Final Fantasy XIII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Pont írta a Gamer, hogy idézzem:
Gamer365 írta:Az aktuális Famitsu új Final Fantasy Versus XIII infókat hozott, de korántsem olyanokat, amiket egy rajongó szívesen hall: a játék ugyanis még mindig pre-produkciós fázisban van.

Tetsuya Nomura (Kingdom Hearts, FF) a Famitsu-ban nyilatkozott az új játéka, a hosszú évek óta készülő Final Fantasy Versus XIII kapcsán: a csigalassú tempóban haladó fejlesztést tetézi, hogy a fejlesztő elmonása szerint még mindig komoly kisérletezgetések folynak design terén, és maga a játék továbbra sem lépett be a produkciós fázisba, amikor teljes erővel lehet tartalmat gyártani - ez bizony a megjelenésre nézve továbbra is félelmetesen rossz hír.

A csapat mutatott pár képet is a Famitsu szerkesztőinek, amit a Square Enix nem kívánt publikussá tenni - ha ez valakinek örömet okoz, akkor azért a szerkesztők elmondták, hogy nem hitték el, amit láttak, annyira jól nézett ki. Akkor már csak az a kérdés, kedves Square Enix, hogy miért nem lehet mindezt a lapban is leközölni?

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

ó bakker... nem baj, optimista vagyok.
legalább ha most apránként elkezdek ps3ra gyűjteni, addigra lesz is rá pénzem. ráadásul talán még az ára is lemegy... és ha már ennyit dolgoznak rajta, lehet hogy tényleg jó lesz és nem csak egy üres cucc mint a 13 :D

Avatar
Mint
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. aug.. 8. 13:09

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Mint »

Őszintén megmondva:Nagyott csalodtam FFXIII-ban.trailer alapján azt gondoltam hogy FFVII stílusu történetet kapok, meg készítők mindenfélét igértek milyen jó FF játék lesz.De ez helyett nagy semmit kaptam.:/
Története kb erről szól az egész:
"SERAH WANTS US TO SAVE COCOON. THAT'S OUR FOCUS! WE MUST SAVE COCOON BECAUSE SERAH WANTED US TO SAVE COCOON BECAUSE THAT'S WHAT HER FOCUS WAS, AND IT'S WHAT OUR FOCUS IS, WHICH IS TO SAVE COCOON. SO COME ON! LET'S COMPLETE OUR FOCUS AND SAVE COCOON BECAUSE SERAH'S FOCUS WAS TO GIVE US OUR FOCUS TO SAVE COCOON. SO NOW WE NEED TO SAVE COCOON"
Azonsem lepődnék meg hogy FFXIII-2 olyan lesz mint a FFX-2.:/

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szóval te is olvastad a socksmakepeoplesexy cikkét :D
Egyébként tényleg csalódás volt, de reméljük, hogy a folytatás jobb lesz.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: tritto »

Hát nem nagyon csináltok kedvet, hogy kipróbáljam :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én is pedig pont tegnap találtam olyan screenshotokat a játékból hogy az állam azóta sem tudom hol van :shock:
(Mármint nem az az állam, hanem az állam, értitek :1eye: )

Szóval nemkicsit megjött hozzá a kedvem :)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

ohh, köszönöm. igen, valóban kb ennyi a sztori.
mondjuk én nem utálom annyira ezt a gamet. élveztem játszani, bár nem úgy, mint a korábbiakat, de azért időtöltésnek jó volt.
mondjuk nem égtem sosem úgy, hogy úristen nem akarom még kikapcsolni, csak a következő csaptert, csak egy picit még hadd csináljak meg pls pls...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem rossz játék, és egyenesen a legszebb, viszont a többi FF-hez képest tartalmilag kevés.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

FFXIII = MŰANYAG SEMMI

Hozzászólás Szerző: olf »

Aki szeretné, hogy YouTube-on rituálisan feláldozzam a lemezt, tegye fel a kezét. Ugyanitt jelentkezhet, akinek kell ez a sz@r, viheti ingyen, de szerintem még így sem érné meg. Amennyit játszanál vele, inkább levegőzz odakint vagy csinálj valami emberközeli tevékenységet, mert ettől nem leszel sem érzelmileg mély, sem über intelligens, se nem lesznek nindzsareflexeid, és még az orrodat se tisztíccsa.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szerintem mindenki benne van egy szarráverős jútúbos videón (mint amilyen anno a 12-es pószter volt), bár nem tudom.
Azért durva így elbánni vele. Meg ahogy a game elbánt a fanokkal, na ja.

Várom a 13-2őt, de attól az eredeti nem lesz jobb :P (Bár a zenéi nem olyan rosszak.)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Óh, furcsáltam, hogy itt még mindenki arról ír, mikor jelenek meg a XIII-2, aztán leesett, hogy nem 2012 augusztusában jött az utolsó hozzászólás, hanem 2011. :D

Mindenesetre katasztrofális a rész. Egyedül néhány zene jó benne és persze a grafika. Ennyire ostoba története viszont még a X-2-nek sem volt és ezt a részt még sokan szeretik is. De nem tudom megérteni, miért.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én azt nem vágom, ha ennyire sokan nem kedvelik és tényleg nem lett egy nagy szám, akkor mi az istennek kell egy harmadik rész belőle :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Szerintem sokkal inkább a pénzről van már szó, mintsem egy korrekt játék készítéséről. Valahol olvastam, hogy sok-sok millióba fájt a XIII elkészítése. Nem számoltam ki, de elég valószínű, hogy csak az eladott példányokból ez nem térül meg.

A Square gyakorlatilag a remake-kből, spin offokból gazdálkodik, mert az minimális befektetést igényel, de tudják, hogy a rajongók úgy is megveszik.

A X-2 és XIII-2 esetében is erről van szó. A X és a XIII kiadása után is voltak olyan nyilatkozatok a cégtől, hogy jó pár fel nem használt anyag megmaradt. Ezeket egy kicsit kipótolják, tesznek hozzá egy-két szereplőt és voálá, kész is a Tesco gazdaságos játék. (Készül az FFX HD remake-je is, ami újabb extra bevételt jelent.)

A XIII-3-hoz még nem tudok hozzászólni, kiderült már egyáltalán, hogy melyik platfromra érkezik? Nem lepődnék meg, ha PSVita vagy DS-ről lenne szó.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

X360, meg PS3
de itt elvileg nem újrahasznosítás lesz.

A X-2 azért nem tesco, abban volt tartalom bőven.

A square a felvásárolt eidos-ból él.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Azért az X-2-ben is meg tudnám számolni két kezemen az új helyszíneket. =)
De ne érts félre, én imádtam az X-2-őt és nincs ellenemre az újrahasznosítás sem, ha az indokolt és kompenzálva van valamivel.

A XIII-2-vel az a bajom, hogy próbálja magát hihetetlenül komolyan venni, annak ellenére, hogy a párbeszédek 90%-a csak mellébeszélés. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem tudom, nekem nem tűnt ilyen vészesnek az eset, abszolút átjött, hol kell komolyan venni, és hol japán baromkodás. 90% szerintem túlzás...
A zenék, meg Caius meg még így is menők szvsz :D

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Leon »

Dzsízusz. A square-enix elkezdett normális játékokat gyárta(tat)ni, de a saját húzóbrandjének jelenlegi generációs egyetlen teljes játékát simeresen elrontja....

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: olf »

amúgy kajak nem tudom hogy töröljek hsz-t, és ide nem is akartam pedig írni semmit

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: basch »

Szép volt,jó volt,elég volt xD
Minden második dolognak,amit megláttam volt valamilyen fémtartalma,nem igazán szeretem az ilyen nagyon high-tech hülyeségeket :D
A játék nehézsége viszont jó volt akárhányszor tápoltam magam halálra mindíg kellett egy jó 10-15 perc hogy leverjek egy keményebb bosst :D
A játékmenet meg egy vicc volt semmi bebarangolható terület (1 kivétel),csak mész és nézed ahogy beszélgetnek utána ölsz egy kicsit aztán megint mész......míg végül ki nem játszod xD