Javaslatok, ötletek, észrevételek (régi)

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Szia Zizz!

Mielőtt Nefrit jön és válaszol a technikai kérdésekre, elmondanám az én véleményemet.
Ezt az oldalt direkt olyan formában szeretnénk felépíteni, amire viszonylag még nincs példa hazai FF-es berkekben. Szóval, sok oldalon vannak letöltések, számtalan helyről lehet demókat, patcheket, előzeteseket leszedni, külföldön ezrével vannak olyan helyek, ahol háttérképekben lehet dúskálni. Velük nem is akarunk versenyezni. Olyasmit szeretnénk, ami még nincs.
Nincs még például itthon sehol önálló FF fórum - hiszen mindenhol máshol óriás játékfórumok (Gamestar, PCDome, esetleg Index) szárnyai alatt él csak ez a téma - itt az egész fórumot neki szentelhetjük.
Nem nagyon lehet sehol máshol olvasni kisebb a témához kapcsolódó érdekességekről - épp azért, mert mint mondtad is, sok FF oldal van, amik "tetszhalottak".

Az FFCenter-t én személy szerint nagyra tartom, tetszik hogy sorban csináljátok a leírásokat. Én magam is sokat járok oda ez ügyben, és másokat is gyakran irányítunk oda. Továbbá ha ti a játékletöltésekre akartok koncentrálni, természetesen meghagyjuk nektek ezt a területet. Én mindig is azt szerettem volna, ha ez az oldal kiegészíti a többit és nem pedig átveszi a helyüket. Tehát részemről bármiféle megállapodásra hajlandóak vagyunk, ha erre gondolsz.

Hmm, asszem ennyit akartam. A többi kérdésben Nefrit illetékesebb :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 8. 21:10-kor.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Végigjátszásokat, meg táblázatokat ide is tervezünk. Bár nem hinném, hogy az FF játékok leírás nélkül nem vihetők végig. Ha valaki esetleg elakadt, ott a fórum, kérhet segítséget. Ugyan említettem már többször is, de leírom megint, szerintem sokkal nagyobb élmény saját erőből végigvinni a játékot, és megoldani a feladványait, mint egy leírást olvasva. Patch-ek vannak, demot (szerintem nincs értelme), game-eket, meg alapból nem (szerzői jogsértés lehetősége miatt) nem teszünk ki az oldalra!
Zizz írta:Jah, még amit látok: ti is a tárhelyszolgáltató séma-oldalfelépítését használjátok ?
Ezt nem egészen értem.
Zizz írta:Vagy terveztek pl. új dizájnt a közeljövőben, ill. saját domaint?
bő két hónapos az oldal, és már volt rajta többször dizájn alakítás. Ha csináltál már egyedi webdizájnt, tudhatod, hogy nem kétperces meló. Vannak akik ebből élnek (és most nem rólam van szó!).

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Nem gondoltam semmi ilyesmire. Nem akarok beleszólni hogy mit csináltok a saját házatok táján, csak szimplán kiváncsi voltam. Már csak azért sem akarok belefolyni ezekbe, mert így is túl sok projectben veszk már részt, és mostanság már az is nagy haladás nálam ha az egyikkel foglalkozni tudok. Pl: A szerepjátékban én válaltam be az összes kaszt elkészítését... %-6

Tényleg ti a hozzászólásotok végén lévő képeket hogyan rakjátok be? Minden hozzászólás alkalmával újra és újra vagy van vmi más módja?
Nefrit írta:
Zizz írta:Jah, még amit látok: ti is a tárhelyszolgáltató séma-oldalfelépítését használjátok ?
Ezt nem egészen értem.
Úgy értem hogy modulokból, ablakokból épül fel az oldal

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én kérek elnézést, ha az előző hozzászólásom kissé szúrós lett.
Az aláírás a fórum része, magától kerül be minden hozzászóláshoz.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Mivel Nefrit nem válaszolt a kérdésre, megkísérlem én:
Ha jól tudom ez az oldalt teljesen sajátkészítésű (a színek, a képelemek, az elrendezés) de természetesn egy adott portálmotort használ. Jól mondom, Nefrit? ?!

Ja, és kösz a méltató szavakat, Zizz! Tényleg jó lenne ebből élni :)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Alig pár napja járok ide, és azt látom hogy egyre látogatottab a fórum (annak ellenére hogy adsl-re van optimalizálva - mert ugye még nincs mindenkinek adslje - jó lenne egy Bare-bone site változat is mint a FF Compendiumon ). Nah szal, szép jövője lehet a fórumnak ha ez a tendecia tart tovább.

Éppen ezért arra gondoltam, hogy a Shrine of Nigth Souls nevezetű, főként Final Fantasyval fogalakozó fórumot, ami sajnos nem túl látogatott :( BEOLVASZTHATNÁNK-E a ti fórumotokba? Mert abban a fórumban a Final Fantasy XI az egyetlen viszonylag népszerű téma (a Shrine eredetileg a PC Domeon lévő FF fórumot kívánta felváltani, nem sok sikerrel).
Persze én csak egy moderátor vagyok azon a fórumon, de a tulaja az egyik legjobb barátom Misi (ismertebb netes nevén Merma). Már neki is megemlítettem ezt, részéről oké, bár gondolom ő is be fog ide nézni, és majd elmondja a saját elképezlését. Ha nektek is megfelelne, akkor csak a hogyanokat kéne megbeszélnünk.

U.I.: a Shrine is egy mostanában indult fórum

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Zizz: a beolvasztást konkrétan hogy érted? Nyissunk itt is a tiétekéhez hasonló témákat? Nyissunk külön részleget a fórumban a ti nevetek alatt? Mozgassunk át onnan hozzászólásokat ide? (Ez utóbbi - sejtésem szerint - nem fog menni)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 8. 21:13-kor.

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Huh, az a baj hogy még én se tudom, majd még konzultálok erről Mermával. Persze az 'utóbbi' lenne a legjobb megoldás, és egyben a legkevésbé kivitelezhető is.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát az utóbbi megoldás csak elég nyakatekerten lenne megvalósítható. Átmozgatni, szerintem nem lehet. Max. azt, hogy csinálni egy topicot, utána regisztrálna ide minden ott lévő tag, és ugyanolyan sorrendben beírnák az üzeneteiket ide. Nos ez szerintem, igencsak Mission Impossible kategória.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

~:( ~:(

Nefrit: ez az oldal olyan szinten nem hajlandó betöltődni bizonyos napszakokban (mint például most már órák óta), hogy szerintem csak emiatt egy jó 30-40%-kal biztos kevesebb a visszatérő látogatónk.
Légyszi vázold már fel, hogy mit tudsz az srv-ről. Ez már így marad örökké? Nincs lehetőség más tárhelyre költözni?
Egy fizetős tárhely mennyibe kerül? Egyáltalán milyen tárhely kell hozzá?

Arrgh, nekem már annyira elegem van ebből... :|

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát ami ma este volt, tényleg nem volt piskóta!
Ahogy olvasgattam, az elérhetetlenség fő oka az "srv" szerver leterhelsége. Itt elsősorban a warez oldalakat említik, amik nagyban terhelik a szervert. Másik ok amit említenek, hogy az "uw"-n megszünt a MySql szolgáltatás, és sokan átnyergeltek az srv-re. A tényleges okokat szerintem max az üzemeltető tudja.
A fizetős tárhely mindenhol más összegbe kerül, ennek utána kell nézni. Költözni lehetne, csak találni kellene egy helyet, ahol legalább ugyanennyi funkció engedélyezve van mint itt az srv-n, hogy az oldal minden jelenlegi szolgáltatása futhasson. Az ATW pl. jó lenne, de ott nem működik a galéria (persze hogy ez a fizetős részere is igaz-e, azt nem tudom).

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

És mondjuk akkor mi lenne ha az oldal költözne csak a galéria maradna? Bár most lehet hogy hülyeséget mondtam :|

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Nefrit írta:Hát az utóbbi megoldás csak elég nyakatekerten lenne megvalósítható. Átmozgatni, szerintem nem lehet. Max. azt, hogy csinálni egy topicot, utána regisztrálna ide minden ott lévő tag, és ugyanolyan sorrendben beírnák az üzeneteiket ide. Nos ez szerintem, igencsak Mission Impossible kategória.
Akkor csinálj(ak?) egy topicot Final Fantasy XI címmel, az eddigi hozzászólások pedig 1 hozzászólás keretén belül kerülnének be, (persze jelezve lenne, melyik ottani felhasználó mit/melyiket írta), közben én odaát már írtam is egy felhívást, hogy itt folytatódna tovább a téma. Aztán remélem tényleg jönnek és regisztrálnak itt és folytatják. És nem csak ők hanem a már itt lévő tagok is.

Merma (aki mint látom az elsők között regisztrált ide, mégse láttam multkor még egy hozzászólását sem) még annyit fűzött hozzá, hogy az FFXI-es saját screenshootokat is szeretné áthozni ide. Gondolom nyitható egy album ezek számára (persze csak az általuk készített screenshootokról lenne szó).

Ti nyitjátok a topicot, vagy én nyissam?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Zizz! Az FFXI topik már megvan, Jumbo megelőzött :)
Szerintem csak azokat a hozzászólásokat hozd át, ami a játékkal kapcsolatos információval bír, különben kisregény méretű lesz.
Saját albumot elvileg tudok nyitni, de van egy olyan gond, hogy a tárhely mérete lassan betelik. Ezzel az a gond, hogy a képtárba feltöltött képek is az oldal tárhelyén vannak (mert ott kell lenniük mindenképp)/oda kerülnek. Szóval lehet úgy kéne megoldani a képeket, hogy külső tárhelyről linkelnétek be a fórumba, mert azt a maradék kis helyet, ami van, vésztartaléknak akarom fenntartani. De azért megnézem pontosan mennyi hely van még. Ja és hány mega lenne a képek?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Lenne egy olyak kérdésem hogy mi lenne ha nyitnánk az Egyébben egy Könyv topicot is?
Mert sokszor elő jöttek más témákban is a különböző könyvek, meg ha már van film, sorozat téma akkor lehetne könyv is!Szerintem más is örülne neki! ;)
És így lehetne mindenféle a könyvekről is dumcsizni! :)
Nos? ?!

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Nem lehetne visszaállítani a fórumot az előző méretére? Elég zavaró, hogy jobbra balra kell scrolloznom (800x600). B)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Meg a baloldali menüket a fórumnál (visszaállítani)... mert én szeretek kattintgatni az új üzeneteket stb összesítő lapra (aszem az a new.php)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát, Nefrit, ez lehet hogy nem jött be :)
Bár nekem nagyon tetszik az új, tágas fórum.
Esetleg azt kellene, hogy összehúzni középre 800 pix szélesre, hogy Yubernél is jó legyen :)

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

hiányzik a chatbox :( jó így nem kell mászkálnom, hogy lássam az üzenet végét, de akkor is hiányzik, hogy nem látom a chatboxot :( meg meg mindig vissza kell menni, ha látni akarom, hogy ki mit, hova írt. hüpp.
(ez megint egy igen értelmes hozzászólás volt :) )

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

A régi nekem is valahogy jobban tetszett! &|
Így gyorsabb amúgy az oldal? ?!
Vagy mért lett megváltoztatva? ?!

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Nekem is jobban tettszett eredeti, olyan rossz. hogy nem látom a chatbox-ot. :(
Nagyon hiányolom. &|

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Egyenlöre így marad a fórum, csak a hozzászólások oldala lesz ilyen csetboxmentes (meg a leírásoké). Több oka is van neki.
Az elsö, hogy így gyorsabb a fórum betöltödése, és nem is szaggat az oldal görgetéskor.
A második, hogy csökkenni fog az oldal szélessége, azért, hogy 1024×768-ban elférjen az oldal a képernyön, és ne kelljen oldalra görgetni.
A csetbox üzeneteket meg fórum olvasás/írás közben úgysem látjátok (legalábbis a legfrissebbeket), ha meg átléptek egy másik témába, akkor már ott a csetbox és láthatjátok az azóta írt üzeneteket.

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

Hát jó lesz ez így de nekem lenne egy kérdésem:

miért van az hogy néha frissül a chatbox magától néha meg egyátalán nem hanem csak ha oldaltléptetek

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Akkor legalább ez a link legyen elérhető a fórum közben is:
"Utolsó látogatásod óta
xx új hír,
xx új cikk,
xx új chatbox üzenet,
xx új hozzászólás,
xx új fórum üzenet,
xx új tag.
Kattints ide a listához"

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

sexu: a chatbox elvileg csak akkor frissül, ha frissíted a lapot, vagy más oldalra lépsz, ami lényegében szintén lapfrissítés. Én még nem vettem észre, hogy csak úgy magától frissülne, persze ez nem jelenti azt hogy nem volt ilyen. Talán ghost van a shell-ben :)

zizz: ha témát váltasz, akkor oldalt ott van az említett menü, meg tudod nézni. Ha meg a fórumüzenetekhez is betennénk megint, akkor ugyanott vagyunk mint elötte.

Lezárt