Final Fantasy X

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire tetszett a Final Fantasy X?

Nagyon tetszett!
45
51%
Nem volt rossz!
9
10%
Lehetett volna jobb is
7
8%
Nem igazán tetszett
3
3%
Egyáltalán nem tetszett
2
2%
Még nem játszottam vele
22
25%
 
Szavazatok száma: 88

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Nem a VIII-ra hanem a VII-re utaltam :) De mind1 :D
A Xnek nagyon jó a története és a hangulata is nagyon nagy erőssége. Nem is értem mire gondoltatok a csalódást okozó rész alatt.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

ngf írta:Nem a VIII-ra hanem a VII-re utaltam :) De mind1 :D
Ja tényleg, közben ki lett javítva, akkor visszavonom :D A VII-et lehet szídni, a VIII-at nem :D

Mellesleg az X nekem sem tetszett az elején, szintén mert a főszereplő nem túl szimpatikus. Sőt egyáltalán nem lehet vele azonosulni. És gyakorlatilag ez így is marad végig :hát: Aztán ahogy végigvittem, a befejezés és az összkép alapján mégiscsak nagyon megtetszett az egész.
A videók pedig valóban nagyon szépek még mai szemmel is, de a VIII videóanyagát közelsem múlja felül ötletességben és mennyiségben sem.

Ja, és nekem tetszett a Tidus&Yuna nevetős rész :D Szerintem jó ötlet volt. Pláne amikor végül odamennek Lulu-ékhoz, aki azt mondja nekik, hogy már azt hitte, elment az eszük :D (ha jól emlékszek)

A csalódást okozó rész én sem tudom mi lehet.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Az animok tényleg nagyon szépek, de ahogyan azt Emtrexx barátom nagyon is helyesen kifejtette, sehol sincsenek a 8-hoz képest....
És ha már itt tartunk.... van egy tökéletes FF rész, amiben én pl nem tudnék hibát találni, és az a Final Fantasy VIII !!!! (! .... de ha valaki tud, légyszi ne is vegye a fáradságot, hogy leírja, mert úgysem hiszem el, ahhoz túl elfogult vagyok!!! XD XD XD )
Szóval nekem sincs semmi nagy bajom a tizedik résszel, és biztosan nagyon fogom szeretni a végén! :wink: ( csak van egy FF8, egy FF6, egy FF5, egy FF7 amikt talán kissé elhomályoíthatják a fényét.... :roll: :D )

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Nekem is a VIII a kedvencem :D Mondjuk most kezdtem el a VIot uh lehet, hogy változni fog a helyzet :) A X fmv-i fantasztikusak, de a VIII introját pl soha nem fogják tudni túlszárnyalni! Az tökéletes! De a Xben is pl az a videó amikor Yuna az elején sendingel Kilikában az felejthetetlen. De a játék végén is igen erősre sikeredtek a bejátszások. Jó ez na ;)

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

hasonlóság is vanmindkét rész végén meghal a főhős csak az egyik visszatér.nekem is valahogy jobban tatszett a VIII én csak a VIII-AL,a X-el,a X-2-vel és a XII-VEL játszottam.Nekem aX DEMÓI KÖZŰL az tetszett (remálem jól emlékszem)amikor kilikába megérkeznek és egy kis város képet kapunk,meg a legelső demo.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nekem a 10ből az az intro tetszett amikor Yuna és Seymour összeházasodnak..... és a végén leugrik Yuna a levegöben idézi Valefort és az ő hátán ussza meg az egészet. 8) (ezt jó megaszondottam XD )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára akmal888 2007. júl.. 1. 21:21-kor.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

akmal888 írta:Nekem a 10ből az az intro tetszett amikor Yuna és Seymour összeházasodnak..... és a végén leugrik Yuna a levegöben idézi Valefort és az ő hátán ussza meg az egészet. 8) (ezt jó megaszondottam XD )
Ezt azért spoilerezhetted volna, mert nem tudtam, hogy ez lesz, és most így nem nagyon fogok meglepődni.... :? :( :( :(

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

mahdi írta: Lula pedig....vagyis...Lulu... :nyál2: ....hát így hidegségében is jobban tetszik a mi kis idézőnknél.... Yuna viszont hozza a formáját, pont olyan, mint minden FF főnémber! :D :D :D Csendes, aranyos, szép, okos, visszahúzódó...
:evil: :evil: :evil: :átkoz: :2guns: :tüzel: :puska: :követel: :követel: :követel:

-----

akmal888: Legközelebb tényleg figyelj a spoilerekre, mert én se játszottam még ezzel a résszel... :?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Én a tizet vagy hatszor újrakezdtem, csak azért, hogy megnézhessem az introt! (igaz, első játékom volt PS2-re, és memokártyám sem volt még, de ez csak a második oka! :P ) AKKORA JÓ! (ezzel nem azt mondtam, hogy az a kedvencem, még mielőtt valaki belémkötne - nem tudom, mi a kedvencem)
---
Öhm-öhm. A nyolcnak a végére igenis ellaposodik a történet! És a harcok is olyan unalmasak tudnak lenni egy idő után... [csak, hogy két nagyobb dolgot kiemeljek, amit én hibának titulálok]

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

olf írta:...és memokártyám sem volt még...
Azok a régi szép idők...

Nekem egy Digimonos RPG volt első az életemben, mint RPG, még PS1-re. És emlékszem, hogy nem volt hozzá memória kártyám és MINDIG előről kezdztem. Természetesen soha nem jutottam el a végéig... :P

És máig furdalja az oldalam a kíváncsiság, hogy mi lett a vége.

Off vége... :roll:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

akmal888 írta:Nekem a 10ből az az intro tetszett amikor Yuna és Seymour összeházasodnak..... és a végén leugrik Yuna a levegöben idézi Valefort és az ő hátán ussza meg az egészet. 8) (ezt jó megaszondottam XD )
:oops: Bocsánat mindenkitől többet nem fordul elő :oops:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Zorgika írta:
mahdi írta: Lula pedig....vagyis...Lulu... :nyál2: ....hát így hidegségében is jobban tetszik a mi kis idézőnknél.... Yuna viszont hozza a formáját, pont olyan, mint minden FF főnémber! :D :D :D Csendes, aranyos, szép, okos, visszahúzódó...
:evil: :evil: :evil: :átkoz: :2guns: :tüzel: :puska: :követel: :követel: :követel:
Valamiért tudtam, hogy ezt le fogod reagálni drága! :D :D :D És azt is hogy valahogy így! :wink:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

És még én adok okot ..... :D De mindegy. Ez már nem ide tartozik.^^

--off vége--

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Huhh....nem akartam belerondítani a Blitzball topicba, de ezt feltétlen le kell írnom, úgyhogy itt tesztem........... GRRRRRR !!!!! Gyűűűűlölöm ezt a XaR Bliztball-t!!!! :átkoz: :átkoz: :átkoz: ,.....huhhh....kiadtam, semmi gond.... :D nem is tudom miért húzom fel magam rajta.... (de ez már kellett! :wink: ) :roll:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én is nagyon utáltam :? Esélye sem volt hogy megszerettesse magát velem, mert már rögtön az elején felidegelt :?
Nem is értem, miért úgy írták meg a sztorit, hogy az első alkalom amikor alkalmunk van játszani már rögtön egy olyan meccs legyen, amit szinte lehetetlen megnyerni. Nem lett volna jobb egy könnyebb meccset beírni elé a sztoriba? :mi:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Na igen... az engem is nagyon lehangolt, amikor már az elején kikaptunk, hát nem is volt sok kedvem utána játszani vele.... aztán mégis nekiálltam, hátha több odafigyeléssel megyek valamire, de a kontrollerem, majdnem az utcán végezte a harmadik vesztett meccs után...... :evil: :roll:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nekem hosszabításom volt, mert a hülye gép lehozatta Tidust és Wakkát rakta be. Akkorát anyáztam. Volt olyan, hogyha pár mpvel több lett volna, akkor belövöm a második gólt Tidus-szal de neeeem....
Azóta nem próbálkoztam :P

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Nekem úgy a negyedik próbálkozásra (meaning: negyedik végigjátszás) sikerült megnyernem. Egyébként sztori szempontjából az tényleg jobb lett volna ha a Besaid... mi a nevük? megnyeri ezt a meccset hála Tidus-nak.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Mert? Légyszi írd le spoilerbe

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Egyszer nekem is sikerült megnyernem a döntőt, de gyakorlatilag semmi változás nincs a történetben: Wakka átadja a trófeát a csapatnak és elbúcsúzik tőlük. Tidust úgyanúgy lecserelék a meccs vége felé. Ha jól emlékszem ennyi. De még kapcs plusszba egy Strength spherét.

A Blitzball valóban idegesítő. Az első csatákat szinte lehetetlen megnyerni, mert az összes csapat jobb. (Az AlBhedeké verhetetlen.) De utána meg fordul a kocka, mert te csapatodat lesz lehetetlen legyőzni és monotonná válik a győzelem sorozat. Ezért soha meg se szereztem Wakka titkos fegyverét...

Pedig én türelmes ember vagyok, HA játékról van szó... :P

calmi

final fantasy x kérdés

Hozzászólás Szerző: calmi »

:shock: sziasztok miért van a game shark kód az ffx-nél és hogyan kell azt használni mert sok helyen láttam azokat a kódokat

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Hogy használni tudd azt a kódot szükséged van egy Game Shark indító CD-re és az ahhoz járó memória kártyára, ahová be tudod írni a kódokat.

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

A blitzballnál szerintem az a baj, hogy miután fejlődsz egy kicsit tényleg nagyon unalmas lesz, félpályás gólokat lehet szórni. De addig én jól elvoltam vele :) Az első meccs nekem 2odszorra sikerült :pirul: (máááááááááááááááááááák :D)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az első meccs nem is olyan nehéz, mint amilyennek látszik. Csak tudni kell az alapszabályokat és önzőnek lenni: csakis Tidussal lehet gólt lőni. De vele nagyon.
Nem éri meg ugyan megnyerni, de nekem az a két hosszabbításos győzelmem valahogy tetszett. :) Kár, hogy utána soha nem volt többet ilyen.
---
Arxur, mennyi is a rekordod? 20:0 ??? Na azt még én sem tudom, hogy csináltad, pedig nem volt gondom a játékkal. (mármint a meccsek megnyerésével)
---
És az Al Bhedek tényleg killerek! Brother pl. piszokjól játszik. Mondjuk nem egyszer csinált nálam batárnagy hülyeségeket.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Már nem emlekszém pontosan. (az ilyen emlékeket igyekszik elfelejteni az ember... XD)

Húsz körül volt az tuti, és én egy gólt sem kaptam be. De ehhez az is hozzá tartozik, hogy én RENGETEGET Blitzballoztam, mert meg akartam szerezni Wakka titkos fegyverét. A végigjátszás szerint 50-200 győzelem kötött bármikor beadthatják.

No, én már 150 körül jártam és nem kaptam semmit. >_<