FFX Film!

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Ómájgád!!! Ne legyen FF X-film! :?

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

szerintem legyen
de nagyot fog bukni

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

Én biztosan ki fogom hagyni, amúgy meg nem tom, de szerintem nehezen találnak egy akkora gay figurát, mint Tidus...hacsak nem nem előszereplős lesz a film, hanem animated, mert akkor simán összedobják.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

de télleg tidus olyan töketlen :D XD

ez akkorát fog bukni

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, tisztázzunk néhány dolgot:

1. Természetesen NEM élőszereplős film lesz, hanem 3D-animációs
2. Se kép, se hivatalos oldal nincs, és szerintem nem is nagyon lesz még kb 1 évig, hiszen még semmiféle munkálat nem kezdődött el. Sőt, még az sem biztos, hogy tényleg el fog készülni ez a film, hiszen a Square hivatalosan még nem jelentette be
3. Nem érdemes olyat mondani hogy "nagy bukás lesz", mert az AC-nél sokkal inkább közérthetőbb és populárisabb az alaptörténet. És eleve már maga az AC sem volt nagy siker, nem is igazán sikerorientált produkciók ezek.
4. Hihetetlen sok lehetőség van ebben a sztoriban és a szereplőkben. Ha ügyes kézzel nyúlnak hozzá, még az AC-nél is nagyságrendekkel jobb film születhet - ami persze nem biztos hogy így lesz, ám semmi sem utal rá hogy ne lehetne

;)

Avatar
tidus9
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006. márc.. 18. 14:15
Tartózkodási hely: Hardstyle land
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tidus9 »

Mina írta:FFX története jó 8)
Szereplök ruhájára arra kiváncsi leszek :D
Remélem Yuna Rikku nem a FFX-2 szerkóba lesznek :oops:
jaja! Mina sztem regisztrálj a fórumra! nem jársz rosszul!:D
Emtrexx írta:No, tisztázzunk néhány dolgot:

1. Természetesen NEM élőszereplős film lesz, hanem 3D-animációs
2. Se kép, se hivatalos oldal nincs, és szerintem nem is nagyon lesz még kb 1 évig, hiszen még semmiféle munkálat nem kezdődött el. Sőt, még az sem biztos, hogy tényleg el fog készülni ez a film, hiszen a Square hivatalosan még nem jelentette be
3. Nem érdemes olyat mondani hogy "nagy bukás lesz", mert az AC-nél sokkal inkább közérthetőbb és populárisabb az alaptörténet. És eleve már maga az AC sem volt nagy siker, nem is igazán sikerorientált produkciók ezek.
4. Hihetetlen sok lehetőség van ebben a sztoriban és a szereplőkben. Ha ügyes kézzel nyúlnak hozzá, még az AC-nél is nagyságrendekkel jobb film születhet - ami persze nem biztos hogy így lesz, ám semmi sem utal rá hogy ne lehetne

;)
EM pont tőled vártam egy ien választXD

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Na csak az kéne ff X film után:7-hez hasonló bc,cc,doc késszítenek :D
Így is Seymour,Tidus egy töketlen karakterek. :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Mina írta:Na csak az kéne ff X film után:7-hez hasonló bc,cc,doc késszítenek :D
Így is Seymour,Tidus egy töketlen karakterek. :D
És a legnagyobb poén, hogy még igazság is van benne. XD

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

A múlt héten újra elkezdtem a FF:X-et és most olyan érzésem van hogy nagyon fog ez nekem tetszeni és már nagyon várom :)

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Ne ffx legyen :evil: inkább ff8 azt megnézném :D
ffx olyan bukta lesz mint ff-harc szelleme :D

Avatar
tidus9
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006. márc.. 18. 14:15
Tartózkodási hely: Hardstyle land
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tidus9 »

Mina írta:Na csak az kéne ff X film után:7-hez hasonló bc,cc,doc késszítenek :D
Így is Seymour,Tidus egy töketlen karakterek. :D
kösz...:D mindegy! Lécci regisztrálj!

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Mina írta:Ne ffx legyen :evil: inkább ff8 azt megnézném :D
ffx olyan bukta lesz mint ff-harc szelleme :D
Seymour nem töketlen :!: Ezt jegyezd meg :!:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát szerintem ő a leggagyibb főellenség. :|
Olyan hülye feje van, meg az érvei se nagyok...

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

:tüzel: :nénikéd: :puska: :bunyó:

Avatar
tidus9
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006. márc.. 18. 14:15
Tartózkodási hely: Hardstyle land
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tidus9 »

Axel írta::tüzel: :nénikéd: :puska: :bunyó:
Csatlakoznék :D Lehet hogy a sephi a legjobb de attól sztem a Seymour a legidegesítőbb de épp az hogy véglegesen is ki kell nyiffantani :D Igaz é eltanultam utánozni a hangját XDXD de sztem sephi után ő a második legjobb BOSS

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kefka mindenképp üti. Aztán ott van Kuja, vele is csak az a gond, hogy nem ő a főmájer.
Ultimeciával meg csak annyi baj van, hogy úgy a játék utolsó 20 percében találkozunk vele először.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

kár h nem kuja a főellenség, mert necront nem tom legyőzni

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Seymour a legpocsékabb főellenség.Olyan hülye feje van :D frizurája pedig a másik ami elég idétlen :D
Sephi,kefka a legjobbbb :!: :!: :!: :!: :!:

Ssj2Viko
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006. okt.. 4. 10:09

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Ennek a hírnek örülök :D.
Az FF X az egyik legjobb FF rész (persze csak a VII után) a VIII-nal mindenképpen jobb.
Az Advent childrennel már belejöttek a Square-esek a filmkészítésbe ugyhogy bizt jó lesz ez.
Örülni kell neki hogy újab lélegzet elállító FF film készül az egyik legjobb részből :wink: .


Kiváncsian várom. 8)

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Nagyon örülök neki, ha tényleg igaz a hír. Már csak azért is, mert a X-et nagyon szeretem, még jobban mint a hetet. Még pedig egyrészt azért, mert soha nem fogom tudni megbocsátani a Reunionnak, hogy Aerith a közepén meghal. Számomra nem sok értelme volt onnantól a játéknak, hogy a főhős szerelmese (leegalábbis szerelmesjelöltje) meghalt.

Másrészt a VII iszonyúan kiegyenlítetlen volt. A súlyos történetben pl. baromira zavaróak voltak a Chocobos és Caith Sithes bolondságok. Az ilyesmi Tidus jelleme mellett megfér a X-ben, de nem a VII-ben. Bevallom, a sportoló Tidus sokkal kevésbé nőtt a szívemhez, mint Cloud, de az az igazság az, hogy jobban illik a világába (Cloudon egyébként is feltűnően látszanak a lelki problémái; nem is csoda, hogy a VIII. elején az ugyanilyen egykedvű Squallt Quistis kegyetlenül kineveti).

Harmadrészt kéne már végre egy jó FF film. Én nagyon szerettem a Spirits Withint, mert jó scifi sztorija volt, mégha azt aligha lehet FF-snak mondani. Az Advent Children viszont hangulat terén volt jó. Igaz, ezt olyan szinten vitte túlzásba, hogy az már az érthetőség rovására ment. Barett, Cid, Caith Sith, Vincent, Yuffie, Zack, Aertih, Red XIII* felbukkanásával mezei néző nem tud mit kezdeni még akkor sem, ha a történetet még úgy ahogy megérti is. Ráadásul azzal, hogy a háttérben Phoenix Downt használtak ezerrel (4 ember is felbukkant újra, aki már egyszer meghalt a vásznon**) csökkentették az egész film súlyát, plusz elgondolkodtattak, vajon Cloud barátunk miért nem vágott hozzá ugyanígy egy főnixpelyhet kiterült kedveséhez?

Szóval jó volna már egy kiegyensúlyozott FF film. Elképzelhetőnek tartom, hogy ezt meg lehessen csinálni a X-ből. Bár inkább belőle, mint egy folytatásból vagy előzményből, de hát ki tudja...

-------------------------------------
*A csöpp Denzelért pedig még dühös is voltam. Mégis csak egy fél-hivatalos szereplő, ráadásul nem is voltam oda a regényért, mert - legalábbis az angol fordítás - rettentően hatásvadász volt.
**Elena és Tseng kártyája véres volt. Az pedig, ahogy odahajították a őket Rufusnak azt sugallta meghaltak. Rude és Reno pedig felrobbantja magát. A "Ma nem lesz több túlóra..."-poén semmi mást nem jelenthet.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

erre a reno rude ügyre én is rákérdeztem de azt mondták hogy ez ff itt minden megtörténhet :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem is sok lehetöség van egy X filmben, nagyon jóra meg lehetne csinálni. Viszont az a baj, hogy Tidus egy eléggé olyan figura, aki szimpatikus is meg nem is, és nagyon könnyen el lehetne szúrni a szerepét. Az AC-ben viszonylag könnyen kivágták magukat a készítök, ugyanis Cloudnak szinte egyáltalán nincs személyisége (gondoljatok bele, ugyanaz a fanyar arckifejezés végig, sehol egyetlen kifejezö, pszichológiailag az észlelhetöség szintjét megütö megnyíilvánulás. Csak megy és kaszabol, meg közben keményen néz :roll: ). Ellenben Tidus egy eléggé ugrabugrálós beszédes alak, és nem biztos hogy ezt jól / szimpatikusan meg tudnák oldani.

(sorry, de nincs hosszú ékezet ezen a Mac-en, ezért használok csak ö-t és ü-t :kanadai:)

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Ezért volna jó, ha a játékból csinálnák, és nem folytatásként. Az Al Bhed Home-ban folytatott beszélgetést például, amikor Tidus rádöbben, hogy Yuna a halálra készül, mióta felszálltak a hajóra Besaidben, nem lehet egy utalással elintézni. Az egy olyan jelenet, ami azért kő keményen megrázza a játékost - mégha a beszédszünetekkel alaposan elszúrt angol verzióval játszik is. Az ilyenek alakítják ki a nézőben a szereplő személyiségét.

Remekül rávilágítottál, Cloud személyiségét is csak ismeri, aki játszott a Reunionnal, a többieknek sajnos csak papírfigura maradt. Részben az hiányzik az Advent Childrenből, amit az eredeti játék ad. Ha költői akarnék lenni azt mondhatnám, hiába pengetik szépen a lélektani húrokat, ha fogalmunk sincs milyen lelkeket pengetnek. Vajon mit érthet az Cloud személyiségfejlődéséből a film végén, aki nem tudja, milyen volt?

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Egyébként Cloudról még annyit hogy nem a filmben kellett volna fejlődnie, mert a játék végén hála Tifának normális ember lett belőle. A filmben újra ilyen lett mert ez menőbb.

Avatar
Edea
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006. júl.. 6. 12:26
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edea »

Sziasztok!
Nekem is bejött a X-es, nagyon. Én minden évben végignyomom amióta kijött, bár igaz, h a többit is :))
Én örülök neki,hogy jön:))