Final Fantasy VIII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Üdv, Muszti, és gratula az eredményeidhez! Bár a nyolcban Omega sem olyan nehéz ügy.
---
Bár a Dirge of Cerberusban is átkozott könnyű, a X-ben is az (én nem raktam volna a X-be Zanmatot, az fix...), de a XII-ben elvileg tényleg ott kell lenni hozzá. Elvileg. A régebbiekben én még nem is találkoztam Omegával... (Ez csak egy ilyen kitekintés volt, lehet OFF-nak titulálni.)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Üdvözlet Muszti!
Örülök, hogy ennyire megfogott a nyolcadik rész (Nekem például ez a kedvencem. :mrgreen: ) és én is gratulálok az eredményeidhez.^^

Muszti

Hozzászólás Szerző: Muszti »

Köszi szépen mindkettőtöknek.

Muszti
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007. nov.. 10. 0:18

Hozzászólás Szerző: Muszti »

Egy valamit szeretnék kérdezni a sztorival kapcsolatban. Akkor most Squall meghalt és a legeslegvégén mikor a Garden erkélyén mutatják akkor csak Rinoa emlékében van ott?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nem, nem halt meg, Squall végül túlélte. Ha figylmesen megnézed a záróvideót, amikor a virágos réten vannak és Riona a karjaiban tartja Squall-t a végén visszanéz Squallra és elmosolyodik, ergo Squall felébredt.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Off:

Ez a spoiler szín semmit sem ér... :roll:

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

nyáj..tökre beleszerettem ebbe a játékba.... :pirul: nyiff...tök izgi,,,,

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nah, fanatikusok,
vannak eladó figurák az animebazar.hu-n: KLIKK :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh, mit nem adnék egy Quistisért :brühühü: *nincs pénze*

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

nyájjj...iggen..."neki sincs"
nekm Zell van csak..ő a kedvenc :oops: már akkor imádtam miko még alig ismertem az ff-et ps-em sem volt csak láttam a képeket... :oops:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:Oh, mit nem adnék egy Quistisért :brühühü: *nincs pénze*
Mondanám, hogy kölcsönzök, de:
1. Én is le vagyok égve :(
2. Már elkelt @_@

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Vérzik a szívem, mikor ilyeneket látok. @_@ :cry:
Továbbá menjenek a fenébe azok, akik olyan surmók, hogy megtehetik, hogy rögtön beruháznak egy ilyenbe, amikor csak meglátják. :nénikéd: :követel:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ehemmm...
Azért nem kéne leszólni azt, aki pl. ilyenbe öli a spórolt/nem spórolt pénzét :1eye:
Ha 15 000-ért árulták volna a figurákat akkor azt mondom, megértelek, de 1500 Ft esetében nem igazán.

Avatar
Kuja
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. jan.. 8. 18:30

Hozzászólás Szerző: Kuja »

Sziasztok.Nem tudtok olyan boltot ahol be tudom szerezni az ff 8-at?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

http://www.gamestore.hu/console.php?mac ... &gamecat=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: amy black »

amikor 6ével ezelött játszottam ff8-cal akkor teljesen elvarázsolt engemet annyira megragadt a világ ahol játszodik. :D :angyal: 1 évig ff8 fanatikus voltam azalt 6-szor végig vittem.Addig tartott nálam ff8 imádat amikor elnem kezdtem játszani ff7-tel azután már eltünt ff8 varázsa :roll: . :bukottangyal: átgondolva elég gyenge storya van 8 -nak. :roll:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gyenge sztori ? :D (mindjárt felrobban dühében :dühös: :mérges: majd próbál leyugodni :macska: :1eye: )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát a sztori szerintem se túl erős. (Ellenben a kártyázgatást, vonateltérítést és Laguna-s részeket nagyon élveztem X D)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Fúúú, hogy én hogy nem szeretem a Lagunás részeket. Kész szenvedés volt számomra. Ellenben Squall elmélkedéseit imádtam. A másik nagy kedvencem Edea felbukkanásai voltak. Na azokért oda voltam, meg vissza :hehe:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én is utáltam a Lagunás részeket :D Idegesített hogy még harcolni is kell vele, amikor semmi jelentősége sincs a gyűjtött pontoknak. De persze így visszagondolva nagyon jól be volt építve a történetbe, tehát végülis egyáltalán nem volt rossz húzás.
Maga a történet szerintem egyáltalán nem gyenge, elég sok minden történik azért benne. Negatívumként talán csak azt lehetne említeni, hogy túlságosan klasszikus a felépítése, tehát nagy csavarok nem igazán vannak benne, de szerintem nem is volt rájuk szükség - így legalább maradt tér a fontosabb motívumoknak.
Edea felbukkanásait én is nagyon imádtam :)

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: amy black »

kult44 írta:Fúúú, hogy én hogy nem szeretem a Lagunás részeket. Kész szenvedés volt számomra. Ellenben Squall elmélkedéseit imádtam. A másik nagy kedvencem Edea felbukkanásai voltak. Na azokért oda voltam, meg vissza :hehe:
edea amv naon coolak voltak :D
vissza gondolva 8, 7-re.ff7-ben nem volt olyan perc ahol csinálni kell vagy gondolkodni hogy tovább jussál ott mindenféle volt.cloud nönek beöltözése annak ruhaszerzése-tól cloud snowboard-ig. :D
Ellenben a ff8-ban megyek beszélgetek harc-megyek beszélgetek harc és igy tovább kábé arról szól.nekem nem az a gondom hogy ff8 kalap .... story.Alap story jó de ennél jobban meg lehetet volna csinálni.lehetet volna tartalmassab ff7 után ff8 újra kezdéssel valahogy nagy ürességet éreztem hiányoltam azt ami ff7-ben van.Ott aztán minden volt :yes:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Abban igazad van, hogy az FF7-ben több volt az "extra" amivel kitölthetted a játékidőt, de sztem a hetedik résznek van az egyik legrosszabb története kb a negyedik résztől fogva a 10-ig. :roll: (ez nem azt jelenti, hogy nem jó, csak FF viszonylatban néhol kicsit gyengus...)
Ráadásul a hetedik részben NEM EGY olyan karakter van, akit csak tölteléknek nevezhetünk, és szintén a negyedik résztől fogva a 10-ig, ez a legrondább rész.... (karakterek, animációk.... pfujjjj...) :? Mindent összevetve a 7 egy jó FF rész, de szerintem semmi több. Van benne dráma, akció, izgalom, fordulat, de valahogy eggyik sem kerekedik annyira felül, hogy én az összes létező FF rész ismeretében azt mondjam; benne van az első 3-ban... /ezért idegesít néha az a bálványozás, ami ezt a részt körülveszi, ami pedig semmi másnak nem köszönhető, mint az első PC-s FF debütálásnak./

(na most kövezzetek!!!) :mrgreen:

A nyolcban is rengeteg hiba van, de mégis az a tökéletes Final Fantasy! :D
(aztán 6, aztán 9, aztán 5, aztán 4, aztán 10, aztán 7...) :afro:

Jah és lehet, hogy beteg vagyok de én mindíg előre vártam már, hogy mikor jön újra és újra Laguna! :D Imádtam azokat a részeket! 8)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

mahdi írta:ami pedig semmi másnak nem köszönhető, mint az első PC-s FF debütálásnak.
Na azé' ne' azé'!
mahdi írta:Ráadásul a hetedik részben NEM EGY olyan karakter van, akit csak tölteléknek nevezhetünk, és szintén a negyedik résztől fogva a 10-ig, ez a legrondább rész
Na igen, de a töltelék karakterekben az a jó, hogy valakinek tetszenek, és ők majd azokat részesítik előnyben. A régebbi részek is tele vannak töltelékkarakterek, pl. a négyben Yang vagy Fu-So-Ya, őknekik aztán igazán semmi szerepük szinte az egészben, a kettőben pedig gyakorlatilag mindenki töltelékkarakter, és sokan bele is halnak ebbe. :hehe:
Az, hogy viszonylag legrondább, az igaz, de egyébként simán elviselhetően néz ki (kis tréninggel), emtrexxeken kívül nem hinném, hogy ez problémát okozhat.
mahdi írta:sztem a hetedik résznek van az egyik legrosszabb története
Ezt kifejthetnéd.
mahdi írta:Jah és lehet, hogy beteg vagyok de én mindíg előre vártam már, hogy mikor jön újra és újra Laguna! :D Imádtam azokat a részeket! 8)
Nekem sem volt semmi bajom a Lagunás részekkel - unalmas rész nem csak ott volt a játékban, és érdekelt Lagunáék sorsa. Az első volt kicsit furcsa, azt se tudod, mi van, aztán egyből egy olyan jelenetbe kerülsz, aminek csak később lesz meg a jelentősége (Juliás). Plusz percekig rohangáltam a diadalív alatti csatornában, úgy tűnt, arra kell menni.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az, hogy viszonylag legrondább, az igaz, de egyébként simán elviselhetően néz ki (kis tréninggel), emtrexxeken kívül nem hinném, hogy ez problémát okozhat.
:követel: :követel: Aljas rágalom, nekem pl semmi bajom sem volt a grafikájával (amikkel nem tudtam játszani a grafika miatt azok a 7 előtti részek :fütyül: )

Mellesleg van VII topikunk is, úgyhogy ezt:
Ezt kifejthetnéd.
(meg a többit) ott kellene, még mielőtt nagyon elszalad a beszélgetés :zsaru:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VIII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

*megkövezi mahdit* ha majd írtál az FF7-ről, majd én is írok oda :D

8-ban viszont a legrosszabb húzás az árvaházas volt, amikor mindenki ugyanonnan származik én ott gondolkoztam el azon, hogy abba kéne hagyni, de végül nem hagytam abba. Ha mondjuk az FF7-hez hasonlítom, akkor ahhoz képest nincs benne annyi dráma és azt is le kell szögezni, hogy a kettőnek teljesen más világa van. Míg a hétben inkább a feszültségekre tették a hangsúlyt, addig a 8-ban inkább az érzelmekre. Történetileg tulajdonképpen ez a két különbség van a kettő között.