Final Fantasy VIII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Régóta latolgatjuk, hogy nyitunk ennek a résznek egy topicot. És most elérkezettnek tűnik a pillanat.
Az alapkérdés az, hogy ki mikor játszotta végig, és hogy ez volt- e az első találkozása a Final Fantasy eposzaival.
Illetve, ha valaki nem játszotta végig, akkor hol hagyta abba és miért?
Melyik volt az a fordulat, esemény, ami a legkevésbé vagy leginkább tetszett neki?

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Az alapkérdés az, hogy ki mikor játszotta végig, és hogy ez volt- e az első találkozása a Final Fantasy eposzaival.
Hello Zorg ez voltnem játszottam végig

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem tudom, mikor játszottam végig. De beírtam valamikor a fórumra, ha valaki kíváncsi rá, megnézheti. (Erről ennyit...)
Nem tetszett, hogy a végére ellaposodott a történet (már úgy a felénél lehetett érezni), és nem tetszett a lassú harcrendszer, a Junction rendszer, meg, hogy ellaposodott a vége, meg a befejezésből hiányzott a befejezetlenség, és a végére már el is laposodott a történet. (Egyelőre ez minden, később akár más is eszembe juthat.)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Én asszem olyan 5-6 éve játszottam végig és ez volt az első találkozás a Final Fantasyval. De nekem bejött a játék, egészen újszerű játékélményt nyújtott, ilyennel még nem játszottam előtte. És azóta a többi rész is végigjátszásra került, épp most nyúzom a IV-et, de fontolgatom régóta h megint végigviszem a 8at.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:Nem tetszett, hogy a végére ellaposodott a történet (már úgy a felénél lehetett érezni)
Nocsak. Engem valósággal letaglózott hogy a játék második felére totál máshová jutottunk el mint amiről az eleje szólt. Ott volt a Lunar Cry-dolog, mint extra adalék a második felében, voltunk az űrben, bejöttek a varázslónők, stb stb. Szerintem sokkal változatosabb lett a második fele mint az eleje.

Ami a mélypontokat illeti, azok sem a végén voltak, hanem viszonylag arányosan mindenütt :) PL az az "együtt voltunk árvaházban"-dolog. Nem igazán szerettem a minijátékokat se, mint pl a sárkány ölögetését Lagunával, vagy amikor a lebegő galbadiai katonát kellett püfölni Squallal.
Nem tetszett Esthar sem, mint helyszín.

Ezek a negatívumok viszont eltörpülnek a pozitívumok mellett, lényegében csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni a játékról, így inkább nem is teszem :D

De pl a kastély, mint az utolsó harc helyszíne... mintha csak személyesen nekem csinálták volna ezt a játékot XD
A szereplők pedig? I love them all!

(Egyébként Sabinhoz hasonlóan én is 5-6 éve játszottam, és szintén ez volt az első FF-em)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az utolsó helyszín tényleg jó, talán a legjobb utolsó helyszín az összes FFből. (nah, akkor úgy mondom, a 7-8-9-10-ből, mert azoknak láttam az utolsó helyszínét)
A Lunar Cry, az űr tényleg jó, és tényleg máshova jutunk el, mint ami először látszik. Nekem ez igazából nem tetszett. Ahova eljutottunk, valahogy kevésbé volt teljes, mint ahonnan elindultunk. Most egy hülye hasonlattal élve: Galbadia kontinens, az első CD helyszíne még tele van városokkal és a köztük lévő elválasztókkal, ahol mindig történik valami. Ezzel szemben a Trabia kontinens tök üres, megszelidítetlen vadon, amely csak többnyire unalmas random csatákat kínál. Még a második CD-n nagyjából vannak új helyszínek, de a harmadikon már csak az van, hogy menj ide, itt egy képernyő, aztán menj oda, ott egy képernyő, aztán menj vissza, megint vissza stb. :|

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát elöszöris a kedvenc részem! Kb 1,5 éve vittem végig. És ez volt az első ff-es 'találkozásom'. Nagyon tetszett.A karakterek,a történet, a videok,és különféle szituáciok (pl:a Rinoa és Squall az ürben, első találkozás Zell-el stb...)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Mikor is jelent meg kb 99-ben? Na akkortájt vettem meg a lengyel piacon írottan. Eszméletlenül sokat játszottam vele, máig a kedvenc játékaim között van(top5be 100%) Csak sajna annál a résznél szart volt a cd amikor a két Balamb harcol így kb 1 vig nem is tudtam folytatni, majd utána megszereztem és párszor végig is vittem. Kb 1 éve vettem elő újra a magyarosítás miatt. Na akkor is hatalmas élmény volt, mivel az a magyarorsítás maga a csúcs.

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

én kb 3-4 éve játszottam vele előszőr, gyorsan végig is vittem párszor :D
nekem is ez volt az első FF-es játékom. Nagyon tetszettek a GF-ek a varázslatok,karakterek, ellenfelek stb. igaz az első végigjátszás nagyon hosszura sikeredett, mert sok dologra nem jöttem rá egyből :P még most is a játék hatása alatt vagyok :oops: :) de hát ezzilyennn :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nekem nem csak a kedvenc FF epizódom, de a keven játékom is. Nem tudom hányszor vihettem végig, asszem úgy 6-7 szer lehetett, de tervezem újra! Egyszerűen nem tudom megunni! Nekem pont a "minijátékok" jöttek be nagyon, mert szerintem szükség volt egy kis szinesítésre....( a bandaszervezésnél-zenész révén-leesett az állam!!! IMÁDTAM! )
A szereplők az első kilenc részt tekintve messze a legjobbak, legszerethetőbbek, a sztori egyszerűen elképesztően jól épül fel. (néhány dolog nekem sem tetszett a végén...) ... a szerelmi szál, pedig hihetetlenül megfogott, és ma is meg tud hatni! (nem szégyellem! :D )... főként, hogy éppen egy érzelmi mélyponton voltam, amikor először kijátszottam....sokat segített a hozzáállásomon bizonyos dolgokat tekintve....
Szóval nekem abszolút kedvenc, és asszem az is marad, felőlem jöhet akár Final Fantasy 20 is! :wink: :D
Asszem most ennyi..... ( jah, és köszi, asszem a Topic végül miattam indult....én voltam az utolsó csepp, a már túlcsordulni vágyó pohárban! 8) ....köszi érte! :) )

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

mahdi írta:Nekem nem csak a kedvenc FF epizódom, de a keven játékom is. Nem tudom hányszor vihettem végig, asszem úgy 6-7 szer lehetett, de tervezem újra! Egyszerűen nem tudom megunni! Nekem pont a "minijátékok" jöttek be nagyon, mert szerintem szükség volt egy kis szinesítésre....( a bandaszervezésnél-zenész révén-leesett az állam!!! IMÁDTAM! )
A szereplők az első kilenc részt tekintve messze a legjobbak, legszerethetőbbek, a sztori egyszerűen elképesztően jól épül fel. (néhány dolog nekem sem tetszett a végén...) ... a szerelmi szál, pedig hihetetlenül megfogott, és ma is meg tud hatni! (nem szégyellem! :D )... főként, hogy éppen egy érzelmi mélyponton voltam, amikor először kijátszottam....sokat segített a hozzáállásomon bizonyos dolgokat tekintve....
Szóval nekem abszolút kedvenc, és asszem az is marad, felőlem jöhet akár Final Fantasy 20 is! :wink: :D
Asszem most ennyi..... ( jah, és köszi, asszem a Topic végül miattam indult....én voltam az utolsó csepp, a már túlcsordulni vágyó pohárban! 8) ....köszi érte! :) )
nem rosszmájúságból de próbáld ki a régebbi FF részeket is, végülis azok az igazi FF-ek, igaz a grafika a mai szemeknek bántó lehet de én megszoktam és nekem azok jelentik a Final Fantasyt

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Első FF a 9 volt.Aztán snes emu-val a 6-ot kivittem az -5öt nem bírtam,4 nem tettszett.Végül jött a 8.Azt meg elvittem 3-as cd-ig mert újra kellett tenni a gépet és nem mentettem el a mentésem pendrive-ra. :x :x

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sabin írta:
mahdi írta:Nekem nem csak a kedvenc FF epizódom, de a keven játékom is. Nem tudom hányszor vihettem végig, asszem úgy 6-7 szer lehetett, de tervezem újra! Egyszerűen nem tudom megunni! Nekem pont a "minijátékok" jöttek be nagyon, mert szerintem szükség volt egy kis szinesítésre....( a bandaszervezésnél-zenész révén-leesett az állam!!! IMÁDTAM! )
A szereplők az első kilenc részt tekintve messze a legjobbak, legszerethetőbbek, a sztori egyszerűen elképesztően jól épül fel. (néhány dolog nekem sem tetszett a végén...) ... a szerelmi szál, pedig hihetetlenül megfogott, és ma is meg tud hatni! (nem szégyellem! :D )... főként, hogy éppen egy érzelmi mélyponton voltam, amikor először kijátszottam....sokat segített a hozzáállásomon bizonyos dolgokat tekintve....
Szóval nekem abszolút kedvenc, és asszem az is marad, felőlem jöhet akár Final Fantasy 20 is! :wink: :D
Asszem most ennyi..... ( jah, és köszi, asszem a Topic végül miattam indult....én voltam az utolsó csepp, a már túlcsordulni vágyó pohárban! 8) ....köszi érte! :) )
nem rosszmájúságból de próbáld ki a régebbi FF részeket is, végülis azok az igazi FF-ek, igaz a grafika a mai szemeknek bántó lehet de én megszoktam és nekem azok jelentik a Final Fantasyt
Az első 6 résszel mind játszottam, a 4-5 pedig teljesen megvolt. ( a többit még nem vittem végig.... :roll: ....csak a későbbiekből a 8-9 )...nameg a két Tactics...

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Anno még nővérem kapta a gémet... nem tudom milyen ünnepre. Én rejtettem el, de tudta, h ezt fogja kapni, így esténként titokban elővettem, s játszottunk :D Még várja a sorát, h magam is végivigyem, mert anno nem fejeztem be, a sztorit a nővérem játékából tudom (+ nem is értettem a szöveget akkor). Konkrét véleményt nem akarok alkotni, de bennem az maradt meg, h idegesítő a harcrendszer... vszeg mert nem értettem. S egy kicsit túl reális az eleje. De a zenekar-szervezős nagyon jó rész :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Serena McKeenzo írta:De a zenekar-szervezős nagyon jó rész :D
Én ott csak azt utáltam, hogy kb. 6-7 másodpercet kell várni, még átváltasz egy másik hangszerre, hogy azt is megnézd... Vagy ez csak PS-en van így? :shock:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én nem tudom, de az minden bizonnyal a botfülűségemről tanuskodik hogy nekem minden hangszer-összeállításban tetszett a zene, így sose tudtam eltalálni, hogyan lenne jó XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kétféle zenét lehet csinálni, egy vidámabbat, és egy Eyes on me feldolgozást. Azt, hogy melyikhez milyen hangszerek kellenek, már nem tudom.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

egyértelmű volt szerintem melyik hangszer a vidám és melyik az Eyes on me... Mi igazábból úgy válogattuk, h kihez mi illik :D Selphi pl mindig fuvolázott. de arra nem emléxem milyen eredményt vonzott magával...

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

mahdi írta:Az első 6 résszel mind játszottam, a 4-5 pedig teljesen megvolt. ( a többit még nem vittem végig.... :roll: ....csak a későbbiekből a 8-9 )...nameg a két Tactics...
Na rendben, akkor király vagy :D :wink:

Ngf

Hozzászólás Szerző: Ngf »

Nekem nem ez a rész volt az első találkozás, de ez a kedvencem. A Spirits Within-nel egyidőben találkoztam vele először. Kezdődött az egész a szerintem tökéletesen megrendezett, nagyszerű zenével megtámogatott introval (sztem Nomura rendezte;)) Nekem nagyon bejött a junction system is, a Seed exam-ek, jó lett volna Garden-be járni iskola helyett:) stb. A 2 legjobb dolog közül az első az ahogy a realtime grafika átvált a videókba! Sztem eszmééletlenül hangulatos és szép! A legeslegjobb pedig Squall! Tudom, hogy az emberek többsége nem ért velem egyet ezen tekintetben, de szerintem a legjobb főszereplő (VII-XIIig játszottam csak) A whatever-ökkel meg azzal, hogy mindig tudjuk, hogy mit gondol, számomra a legjobb karakter. Negatívum számomra a Triple Triad (tetramaster rulz:)) és hogy Európa nem kapott PocketStationt:D Na jó, Esthar nekem se jön be teljesen. A lényeg, hogy szerintem a VIII a legjobb FF!:)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Ngf: Üdvözöllek! És szerintem is ez a legjobb.^^

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nekem nem Squall volt a kedvencem a Final8-ban, de még így is messze a legjobb főszereplő! ( bár a X, a X-2, és a XII kimaradt nálam... :roll: )
A Final8 engem éppen azért hatott meg annyira, mert én úgy éreztem, az összes rész közül (1-9) a 8 karakterei a legjobban felépítettek, az ő életükbe tudtam a legkönnyebben beleélni magam. Squall nekem sok kedvenc anime szereplőmet gyúrta össze, valahogy úgy jellemezném, mint Kiba a Wolf's Rainból, Gatts a Berserkből és néhány apró bakiban (és a story szál miatt) Spike a Cowboy Bebop-ból- keveréke lett volna. ( a mondat így értelmetlen, de nézzétek el nekem... :D ) Szal én őt is imádtam, de az abszolót kedvenceim Quistis és Laguna!!!! Ők a legnagyobbak! 8) :D

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Nekem jobban bejön mint a 7,de az se kutya.Csak az emberek...Olyan lapátkezűek!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem is a VIII szereplőgárdája a legjobb (bár nem játszottam minden résszel). Mégpedig azért, mert érthető, emberi problémáik vannak. Nem úgy mint pl a VII világító szemű ex-katonája, aki egy tipikus animés, nem túl eredeti vonással a múltját keresi. És míg a VII-ben a Sephiroth+exkatona szál fűzi össze a sztorit, addig a VIII-ban a szerelmi szál, ami lényegesen más minőség (arra most nem térek ki hogy mindettől eltekintve a VII története összetettebb).
Továbbá a VIII-nak a vége is ugyanígy a szereplők drámájáról és öröméről szól, nem is annyira valami világrengető kataklizmáról, mint a többi részé. Persze ez lehet hogy egyeseknek nem jön be, de mindenképp egyedi.
(Igaz, a IX vége is valami hasonló, emlékeim szerint, de ott se a befejezés, sem a történet egésze nem hatásos igazán ilyen értelemben)
jó lett volna Garden-be járni iskola helyett:) stb. A 2 legjobb dolog közül az első az ahogy a realtime grafika átvált a videókba! Sztem eszmééletlenül hangulatos és szép!
Maximálisan egyetértek ezekkel is :yes: Videóba átváltás szintjén a IX-X részek határozott visszafejlődést mutattak.

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Én 2000/2001 táján játszottam vele, haver mutatt a demót, és az állam is leesett a báltermi jelenet FMV-jén. akkor megfogadtam hogy én ezzel játszani fogok.

Sajna nem tellett rá (ez még akkor volt amikor kapni lehetett 7000ért az egyik jóól ismert gamer újság online boltjában), úgyhogy képeket és videókat kezdtem gyújteni. Lett is csak a képanyag vagy 1 giga végül.

Amikor pedig hónapok múlva!!! hozzájutottam a gaméhoz, olyan hévvel játszottam vele, hogy képes voltam utolsó szóig szótározni, annak ellenére hogy az angolt kifejezetten utáltam. Ez a játék szerettete meg velem amugy a nyelvet, és következő FF9 után pedig már eljutottam arra szintre, hogy ne okozzon nehézséget neten angol tartlamat böngészni.

Nade a játék. Nekem annyi év után is a No.1. Könnyen azonosultam Squall-al, és az a bájos, csetléseik-botlásik Rinoával... szóval, olyasféle hitet adtak, hogy talán tényleg van mód ilyenre is. Sajnálom, hogy a Socceress háborúhoz nem készült FF8-as kiegészítő, mert szerintem ez még egy jó téma lenne, az FF7hez készültek mintájára.

Irvine-t meglehetősen gyűlöltem, Selphie majd megörített, Quistist pedig kezdtem sajnálni. Zell meg olyan... gyerekes volt. De elvolt magával, még azt se vette észre hogy vki kajtat utánna:D

Én nagyon élveztem, imádtam, mert egy olyan interaktiv mesét találtam, aminek lenyűgözött a világa, a szereplők, a 'történelmi', 'vallási' és mítikus háttere, és izgalmas volt, és kíhívás is volt. Sokszor játszottam vele.