Final Fantasy XII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire várod ezt a játékot?

Nagyon várom, sok jót hallottam róla!
32
60%
Várom, de nem tudom jó lesz-e.
12
23%
Már játszottam vele (demóval), jó!
6
11%
Játszottam vele, nem igazán jó...
1
2%
Nem érdekel ez a játék.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Sztem egyik legjobb grafikájú Ps2-es játék az FF12.

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Való igaz, hogy még csak a játék elején vagyok kb. 4-5 órányi játékidőm van benne ez alapján ítélkeztem... Remélem nektek lesz iagaztok és én tévedek a 12 kapcsán... De az tény - legalább is szerintem -, hogy a játék elején Vaan és Penelo párbeszédei elég furcsán hangzanak... Hadarnak mint állat és minőség se tökéletes.... Mondjuk ez legyen a játék legnagyobb hibája ;)

A harcrendszer is egy érdekes kérdés... Személy szerint én régit jobban kedveltem, sőt eddig úgy gondoltam rá, mint az FF védjegyére, de ez is megszokható és használható... Remélem a későbbiekben, több karakterrel és keményebb csatákban is megmarad a használhatósága...
De így is messze jobb, mint a Star Ocean-é... Aki ismeri a játék az tudja mire gondolok :)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Hát fiam a Star Ocean harci rendszere pedig messze übereli bármelyik másikat.

El nem tudom képzelni mi bajod vele.

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Hát nem akakor indián törzsfőnököt játszani és szét-offolni, meg -uffolni a topicot, ezért ide válaszolok:
http://ffcenter.interhost.hu/forum/view ... f=20&t=205

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem vagyok egy szinkron-szakértő, de nekem nem volt semmi bajom a XII hangjaival, inkább azzal, amiket mondtak. Grafikailag egyetértek Reddel. Kenterbe veri a X-et, kivéve talán az animációs részt. (A tizenkettőben a rendszerből fakadóan elég kevés a filmszerű kamerabeállítások használata, és a nem mindennapi támadásanimáció.)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szebbnek és kidolgozottabbnak szerintem is a 12 grafikája az, ezzel szemben én sokkal de sokkal jobban szeretem a 10-ét :P A XII-nek szerintem túl szürke és egyhangu míg a 10é olyan szines és villogó, olyan izé XD pompás :D na.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ebben is van valami, és tényleg jók a X színei, de azok a "tönk" karakterek és a botrányosan béna mozgás nekem mindíg beugrik, ha erre a játékra gondolok, és látványban sajna ez nálam többet vett el, mint amit a képi világ többi eleme pozitívan hozzáadott. :(

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Tudodm hogy ez kicsit off, de ha már megemlítettük a mozgást...(és akkor a választ írjuk is a megfelelő topicba)
A 9-nek van a legnagyobb mozgásvilága. Pont ma vettem elő és játszottam vele. Zidane ledobja magát a székre, előhúzza a kardot... Garnet leveszi a fejéről a csuklyát... és még sorolhatnám.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ez nagyon off, de ezért a témáért nem kár. :hehe:
Teljesen igaz, én is ámulok-bámulok a IX ezen az oldalán. :P (a többi mellett)

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Én is azt a kis tábort erősítem akiknek bejött az FF12, sőt, inkább mint a régi vonal. Azt mondjuk én sem mondanám, hogy ez lenne a legjobb dolog, ami kikerült a Squenix keze alól, vagy hogy hanyattvágtam volna magam a történettől vagy a karakterektől, viszont nem is tartom őket igazán rossznak, és még ezzel együtt is hangulatosabbnak találom mint az FFek többségét. Amit viszont végképp nem értek, hogy a zenék miatt miért panaszkodik mindenki. FF zenék nagy többsége nem rossz, sok tetszik is közülük, viszont szerintem azért annyira nagyon nem volt hűde, ff12esek nekem jobban tetszenek.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Itt az új generáció! :D :mrgreen: (persze ez nem baj... :) )

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Szvsz korom alapján nem tartoznék bele az "új generációba", meg FFet is már lassan olyan 6-7 éve ismerem, anno még én is a nyolcadik résszel kezdtem PC-n. De az ember változik, és ez hatással van a dolgokról alkotott véleményére is :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Persze, nem a korod miatt írtam (amit nem is tudok) de ezeket a játékokat, azok tudják ennyire szeretni, akiknek bejön ez az Új generációs "fíling". :D
Nekem az ICO, az OKAMI, a Shadows of the Colossus és néhány "ódivatúbb" JRPG óta egy ilyen next gen játék sem került be a Hall of Fame-be. :?
Ízlések és pofonok. :D 8)

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Szerintem félreérted amit írok :mrgreen: Azt nem mondtam hogy ez a világ legjobb dolga, csak hogy nekem az Ivalice vonalon haladó FFek több szórakozást nyújtanak mint a régebbi vonal, de ezt valóban embere válogatja.
Okami viszont tényleg jó játék :mrgreen: Másik kettőt pedig ha lesz hozzájuk szerencsém (meg saját PS2őm) akkor ki szeretném próbálni mert érdekelnek. De ez már offfff :mrgreen:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

FF12-nek jó kis zenéi vannak, pl Salikawood-nak a zenét nagyon szeretem. DE! Az FF12-ben inkább az a gond, hogy vagy csak történés van, vagy csak harc. Én ezért nem voltam oda annyira érte. Ugyanakkor a harcrendszer egész jó, bár a linence-board kicsit unalmas.

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Licence board szerintem nem rossz, FF fejlődési rendszer ami szerintem unalmas volt nagyon az 8é volt a drawolásnak köszönhetően, meg ff10 sphere gridje se igazán jött be. Az viszont tényleg igaz hogy csaták meg cutscenek közöt elég nagy a szakadék, de szerintem ez jobb mint mondjuk FF10ben ahol szinte minden cutscene aztán néha van egy-két unalmas harc.
Nekem Hitoshi Sakimoto zenéi alapvetően jobban bejönnek, de Uematsut is szeretem, meg hát ugyebár ő hozott létre olyanokat mint az örökzöld chocobo theme :mrgreen:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Meg a fanfare zenék. Nem értem az F10-nek miért unalmas a rendszere, szerintem eléggé jó, de csak normal módon XD A 8-nak a draw-olása tényleg unalmas de a mágia(bocsánat, Para-mágia :D) belehelyezése más tulajdonságba szerintem tök jó. Meg a GF-ek tulajdonságai se rosszak. Sajna most nincs erőm nagyobb dolgok kifejtésére, de majd valamikor megteszem :)


Jelnelegi szám: To the Place of Gods Melyik játékból is van vajon? :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Mondjuk a lincence rendszer szerintem sokkal feleslegesebb és unalmasabb, mint a 8 vagy X rendszere... A 9-é minden bizonnyal az egyik legegyszerűbb, leghasználhatóbb és leg klasszikusabb, de nekem mégis 8-é jött be a legjobban, és imádom benne a Draw rendszert! :D
Hogy miért? Mert az első résztől a 8.-ig megtanultam gyűlölni a manát, azt, hogy mindíg elfogy és hogy az Ether ezért mindíg aranyat ér! (és persze nehéz szerezni :D) Ez a 8-ban hiányzott először, ahol az álltalam azóta is igen erősen preferált Draw rendszert hozták be helyette. :D Persze ízlések és pofonok, de nekem mindig könnyített a szívemen, hogy egy-egy harci kör alatt beszerezhettem a kellő gyógyító, védő, stb... varázslatokat (és szerintem lehetett is mindenből szerezni bőven) ahelyett, hogy Etherért szaladgáltam volna, vagy folyton mindenki manájával spórolnom kellett volna.

Nekem a 12 harcrendszere úgy, ahogy van nem jön be, mondjuk nem rossz de semmi köze a Final Fantasyhez... :?
A Speckó támadások animációit meg igazán elkapcsolhatóvá tehették volna (mondjuk mint a Rogue Galaxy-ban) mert a vége felé (sőt már a felénél) az ember már rosszul van a 12368-szor lázott speckó támadások és azok (rendkívül magnifikáns kohézióinak) végigbámulásától... :mrgreen:

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Az ilyen viták az idők végezetéig folytathatódhatnának :mrgreen: Abban viszont egyet értünk hogy FF8ban a varázslatok tulajdonságokhoz való hozzárendelése tényleg jó ölet, és FF9 rendszere pedig valóban lényegretörő és felhasználóbarát, nekem ezért is az a kedvencem. Sphere griddel az a bajom, hogy ahelyett hogy egy kis sakkozgatós izé lenne mint a licence board, fölöslegesen van túlbonyolítva és eléggé korlátozott.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

off:

A drawolás (VIII) szerintem sem volt se rossz, se unalmas. Olyan volt, mint egy beépített, pontgyűjtögetős mini-játék. Sőt, kifejezetten jó volt, hogy nem csak úgy lett a mana a semmiből, és abból varázsoltunk, mint a többi részben, hanem ahány varázslatot loptunk, annyit használhattunk. (Az olyan extra finomságokról már ne is beszéljünk, mint tárgyakból varázslat készítése. Szerintem messze ez volt a legjobb rendszer *továbbra is VIII-rajongó* :D )

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Egyébként visszakanyarodva FF12 témára, a Revenant Wingsel játszott valaki? Csak mert szerintem azok, akik a karaktereket nagyon jellemtelennek tartják a 12ben, meg untatta őket a sztori, azoknak van esélye arra hogy a Revenant Wingsben megszeretik a bagázst, vagy legalább egy részét. Meg abban megnő a főbb szereplők száma is azzal hogy pár eléggé mellékszereplő közéjük lép, pl Kytes, Filo meg Tomaj, aki szerintem így jobban megismerve nagyon jó arc, nekem majdhogynem ő volt a kedvencem RWben :mrgreen: Meg van több visszatérő szereplő is, pl. Bagamnan, akit én nagyon bírok, meg Rikken aki szintén poén :mrgreen: Az egyetlen akire szerintem negatív hatással van RW az Penelo, őt 12ben meg FFTA2ben jobban bírtam, ebben már túlzottan elnyálasítják egy idő után. Jah és akik hiányolták a klasszikus summonokat, (Ifrit, Shiva stb) ebben ismét feltűnik mindegyik, sőt még olyanok is mint Diablos aki eddig csak a 8ban volt :mrgreen:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Az RW jó játék. Csak ránzésére is.
Azért nem ez lett a fő játék, mert ezt az amarikai piac nem vette volna be. Szegények ott nem tudnak mit kezdeni egy történettel. Értelmi szintjük kiakad az X nyomogatásánál és csorgó nyállal mormolják: EXP EXP EXP!!!

Gratulálok világ sikerült japánt is megfertőzni!

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Én nem vagyok az ilyen általánosítás híve, Amerikából ugyanúgy jöhetnek jó meg rossz dolgok, mint Japánból.
FF12 meg történetileg és karakterileg egy egészestés dizni kalandfilm körül mozog, ami biztos nem fog megváltani semmit, de játékként inkább tetszik, mint a 7 vagy a 10 féle japán maszlag. (és ezt most nem sértésként szánom azoknak akik ezeket szeretik, de ha elég sokan minősíthetik úgy az ff12őt, ahogy teszik, akkor remélem az se fog senkit zavarni ha én teszem ugyanezt másik játékkal) egyébként meg tényleg jó története szerintem FF játékok közül a psx-es FFTnek van, meg FF9é is egész jó.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Lev írta:Én nem vagyok az ilyen általánosítás híve, Amerikából ugyanúgy jöhetnek jó meg rossz dolgok, mint Japánból.
Ezzel én is egyet értek. Ennyire általánosítani nem lehet és nem is szabad.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

És azt se felejtsük el, hogy Japánban ugyanúgy divat a nyugatot utánozni, mint fordítva :wink: Kinek mi az újdonság.
Lev írta:(...)mint a 7 vagy a 10 féle japán maszlag (...) egyébként meg tényleg jó története szerintem FF játékok közül a psx-es FFTnek van, meg FF9é is egész jó
No erre azért kiváncsi lennék, hogy a VII és a X miért tűnik neked jobban japános maszlagnak, mint a IX? Holott pl az X meglehetősen internacionális lett szerintem, míg a IX kifejezetten japános hagyományokra épít :)