Crisis Core Final Fantasy VII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Ma játszottam psp-n a Crisis Core angol változatával, és kellemesen csalódtam. Bár lehet, hogy pont jó részt fogtam ki a történetből, de kimondottan kellemes játék. Jó lett volna még játszani vele, de sajnos a csoporttársamnak haza kellett mennie. XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na ugye, hogy ugye? :) Pedig tele van japán nyállal! :o

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

sziasztok!

Angol crisis core-al elkezdtem játszani és elakadtam a chapter8-ba ahol valami flower wagon-t kell elkésziteni .
A problémám az hogy nem találom a hozzávaló itemeket.

ez a leirás se segitett:http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/925138/50842

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Sajnos nem tudok segíteni =(


Sikeresen el kezdtem a játékot, nagyon jól el voltam vele, igazán kis kellemes darab :)

Avatar
Zakks
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008. máj.. 3. 18:41
Tartózkodási hely: Promise Land
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zakks »

valamit muszáj hozzá szólnom! Valójában Zack a kedvenc Karakterem az egész Final Fantasy-iban.
aztis hozzá fűzném hogy Zack lenne az egész történet főszereplője ha nem halt volna meg:( az original ff-től az AC-ig. Annyira örülök hogy Zack-nek is van egy külön története. :) De azt se tudom hogy miért szomrkodom ha már nincs Zack akkor ott van Cloud( gondolom mindenki tudja!Zack klónja Cloud) és egyben legjobb barátok! :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Légy szíves, ne írj két hozzászólást egymás után, hanem szerkesztd bele az előzőbe a további mondandókat. Vágod, "Szerkeszt" gomb üzid jobb felső sarkában. :hehe:
Különben nagyon örülünk, hogy helyesen írod a muszájt, be is léphetnél a klubba, már rengetegen vagyunk! És persze, hogy szuper ZEKK-fannak lenni!

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Zakks vigyázz olf bajba tud sodorni XD [\/|CC]
De amugy én inkább Vincent fan vok.Zack szinte olyan mint klúd :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Sok lesz a koffein, sárkánykiráj! :nyelv:
---
A napszemcsis suhogósbőrkabátos királygyík írta:Zack szinte olyan mint klúd
Nono!

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

olf írta:
A napszemcsis suhogósbőrkabátos királygyík írta:Zack szinte olyan mint klúd
Nono!
Na olf ájjá le:D

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Nekem nagyon tetszik a játék, csak abban csalódtam, hogy nem vitték túlzásba a helyszínek részletezését... Gondolok itt Nibelheimre, hogy csak az innbe lehet bemenni, holott Cloud meghív minket kajálni anyucihoz. XD Meg Midgar utcáin is örömmel vettem volna egy kis shoppingolási lehetőséget... De hát ez van, azért így is nagyon jó! :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re:

Hozzászólás Szerző: Axel »

nihlatak írta:elakadtam a chapter8-ba ahol valami flower wagon-t kell elkésziteni .
A problémám az hogy nem találom a hozzávaló itemeket.
Ugyan ez lenne a problémám. Valaki végigjátszotta légyszi segítsen!


Szerk: Már nem kell segítség. :P Sikerült végigjátszaniii.
Picit csalódtam. Nekem nagyon rövid volt ez a 28 óra. Talán ha nem missziózok 5-6 órát még ennyi se.
Amit eddig tudtam a VII. részéről, csak megerősítette a játék, szóval még maradtak nálam kérdőjelek.
Történet elég gyatra. Az elje élvezetes de utána lapos lesz a történet. Nibleheimi eseményeket is kívülről fújják a rajongók, szóval ez a rész is elég lapos volt. A vég már elég élvezetes. Csak az utolsó Boss nevetségesen könnyű. Akár kezdő szinten is meg lehetne verni csak figyelni kell.
Egyvalami nayon tetszett. Az Aerith - Cissnei - Zack szerelmi háromszög. Jobban örültem volna ha Zack nem azzal a HP Aerith-szel jönne össze. Ehhez kapcsolódik:
Cissnei több SMS-t küldött, hogy mennyünk moziba LOVELESS-et nézni meg a tengerpartra. Ezeket meg lehet csinálni? Mert én ezeket folyton misszió közben kaptam...
Ending szomorú volt. Kissé sajnáltam Zack-et. :angyal:

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Tényleg elég rövid volt, de szerintem nem volt lapos különösebben, inkább olyan átlagosra sikeredett... Ami azért elég szomorú. Szerintem kihagytak egy csomó olyan részt, ami igazán érdekes lehetett volna. Például a kezdés: miért pont onnantól kezd, ahonnan? :? Ha egy-két évvel korábban kezdődne a sztori, és a játékosnak kéne megkínlódni a soldier előléptetéseket, sokkal izgalmasabb lenne. Így Angealt, Genesist is jobban meg lehetne ismerni, nem is beszélve Sephirothról (elfogult vagyok na) :D XD Aztán azt is hiányolom, hogy az Aerises szerelmi rész sincs egyáltalán kidolgozva. Szerintem ha nem tudná eleve a játékos, hogy együtt vannak, rá nem jönne, mert semmi sem látszik abból, hogy szeretnék egymást...
Más: Cissneijel nem lehet elmenni randizni, ez biztos, pedig milyen érdekes lett volna! :oops: Viszont van egy rész a játékban, Modeoheim előtt, mikor beszélnek a soldierök a folyosón, hogy ki a legjobb csaj, és ott lehet Cissneit választani... Össz-vissz ennyi.
Valaki megcsinálta már Aerisnek a 2. flower wagont? Én most dolgozok rajta, ha érdekel valamit, majd megírom, hogy sikertült! (Elméletileg a harmadikhoz is megvan már minden alkatrész, de arról majd később.)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Axel »

Aerith-es részek tényleg elég csórók. Legalább egy csók elcsattanhatott volna... Aerith-szel kapcsolatban még az idegesített, hogy köbö a játék 3/4-nél találkozunk vele utoljára. De talán az a levél valamennyire kielégítő volt a végén.
Nekem még az nem tetszett, hogy elég könnyűre sikeredett. Normálon kezdtem. Az uccsó boss 3-4 Vital Slash-től kifeküdt, pedig nem is tápoltam. Max a missziók amiket külön csináltam. Elkezdtem Hard-ban is. Itt teljesen más. Már egy Normal, Hard szintű küldetésnél, néha megbukok pl.: Tonberry küldiknél vagy 4x elhasaltam. Viszont a "szotri" Bossok még mindig nagyon künnyűek. Az a Shinra robot Banoránál (épp itt tartok) meg se tudott karcolni... De legalább a missziókban találok kihívást.
---
Ezek a flower wagon készítések engem érdekelnek, mert én csak az alapot készítettem el.
Ja, meg benne vagyok a Genesis Fangirls-be. Ezzel mit tudok csinálni? Mert valamilyen Final Act-ot akarnak... nemtom este rossz az angolom... XD XD

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Épp az imént sikerült egy másik flower wagont összehozni, de mint kiderült, ez nem a második, hanem a harmadik verziója :roll: De azért Aeris még mindig nyúz egy újabbért. Ez vicces volt, mert csupa shinra cuccokból készült, és körégyűltek az emberek, hogy ez az új shinra fegyver XD Egy pacek meg is akarta venni 10.000 gilért XD Tök jó.
A játék tényleg nem nagy kihívás, de hardban azért tényleg komoly :D Most viszem végig másodszorra, és igyekszem ezúttal mindent megcsinálni. Nekem a missionök közül a legkomolyabb az öt wutai szent volt, először elhasaltam, de másodszor megkapták a magukét. :D A wagonos dolgot meg szerintem próbáld ki, a CC-s ultimaniaban benne van, hogy miket kell összeszedni, és mikor. :)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Axel »

Jaja, kössz a segítséget. Most kicsit be vagyok lassulva vele. Épp Hollander-t üldözöm, szal Aerith-től még egy kicsit messze vagyok.
A Hard móddal kapcsolatban igazad van Eve. Már Normál szintű küldinél az amúgy 100 dmg-s támadás 1500 dmg Hardba. HP Up ++ mindíg bennt van mert nem árt a 9999 HP. Egyébként melyik Itemmel lehet ez Breakelni a HP-t?
Eve, shopok közül melyekt szerezted meg? Mert én csak 3-mat tudtam összeszedni. Ja meg Bahamut Fury Materiát melyik misszió adja? ExaFalre jól jönne...(bolygó
felrobbantós...szerintem...) XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Eve20, Axel: nincs kedvetek egészen véletlenül összedobni egy kis leírást a játékról? Olyasmi véleményeket, mint amiket itt is írtatok, csak összeszedettebben, hogy ki lehessen rakni a főoldalra.
Garott már csinált régebben ilyeneket (link1 - link2). Persze nem kell ennyire részletesen, de valami hasonlót célzatú dologról lenne szó.

Mennyi a játékidő, milyen extrák vannak, mennyire látványos, jobb-e mint vártátok, rosszabb-e, stb stn.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Axel »

Én szívesen segítek, ha tudok. Vannak szkennelt angol manualjaim is CC-ből. Ha kell akkor mindenképp segítek.

Szerk: Köbö olyan leírás kellne, amit Garott írt? Eve20 benne van akkor szerintem össze lehet hozni... :alien:

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Én benne vagyok, bár még sosem írtam leírást, de megpróbálhatjuk :)
Shopokból eddig a wutai secret shop, a happy turtle, és a sector 8 van meg, de még folyamatban van a dolog :D A hp-t breakelni? Hát nem tom, nekem megvan a 9999 hp, de csak breakben, amúgy csak 4000 valamennyi, ameddig simán fel lehet gyógyítani, de még csak a 27. szinten vagyok :oops: Most amúgy kikészít idegileg a játék, mert az újabb flower wagonhoz még egy küldetést kéne megcsinálni, hogy meglegyen minden alkatrész, de persze pont azt az egy küldetést nem adja be a játék (7-1-6), úgyhogy enyhén idegesítő a dolog. Persze mindezt úgy, hogy az összes többi készen van az említett packból... :evil:
Hollander meg egy majom, nagyon utáltam üldözni! :twisted: Sok sikert hozzá! :)
Ja, tegnapi kérdésedre válaszolva: a last actot tudtommal nem lehet megcsinálni a Red Leather klubbal, csak találgatnak benne, hogy miről szólhatna. De lehet rosszul tudom. :)
Ja, Bahamut fury materia: mission 8-5-6-ban :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Axel »

Eve: Még én sem írtam soha leírást de én örülnék ha megcsinálnánk.
Hollander-t már kipipáltam, elsőre se volt olyan nehéz. Most kicsit jobban elmerültm a küldetésekbe, mert legelőször elég szálkásan csinálgattam. :?
Egyébként ha Status Wardot bepakolok akkor mindenre immunis leszek? Mert ha Optimizálom a materiákat és a felszereléseket, folyton úgy rakja össze, hogy külön itemek lesznek a Status Wardok (huh, remélem érthető volt). Ja, meg az Elemental Strikenál véletlen szerű az elementális csapás? Ezeket az materiákat nem is használtam ezért kérdezem. Wgy rakás csak porosodik... :x
Most elég szépen haladok, főleg a küldetéseknél. Yuffie küldetéseit már megcsináltam. Am ott lehet az összes Chocobo, Cait Sith, Moogle... stb. cuccokat megszerezni? Mert speciel Tonberrynek teljesen külön mappa van. Most a 3, oszlop DMW-re gondoltam... :angyal:

Szerk: Bakker mekkorát pereceltem az 5 szent Wutai ellen. Hardon csupán 15000-et sebzet rám az első, amit HP break nélkül nem lehet kivédeni. Hiába gyúrom fel a VIT-et úgy is agyon csap... Fényévek vannak a Normal és a Hard szint között. Első végigjátszásra simán megvolt Normalon... :?

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

A moogle, chochobo, és cait sith DMW-ket a Yuffie-s küldetésekben lehet megszerezni, dobozokban vannak. A Tonberry tényleg külön mappa, ezt én sem értem :D
A Status Wardokról nem nagyon tudok nyilatkozni, de én úgy láttam, hogy nem véd meg különösebben semmitől. Az elemental strike-nál én is úgy láttam, hogy véletlenszerű milyen lesz a csapás.
A leírást amúgy hogy csináljuk? Nem lenne egyszerűbb lefordítani az ultimaianak a fontos részeit, aztán a végére lehetne írni a véleményünket. Bár ha így csináljuk, nagyon nagy meló lesz :roll: Elég lusta vagyok mostanában :D Vagy írjunk csak simán véleményt és kész :?:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Axel »

Küldtem privát üzenetet ezzel kapcsolatban. Én úgy gondoltam, hogy Garott leírása alapján csinálnánk, hasonló felépítésűt. De felőlem a fordítás is mehet. :alien:
Második Flover Wagon-hoz milyen Itemek kellenek? Nibleheim előtt vagyok, szóval most van időm titkokat csinálgatni. :alucard:

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Hát a leírást mégsem vállalnám, remélem nem haragszotok meg, de elég elfoglalt vagyok a kisfiam mellett...
A flower wagon darabjai:
a 3rd flower wagon részeit a shinra building soldier szintjén lévő training roomban tudod megszerezni, ha végigjátszod a minijátékot. Ha minden ellenfelet legyőzöl, meglesz minden cuccod.
A 2nd-nél már bonyolultabb kicsit a helyzet, itt a 6. fejezetben kell megtalálnod midgarban a wutai kémeket. Aztán van még vagy négy küldetés, amit meg kell csinálni, ha nagyon érdekel, majd estefelé megírom.
A 3rd változatot simán meg tudod még csinálni, a másikat már nem biztos.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Axel »

Köszi a segítséget.
Leírással kapcsolatban küldtem vissza privát üzenetet. Megleszek valahogy. Kössz mégegyszer mindent. :ölel: XD

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Axel, elkészült a Crisis Core-os ajánlód? Mert nekem van talonban egy, amit a blogomra szántam kirakni, csak még egyszer át akarom írni. Szóval ha még nem kezdted el, akkor bedobhatjuk ezt is :)
Szerk.: közben elkezdtem újra játszani a régi mentésemmel... Bár már nem sok értelme van, minden nagyon könnyű :) Level 58-on perpill 42.000 HP-m van, Costly Punchcsal 99.999-et sebzek mindenkire, az egyik gyűrűm miatt folyamatos barrier és magic barrier van rajtam, egy másik miatt pedig folyamatos endure. Így még a Very Hard missionök is max 5 percet vesznek igénybe xD

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Crisis Core Final Fantasy VII

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Na, újra végignyomtam :) Megcsináltam mind a 300 missiont, végre harcoltam Minervával is (ez az előző végigjátszásomból kimaradt), az összes DMW-m 100%-on van (Clouddal meg a Magic Pottal majd' két órát szenvedtem), a két végigjátszással összesen 60 órát dobtam el az életemből csak ezért a játékért, de halmozottan megérte :)
A review-t hova küldhetem?