Javaslatok, ötletek, észrevételek (régi)

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

hát én ebből semmit sem értek ami itt folyik :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Már én se nagyon értem.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Ötlet a fórumhoz, amit chatboxban is említettem, az a bizonyos Newbie Zone, ahova amolyan bemutatkozás szerűt írhatnának az újonnan regisztrált tagok akik fórumoznának.
Egyelőre nem jut eszembe semmi más korszakalkotó ötlet, majd ha lesz akkor szólok :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Én csak egyet mondok: ZSÍROSDESZKA!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

X-master: az a téma mindenképp meg lesz csinálva, de majd csak a többi változtatással együtt.
Most egyelőre formai ötletekre lennénk kíváncsiak az oldallal kapcsolatban.
Jah, és még valami: túlzottan nagy megrökönyödést váltana ki ha a maximális avatarméret le lenne csökkentve 85*85 pixelre?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Sztem annyira nem!bár sztem ez a méret ami most van jó!

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Ha csökkentjük az avatarok méretét, kéne egy olyan cucc az oldalra ami automatikusan kisebbre csinálja az avatarokat 85 x 85 px-nél hogy ne is torzuljon annyira.
Ha kell, asszem tudok adni pár új smiley-t is :)
Mondjuk az aláírásban szereplő képek méretét is le lehetne korlátozni mondjuk 500px * 300px -re, nomeg a banner, amire finalfantasy.srv.hu van írva :)

finalhu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. márc.. 5. 12:31
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: finalhu »

Új regisztrálók először mutatkozzanak be egy külön fórumtémában legalább x-száz karakterben, és csak később postolhassanak a többi témába! Milyen ötlet? :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ezzel csak az a gond, hogy úgyse fogja mindenki betartani. Lásd fórum szabályzatot se olvassa el a tagok legalább 60%-a.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az avataroknál az lenne a cél, hogy legyen valami szabvány, és egységes legyen a hozzászólások kinézete. Jelenleg szinte mindenkié máshogy néz ki (van aki mindenféle nőket rak folyton be aláírásnak meg avatarnak :rolleyes: ).
Esetleg az is előfordulhat, hogy csupán az oldalra alapból feltöltött avatarok közül lehet majd választani a távolabbi jövőben (nem a most fennlévők közül, lesznek majd újak). Illetve a régebbi fórumozók saját avatarjaikat megtarthatják és kérhetnek is maguknak egyedit (ez sok fórumon így van, sőt van ahol fizetni is kell a saját avatarért!).

Az aláírás méretét nem lehet automatikusan szabályozni ha jól tudom, azt legfeljebb a moderátorok tudják ellenőrizni.

A szmájlik egységesítve lesznek hamarosan, nem lesz köztük sárga is és zöld is, hanem csak egy szín.

Ha minden igaz a rangok kijelzése is meg fog változni, de erről Nefrit még nem tud :)

A bemutatkozásos fórumot azért nem lehetne mindenkire ráeröltetni, mert vannak akik csak gyorsan kérdezni akarnak valamit és utána tovább állnak, tehát nem céljuk hosszabb ideig itt tartózkodni, és ezért bemutatkozni sem akarnak.
De azért meg fogjuk valahogy oldani hogy minél többen hozzászóljanak.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Aki újonnan regisztrált az mind1 hova klikkel, az újaknak létrehozott fórumba kerül amíg nem ír :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

avatarok: há nemtom nekem mind1 hogy milyen nagyságú lesz...viszont azzal hogy ne én válasszam ki a saját avataromat (olyat amilyet én szeretnék) azzal nem értek egyet. :)

rangok: 1. szerintem azon kellene legfőképp változtatni hogy a hsz-ek mennyiségén, ugyanis így rengeteget kell írni hogy vki elérje a 10. szintet...asszem Emtrexx te 8. szinten vagy és már a 7-8 szint között is nagyon nagy volt a külömbség....és ha arányosan vesszük akkor 9-10 szint között már majdnem 1000 lesz a külömség, de nekem mind1, csak szóltam :p

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Chrono írta:...viszont azzal hogy ne én válasszam ki a saját avataromat (olyat amilyet én szeretnék) azzal nem értek egyet. :)
Nyugi, Te és a többiek régóta megbecsült fórumozók vagytok itt, nektek mindig mindent szabad lesz :yes: A korlátozások alighanem csak az újoncokra fognak vonatkozni :)

A szintlépések azért vannak így beállítva, mert azt akarjuk hogy a tízes szintet csak azok érjék el, akik évekig kitartóan fórumoznak és tényleg rendszeresen, kitartóan látogatják az oldalt. Az alsó szintek között pedig azért kisebb a különbség, hogy a kezdők jobban haladjanak felfelé és ez buzdítsa őket a további aktív jelenlétre :yes:

finalhu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. márc.. 5. 12:31
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: finalhu »

Nefrit írta:Ezzel csak az a gond, hogy úgyse fogja mindenki betartani. Lásd fórum szabályzatot se olvassa el a tagok legalább 60%-a.
Emtrexx írta:A bemutatkozásos fórumot azért nem lehetne mindenkire ráeröltetni, mert vannak akik csak gyorsan kérdezni akarnak valamit és utána tovább állnak, tehát nem céljuk hosszabb ideig itt tartózkodni, és ezért bemutatkozni sem akarnak.
Jótehát. Én úgy gondoltam, hogy ne tudjanak egyből a többi témába írni, csak abba, vagy esetleg még egy ilyen kérdezz-felelek fórumtémába, Emtrexx helytálló megfigyelése alapján. Amúgy az egységesebb megjelenítést támogatom. :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

jó hát hogy ha ennyire le akarjátok korlátozni az újoncokat akkor sztem csak az ilyen témákba írhatnak majd hogy: Első FF élmény, KInek melyik játékban mi a kedvence, végigjátszás meg a FF kontra PC.....

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Az avataros dologban én is egyet értek Chronoval! :)
Emtrexx írta:
Nyugi, Te és a többiek régóta megbecsült fórumozók vagytok itt, nektek mindig mindent szabad lesz A korlátozások alighanem csak az újoncokra fognak vonatkozni

Ez így helyes! :)

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Nyugi, Te és a többiek régóta megbecsült fórumozók vagytok itt, nektek mindig mindent szabad lesz A korlátozások alighanem csak az újoncokra fognak vonatkozni
Én is? :? Bo)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az, hogy az újoncok csak bizonyos témákba írhassanak megoldható, de lehet hogy akkor a többi témát nem is fogják látni, tehát nem kapnak valós képet a fórumról, ami szerintem nem lenne jó, de majd ki kell próbálni.
De szerintem annyira nem fontos ez az egész hogy ilyen drasztikus szankciókat vezessünk be :) Egyébként meg az Első Final Fantasy-élmény téma is egyféle bemutatkozás, nem? :)
X-master írta:Én is? :? Bo)
Naná ;) Mindenki aki tevékenyen, "értelmes" hozzászólásokkal van jelen (mégha nem is olyan régóta, vagy csak ritkán).

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Emtrexx írta: Egyébként meg az Első Final Fantasy-élmény téma is egyféle bemutatkozás, nem?
jah, de mondjuk nekem tök mind1 hogy ki melyik témát látja, csak azt kéne megoldani hogy bizonyos számú hsz alatt ne lehessen új topicot nyitni.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

csak azt kéne megoldani hogy bizonyos számú hsz alatt ne lehessen új topicot nyitni.

Na hát az az amit nem lehet megoldani :) (Ha jól tudom). Vagy mindenki nyithat, vagy senki (a moderátorok kivételével). De elég rég nem volt már ebből probléma, úgyhogy ez a kérdés sem túl égető, szerintem.

Viszont azt hiszem van ötletem, hogy hogyan oldjuk meg a Gil-adományozós dolgot :)

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Fölösleges témák nem nyílnak úgy vettem észre és téma is nagyritkán nyílik, úgyhogy az új usereket nem hiszem hogy le kéne korlátozni e téren.
A szabad avatar választás jogát én is fenntartom. :P Méretben mehetünk alább, nem bánom. :)

Mi ez a gil adományozás endszer? :) Olyan mint az ac.net fórumon? Mire lehet majd beváltani? :) Túl sokat kérdezek? :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Yuber írta:Mi ez a gil adományozás endszer? :) Olyan mint az ac.net fórumon? Mire lehet majd beváltani? :) Túl sokat kérdezek? :D
Nem akarok semmit sem mondani egyelőre, mert nem tudom még hogy kivitelezhető-e, az én fejemben csak az elmélet van meg :)
Meg nem is lenne jó mindent előre lelőni, legyen meglepetés :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Na én már kiváncsi vok! :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

.....mindig titokzatoskodik.......

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egy kérdés: szerintetek fontos-e az a kijelző, ami mutatja hány hozzászólás érkezett legutóbbi látogatásod óta?

Azoknak, akik minden nap járnak ide, azoknak biztos hasznos, viszont mások esetében szerintem kártékony is.

Pl az új regisztrálóknak az első bejelentkezésnél azt írja ki, hogy 6000 új fórumüzenet, 200 hozzászólás, 30 új hír, stb stb. Szóval elég zavarbaejtő mennyiség, ami szerintem elrettenti őket attól hogy olvasgani kezdjenek, lévén hogy ennyit úgysem tudnak elolvasni, és inkább itthagyják az egészet.

Ugyanerre panaszkodtak sokszor a többiek is, akik hosszabb fórumozás után rövidebb időre távolmaradtak, majd a következő bejelentkezésnél töménytelen mennyiségű új üzenetet mutatott neki a kijelző, ami elijesztette őket attól hogy a lemaradás behozásába fogjanak és inkább odébbálltak.

Nektek mi a véleményetek?

Lezárt