy a végigjátszás hasznos, de vannak benne szerintem olyan dolgok, amiket más sorrendben érdemes csinálni. Pl a Temple Ruinsnál az árnysárkányt már a 2. fejezetben le lehet vágni.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Vendég írta:Amúgy a végigjátszás hasznos, de vannak benne szerintem olyan dolgok, amiket más sorrendben érdemes csinálni. Pl a Temple Ruinsnál az árnysárkányt már a 2. fejezetben le lehet vágni.
Megoldható (távolról cloud kill hegyek technika), bár szerintem akkor még nincs elég erős a party hozzá. Amúgy meg természetesen nem fontos abban a sorrendben csinálni, mint ahogy én írtam :) Sokmindent sokféleképpen lehet csinálni a játékban, és épp ez a szép benne, hogy nem lineáris, rengetegszer végigjátszható. Én 4szer csináltam végig teljesen (Cavalier, Ranger, Mage, Druid), a többi kasztal, csak a stronghold küldetések befejezéséig.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Én meg pár napja kezdtem újra haverral! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

MoonDragon írta:Én meg pár napja kezdtem újra haverral! :)
Helyes! :)
Asszem valahogy neten keresztül is játszható, vagy csak hálóban? Szívesen kipróbálnám (végigjátszanám), 1-2szer úgy, hogy minden karaktert valaki más irányít.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Ugy tudom lehet net-en is!De nem tom hogy kell!

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Lehet neten is, mert én úgy kezdtem el, mellesleg én most is multiban játszom a grp miatt, így most a grpban van egy Mage,Renger, Thief, Harcos/Berserker, Sir Anomen és Keldorn
_Elég jó grp, amúgy összes sárkányt le lehet nyomni cak először le kell verni a mageval a védelmét.
Amúgy itt is csinálhatnánk egy ulti grpot:)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Meglehet beszélni! :)
De én juli 4.én megyek nyralni 2 hétre szal nem leszek! :D

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Ez nem ide vág!
Sztem kéne új téma ide!Mondjuk Baldur's Gate hírek!Vagy hasonló! :) Ebbe lehetne hírek,pletykák ilyenek...ami a Baldur's Gateval, és a Forgoten Realms-al kapcsolatos!
És mondok is egy hírt!Úgy olvastam, hogy csinálják a Baldur's Gate 3-mat! !amazed !amazed !amazed

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok,már régota keresek egy ilyesmi oldalt.Nekiveselkedtem többször is a BG I-II-nek meg az IWD-nek,de elég gyenge angolsággal (meg 43 éves fejjel) igen gyengus erdmények születtek. Nagyon érdekel a téma (annak idején pl a BG II colectors editiont is megvettem).
Örülök,hogy a nálam ügyesebb és okosabb fiatalok erre forditják az idejüket nem a sok hülyeségre.

Maradok az örök harcos : Darkgod

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Üdv itt! :)
Én nekem sincs sok angol tudásom!csak ami rám ragadt a játékok során! :D
A Baldur's-ok viszik a pálmát!De az Icewind is naon jó!Nekem alapból tetszik a Forgotten Realms!
Az egyébb rovatban van Könyv topic!ha akarod nézd meg!ott vannak könyv címek!forgotten realmsosok(pl: Drizzt könyvek) és még sok más! |:DD
Én meg örök Kósza vagyok! :D

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Annak idején játszottam például az Imperiummokkal , a Jagged Alliace sorozattal de királyabb legyakni a szörnyeket kardal (mégha varázs kard is) mint lepuffantani 300-ről.Ezzel nem a fenti progikat fikázom hanem a BG-et dicsérném.Az ötletet köszi az örök kószának.Bár nem szorosan a témához tartozik de tudtok (mint a témán rajta levők)valamit a BG 3-ről?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Még nem sokat!Én is csak most tudtam meg nemrég hogy készűl!

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok ! Valaki tudná a Drizzt-ről szóló regényeket sorrendben ? az elsőt most olvastam de nem tudom melyik következő.Köszönöm.A topic témájához csatlakozva : király az oldal,vannak hozzáértők (ezért irok ide ilyen kérést)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Üdv Darkgod!

Először is thx, a dicséretért, örülök ha segítségedre volt/van az oldal. És mi "fiatalok" is örülünk neki, hogy vannak a felnőttek közt is páran, akik tudnak játszani (főleg ilyen nagyszerű játékokkal) :) Nemtudom Final Fantasy-val játszottál-e már, ha nem akkor ajánlom hogy próbáld ki az egyiket, pl. az FFVII-et.

A Drizzt-es könyvek pedig sorrendben:
Otthon
Száműzött
Menedék
Kristályszilánk
Ezüsterek
A félszerzet ékköve
Örökség
Csillagtalan éj
A sötétség ostroma
A hajnal ösvénye
Csend pengéi
Világ háta
Szilánk szolgája
Kardok tengere
Ezer ork
Magányos drow
Két kard

Érdemes mindet elolvasni (nekem már csak az utolsó nincs még meg :) ), mert nagyon jó könyvek.
Emellett ajánlom a "Pap-ciklust" is a fugyelmedbe, mert jópár szereplője feltűnik a Drizzt-es könyvekben.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm a könyv sorrendet és a játék ötletet !

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az utolsó kivételével én is megszereztem minden Drizzt-est.Kapható valahol az utolsó ?

Lezárt