Final Fantasy VIII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Ngf

Hozzászólás Szerző: Ngf »

Nekem Quistis volt a legidegesítőbb, leginkább a ruhája miatt:) Amúgy a szereplő gárda tényleg az egyik legjobb ebben az FFben. A VIIet én igazából nem tudom úgy értékelni ahogy az FFesek többsége, a IX inkább 1 mese (de Vivi RULZ:)), a Xben Auronon kívül sztem nincsenek nagyon kiemelkedő szereplők (félreértés ne essék, nagyon tetszik a játék), a XII pedig furcsa,de jó értelemben. Az X-2 kimaradását meg nem sajnálnám:) A kedvenc részem a VIIIban pedig a vonateltérítős-kicserélős volt.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Ngf írta: A kedvenc részem a VIIIban pedig a vonateltérítős-kicserélős volt.
Na ezt se hallottam még senkitől. :) Hogy hogy ez? Vagy miért? (Nem kukacoskodásból kérdem, hanem csak érdekel.^^)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nekem nincs kedvenc részem a 8ban. egy van ami kiemelkedik, az a rész mikor megtámadják a BG-t, na meg a superbossok.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Ómájgád! Hogy lehet az, hogy én még nem szóltam hozzá ehhez a témához?! XD

Szóval: Én ezt a részt ismertem először, és ez a kedvencem. Egyszer, úgy kb 6-7 éve láttam róla néhány videót, és annyira megtetszett, hogy akkor elhatároztam, kell nekem ez a játék. De egyik ismerősöm sem tudott semmit erről a játékról, és boltban sem láttam soha PC-re, úgyhogy nem fűztem sok reményt ahhoz, hogy valaha is játszhatok vele. Aztán amikor lett otthon internetem, elkezdtem képeket és videókat gyűjtögetni először csak a 8-ról, majd a többi részről is. (Később csináltam is egy DVD-t az összegyűjtött cuccokból, arról töltöttem fel néhány képet ide a képtárba. XD) Egyszer véletlenül sikerült beszereznem a 8. rész demóját, és onnantól kezdve már nem volt megállás. :D Magát a játékot csak kb másfél éve sikerült megszereznem.

A báltermi rész még mindig a kedvenc jelenetem, amit valaha videojátékban láttam. A történet és a harcrendszer nekem nagyon bejött, főleg az, hogy az ellenfelek is erősödnek a szintlépéssel. Egyedül a varázslatok megoldása nem tetszett benne...

DE: Már annyi mindent tudtam a játékról, amikor elkezdtem, hogy nem fogott meg igazán. Nem is játszottam végig!! Egyszer valahol még az utolsó CD kezdete előtt abbahagytam, és azóta se folytattam. Jöhetnek a kövek...

Ettől függetlenül a 8. részt vallom kedvenc FF-részemnek. Szerintem is ebben a legjobbak a karakterek, Squall nekem nagy-nagy kedvencem. :D (Egyébként Kiba a Wolf's Rainből valamiért engem is rá emlékeztetett. Amúgy én nem szerettem az anime-ket, csak a Final Fantasy miatt kezdtem érdeklődni a japán animációk iránt...) De az összes szereplőt megkedveltem. Mondjuk Rinoát kezdetben nagyon szerettem, de aztán egyre kevésbé, mert folyton meg kellett menteni, és / vagy nem lehetett berakni a party-ba...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Amarevia írta: DE: Már annyi mindent tudtam a játékról, amikor elkezdtem, hogy nem fogott meg igazán.
Mondjuk Rinoát kezdetben nagyon szerettem, de aztán egyre kevésbé, mert folyton meg kellett menteni, és / vagy nem lehetett berakni a party-ba...
Én is igy voltam a 10-el :roll: Meg se volt de fujtam kivülröl a sztorit. Rinoa-t én is azért nem szerettem anyira me csomoszor nem lehetett party-tag. Ezeketől függetlenül ff8 rulz!

Ngf

Hozzászólás Szerző: Ngf »

Zorgika írta:
Ngf írta: A kedvenc részem a VIIIban pedig a vonateltérítős-kicserélős volt.
Na ezt se hallottam még senkitől. :) Hogy hogy ez? Vagy miért? (Nem kukacoskodásból kérdem, hanem csak érdekel.^^)
:DNemtom. Talán mer a real-time grafika - videó átmenet itt még hatásosabb. Egyszerűen csak tetszett. De a reakciód is!:D:D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Amarevia írta:Mondjuk Rinoát kezdetben nagyon szerettem, de aztán egyre kevésbé, mert folyton meg kellett menteni, és / vagy nem lehetett berakni a party-ba...
A "fő" női szereplők álltalában ezekkel a tulajdonságokkal rendelkeznek a Final Fantasy bármelyik részében... :D :P

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

Egyetértek Mahdival!
Jé most nézem!... :D
Kis off!
Üdv Mahdi! Ugyan ez nem egy Silent Hill, de imádom ezt a fórumot is! ;)
Tisztelettel:
Benky kibas*ott Edwards! ;)
:arrow: :arrow:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Helló Benky! :D Üdv itt is! :wink:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

mahdi írta:A "fő" női szereplők álltalában ezekkel a tulajdonságokkal rendelkeznek a Final Fantasy bármelyik részében... :D :P
Na igen, ezért nem szeressem különösebben egyiket sem... :P

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Amarevia írta:
mahdi írta:A "fő" női szereplők álltalában ezekkel a tulajdonságokkal rendelkeznek a Final Fantasy bármelyik részében... :D :P
Na igen, ezért nem szeressem különösebben egyiket sem... :P
Szerintem ettől igazán érdekesek.... :roll: .....én éltem, haltam értük, szinte mindegyik részben! Imádom az önfeláldozást, meg a drámai mentőakciókat, stb.... :wink:

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Hmm, mi már meg se lepődtünk mikor eltünt az egyik csajszi... Már azt számoltuk melyik nem tünt még el egyszer sem, s meg se lepődtünk aztán, mikor jött a mentőakció.

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Ha lesz kedvem jövőhéten nekiállok újra.Kár hogy nem lehet átteni a PC-s mentést PSX-re!Akkor már csak a hármas meg a 4 cd-t kellene kivinni!Mind1 legalább újra eszembe jutnak a dolgok! :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Szerintem is érdemes előről újra kezdeni, nameg elég nehéz a felétől, vagy a végétől újra belerázódni.... Amikor én másodszorra játszottam ki, egy csomó új dolgot vettem észre, és rettentő hálás voltam érte magamnak, hogy előről vágtam neki! :wink: :D ...azóta még 4-5 alkalommal vittem ki, nem tudom már, de még mindíg nem unom! :P ....azért most mégis leálltam vele, nemrég zúztam le az 5. részt, ami rettentően megfogott, és a IX-et, ami szintén jó volt.

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Vonatrablásos rész télleg jó!A Lagunás részek a rosszak!! :evil:

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Akkor nem vagyok egyedül:D :D :D
De nekem a Lagunásak is nagyon tetszenek:D

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Laguna... nem igazán tudtam értékelni azokat a részeket anno, túlságosan érdekelt a fő sztori (na meg mint már annyiszor említettem elég pici és angolt-nem-ismerő volam akkor), de szerintem 2.-3. végigjátszásra érdekes lehet. Szerintem jó, ha néha más szereplőt kell irányítani.

Yapo
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 21:38
Tartózkodási hely: Ercsi

Hozzászólás Szerző: Yapo »

Amikor megjelent a japánoknál rá pár hétre haverom megszerezte(persze japán nyelven).ez ha jól tudom 1998 volt.akkor tetszett meg és lett a favorite de nagyon.Ja és persze eljutottam a 4ik CD közepéig kb. :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

És értettél is valamit a japán szövegből? :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Erről eszembejutott egy kérdés, mindjárt beírom a feladványokhoz :D

Yapo
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 21:38
Tartózkodási hely: Ercsi

Hozzászólás Szerző: Yapo »

A maximum amit értettem belőle az a főcím volt.
Úgy kellet kitapasztalni hogy mi micsoda.
Mindenestre így is élveztem a játékot. :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Az azért merész. :D De ha azt vesszük: valaki nem beszél angolul, neki ugyanaz a szituáció --> Ki kell neki is tapasztalnia, mi merre és hogyan.
Mennyi volt a tiszta játékidőd? (Kíváncsi vagyok, mennyit szöszmötöltél el vele)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Én ezzel a részel játszottam legelőször.Elsőnek kikölcsönöztem, de akkor nem nagyn tetszet mert még láma voltam hozzá nem tudtam merre kell menni meg ilyenek, meg még fel se tudtam fogni a menüjét,sok volt egyszerre nekem(elég rég volt :) ),de a videója elején a zene nagyon megtetszet.1év mulva újra kikölcsönöztem és elkezdtem érteni, meg rájöttem hogy nem is olyan nehéz, mindent kiemelnek ami fontos(gondolok itt a helyszinekre hogy hova kell menni meg ilyenek).Később kichipelték a gépem és a 3.CD-ig meg se álltam.Nagyon tetszenek benne a karakterek főleg Zell, meg még mindig a GFek amik nagyon bejönnek....na a 3.cdnél elakadtam ott hogy nem találtam egy hajót....eközben eladtam a pst és elkezdtem újra nyomni PCén.Ott megtaláltam egy hét után végre azt a szemét hajót, tiszta happy voltam eljutottam a havas tájig ahol volt valami nagy város és rá két napra a gépem meghalt és eltünt minden :( :evil: :evil: :( Újra fogom kezdeni mert hát nagyon érdekel a story vége, ráadásul van már hozzá magyarosítás....szóval minden adott hogy egy jót függjek rajta újra, csak még most az FFXel játszok, meg még az FFXIIt se fejeztem be.

Lagunás részeket én is utáltam nagyon...szerintem hülyeség volt beletenni a játékba, mondjuk majd így magyarosítással biztos jobb lesz.

Remélem nem untattam sok mindenkit! :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sokan bántjátok Laguna bácsit, de szerintem igenis nagyon jók a Lagunás részek, és semmi pénzért nem hagytam volna ki őket belőle.... Néha kell egy kis szünet a nagy világmegváltó sztoriban, én például egy csomószor már alig bírtam kivárni, mikor jönnek már Lagunáék újra! ( a sárkányos-filmes rész egyszerűen fantasztikus volt! Az ilyen kitekintésektől egyedi egy Final Fantasy világ és történet! :wink: )

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Laguna bácsit nem tudom, miért bántják annyian, mert én is élveztem a vele való játékot.^^ Szerintem adott egy többletet a játéknak, hogy visszatekinthettünk a múltba.
Most milyen lenne már, ha csak egyszer felbukkana Esthar cityben Laguna? :?
Szóval szerintem jók és kellenek is bele a Lagunás epizódok.