Final Fantasy - Tippek, titkok, végigjátszás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Csak menj ennek a fórumnak az elejére. Ott aztán vannak a tízről segítségek.

Nem jó, mindegyiknél ultraweb jön ki.

Shinra
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006. jan.. 7. 22:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinra »

Hello!
Lenne 1 kérdésem. FFVII - Kígyót kell legyőzni.
4000 élete van. Mlyen támadások jönnek be?
Ha valaki jáccott már vele, mennyi élete volt annál a résznél? Csak mert én már 10 szintet fejlesztettem, amióta odamentem, de még így sem bírom lenyomni...
Amúgy láttam az Advent Children-t... UFF. KIRAH
Köszi. Heló

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nem kell feltétlenül legyőznöd, hogy tovább juss. A mocsártól délre van a Chocobo Ranch(ha mindent meg akarsz szerezni akkor jó ha tudod, hogy hol van). Itt

1: beszélj azzal a chocobo-val ami a kerítésnél áll(csak azért, hogy megkapdt a Choco/Mog summon materia-t)

2: A távolabbik házban, az istállóban a kölyöktől vedd meg a Chocobo Lure materia-t. (nem tom mennyibe kerül, de csatázz addig amíg nem lesz annyid és még fejlödsz is :) )

3: Szereld fel és a világtérképne a farm körül lábnyomokat látsz. Ott rohangálj, de felétlenül legyen felszerelve a matéria mert annélkül nem megy. Addig rohangálj amíg nem csata zene, hanem egy másfajta jönn be helyette. Akkor pusztísd el a szörnyeket, de gyorsan és úgy hogy ne sérüljön a chocobo. Mivel még nem tudod berakni az istállóba az állatkát(én legalább is ilyenkor még nem fizetek 10000-et) Így simán tudsz rajta lovagolni, de ha leszálsz róla akkor elmenkül. A chocobo elég gyors lesz ahhoz hogy elmenkülj a kígyó elöl.

Kígyó (Midgar Zolom): akárhányszor ölöd meg mindig visszatér, de a HP-ja ugyan annyi marad, tehát amikor erősebb leszel érdeme lesz vissza térni egy enemy skill materiaval felszerlve ide jönni, mert a Beta-t meg lehet tőle tanulni.

Remélem értetted, hanem akkor szólj és megpróbálom újra elmondani.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Aszem legelőször nem is lehet megölni. Még csodálkoznak Cloudék is hogy Sepi hogy felnyársalta arra a sz@r fára vagy mire

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

De jó kis játék az FFVII. Kedvem volna vele megint játszani, csak időm nincs.
A Midgar Zolom-ot nehéz megölni, mert ha már kevés az élete, benyomja a Beta támadását, ami elég sokat sebez. Mondjuk ha valaki szán rá időt, akkor biztos ellehet érni egy olyan szintet amin leverhető, de amúgy nemlényeg.
Amúgy a kedvenc részem, a Calm-i visszaemlékezés, de ha belegondolok, annyira jól összevan rakva az a játék, hogy lényegében minden perce élményt jelent.

Tényleg, tudna valaki mondani olyan részt/eseményt a VII-ben ami unalmas volt?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nefrit írta: Tényleg, tudna valaki mondani olyan részt/eseményt a VII-ben ami unalmas volt?
Unalmas? Per pillanat egy se jut eszembe, mert még a fejleszgetést is tudnám élvezni. De idegestő van egy, legalább is számomra az. Még az 1-es cd-n mikor a sivatagban kell járkálni Dyne után. Hát én akkor mindig a falra mászom, mert sose úgy megy ki a képernyőből Cloud ahogy én szeretném.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Unalmas??semmikép |:DD De van benne idegesítő rész. Pl. én a havas részt nem szerettem, közvetlen a 2 cd-é elején van.
De amúgy a világ legjobb játéka a CC és a LoD mellet. Na jó a FF7 egykicsivel jobb :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nekem majdnem minden játékban unalmas a fejlesztés, amit eddig még láttam. (Kivétel az SO2/3, de inkább a 3, és a X-2), és az a baj, hogy fejlesztés közben elvész a játék hangulata, ami hatására secperc alatt úgy megunom, mint állat. De persze ez nem mindig van így, és nem is mindig ilyen drasztikus, de szerintem marhára nem jó dolog 3 órán keresztül az X-et püfölni... x)
Történetileg unalmas rész? :? Nemtom, most nem jut eszembe egy sem. Gondolkozom...
Nem találtam... |:DD Bár, mikor először játszottam, a Lunar Harp keresésénél eléggé elment tőle a kedvem, mert nem nagyon tudtam angolul, és fogalmam se volt, hogy mit is kéne csinálni...

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ahogy így visszagondolok, a VII-ben nemnagyon kell 'tápolással' tölteni az időt. Sőt, néha olyan sok a sztori elem, hogy kifejezetten jól esik egy kis harc.
VI-nál pl. előfordult, hogy órákat töltöttem azzal, hogy öltem a dinokat az erdőben, hogy elég erős legyek a továbbjutáshoz. Ettől függetlenül, a VII után a VI a kedvencem.

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

En ujra az FFX-zel szenvedek , mert idegesitett hogy nem tudtam rendesen befejezni !
Napok ota szenvedek ezzel az atkozott choccobo-val,mivel az utoso versenyen nem tudok nyerni.A budos madarak + azok a hulye lufik.
Vagy csak en vagyok ennyire bena?
Van valami jo tanacsotok ?

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Tanács??az nincs. Erre nincs. Én is nagyon nehezen csináltam meg. :(

Télleg többet kell fejleszteni a VI-ban és több harc is van, szinte minden második lépésben. És amikor már csak a fejlesztés van hátra rendesen leviszi a játékélményt, mert rengeteget kell harcolni pl a dínókkal az erdőben.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nálam a 8-nál volt a fejlesztés egyenlő a halállal. Mert én mindenkit és mindet maxra akartam rakni még a 3-as cd-n, a Lunatic Pandora előtt. Olyankor aztán még az élettől is elment a kedvem. És még mindig nincsenek meg ezek a dolgok teljesen vagy már nem lehet visszacsinálni(pl. kártyák). De már nincs is kedvem hozzá.

Avatar
Odel
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2006. jan.. 26. 17:35
Tartózkodási hely: Épp egy számítógép előtt...

Hozzászólás Szerző: Odel »

Shelby:Nyugi, énis azt hittem, hogy nem fogom tudni megcsinálni, de mégis sikerült...azé szerencse is kellett hozzá rendesen...Ja meg, hogy ne add fel.Énis több mint egy hétig csak ezzel szenvedtem :badteeth:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Aszem én úgy csináltam meg hogy 14 lufi és egy madár.

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

Eljutottan 12 lufi es 2 madarig.4 nap alatt , es onnan aztan keptelen voltam tovabb jutni .Azota sem birtam megcsinalni.Mar zoldulok a duhtol. Mar ott tartottam hogy szetverem a kontrolt . :fuck: :mean:

banix1
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004. dec.. 27. 0:30
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: banix1 »

hi!

gázban vagyok a jecht shot-tal nemtom megcsinálni a minigémet nem emléxem hogy kell a leirás amim van inglis de az azt irja hogy csak a középsöre figyeljek meg a balra na most ha egyik sincs akor mivan? honnan tugyam hogy melyik a bad comand?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Most tartok ott, hogy kikell majd szabadítani Tifát, Corneo fogságából. Előtte a játszótéren Aeris mesélt az első barátjáról, aki 'first class' beosztású volt a Soldier-ben, viszont a nevét nem mondta. Lehet hülyeség, de nem Zack volt? :rolleyes:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nefrit írta:Most tartok ott, hogy kikell majd szabadítani Tifát, Corneo fogságából. Előtte a játszótéren Aeris mesélt az első barátjáról, aki 'first class' beosztású volt a Soldier-ben, viszont a nevét nem mondta. Lehet hülyeség, de nem Zack volt? :rolleyes:
Igen ő volt az Zack. És azt is mondja hogy nagyon hasonlít rá Cloud.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ezt kult is mondta, de végülis hol van az egyértelmű bizonyíték, hogy Zack az? Tudom, h őneki kellene lennie, de Aeris honnan ismeri Zacket, és mikor derül ki, hogy őt ismerte? :?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Azért vannak még érdekes szerelmi szálak a 7-ben. Pl. Rude-nak tetszik Tifa, Elenának Tseng, Tsengnek Aeris. Valahogy így van.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

olf írta:Ezt kult is mondta, de végülis hol van az egyértelmű bizonyíték, hogy Zack az? Tudom, h őneki kellene lennie, de Aeris honnan ismeri Zacket, és mikor derül ki, hogy őt ismerte? :?
Na ja, mer úgy kerül szóba ez az egész, hogy megkérdi Cloudot, hogy mi volt a rangja. És mondja neki, hogy 'first class'. És akkor mondja Aeris, hogy az első barátja is az volt. Utána kérdi Cloud, hogy hogy hívták, hátha ismeri, de Aeris nemond semmit.

Most jutott eszembe, hogy megkellett volna csinálni valami másik randit, mondjuk Tifa-val, de már nem kezdem újra. Bo)

Tidus%
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006. márc.. 25. 15:31
Tartózkodási hely: Dunabogdány
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tidus% »

sziasztok!!!nekem is ezzel X-ben lévő jecht's shot-al lenne problémám nem vagyok vele tisztába és dűhit!!ezek a legendás fegyverek meg kikészitettek a madár lufi szisztéma nagyon gáz meg a villám!valaki segitsen nekem lenne két kérdésem!a jecht shot és még az hogy hogy lehet fejlődni itt az oldalon mert még csak L.v.1-es vagyok!!!

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Hi Nem tudjátok hogy az FFX-ben hogyan lehet könnyen Elixirt szerezni kell a Hp 20%-hoz hogy az életem magas legyen

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

A kezdö városban van egy árus ö adneked poteck
varázslat ért cserébe

Zell&Griever
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. máj.. 11. 11:27
Tartózkodási hely: Budapesr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zell&Griever »

sgítség! elakadtam az ff6-ban az elején amikor csónakkal megyünk aztán legyöztem azt a polipot és aztán be kell menni Narshe-ba de onnan kiküldenek. hova menjek utána?

Lezárt