Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

Azt is megtudá(tok)d mondani, hogyan tudnék "kisajtolni" a „teknőcökből” Trapezohedront és Platinum Ingotot? Mert már jó párat sikerült elintéznem de még semmit sem adott a 40000CP-n kívül.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Erre sajnos nincs tanács, csak annyi, hogy ölj le belőlük nagyon sokat. Növelheted az esélyeket, ha a csapatban valakinél van Connoisseur Catalog (ez a ritka tárgyak [Trapezohedron] találati arányát növeli) és Collector Catalog (ez a gyakori tárgyak [Platinum Ingot] találati arányát növeli), de ez sem jelent tutibiztos dropot. Ettől a ponttól elég szenvedés a játék, mert a random függvényre vagy bízva :D A legtöbb játékos kb. a 120. játékóra körül szerzi meg az összes Trapezohedront és a fegyverek kifejlesztéséhez szükséges pénzmennyiséget.

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

Köszi az ifókat. :)
Tehát innentől kezdve minden a szerencsén múlik ez nem túl biztató :(

Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: vossler »

Üdv.
Én azt szeretném kérdezni hogy melyik küldetéseket kell megcsinálni ahhoz hogy tudjak lovagolni a chocobokon?Elég buta kérdés de a másik az lenne hogy ha végigvittem a játékot Melyik Cd-en játszak mert ha rámegyek arra a mentésre amit végigvittem akkor visszadob a 13 chapterhez mintha nem vittem volna végig a 14-est.
Előre is köszönöm :)

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

14-es missziót kell megcsinálni, Archylte Steppe nyugati részén találod.
Ha végigvitted a sztorit, akkor a 13. chapterhez dob vissza, szóval azzal nincs gond :) viszont tapasztalsz majd változást, mivel a sztorivonal befejezésével megnyílik az utolsó Crystarium fázis. XBoxon nem tudom hogy működik, de gondolom, jó lemezen jársz :)

szenti91
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. jan.. 5. 18:22

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: szenti91 »

hali
uj vagyok itt és kiváncsi lennék arra hogy tudnék jo erős emberek kicsikarni a játékbaól mert gondolom nem csak az kell hogy hogy az összes crystalliumban lévő dolgot megtanulljam .
Most gran pulse-ban rohangálok és eddig 5 ilyen cieth stone küldetést csináltam meg, azokra is kiváncsi lennék hogy menniy van belőle összesen mer mindet megcsinálnám :D lightningal 3200 életem van ami szerintem nem sok. Az is érdekelne hogy lehet többet csinálni és hogy milyen értékes itemből kell sok:D köszi a válaszokat :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

CAUTION! GRAMMAR NAZI AHEAD

Hozzászólás Szerző: olf »

hogy tudnék jo erős emberek kicsikarni a játékbaól
Bírom a tájszólásod. Másrészt:
Tápolj!
nem csak az kell hogy hogy az összes crystalliumban lévő dolgot megtanulljam
Hogy előtt vessző. Csak az egyik előtt, a másik nem kell. Megtanul egy 'l'. Másrészt:
Szükséged lesz továbbá magadtól ki nem található kombinációkkal előhozható überfegyverekre is.
kiváncsi lennék hogy menniy van belőle összesen mer mindet megcsinálnám
Tedd azt! Ne hagyd abba, ameddig el nem fogynak! Tippre olyan 40-60 körül lehet a számuk. A menniy pedig nem értelmes magyar szó. Tagmondathatáron vessző.
lightningal 3200 életem van ami szerintem nem sok
Ez szubjektív. Egy macskának 9 van, én mégsem láttam soha síró macskát.
Az is érdekelne hogy lehet többet csinálni
Lásd az első tanácsot. Hogy előtt még mindig vessző.
milyen értékes itemből kell sok:D
Definíció szerint nem kell, máskülönben minden értékes tárgyból megéri sokat szerezni, hiszen értékesek. De már kevés is hasznos, ha van, mivel - megint csak - értékesek!

Mellesleg üdvözöllek Magyarország legnagyobb halott FF-fórumán!
Az ügyeletes nyelvtannáci bot voltam.
Szervusz!

szenti91
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. jan.. 5. 18:22

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: szenti91 »

Nem szeretnék magyarázkodni hogy mér nem irtam a te nyelvi helyességednek megfelelöen elég volt hogy nem vagy segitőkész szóval többet nemirok ide :) Mivel itt van egy ilyen igen kedves ember :) Más szóval nem rajtam kell levezetni a feszkót :D de mivel én nem az ilyen forumokon szoktam megismerni a barátaimat ezér nem szólok rád inkább semmit mer nem ismerlek de többet nem fogok ide irni mer tőled nem várok igy semmit :P szevasztok

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Hello, van egy két dolog, amit nem értek a történettel kapcsolatban. Például,
-Sarah hogy lesz l'Cie, mert pl Lightning-ék kapcsolatba lépnek a fal'Cie-vel az ok, de Serah az hogy?
-A másik meg az, hogy akkor most a Focus-uk az hogy megsemmisítsék Cocon-t, vagy hogy megöljék Ragnarök-ot, vagy egyáltalán mi ez a Ragnarök?
-A játékban lévő visszaemlékezésekben szerepel egy Pulse fal'Cie, amit az elején megölnek. Na, az h a franca kerül Badhum-ba, ahol laktak Lightning-ék??? Senkinek nem tűnik fel, hogy ott egy k*nagy szobor?!
- És ha a Pulse l'Cie-ket üldözik, meg ki akarják nyirni, akkor az hogy van, hogy a Pulse fal'Cie-ket nem ölik meg, nem nyirják ki, viszont a l'Cie-iket meg üldözik?! wtf?
A game-t már kijátszottam amugy,csak ez az 1-2 dolog nem esett le.
Köszi a válaszokat!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Impresszív, kerested a sztorit a játékban

Hozzászólás Szerző: olf »

Sarah hogy lesz l'Cie, mert pl Lightning-ék kapcsolatba lépnek a fal'Cie-vel az ok, de Serah az hogy?
Sarah nagyon peches lány, egyébként passz.
A másik meg az, hogy akkor most a Focus-uk az hogy megsemmisítsék Cocon-t, vagy hogy megöljék Ragnarök-ot, vagy egyáltalán mi ez a Ragnarök?
Ragnarok az a valami (itt egy lény), ami elpusztítani hivatott Cocoont. A Focusuk az 'sszem, hogy előhívják. Ragnarokká kell válniuk, hasonlóan az FFX-ben a Final Aeonhoz.
A játékban lévő visszaemlékezésekben szerepel egy Pulse fal'Cie, amit az elején megölnek. Na, az h a franca kerül Badhum-ba, ahol laktak Lightning-ék??? Senkinek nem tűnik fel, hogy ott egy k*nagy szobor?!
Ugyan, kit izgat? Gyakd le az arcát! (Konkrétan nem emlékszem, melyikre gondolsz.)
És ha a Pulse l'Cie-ket üldözik, meg ki akarják nyirni, akkor az hogy van, hogy a Pulse fal'Cie-ket nem ölik meg, nem nyirják ki, viszont a l'Cie-iket meg üldözik?! wtf?
fal'Cie-ket nem ütünk, mert táposak.

Avatar
Raffi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. jan.. 9. 2:14
Tartózkodási hely: Behind you
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Raffi »

Kiadtak egy regényt {Episode Zero} még a játék megjelenése előtt, abban ezekre a kérdésekre megvan a válasz!
Az egész világ a FalCie-k miatt működik, nem tudják, hogy kerültek oda, de most hatalmas szobrokként léteznek a világban évezredek óta....Külön van Pulse és Cocoon-i FalCie.
Serah a regény szerint elmegy ahhoz a FalCie-hez ami Bodhumban van (látszik is a játékban többször is) illetve ez az a falcie, amit a játék elején elszállítanak a városból megsemmisítésre...
Serah rátalál egy titkos filera a helyi könyvtárban, ami az ősi Cocoon és Pulse harcról szól: A Pulseról érkezettek el akarták nyomni a Cocooniakat (ha jól értettem) és valahonnan innen ered ez a "megjelölősdi" ami am oda-vissza ment.
Ezután amikor a kedvenc helyén, a tengerparton a szobor lábánál fetrengett szokása szerint, egyszer csak egy különös hang szólt hozzá és az ősi Falcie szobor egyszer csak megnyílt előtte, persze amilyen naiv volt, bement és hopp már meg is lett jelölve....innentől indul nagyjából a játék sztoria....

Ha valakit érdekel a regény itt elolvashatja: http://dilly-shilly.blogspot.com/2009/1 ... -zero.html
(am nem csak Serahék múltjáról szól, hanem az összes főszereplőt bemutatja, meg némi előzmények stb. -itt szerettem bele Lightningba is-
Jihlékről itt több szó esik, mint az egész játékban összesen...
sőt állítom, hogy a regény alapján 10000milliószor jobb játékot vártam, de eléggé nagy csalódás lett belőle)

A Cocooniak szemében minden ami a Pulseról származik ártalmas, gondolom ez a múlt miatt...ígyhát a Pulse L'cie/FalCie irtandó dolog, de a Cocooni ellátja őket élelemmel, termőföldel, vízzel, így az király dolog. Ugyan akkor az emberek nem tudják, hogy a falcieknek ők csak csótányok, akiket hamarosan jól kiírt...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Na ja, tény, hogy összetettségében negatív irányba változott a sorozat, bár még mindig átlagon feletti.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

...

Hozzászólás Szerző: olf »

bár még mindig átlagon feletti
Na ez a nagyobbik baj.

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Na,kösz a válaszokat. Akkor most már értem, el is kezdem a regényt!

kittuska19
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. jan.. 14. 23:47

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: kittuska19 »

keresek egy embert aki már vagja a dolgokat msn cimem csora86@freemail.hu lenne egy két kérdésem.

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

kittuska19 írta:keresek egy embert aki már vagja a dolgokat msn cimem csora86@freemail.hu lenne egy két kérdésem.
Miért nem itt kérdezel? Legalább mi is okosabbak leszünk, ha valamit nem tudunk :)

Avatar
Raffi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. jan.. 9. 2:14
Tartózkodási hely: Behind you
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Raffi »

Visszatérve az előző "kikal'ciekésmitkeresnekitt" témára, ezt találtam..eléggé sok mindent megmagyaráz...

Once upon a time, a god ruled the world. He was called Buniberzei.

Buniberzei defeated his mother, the goddess Muin, and took control of the world for himself.

Muin disappeared into the unseen world--the invisible world.


Buniberzei was a god with many troubles.

The world, it was certain, was destined to die.

He believed this was a curse laid on the world by his mother Muin. Buniberzei knew he had to destroy her.

To do this, he must search for the door. The door to the invisible world where his mother waited.


Using his will alone, he created the first fal’Cie.

First, he created fal’Cie Pulse.

The duty he laid on him was to open the world, and search for the door to Muin.

Next, he created fal’Cie Etro.

But it was a mistake. Unknowingly, he created her exactly in the image of Muin.

Buniberzei feared her, and gave Etro no power of her own.

Instead, he created fal’Cie Lindzei.

The duty he laid on him was to protect Buniberzei from all who might seek to destroy him.

Buniberzei gave Lindzei one special duty. To wake him once the time came.

Then he turned to crystal, and fell into an endless sleep.


Pulse wished to expand the world, so he created many fal’Cie and l’Cie.

Lindzai wished to protect the world, so he created many fal’Cie and l’Cie.

But Etro was powerless, and could do nothing of her own.

Lonely, she thought of her mother, who she so resembled.

Etro tore at her body, letting her blood flow to the earth, and disappeared from the visible world.

From that blood, torn from her body, sprung humankind.

Creatures that were born, only to die.


The destruction of the visible world was no curse, only fate.

The world was divided into two halves, the visible and the invisible.

If the balance between these two were destroyed, the world itself would be destroyed.

The goddess Muin could do nothing to stop this fate.

She was being swallowed into the chaos of the invisible world.

Just before her last moment, Etro came to her side.

Muin told Etro that she must protect the balance of the world, before slipping into the chaos forever.

But Etro was foolish, and didn’t know the meaning behind Muin’s words.


Etro was lonely, but she felt affection for those humans who live only to die.

As they died, she smiled, and gave them chaos.

The chaos Etro gave them, the humans named “heart”.

Their hearts would become their power, but the humans did not yet know this.

Soon, they called Pulse the all powerful ruler. Lindzei they named their protector, and Etro... Etro the named ‘death’.

The humans lived on the world, hold chaos inside them.

Because they held chaos so close, the world once again was in balance.

And Buniberzei still sleeps. A crystal.

Until the end of forever...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Érdekes, kár, hogy a játékban nem nagyon vannak ilyenek, sokkal jobb lenne az egész.
És ráadásul ezek újabb kérdéseket vetnek fel, remélem a 13-2-ben sok sok ilyen kis dolog lesz. ( konkrétan a tartalmas sztorira gondolok)

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Hát szerintem az ilyeneket belefűzhették volna, sokat dobott volna a játékon. Így már van is valami értelme :D

Flegmadog
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. feb.. 13. 16:17

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Flegmadog »

Üdv. Uj vagyok:). Elkezdtem játszani a FF XIII-vel és nagyon tetszik a játék viszont annál nehezebb.. :S. Eljutottam a chapter 4 boss-ig (Odin-ig). Azt ott annyira gyorsan meghalok hogy már nevetséges.. elindul a harc és ha nem nyomom meg egyböl 5 ször a potion-t akkor meghalok és kezdhetem elöröl... A másik hogy nem értem az egész harc rendszernek a lényegét most ugye tudom h nyomogatni kell a támadástechnikákat meg mindent csak nemtudom mikor hogyan melyiket nyomjam be általába csak ugy össze vissza nyomogattam a technikákat eddig..És nem értem most hogy van..? Remélem valaki tud nekem rendesen segiteni. Elöre is köszönöm :)..

Avatar
Raffi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. jan.. 9. 2:14
Tartózkodási hely: Behind you
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Raffi »

Odint nagyon egyszerű legyőzni, a lényeg az időzítés.
Amikor támad használd Hopeot medic módban, így gyorsan healelheted magad a nagyobb sérülések után, Lightningot pedig ravban és támadd folyamatosan Odint.
Odinnál nem az a lényeg, hogy mennyit sebzel rajta, hanem, hogy minél előbb felvidd a straggerjét. Ezt pedig akkor tudod megtenni amikor védekezik (Urll's Shield). Amikor ebben a módban van, azonnal válts át RAVba mindkét karakterrel.
Nekem így sikerült hamar legyőzni, remélem segített valamennyit...

Avatar
szabolcs1126
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. feb.. 16. 15:53
Tartózkodási hely: Sajna messzi a Szep Magyarorszagtol

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: szabolcs1126 »

Üdv. Mindenkinek itt,most csatlakoztam az oldalhoz !!! Elösször is szeretnem irni,h sajnos nem tudok "ekezeteket" irni,ugyan is Nemet nyelvü a gepem!! Köszönöm megerteseteket es remelem erthetö a szöveg igy is,en mar megszoktam :) !! En a fegyverek fejlesztesevel kapcsolatban szeretnek segitseget töletek,pl.hogy a Bonus x-zok mit takarnak es igy tovabb!!! Vegül is az egesszet nem nagyon ertem,mert probalgattam a fejlesztest,egy-kettöt fel is tudtam fejleszteni csillagra,de szinte mindenem elfogyott es volt hogy a szorzom tünt el! En most erkeztem nem regen Gran Pulse-ra,nem keves tapolas utan most Mah`habara-ban vagyok es ugy erzem mar mostanra nem artana egy-ket erös fegyver! Nagyon megköszönnem segitsegeteket egy Hatalmas Final Fantasy Fan!!

Flegmadog
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. feb.. 13. 16:17

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Flegmadog »

Jo addig eljutottam hogy mind2en Heal modba vagyunk de ugy nemtudom megoldani hogy csak a gyerek legyen Healbe énmeg támadoba olyanom nincs holcsináljam meg hogy legyen????

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Sziasztok! :) Én most vittem végig a játékot és szeretnék fegyvereket és egyéb dolgokat fejleszteni csak nem tudom hol kezdjem. Ebben szeretnék segítséget kérni azoktól akik otthon vannak ebben a dologban, meg hát a cieth stonokat is megcsinálnám ha az idő folyamán csak a fejlesztésekre lennék inkább kíváncsi konkrétan hogy mit és hogyan is kellene csinálnom. Köszi az esetleges segítséget és éljen az FF :P:D

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

sziasztok!
újrakezdtem játszani..
most mentünk vissza coccoon ra és adamanchelid kicsit elakadtam..
kaphatnék egy kis segítséget?