Final Fantasy XIII-2

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Ne aggódj, a HC csak bonyolódni fog. :) De egészen jól csinálták és mire érthető lesz számodra, addigra pont bonyolítanak rajta még egy kört, hogy ne értsd.

Snow ügy: nem parasztság. Látni fogod, hogy miért!

De igen az már egyszer biztos, hogy jó. Annak ellenére, hogy minden hibájával együtt, szerettem az első részt is. A kettő közül (ritka) de eddig evidensen ezt élvezem jobban. A XII-t eddig számomra (sokan megdobálnak) a negatívabb mérleg. Az volt nálam négyes. És ne említsük a X-2. Na azt nem szerettem. Ha van, amit úgy gondolom, hogy radírozni kellene az FF történelméből az az. Ez viszont elég ritka élmény bármire nézve, hogy valaminek a második része a jobb. (Hozzá kell ugyan tenni, ha nem lenne az első rész, ez a játék kakit sem érne. :roll: )

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A X-2 szerintem abszolút megvédendő. Azon kívül, hogy a körítés teljes mértékben elhanyagolta a Tidus szál komolyságát, és teljesen kiemelte a fanservise-t, nem zárja ki a játékmeneti újításokat, és annak profiságát. Mondhatni úgy is, hogy a picsogós külső egy komoly rpg-t rejtett maga alatt, egy igen összetett harcrendszerrel, un-lineáris történet vezetéssel, és fasza kis minijátékkokkal. Nem mondom, hogy a legjobb FF, de semmiképpen sem ördögtől való szenny. Poénnak készült, ami az előadáson meglátszik, és ezt el kell fogadni...

És azzal sem értek egyet, hogy a 13 nélkül a 13-2 kaki lenne,bár még kb a harmadánál sem vagyok, azért elég fasza kis cucc lett. Van benn sok minden amiért szeretni lehet, rejtett csomagok, változatos party-építés (a'la pokémon), a harc elég jó, + az eddigi rejtvények nagyon tetszettek, remélem lesz még több is. Igen, a régiekhez képest tartalomban kevesebb, a történet sem világmegváltó, bár van olyan érdekes, hogy magával ragadjon. Azért semmi esetre sem kaki. FF modern köntösben, ami szerint az FF a pozitív értékek képviselője, a modern meg a negatívoké. Ennyi.
Persze lehet,hogy a végére 180-as csavar lesz, és megutálom, mint a sz@rt, bár nem tartom valószínűnek :D

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Annyit mondhatok, hogy 100 százalék, hogy nem utálod meg. A sztori meg ki fogja bontani magát. Most tartok kb. a sztorirész fele előtt egy kevéssel és hát mit ne mondjak, izgalmas. Még jönnek csavarok dögivel.

X-2vel kapcsolatban van igazságod, de ez sem menti fel az én számomra. Irritálóan bárgyú, nekem ezért nem volt vicces. Olyan élmény, mint itt a Mog. Ebben a dózisban, szeretetre méltó. De ha nem lenne más karaktertípus a játékban csak ő... szerintem érted. Ráadásul nekem nagyon rosszul esett, hogy Yuna karaktere akkora p#cs# faktort kapott, hogy rossz volt ránézni. Idegesítő a harcrendszer, nem azért mert bonyolultabb, hanem mert mire megtaláltam a megfelelő parancsot, addigra megkaptam a magamét. A minijátékok számomra addig a pontig érdektelenek, amíg nincs mögötte egy megfelelő játék. Én el vagyok nélküle (valószínű ezért sem haragszom annyira a XIII-ért).

A kakit nem a játék minőségére értettem, hanem arra, ha azt valaki nem játszotta egy idő után teljesen elveszti a második rész történetét. Most már, hogy itt járok ezt látom. Illetve egy csomó dolog nem válik a számára annyira komplexxé, mint így a kettő együtt. Ezzel én csak védeni akartam az elsőt! :)

Ha azt mondod, hogy a Caius harc király volt, akkor nem tudom mit fogsz szólni a 4 chapterben lévőhöz. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Jó, tény, hogy kell hozzá a 13, azért is lett a játék 13-2, nem pedig 14 (illetve az online FF miatt 15).

És az is tény, hogy a X-2-höz gyomor kell, hogy az ember játszani tudja, nem mindenkinek emészthető a dolog. Kicsit olyan mint a boncolás, amikor mint a kirakóst, úgy csinálják, de ha emberként tekintenének rá akkor már hujujj. Mint Yunánál. Ha belegondolsz a 10 története milyen volt, akkor szönyű a folytatás, de amúgy csak poén. Az, hogy meg pláne, hogy ilyen csili-puhi környezetbe beletettek, egy Paine féle elmebeteget, még durvább. Na, de a lényeg, hogy tényleg nem mindenkinek bevehető.

A XIII-2-vel meg haladok, ahogy tudok, teljesen kezd beszippantani.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Megint elvesztem az időben.

U.I.: Hármunkon túl senki nem játszik vele? :shock:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát, elég friss még a játék, a nevesebb magyar online újságok (576,gamer365,psc stb...)sem írtak még tesztet róla, ráadásul a 13 után "nincs az a hülye" aki ezt feltétel nélkül megvenné, szóval szerintem amíg nincs visszajelzés a játékról, a legtöbb ember óvatosan közelíti meg.

Apropó, ahogy nézelődöm, kb a mi beszélgetésünk (ez a topic) az eddigi egyetlen, azaz első magyar visszajelzés a játékról XD

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Igen, én is pontosan ugyanezt a kört futom. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen visszajelzést fog kapni a játék.

Megáll-e a lábán, vagy a sznobéria és a hiszti ami a megjelenése körül zajlott hazavágja az ügyet.

Nagyon szurkolok neki, hogy ne így legyen. Kifejezetten megérdemelné a méltó helyét ez a cucc. Pedig, ha van kritikus tömeg, az én vagyok. Másik liebling sorozatomat - Silent Hill: Homecoming - részét úgy húztam le és dobtam vissza, hogy csak sistergett.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Huhh, Silent Hill-t én is szeretem, én ott a Shattered Memories-zel voltam úgy, hogy nagyon tetszett, míg a legtöbb helyen lepontozták. Főleg azért tetszett, mert elég parás típus vagyok, és jól jött, hogy nem adott akkora szabadságot a játék, míg a sztorit teljesen kiélvezhettem. Kicsit mint egy interaktív horror könyv :D

Az FF13-2-őt meg ha (nagy valószínűséggel) lepontozzák, remélem nem az fog a Square-nek lejönni, hogy sima 13-féle játék kell, mert ha még egy olyat kiadnak, én meg eszem a hajam... A másik oldalról viszont szarok rá, hány pont lesz, én akkor is jól elvagyok vele :afro:

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Az az egy rész maradt ki a sorozatból, nincs hozzá gépem. Engem valószínű ott sem zavarna a linearitás (ha jó a történet). Ugyanúgy, mint itt az FF-ben.

Persze, én is mint játékos tojok a pontokra. Csak ennél azt hiszem jobbat kívánok ennek a játéknak. :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ja, jobbat mint az előzőnél XD
lsd.: Edge FF XIII-->4/10
FF XIII-2-->5/10

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

akmal888 írta:Ja, jobbat mint az előzőnél XD
lsd.: Edge FF XIII-->4/10
FF XIII-2-->5/10
Azért nem ez a jellemző. Lásd ezt:

RPGSite – 80 (Import/English)
Eurogamer – 8
Machinima – 9
Digital Spy – 4/5
Inthegame.nl – 9
Joystiq – 3/5
IGN – 8
OPM UK – 8
The Guardian – 4/5
Destructoid – 8
DIY Games – 8
GameTrailers – 8.8
OXM – 8
GameSpot – 7.5

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Keresztkérdés:

Hogyan tudok Grysal Green-t szerezni, ha elfogyott? Viszont nélküle nem tudok továbbjutni...

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Megvan, ha valakinek kéne majd: Choccolina Extrái között lesz benne.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Én vagyok akkora ff b*zi :D hogy én addig fogom megvenni az újabbnál ujabb finalöket amíg pénzem van rá :D de én akkor is már most a versust várom :D Attól függetlenül hogy ez is nagyon bejövős mivel ff :D

Én azt bírnám már hogyha egy király filmet csinálnák ilyen videókkal mint ami legelső harc is volt. Isten lenne. :P

Nagyon bírtam a final fantasy VII filmet is az nagyon kan volt :P :D

A XIII-2 meg veretem csak most még nem nagyon van időm játszani vele mert itt dunaújvárosban befagyott a szabadstrand aztán korongoztunk egy kicsit mivel a jég az elolvad a Final meg mindig megvár :P

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Nem akarom elkiabálni, de volt egy-két olyan pillanata már a játéknak, ami a X-et kezdi megütni színvonalban! Sőt! Imádom a sztorit! Amennyire banálisnak tűnt a trailerekből, annyira hihetetlen most, hogy játszom. Gyönyörű és fájdalmas egyszerre!

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

:D az jó :D
én most egy pöppet éppen megakadtam oerbán még csak olyan 6-7-óránál tartok kb kell egy artifect a következő kis rejtvény megnyitásához és nem találom :D mondjuk még nem is nagyon keresgéltem :D de már körbe jártam a pályát :S

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

fabulanovacrystallis írta::D az jó :D
én most egy pöppet éppen megakadtam oerbán még csak olyan 6-7-óránál tartok kb kell egy artifect a következő kis rejtvény megnyitásához és nem találom :D mondjuk még nem is nagyon keresgéltem :D de már körbe jártam a pályát :S
Biztos, hogy Oerba-n vagy? Jah, megvan. Nincs meg a teljes térkép és be kell jutnod az időtorzulásba?

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Igen az lesz az de már megtaláltam a lépcső alján is felfedezett a mog egyet ugyhogy megvan már köszönöm :-P

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Na, akkor Final Chapter. Kis pihi és folyt. köv. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Kb hány óra a sztori így első nekifutásra? Csakhogy mire számítsak.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Még nem tudom. Elég hosszúak a Chapterek. Eddig olyan 40 órám van a játékban. De elég sok helyen el-elidőztem, mert jól éreztem magam ott. :)

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Óriás kaktuszom van! :afro:

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

40 órája nyomatod csak és mindjárt végzel ?:O
Hát nem ezt szoktam meg a finaltől :)
Én mindig 100 óra felett vagyok :D én mindenhol jól érzem magam :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nekem meg Chocobóm, mindig is akartam egyet :1eye:

Most vagyok ott, hogy "rendbe hoztam" a paradoxot Sunleth-nél, így nagy sírás-rívás közepette eltűnt Snow. Remélem meg lesz megint, olyan rossz, hogy a 13-ban végigszenvedte a fél világot Serah-ért, és most ugyanúgy visszafelé...
Arra meg kíváncsi vagyok ki b@sztatja az idővonalakat egyfolytában, bár lenne tippem :D De az indítékára nincs, de gondolom kiderül, meg a szereplők közti kapocs is rejteget dolgokat :)

Ilyenkor érdemes nekimenni már a Royal Ripenessnek? 180atk/mag és olyan 1800-2000 hp. Na, majd megpróbálom :nyuszi:

SZERK.: psc 9 pontot dobott rá, mint első magyar official teszt.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

akmal888 írta:Nekem meg Chocobóm, mindig is akartam egyet :1eye:

Most vagyok ott, hogy "rendbe hoztam" a paradoxot Sunleth-nél, így nagy sírás-rívás közepette eltűnt Snow. Remélem meg lesz megint, olyan rossz, hogy a 13-ban végigszenvedte a fél világot Serah-ért, és most ugyanúgy visszafelé...
Arra meg kíváncsi vagyok ki b@sztatja az idővonalakat egyfolytában, bár lenne tippem :D De az indítékára nincs, de gondolom kiderül, meg a szereplők közti kapocs is rejteget dolgokat :)

Ilyenkor érdemes nekimenni már a Royal Ripenessnek? 180atk/mag és olyan 1800-2000 hp. Na, majd megpróbálom :nyuszi:

SZERK.: psc 9 pontot dobott rá, mint első magyar official teszt.
Érdemes. Jobban számítanak a taktikai lépések, mint az értékek. Egy jól összerakott paradigma sor és a megfelelő monsterek az értékeket helyettesítik. Az első igazán kemény dió, ami nem csak látványos a negyedik episode. végén jön.

A sztorivonal összefüggéseid jól érzed. Még nem tudok mindent. A last chapter igen hosszúra sikeredett, ráadásul itt jó nagyot ugrik az ellenfelek erőssége, így kénytelen és kelletlen, no meg kellően vissza kell térned tápolni, ami arra enged időt, hogy megkeresd az össze nem szedett wild arcitecteket és kinyisd, az addig ki nem nyitott időzónákat és láss csodát, mindenhol találsz valamit ami hozzá tesz a fő vonalhoz. Tehát relatív ez a negyven óra, érzésem szerint még jó pár tíz órát kell beletennem ahhoz, hogy befejezzem. Ugyanakkor nem fogom bánni, ha még sincs benne ennyi. Amennyire tartalmas volt ez, inkább szavazok úgy, hogy legyen kevesebb, de ilyen, mintsem rétestészta és ne szóljon semmiről.