Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Tomi írta:Megint kéne egy kis segítség!
Megcsináltam 1-63-ig a küldetéseket, de a 64-est nem tudom hol kell felvenni. Elvileg az Archeopolisnál van, de ott nem nem találtam semmit. (a gömbnél kéne valamit csinálni?)
A másik pedig Long Gui... vele se bírok, valamiért nem tudom normálisan sebezni, még ha 999%-os staggerben van, akkor sem. Itt mi a titok?
A 64-es Cie'th Stone Oerbán van, a híd végén, szóval nagyon rossz helyen keresed :) Felkészülten menj, ez az egyik legszívatósabb mission.
Long Guiknál meg hát ez van :) több, mint 1 millió HP-ja van a lábaknak, magának a tekinek pedig 16 millió, nem két perc leverni őket. Amit javasolni tudok, hogy üsd a lábát jó sokáig, Imperil/Deprotect/Deshell legyen rajta, az gyorsít egy kicsit a dolgokon. A karaktereidre az elején castolj Haste, Protect, Shell hármast, legyen föld elementál elleni védekező item, illetve tanuld meg jókor belőni a SEN/SEN/SEN paradigmát. Nem ártanak Tier2 végi vagy Tier3 eleji fegyverek a karaktereken. Röviden ennyi, sok sikert.

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Na, 64-es küldetés kipipálva, Long Gui kifeküdve. Utóbbit csak summonnal tudtam megcsinálni. A Roar-Ultima kombója szokott megölni, egyszerűen nem volt időm SEN-be váltani. Már csak 5 csillagra kéne valahogy teljesíteni a küldetéseket, és meg is van a platina. :)

Bajnok
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. jan.. 11. 16:50

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Bajnok »

Üdv! Kezdö final fantazys vagyok (ff13-ps3on),és nem boldogulok a fejlesztésekkel (fegyver, felszerelés, karakter).Ha valaki segiteni tudna benne .

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Nem tudom hol járhatsz, így látatlanban azt mondom, hogy a fegyvereket és kiegészítőket majd csak a játék végén érdemes fejleszteni. Fejlődni meg-megállhatsz néha, ha olyan ellenfelekkel találkozol, akik az addigiakhoz képest sok cp-t adnak. Majd a sztyeppén állj meg mindenképp fejlődni, anélkül nagyon nyögvenyelős lehet a játék vége. Még egy tanács: egyik leghasznosabb képesség Sahz (később Hope) Haste-ja, és a főellenfelekre érdemes Deprotect-et, Deshell-t varázsolni (SAB), a karaktereidre pedig minden pozitív státuszvarázslatot, ami elérhető (SYN).
Ha további gondok merülnek fel, írj, és segítünk. ;)

Bajnok
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. jan.. 11. 16:50

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Bajnok »

Köszi a segitséget amugy a 4 chapternél járok, csak azt furcsáltam ,h még minden fegyver,cucc level 1 van. És a tárgyakat amiket találok pl wicked fang meg stb nem tudom sehogy használni.

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Bajnok írta: pl wicked fang meg stb nem tudom sehogy használni
A csaták után kapott komponenseket az "upgrade" résznél lehet felhasználni. A fegyverek, kiegészítők fejlesztéséhez át kell lépniük egy bizonyos xp határt, értelemszerűen minden szintnél kicsit többet. Két fajta komponenst különböztetünk meg: az egyik típus kevés xp-t ad a fejlesztéshez, de bizonyos darabszám után szorzót kapunk cserébe, a másik típusnál nincs szorzó, csak több-kevesebb xp értékkel rendelkezik. Ez a gyakorlatban így néz ki:
1.kiválasztod a tárgyat, amit fejleszteni szeretnél
2.felhasználsz xp szorzós tárgyat (pl. 36 db Sturdy Bone-nál már jár a kétszeres szorzó)
3.magas xp értékű komponenssel lehetőleg *-ig, azaz maxra fejleszted a tárgyat (a játékban a legjobb az Ultracompact Reactor nevű komponens).
Ilyen tárgyakat csak későn kapsz, illetve vehetsz a boltokban -nem kevés pénzért-, ezért ajánlottam, hogy ne is nagyon foglalkozz még ezzel. Ha sikerült *-ig fejleszteni valamit, akkor egy katalizátor itemmel tovább fejleszthetjük. A fegyvereknek pl. 3 szintje van, azaz ha a maximumot akarod kihozni belőle, fel kell nyomni *-ra, átalakítani 2-es szintűvé, ismét *-ra, újabb átalakítás, és azt is *-ig lehet upgrade-elni
Remélem érthető voltam, és segítettem. :)

pityesz82
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. jan.. 13. 17:17

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: pityesz82 »

sziasztok!

szeretném szives segitségetek kérni abban ,hogy hogyan keltsem életre az alvó cieth eket?? ami küldetést találtam megcsináltam de az utolsóhoz már kellene a chocobo mert fent van a sziklán. a karakterek már lassan csúcson vannak végigtoltam uccsó főellenség csukott szemmel is , 104 óra játékidő de a kövek még dormant módban fekszenek:( :?:

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

pityesz82 írta:sziasztok!

szeretném szives segitségetek kérni abban ,hogy hogyan keltsem életre az alvó cieth eket?? ami küldetést találtam megcsináltam de az utolsóhoz már kellene a chocobo mert fent van a sziklán. a karakterek már lassan csúcson vannak végigtoltam uccsó főellenség csukott szemmel is , 104 óra játékidő de a kövek még dormant módban fekszenek:( :?:
A térképen láthatod, hogy éppen melyik küldetés aktiválódik. Ha szépen sorban haladsz, elég hamar találkoznod kell chocobokkal. Amúgy a sztyeppe bal oldalán van egy piros stone (előtte két puding vagy micsoda), ha azt a küldetést megcsinálod, megnyílik az út a chocobókhoz. A négyzettel elő tudod hívni a küldetések listáját, ha a térképet nézed, ott meg is mutatja a pontos helyüket. (ha már felvetted asszem') Mivel konkrétan nem írtad, hol jársz, így többet nem tudok segíteni.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hali

Ti honnan rendelitek meg a XIII-2-t ? Márha meg rendelitek :)

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Nem rendeljük meg, mert nem olyan jó játék. :)
(videók és demó alapján)

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Én biztos megrendelem mert Final Fantasy :P
És amúgy honnan rendelnéd?

Bajnok
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. jan.. 11. 16:50

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Bajnok »

sztem sem lehet rossz :D

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Urria »

Sziasztok!
Lelkesen tolom a gamét és már csak a Treasure Hunter acsi hiányzik.
Az sikerült kiderítenem,hogy nem kötelező minden accessorynak és weaponnak egyszerre nálam lenni.Az viszont nem tudom,hogy az upgradelt itemeket az adott tierjükbe ki kell maxolni?PL:a warden talismanból lesz a hexbane talisman ez eddig oké.Fel kell upgradelni a wardent hexbane-re,de vajon a hexbane-t is fel kell tolni *-ig?Sok videóban azt láttam,hogy kimaxolták.Nem tudom nem e felesleges dolog ez?Hiszen az item neve a lényeg szerintem,és nem az item level.
Huh:)Csak sikerült leírni mit akartam.Remélem valaki tudja,mi a megoldás:)A választ előre is köszi!

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

így van nem kell felhúzni őket teljesen csak meg kell lennie mindegyiknek tehát 1. 2. és 3. fejlesztéseknek.

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Urria »

Köszönöm szépen a választ!Meg is lett az acsi!Mondjuk jól kicentiztem,végére folyamatosan adtam el mindent amit fejlesztettem;400 gilem maradt a végére.Hát nem volt egy egyszerű menet.Sok-sok türelem kell hozzá.(Meg kb. 135-140 óra játékidő,legalább is nekem ennyi volt.)

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hát igen kb. nekem is addig tartott :) de én szerettem :D

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: seymour »

olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a XIII-ban is van-e ultra hoszzú harc (1-2-3 óra), mint a X-2-ben a Trema, vagy a XII-ben a Yiazmat csata?
előre is köszi :D

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Urria »

Hát amíg nem vagy rommá tápolva és épp elkezded a komponensek farmolását a fegyverekhez,kiegészítőkhöz;talán a Long Gui és Shaolong Gui elleni harcok húzódhatnak el a legtovább.Legalább is nekem ez volt a személyes tapasztalatom.Az biztos,hogy a Long Gui-ból egy hadseregnyit meg kell ölnöd a Trapezohedron miatt :D

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: seymour »

buffokat és debuffokat érdemes használni, vagy csak időhúzás?

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Urria »

A teknőcök elleni harcban,vagy úgy általánosan az egész játék során?
Én a Hastét amint tudtam,szinte folyamatosan használtam az egész játék során.A többi buffot,debuffot csak bossfightoknál.
A teknőcöknél kellenek a buffok,debuffok.Ajánlom még a fortisol itemet csaták előtt;bravery,faith,haste buff minden csapattagra csata előtt.

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: seymour »

a játék egész során
még nincs meg a game, és én nagyon szeretek a státuszokkal babrálni, az előzö játékok elején nagyon jó volt szívózni a sleep, poison, blind, silence, slow képességekkel, de nagy szívás volt, hogy a játék végén az ellenfelek minden debuffra immunisak voltak, és a kérdés végül is az lenne, hogy a saboteur felesleges lesz a játék végén?
köszi :D

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

seymour írta:a saboteur felesleges lesz a játék végén?
A játék elején felesleges, sőt, jópár órán keresztül még csak nem is fogsz fejlődni. Utána is csak szép lassan tanulod meg a képességeket, úgy válik egyre hasznosabbá, később pedig elengedhetetlenné a használatuk. A nehezebb mission-ökhöz (főleg, ha 5 csillagra akarod teljesíteni) már külön stratégia kell, szóval ha erre izgulsz, szerintem ez neked való lesz. :)

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: seymour »

hát igen mindenkinek van dilije XD

Gremlin
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. okt.. 4. 20:06

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Gremlin »

Sziasztok!

Valószínűleg sokadszorra is átsiklottam a válasz felett a kérdésemre így inkább konkrétan rákérdeznék.

Fang Light Shaz (Később majd Vanille ha meglett a SYN maxolás) mi a legmegfelelőbb fegyver illetve egyéb equip kombináció ?
Kérlek ha ultimate motyókat írtok azt is írjátok mellé, hogy miből készítve lehet hozzájutni.

A Paradigmok amiket alkalmazok :

COM RAV SYN
COM MED SYN
COM MED Rav

és abszolút deffenzívre pedig ha problem akad akkor

SEN MED és SYN (Vanillal természetesen ez SEN MED MED lesz )

Előre is köszönöm a válaszokat

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: seymour »

(játszon a spiral knights-cal Gremlin? :D )
sorry for off-topic :cry2: