Final Fantasy XIII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Egyre több különböző helyen olvastam, hogy milyen gáz, hogy a Square "egyszerre" 6 részt ad ki, és igazából nem értem miért. Miért lenne az gond, ha egy világot sikerülne teljesen globálisan lefedni, és több történetet is kihozni egyetlen világból. Miért ne lehetne a világon élő más hősök, vagy ugyanazon hősök más történeteit is megismerni. És főleg, hogy lehet egy olyan játékról ítélkezni amiből egy traileren és pár képen kívűl még semmit sem láttunk.
A legtöbben úgy állnak hozzá mintha a sok rész máris igénytelenséget, minőségromlást jelentene. Egy ekkora cégnél nem lehet feltéelezni, hogy mindegyiket meg tudják csinálni a legjobb minőséget? Nem lehet reménykedve várakozni, hogy vajon miféle újdonsággal állnak elő egy ilyen ötlet kapcsán? Persze lehet rossz is. De miért kell feltételezni, hogy biztos az lesz? Hisz ha valamihez negatívan állunk hozzá az legtöbbször negatívan csap vissza.
Gondoljunk vissza mi lett volna ha mondjuk ez régebben történt volna (azaz hejezzük át egy kicsit az időt). Tegyük fel, hogy 10 évvel korábban vagyunk. Már megjelent az ötödik rész, ami lehet, hogy nem mindenkinek tetszett, sokan gyengének mondják. De Japánban már megjelent az új epizód, a hatodik, ami állítólag eddig a legjobb rész. De persze a hőbőrgők kijelentik, hogy az nem lehet jó, hisz már az előző nem tetszett nekik, és amúgy is alig bírták megölni az egyik főellenfelet, ami csak azért lehet, mert rossz. És amúgy is ők mondják meg, hogy mi a jó éppen ezért te kussolj, mert különben jól pofán vernek. És ekkor bejelenti a Square, hogy készítik a hetet, de rögtön 4 részt csinálnak belőle, sőt még egy filmet is. Akkor most egyértlemű hogy az a rész rossz lesz? akkor nem azt a hetet kaptuk volna amit amúgy kaptunk? Persze, hogy nem ugyanaz lett volna, de ez nem a bejelentés miatt, hanem a hülye emberek reakciói miatt. Hú őket most hogy leakarják húzni! Hisz az öt nem tetszett, a hattal még nem játszottam, és pofátlanul már nem bejelentettek több részt is. Hát majd jól nem veszem meg, és otthon azon röhögök, hogy miattam tönkremegy a cég, mert én nem vettem meg. Hahaha. Na persze, hogy az alkotók ilyenektet hallva szarnának egy igényes részt csinálni, és soha nem lett volna részünk akár a 7-ben akár a 8-ban, vagy bármelyikben innen felfele.
És még egy dolog azoknak akik mindig azt várják, hogy most majd egy olyan rész lesz, ami felveheti a versenyt a kedvenc részükkel: SOHA nem lesz olyan rész, ami az előző hangulatát tudná adni! Lesz olyan amit szeretnek, és olyan amit kevésbé. De egyik sem lesz olyan mint a másik. Ha tetszett két rész gondolj vissza, hogy melyiket milyen hangulatban játszottad. Lehet, hogy mind a kettő hangulatos, eseménydús, érdekes volt, de akkor sem ugyan az volt a hangulata. Lehet mind a kettő jó, de NEM ugyanolyan.

Na ennyi. Most jól feldühödtem.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

igaz...elgondolkodtató...

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Túl sokat írsz. Nehéz elolvasni. :P
Egyébként télleg miért baj az hogy több részt kapsz egyszerre? Legalább lesz miből válogatni.

Egyébként a másik 3 részről van valami info? Vagy még az égvilágon semmit nem tudni róluk?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

576.hu írta:Final Fantasy XIII - hat különböző játék

A Square Enix grandiózus terveket sző az idei E3-mon bejelentett Final Fantasy XIII köré: a korábban ismert három FFXIII projekt mellé újabb három játék csatlakozik. Itt van ugyebár egyszer a "normális" számozott folytatás, a Final Fantasy XIII, a mellé csatolt akció-RPG, a Final Fantasy Versus XIII (mindkettő PS3-ra jön), plusz a mobilokat megcélzó Final Fantasy XIII Agito.
A másik három játékról egyelőre gyakorlatilag semmit nem tudni: az egyiket valószínűleg Final Fantasy Haeresis XIII-nak fogják hívni (a Sqaure május elején védette le a címet). Yoichi Wada, a cég elnöke elárulta, hogy a Squenix a jövőbe nyúló, tízéves projektként kezeli az FFXIII-at, és hasonló utat szeretne vele bejárni, mint a külön frencsájzá bővített FFVII-el ( "Compilation of Final Fantasy VII"). Ennek megfelelően külön nevet is kapott az (egyelőre) hat játékból álló FFXIII kollekció: Fabula Nova Crystallis - Final Fantasy XIII.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Az Agito szerintem tiszta Before Crisis lesz. Mi, európaiak ebből se fogunk sokat látni. :(

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

"tízéves projektként kezeli az FFXIII-at"

Azért remélem közben törődnek majd KHIII-al is. Mert különben én is utálni fogom a Fabula Nova Crystallis-t.

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

megnéztem a bemutatot és annyira nem vagyok eldurranva a játéktól :cry2:

Avatar
Chocobo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2006. ápr.. 30. 9:31
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Chocobo »

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :!: :!: :!: :!:
B*zzzzzzzzzzzzzzzz ez ***** jó

Veszek ps2-t egyébként én úgy tudtam h csak ps3 ra fog megjelennnnni
Téllllleg ez magyarba megjelenik :?: :?:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

És télleg csak PS3-ra fog megjelenni.
Egyébként lévén még a konzolja sem jött ki elég nehéz lenne megmondani egyáltalán Jaánban mikor jelenik meg. De remélhetőleg el fog jutni EU-ba is.

pseudoo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006. márc.. 29. 15:26
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: pseudoo »

Garott írta:Egyre több különböző helyen olvastam, hogy milyen gáz, hogy a Square "egyszerre" 6 részt ad ki, és igazából nem értem miért. Miért lenne az gond, ha egy világot sikerülne teljesen globálisan lefedni, és több történetet is kihozni egyetlen világból. Miért ne lehetne a világon élő más hősök, vagy ugyanazon hősök más történeteit is megismerni. És főleg, hogy lehet egy olyan játékról ítélkezni amiből egy traileren és pár képen kívűl még semmit sem láttunk.
A legtöbben úgy állnak hozzá mintha a sok rész máris igénytelenséget, minőségromlást jelentene. Egy ekkora cégnél nem lehet feltéelezni, hogy mindegyiket meg tudják csinálni a legjobb minőséget? Nem lehet reménykedve várakozni, hogy vajon miféle újdonsággal állnak elő egy ilyen ötlet kapcsán? Persze lehet rossz is. De miért kell feltételezni, hogy biztos az lesz? Hisz ha valamihez negatívan állunk hozzá az legtöbbször negatívan csap vissza.
Gondoljunk vissza mi lett volna ha mondjuk ez régebben történt volna (azaz hejezzük át egy kicsit az időt). Tegyük fel, hogy 10 évvel korábban vagyunk. Már megjelent az ötödik rész, ami lehet, hogy nem mindenkinek tetszett, sokan gyengének mondják. De Japánban már megjelent az új epizód, a hatodik, ami állítólag eddig a legjobb rész. De persze a hőbőrgők kijelentik, hogy az nem lehet jó, hisz már az előző nem tetszett nekik, és amúgy is alig bírták megölni az egyik főellenfelet, ami csak azért lehet, mert rossz. És amúgy is ők mondják meg, hogy mi a jó éppen ezért te kussolj, mert különben jól pofán vernek. És ekkor bejelenti a Square, hogy készítik a hetet, de rögtön 4 részt csinálnak belőle, sőt még egy filmet is. Akkor most egyértlemű hogy az a rész rossz lesz? akkor nem azt a hetet kaptuk volna amit amúgy kaptunk? Persze, hogy nem ugyanaz lett volna, de ez nem a bejelentés miatt, hanem a hülye emberek reakciói miatt. Hú őket most hogy leakarják húzni! Hisz az öt nem tetszett, a hattal még nem játszottam, és pofátlanul már nem bejelentettek több részt is. Hát majd jól nem veszem meg, és otthon azon röhögök, hogy miattam tönkremegy a cég, mert én nem vettem meg. Hahaha. Na persze, hogy az alkotók ilyenektet hallva szarnának egy igényes részt csinálni, és soha nem lett volna részünk akár a 7-ben akár a 8-ban, vagy bármelyikben innen felfele.
És még egy dolog azoknak akik mindig azt várják, hogy most majd egy olyan rész lesz, ami felveheti a versenyt a kedvenc részükkel: SOHA nem lesz olyan rész, ami az előző hangulatát tudná adni! Lesz olyan amit szeretnek, és olyan amit kevésbé. De egyik sem lesz olyan mint a másik. Ha tetszett két rész gondolj vissza, hogy melyiket milyen hangulatban játszottad. Lehet, hogy mind a kettő hangulatos, eseménydús, érdekes volt, de akkor sem ugyan az volt a hangulata. Lehet mind a kettő jó, de NEM ugyanolyan.

Na ennyi. Most jól feldühödtem.
Sokmindenben egyetértek veled Garott, a Square nagyon sok boldog percet szerzett nekem a világ talán legjobb sorozatával, azonban meg kell mondanom, a mocskos kis üzleti fogások sorozata, amit a cég elég régóta folytat, eléggé elszomorit. Vegyük például azt, hogy az FFVII és VIII kirobbanó sikerei után, volt képük nem késziteni a kilencből pc-s verziót. Az előző két részt vitték mint a cukrot, akkor kérdem én mire volt ez jó? Sok-sok gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy semmi másra, minthogy rákényszeritse a játékosokat még több playstation megvásárlására. Igaz a playstationt a Sony gyártja, de egy japán ismerősöm mesélte egyszer, hogy a Sony és a nagy játékfejlesztők közt exkluziv szerződések vannak, melyek arra ösztönzik mindkét felet, hogy minél több pénzt hajtsanak egymás háza tájára. Majd jött a másik vicces dolog, az X-2. Egyrészt kissé megerőszakoltak egy részt ezzel a kissé nyögvenyelős folytatással, másrészt pedig nem a megszokott FF-filinget kaptuk, pont azokat a játékelemeket vágták ki, amikért én speciel marhára odavoltam... A jövőben megjelenő 6 féle XIII, a sokféle ki tudja milyen platformra megjelenbő VII pedig már egyenesen nevetséges, nem beszélve arról, hogy az egyik - asszem a Crisis Core - nem is RPG lesz, hanem akciójáték.... Úgy érzem Nobuo Uematsu, a hires FF-zeneszerző sem véletlenül vált ki a cégtől. Erős a gyanúm, hogy bár kapunk a jövőben is jó FF-eket a pénzünkért, mégsem a jóféle, régi filingű cuccokat. Minden kétség nélkül mondom, hogy a Square kezdi megerőszakolni az utolsó fantáziát, és ez nagyon nem tetszik. Vagy ahogy egy másik fórumon láttam....Square-Enix=Rókabőr :D

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Vazzeggg!!!! :cry2: Sok soksok money kell sporolni hogy meg vegyen ps3-at :cry2: :cry2:
:shock: FFXIII hogy értik külön 6(FFXIV-ffXIX-ig) vagy egybe6(ffXIII-2,FFXIII-3-6-ig) :?: :?: :?: :?:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Kíváncsi vagyok ebben a részben ki lesz Cid. :D :D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Mina írta: :shock: FFXIII hogy értik külön 6(FFXIV-ffXIX-ig) vagy egybe6(ffXIII-2,FFXIII-3-6-ig) :?: :?: :?: :?:
Mindegyik FFXIII lesz de nem XIII-2... Amit eddig tudunk az FF XIII, FF Versus XIII és FF Agito XIII. Ugyanabban az univerzumban de teljesen különböző történet, szereplők, talán még másik idő is.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Sokmindenben egyetértek veled Garott, a Square nagyon sok boldog percet szerzett nekem a világ talán legjobb sorozatával, azonban meg kell mondanom, a mocskos kis üzleti fogások sorozata, amit a cég elég régóta folytat, eléggé elszomorit. Vegyük például azt, hogy az FFVII és VIII kirobbanó sikerei után, volt képük nem késziteni a kilencből pc-s verziót. Az előző két részt vitték mint a cukrot, akkor kérdem én mire volt ez jó? Sok-sok gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy semmi másra, minthogy rákényszeritse a játékosokat még több playstation megvásárlására. Igaz a playstationt a Sony gyártja, de egy japán ismerősöm mesélte egyszer, hogy a Sony és a nagy játékfejlesztők közt exkluziv szerződések vannak, melyek arra ösztönzik mindkét felet, hogy minél több pénzt hajtsanak egymás háza tájára. Majd jött a másik vicces dolog, az X-2. Egyrészt kissé megerőszakoltak egy részt ezzel a kissé nyögvenyelős folytatással, másrészt pedig nem a megszokott FF-filinget kaptuk, pont azokat a játékelemeket vágták ki, amikért én speciel marhára odavoltam... A jövőben megjelenő 6 féle XIII, a sokféle ki tudja milyen platformra megjelenbő VII pedig már egyenesen nevetséges, nem beszélve arról, hogy az egyik - asszem a Crisis Core - nem is RPG lesz, hanem akciójáték.... Úgy érzem Nobuo Uematsu, a hires FF-zeneszerző sem véletlenül vált ki a cégtől. Erős a gyanúm, hogy bár kapunk a jövőben is jó FF-eket a pénzünkért, mégsem a jóféle, régi filingű cuccokat. Minden kétség nélkül mondom, hogy a Square kezdi megerőszakolni az utolsó fantáziát, és ez nagyon nem tetszik. Vagy ahogy egy másik fórumon láttam....Square-Enix=Rókabőr
Na nézzük sorban (és már kicsit megkésve) a gondjaid:
Eleinte szerintem tervezték a 9. rész ps-re kiadását is, de ekkor volt a Spirits Within bukása, aminek eredményeképp a sony megszerezte a Squaresoft részvényeinek komoly százalékát. Igy elég komoly beleszólása lett az aktuális projectjeibe. Ráadásul ez időtájt már nagyban fejlesztették a ps nagy riválisát az X-boxot, amit akkor még a PC kistestvérének tartottak. Így nem igazán próbáltak a riválisnak segíteni, csak a saját konzoljukra fejlesztettek. Amúgy én fejlesztési okokból már a kettőt sem adtam volna ki PC-re csak egy demót, és hagy csorogjon a nép nyála. Ha játszani akarnak vele, akkor vegyék meg az eredeti konzolát.
A X-2 amiatt lett ilyen, amit elvárnak az FF-től. Az, hogy mindig másnak kell lennie, mint az előző rész, különben máris másolat az epizód. Itt túlzásba vitték, és ezért nem is lett olyan sikeres. A rész viszont CSAK azért készült el, mert volt rá igény. Olyan válalkozásba nem igazán fognak már bele, amire nincs igény.
És egy igen fontos tény: Akár a Square, akár az Ubisoft, Edios, EA Games, vagy a legkisebb flash játékokat készítő cég, ezek mind CÉGEK! A fő céljuk, hogy a munkájukkal pénzt keressenek, az elsődleges dolguk, hogy a cégük sikeres legyen és minnél több pénzt keressenek. Nincs olyan, hogy azért csinálják a játékokat, hogy az emberek szórakozzanak. Valahol ez is indok, de csak valahol az indokok legvégén. Üditőt sem azért csinál egy cég, mert zavarja, hogy az emberek szomjasak, hanem mert ezzel akar pénzt keresni. Lehet, hogy ez nem hangzik olyan jól, mint az, hogy a cégek az emberekért vannak, de a cégek a pénzért vannak. És bárki, aki egy sikeres termékre egy következőt nyit, az mondható rókabőrnek. Legyen az akár Fanta, Terminátor 2, vagy Dragon Quest 7. Ez az üzletpolitika.

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Hiába lesz FFXIII-nak még hat része :) Nem lesz az igazi FF játék :(
De azért a videoja zenéjét csípem 8)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Miből gondolod hogy nem lesz "igazi" FF? Nem lehet tudni róla az égvilágon semmit. A XIII-ről láttunk egy trailert. A Versusról van két kép. Az Agito-nak tudjuk a nevét. A másik háromról meg tudjuk hogy valamikor talán létezni fog.

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Én amikor megláttam a trailert játék közbeni képeit nagyot néztem :!: :o
Nagyon gyorsan pörögtek az események,
és gyors gondolkodásmódot kíván a gamer-től ez a játék.
Legalább is én ezt vettem le a videó nézése közben.
De azért jó lesz :!: 8)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

hát....
mikor megnéztem az FF:XIII akkor a padlón voltam XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Megnéztem a videot!A grafikája teccett de az in-game részben valami fura volt! :? :? :? Valami oknál fogva ugy érzem hogy ez sem már az igazi ugy ahogy a 12-se(szrintem).De azé érdekel! :) Kérdés a ps3-mal kapcsolatban:mennyibe fog kerülni?muszály lesz hozzá a HDTV ?

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

A 12.rész is igazi FF játék :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Red13 írta:A 12.rész is igazi FF játék :D
Csak enyhén szólva kicsit más a harcrendszere, mint az előző részeké. Bár nekem a videók alapján a 13 harcrendszere jobban tetszik, mint a 12-é(azt is csak vidóról láttam)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nekem is a 13 nak a harcrendszere jobban teccik de még ki tudja hogy mi lesz belőle!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem meg a 12-nek se más egyáltalán a harcrendszere, ugyanúgy ATB-s, néhány kissebb változással, de hát ilyenek részenként voltak a sorozatban. Nem tudom, miért fikázzák egyesek, sokkal jobb, mint pl. a random battle-ös megoldás.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

És egyébként mi az az "igazi FF"? Szerintem az az igazi FF amit a Square annak mond. Nem tudom van-e aki emlékszik milyen az FF1 harcrendszere. A kép kétfelé van osztva egyik oldalán vannak a hősök másikon az ellenség. Aztán természetesen felváltva megy a támadás és amíg töltődik az ATB mindenki áll. Lehet hogy van akinek ez tetszene PS3-on, én nem tartozom közéjük.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Ja, de megnézhessük, hogy minden rézben változott valami. Most a 12.résznél csak annyi változott, hogy nem kerülünk egy harctérre.