Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Axel »

Gyakori hiba... Én első végigjátszásra megkaptam, de másodszor már én se. Egyébként leszállsz Zanarkand Ruins-ra és lopkodod a zombi őröktől a Purifying Salt nevű tárgyat. Ha 30 összejött, akkor építsd be valamelyik tárgyba. :angyal:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Érdekes...nekem elsöre nem volt semmi és másodikra adta be a fegvert...(azóta már van vagy 3 NO ENC-es fegyóm XD )

gekkoka
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008. márc.. 22. 19:14

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: gekkoka »

Köszi szépen! Hát ezek szerint megvolt ez nekem, de méghozzá milyen rég! Csak nem tudtam hogy hívják :mrgreen: Tidusnak egy fekete kardja, de még használtam is az egyik csatába kipróbáltam, de mivel csata közben vettem elő értelem szerűen nem működött. Egyszer majdnem eladtam :D Hát ez tényleg nem semmi, végre szabadon mászkálhatok, még egyszer köszi!

gekkoka
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008. márc.. 22. 19:14

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: gekkoka »

Üdv! Még kéne egy kis segítség, hol találok return sphere-t vagy teleport sphere-t vagy akármit amivel vissza tudom terelgetni a megfelelő helyre karakterem fejlődési útvonalát?

Lulu képességeit jelenleg Wakka tábláján fejlesztem jobb híján mivel, kellet az MP elvonási képessége, és a félretett return sphere-t véletlenül felhasználtam egy aeon fejlesztésére. Aztán most szarban vagyok, mert kéne már demizni meg halált osztogatni és efféle cuccokat művelni.
(ezektől csak néhány abiliti sphere választott el, nagy hülye voltam hogy ezek megszerzése helyett elkalandoztam... :( )

Aztán: Megéri e feláldozni az összes Mega Phonixdown-t egy Auto Phonixdown funkcióért egy pajzsba, illetve ez működik akkor is ha mindenki halott az adott partiban?

Aztán következő problémám: Yunaleska legyőzése után ottfelejtettem valamit egy ládában, sajnos visszafelé egy dark Bahamut szeretett volna velem harcolni. Szegénynek csalódnia kellet, igen rövid harc volt, 1 körös, az egyetlen problémám ezzel csak az, hogy nem én kerültem ki győztesként :?

Van remény hogy megszerezzem a láda tartalmát, vagy felejtős a Bahamut piszkálgatása?

Végül de nem utolsó sorban, ha valakinek megvan az ultimate fegyvere és ahhoz (most nem tudom pontosan hogy hívják) az első kiegészítése de a második nincs. Ez akkor is átalakítható egy erősebb fegyverré? (csak max nem olyan erőssé mint mindkét kiegészítővel?) Vagy ez hogy működik, mindenkinek meg kell legyen mindene a fegyverhez?

Mert ha igen akkor kár vesződnöm, mert se Tidus se Wakka fegyverére nem számíthatok, ugyanis se dark aeonokat nem fogok legyőzködni se Blitz ball mecset nem fogok játszani ebben az életben... (páne nem 200-at) Mindkettőt kihagyhatták volna a játékból, semmi értelme és csak idegbe veri az embert :2guns:

Előre is köszönöm a segítséget, és bocsánat a sok kérdezősködésért, de most játszom először Final Fantasy-t és még nem vagyok képben :angyal:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Axel »

gekkoka írta:Lulu képességeit jelenleg Wakka tábláján fejlesztem jobb híján mivel, kellet az MP elvonási képessége, és a félretett return sphere-t véletlenül felhasználtam egy aeon fejlesztésére. Aztán most szarban vagyok, mert kéne már demizni meg halált osztogatni és efféle cuccokat művelni.
(ezektől csak néhány abiliti sphere választott el, nagy hülye voltam hogy ezek megszerzése helyett elkalandoztam... :( )
Ezekből ládákban nagyon kevés van, úgyhogy Bribe képességet használva le kell fizetni a szörnyeket. Segíthet
gekkoka írta:Aztán: Megéri e feláldozni az összes Mega Phonixdown-t egy Auto Phonixdown funkcióért egy pajzsba, illetve ez működik akkor is ha mindenki halott az adott partiban?
Szerintem igen. Egyébként csak 30 db kell és ha lemész Sanubia Desertbe akkor azokat a repülő izéket lefizetveapsz Mega Phoenixet. Egyébként lehet nélküle élni még Omegában is, de a táposabb Arena monstereknél nem árt. Nálam csak Auronnak volt beépítve mert ő minden támadást túlélt., szóval szerintem elég csak egynek.
gekkoka írta:Aztán következő problémám: Yunaleska legyőzése után ottfelejtettem valamit egy ládában, sajnos visszafelé egy dark Bahamut szeretett volna velem harcolni. Szegénynek csalódnia kellet, igen rövid harc volt, 1 körös, az egyetlen problémám ezzel csak az, hogy nem én kerültem ki győztesként :?
Hát lehet Yojimboval próbálkozni, de kell hozzá türelem. Meccs eleján egy Zanmatot, hátha bejön. :roll:

gekkoka írta:Végül de nem utolsó sorban, ha valakinek megvan az ultimate fegyvere és ahhoz (most nem tudom pontosan hogy hívják) az első kiegészítése de a második nincs. Ez akkor is átalakítható egy erősebb fegyverré? (csak max nem olyan erőssé mint mindkét kiegészítővel?) Vagy ez hogy működik, mindenkinek meg kell legyen mindene a fegyverhez?
Igen átalakítható de nem lesz erősebb egy sima fegyvernél.
gekkoka írta:Mert ha igen akkor kár vesződnöm, mert se Tidus se Wakka fegyverére nem számíthatok, ugyanis se dark aeonokat nem fogok legyőzködni se Blitz ball mecset nem fogok játszani ebben az életben... (páne nem 200-at) Mindkettőt kihagyhatták volna a játékból, semmi értelme és csak idegbe veri az embert :2guns:
Türelem az egész. :álszent:

gekkoka
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008. márc.. 22. 19:14

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: gekkoka »

Köszi! Akkor látom, még sok játékórát fogok beleölni. Ultimate fegyverek nélkül mennyi az esélyem hogy befejezzem a játékot? :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Axel »

Mennyi az esélye, hogy befejezed Utimate fegyverek nélkül? Válasz: 100%, hogy befejezed. :D Uccsó Boss nagyon könnyű. Max Sin inthet be, de már egy Aeon is kicsinálja... :D

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Arxur írta:A titkos fegyverekről van egy leírás belinkelve a legelső hozzászólásban.

Lv. 4 kulcsból pedig van jópár Omega Ruinson.
Tudom, hogy van leírás, mert én is aszerint haladok a fegyverek megszerzésével. De írtam is a kommentembe. Végülis tök mindegy, mert már közbe rájöttem magamtól is, hogy mit kell csinálni, de azért köszi.

Az Omega Ruinsos tipp jól jött. :)

gekkoka
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008. márc.. 22. 19:14

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: gekkoka »

Sziasztok! Nemrég végigjátszottam életem első FinalFantasy-ját hát mit ne mondjak sose gondoltam volna hogy ennyire megszeretem ezt a játékot, először annyira gagyinak tűnt, de nem bánom hogy megvettem sőt. Pedig kishúgomnak vettem mégis én játszom vele 22 évesen mint egy kisgyerek :D

A vége igazán megható volt, nagyon egyben van ez a játék.
Szívem szerint nem fejeztem volna még be, de már nagyon türelmetlen voltam tudni akartam mi a vége, most pedig egy korábbi mentést betöltve játszom vele, nem tudom megunni, addig tolom míg mindenkit legyőzök a játékban, a darkaeonokat is :wink:

Keresgettem a neten és felmerült pár kérdésem, ki tudja megmondani mire jó a pendulum nevű gömb vagy a fehér illetve sötét varázslat gömb? Vagy ha létezik ezekről valamilyen leírás az is jó volna.

A segítséget előre is köszönöm!

gekkoka
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008. márc.. 22. 19:14

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: gekkoka »

Visszaszívtam megtaláltam amit kerestem, ha valakit érdekelnek a cuccok, és hogy mire valók itt megtaláljátok a leírásokat:

http://www.drslice.com/games/ffx/item/71/

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Megaelixir-t és Dark Matter-t honnan tudok szerezni? Mert a Dark Matter-nél tudom, hogy a Dark Aeonok-tól lehetNE csak nekem nincsenek...úgyhogy esetleg vmi másik megszerzési mód jól jönne.

szerk.: már lényegtelen, kitapasztalatam melyik szörny adja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Timusz 2008. szept.. 7. 18:33-kor.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

X-2-ről lenne szó. Újra elővettem 2 év után és sikerült elsőre a LadyLuck Dresspeere, ami régebben lehetetlen volt megcsinálni a számomra. Az 5-ik fejzetben Djose templom ahol van a robot és le kell verni utána meg javítgatni. Ott van egy ember aki jelszót kér, kérdés mi a jelszó és hogyan lehet megtudni a jelszót kitől vagy miből derül ki hogy az a jó jelszó.


Szerk: még annyi hogy van a mascot dresspere vagy mi a neve, amit Brother ad a játék végén muszály meglennie minden mini-game játéknak tehát azt csak akkor kapjuk meg ha 100%-on vagyunk. Meg egyszer megnyertem a sperebreak játékot megvan a layluck muszály megint megnyerni azt a mini-game-t, mert az a % ott megvan.

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Úgy tudom, hogy csak egy jelszó van és az: Marlena. Ez az a kaktusz, akivel először beszéltél és Yunáék nagyot néztek, hogy tud beszélni :D

Másik: Ha egyszer már megcsináltad jól a mini game-eket, akkor szerintem már nem kell mégegyszer. Nekem a Moonflow banditás dobozlopós rész miatt nem volt meg soha az Episode Complete, csak harmadik végigjátszásnál jöttem rá mi a baj. De pl.: a Lady Luck-ot csak egyszer szereztem meg - a második végigjátszásba és a harmadiknál megkaptam a Mascot-ot, pedig harmadikba nem nyertem meg a Sphere Break-et.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Köszi az infót.
Lenne még egy kérdésem van az a ruha, amiben táncolni kell.
MP Mambo: A tánc alatt semmi sem kerül MP-be.
Magical Masque: Nem tudnak mágiával támadni.
Ezt a 2-t hogy kell megszerezni? Most Pain-el táncolok már minden képessége master, de ezt a 2 nem adja be. Nem tom mi lehet a baj, de idegesítő 94%-on van a táncos ruha és ennyi.
14 képesség és 2 üresen van még a nevük sincs ott, hogy kijelölném és valami.

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Utánanéztem és 2 ember segítségét találtam meg, így angolul:

egyik: U need to complete den of woe and djose temple in ch 5

másik: You must first obtain the Book of Magical Dances 1 and 2 in chapter 5 of the game.
The first Book is found in the Den of Woe, which you need 10 crimson sphere's to open. There are 5 bosses to fight here, defeat them all for the first.
The second one you get by defeating the experiment in Djose Temple at it's highest level.

Tehát a meg kell szerezni a Mágikus Táncok Könyvét vagy mit, az elsőt és a másodikat.
Meg kell csinálni a Den of Woe-s cuccot, megszerezni a 10 Crimson Sphere-t és legyőzni mindenkit és ezután kapjuk az első könyvet.
A másik meg a robotos feladat a Djose Templomba, amikor a legmagasabb szinten van a robot ( minden ötösön van ) és úgy győzzük le...remélem segíteni fog.

Avatar
Wagner
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. szept.. 14. 19:37

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Sziasztok, van egy olyan problámám, hogy nem birom megverni a Jecht Boss-t azaz Braska's Final Aeon-t, rohadtul idegesítő. Nincs valami jó tippetek?
Lehet nekiállok a tápolásnak.

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Igen, a tápolás az egy kiváló ötlet. Szerintem ha megvan 1-2 ultimate fegyver, már nincs gond vele :) Legalábbis én úgy végeztem vele :D Meg csináltam olyan páncélt, amibe van Break HP Limit, szóval az életek 9999 felett voltak 1-2 emberemnél.

Avatar
Wagner
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. szept.. 14. 19:37

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Tápoltam egy kicsit aztán lazán levertem,
auron: quci hit, 1 mp cost
tidus hastega
yuna ultima, holy
lulu flare, ultima
mindenkivel 9999-es sebzés...sima ügy :D
a final boss meg egy gyökérség volt :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én valami ultragyenge karakterekkel győztem le jó sokadik nekifutásra :D Nem szokásom agyontápolni az embereket, a többség asszem 500-1000 körül sebzett csak XD Egyedül Auron nyomta jól. Aztán eleve úgy kezdtem a harcot, hogy volt Yunának egy tartalék Grand Summon, amivel behívtam a Magus Sisterst (vagy Animát? hmmm jó rég volt), ami rögtön levett vagy 50ezer HP-t (utána persze Jecht iktatja az Aeonokat, szóval ezt csak egyszer lehet eljátszani). A hátralévő részt meg próbáltam túlélni valahogy XD
Ultima varázslatot pl sosem sikerült szereznem :o

Avatar
Wagner
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. szept.. 14. 19:37

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Volt 2 teleport sphere-m, meg 4 darad lvl 4es lock, mi volt az első amit tettem, luluval odateleportáltam kimari helyére és betanultam az ultimát, aztán yunával black magic sphere, szal vele is :alien:

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Ffx-2-ben van a Gun Mage ruha megvan.Hogy kell vele megtanulni azokat a mágiákat, amit az ellenfél saját magára küld pl Mighty Guard. Erre nem jöttem még rá. Vagy van valami hasonló cucc mint a manip materia az ff7-ben. Ott azzal lehetett irájnyítani az ellenfelet. Szóval nem sikerül megtanulni az ffx-2-ben a védő blue mágiákat.

Avatar
Wagner
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. szept.. 14. 19:37

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Dúrva vagy...én az ff X-2-őt másfél óráig bírtam aztán végleg lemondtam róla, sztem gyalázatos... :cry2:

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Wagner írta:Dúrva vagy...én az ff X-2-őt másfél óráig bírtam aztán végleg lemondtam róla, sztem gyalázatos... :cry2:


Értem, de én nem ezt kérdeztem!

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Gun Mage - Blue Bullet:

16 db van belőlük és bizonyos szörnyektől lehet eltanulni, itt a lista:

1. Fire Breath: Balivarha
2. Seed Cannon: Leukophylla, Cephalotus
3. Stone Breath: Tomb, Monolith, Dolmen, Epitaph
4. Absorb: Protochimera, Haizhe, Baralai, Flan Azabache, Jahi, Cindy, Vegnagun
5. White Wind: Bully Cap, Coeurl, Queen Couerl, Mycotoxin, Ms. Goon
6. Bad Breath: Malboro, Great Malboro
7. Mighty Guard: Garik Ronso, Haizhe
8. Supernova: Ultima Weapon, Paragon
9. Cry in the Night: Mega Tonberry
10. Drill Shot: Baralai
11. Mortar: Gippal
12. Annihilator: Experiment
13. Heaven's Cataract: Kukulcan, Gucumantz, Chac
14. 1000 Needles: Cactuar
15. Storm Cannon: Ironside
16. Blaster: Coeurl, Queen Coeurl

Az eltanulás meg nagyon egyszerű, az a lényeg, hogy amikor ezek az ellenségek csinálják ezeket akkor legyen az adott lányon Gun Mage és automatikusan eltanulja.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Értem akkor valószínű az volt a baj hogy rajtam volt a Gun Magi ruha, de át is váltottam.
Megcsináltam a chocobo dungeon-t és mennék Mi'hem Hightroadra Rikku volt a bűnös tehát működnie kéne. Mégsem működik vagy nem tom mit kell csinálni hogy a titkos helyre bejussak.