Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

amugy ha a 4 tetszett akkor a 6 is tetszeni fog abba meg opera is van XD

Avatar
zitawolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010. jan.. 6. 14:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: zitawolf »

1. Kedvenc férfi FF-szereplőim : ,Zack,Sephiroth,Cloud
2. Kedvenc női FF-szereplőim: Aerith
3. Ha választhatnék, én ez a szereplő szeretnék lenni:Aerith vagy Zack
4. Ez a szereplő nem szeretnék lenni semmiképp: Hojo professzor
5. Ennek a szereplőnek tetszik a legjobban a szerkója: Zack
6. Kedvenc FF-es zenéim : Nem tudom ki választani
7. Kedvenc jelenet vagy kedvenc idézet (akármelyik játékban vagy filmben) :Zack:Embrace your dreams and, watheverhappens, protect your honor as SOLDIER! Com in get it.
8. Kedvenc főellenség : Sephiroth
9. Kedvenc ellenség/szörny : Sephiroth
10. Kedvenc FF-es tárgyam (figura, plakát, póló, ps1/ps2 játék, DVD stb) : Zack kardja és ruhája
11. A Spirits Within (A harc szelleme)-ről azt gondolom hogy: fontos
12. FF-rajongó ismerőseim száma:nics ilyen

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

1. Kedvenc férfi FF-szereplőim :basch(12),squall(8),jecth(10),auron(10),judge gabranth (páncélban)(12),judge gerse(12)
2. Kedvenc női FF-szereplőim:ashe(12),yuna(10),rinoa(8)
3. Ha választhatnék, én ez a szereplő szeretnék lenni:basch(12)
4. Ez a szereplő nem szeretnék lenni semmiképp:seymour(10),vaan(12)
5. Ennek a szereplőnek tetszik a legjobban a szerkója:balfier(12)
6. Kedvenc FF-es zenéim :a 10-ben utoljára küűzdünk seymourral(csata zene),jecth-el a 10-ben(csata zene)
7. Kedvenc jelenet vagy kedvenc idézet (akármelyik játékban vagy filmben) :a 12 utolsó küldetésében minden jelenet
8. Kedvenc főellenség:a 10-ben az összes dark eon,és a 12-ben az undiing
9. Kedvenc ellenség/szörny:a tonberryk
10. Kedvenc FF-es tárgyam (figura, plakát, póló, ps1/ps2 játék, DVD stb) :lulu moogléi (10)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

no hát a geek ff rajongók le fognak noobozni, de 7től felfelé játszottam csak, úgyhogy 6tól lefelé nem lesz semmi sem included... viszont mentségemre legyen mondva, hogy most vágtam bele az ff projektbe és az első rész felén már túl vagyok... és ez egy rendkívül részletes lista lesz.

1. Kedvenc férfi FF-szereplőim : squall (8) tudom, tudom... antiszociális, szemét bla bla... én jókat kuncogtam a negatív megjegyzésein, valahogy tudtam vele azonosulni.
zack (7) az egyik legjobb karakter. komolyan. imádtam...
és akkor legyen egy harmadik tidus személyében, mert egész egyszerűen a legtöbb fanboy nem ismeri fel a nagyszerűségét és amiatt hisztiznek, hogy nem olyan mint klód, meg hogy idegesítő a hangja... szegény =( /amúgy idevágó videó és akkor legyen ez a fizetett hirdetés helye: http://www.youtube.com/watch?v=KNP6MnOu7ro/

2. Kedvenc női FF-szereplőim: yuna (10). mindig is utáltam a jó kislány szerepeket, de neki valahogy egész egyszerűen jól állt és egyáltalán nem idegesített. és ahogy bahamutot leidézte a kis törékeny lány, mindig vigyorogtam rajta.
fang (13) tetszett, hogy nem a klasszikus szemérmes lányka volt, akit a japánok előszeretettel alkalmaznak. mondjuk kiütött, hogy eredetileg férfi karakternek szánták, de ez talán csak pluszban rátett, hogy olyan vagány legyen. plusz az ausztrál akcentus.
rinoa (8)/rikku (10) valahogy szorosan a harmadik helyen. tetszett, hogy nagy a szájuk, bár néha voltak rendkívül idegesítő pillanataik. rikku pedig a ffx-2-ben, legyen is az egy bármennyire is... "kevésbé jó" játék, nagyon dögös volt :D

3. Ha választhatnék, én ez a szereplő szeretnék lenni: ömm... rinoa, de csak mert lenyúlnám squallt *fangörl visongás* (juj de öreg vagyok ehhez)
amúgy azt hiszem talán fran... kalóznak lenni balthierrel és rengeteg helyen kalandozni... kihagyhatatlan.

4. Ez a szereplő nem szeretnék lenni semmiképp: quina (9) Oo

5. Ennek a szereplőnek tetszik a legjobban a szerkója: squall, mert valahogy nagyon rákenroll a hatása. a lányok közül pedig yuna ffx-es, lightning ffxiii-as (az a soul calibur beütésű tollas izé az új trélerben egy vicc) és tifa acc ruhája.

6. Kedvenc FF-es zenéim : ffiv: bár ezzel még nem játszottam, de a theme of love valami fantasztikusan szép.
ffvii: vincent's theme
one winged angel (pedig nem akartam semmi közhellyel dobálózni, de basszus ez tényleg nagyon jó)
Tatakaumonotachi (ACC múviból piano version)
fvii crisis core: the price of freedom (ezt nálam gyakorlatilag semmi sem übereli az egész ffvii ostről)
Night of Seclusion
valamint a Why, mert akárhányszor meghallom, látom magam előtt a jeleneteket *sniff*

fvii dirge of cerberus: bár itt annyira nem ragadtak meg a zenék, leginkább csak néhány aláfestőt tudnék kiemelni
Girl named Shelke
A Proposal
Splinter of Sadness
Redemption :P

ffviii:
Liberi Fatali
The Oath
Don't Be Afraid (Dissidia verzió... na az büntet)
Blue Fields (lehet csak már túl sokat hallottam és erősen addiktív hatásúvá vált)

7. Kedvenc jelenet vagy kedvenc idézet (akármelyik játékban vagy filmben) :
jelenetek:
crisis core: zack halála... annak ellenére hogy sajnáltam, valami epikus volt (Those wings... I want them too...)
ffx eleje és vége, valamint a macalania woods jelenet tidus és yuna között. egész egyszerűen gyönyörű volt... és kimahri jelenete a ronsokkal vívott harcban... ahogy mennek yunalescához és flashbacken látszódik a braska/auron/jecht csapat. és akkor már az ő összes videójuk is... na itt leállok, az ffxből túl sok van
ffviii intro, a gardenek közti harc, ragnarok (squall x rinoa) jelenet
ffix vége, mikor zidane végül is visszatér, valamint a you're not alone jelenet.
ffxii: igazából annyira nem tetszett, hogy minden egyes jelenetet megbecsültem, ahol balthier és fran egyáltalán szerepet kapott.
ffxiii: intro. mikor a parti visszatér cocoonra és indokolatlanul lebontanak egy versenypályát. megalomániás és agresszív vagyok, nekem erre szükségem van.
mikor hope ki akarta nyírni snowt... az ért. az is aranyos volt, ahogy lightning aggódott a kölyökért és először mutatott más érzelmeket az idegbetegségen kívül.

8. Kedvenc főellenség: ultimecia. első ff-em volt és nagyon megszenvedtem vele. minden alkalommal, mikor hátradőltem, hogy ezaz, sikerült... megint átalakult és szerintem még ki is gúnyolt, láttam a szemén.

9. Kedvenc ellenség/szörny: tonberry, cactuar.

10. Kedvenc FF-es tárgyam (figura, plakát, póló, ps1/ps2 játék, DVD stb) : van egy klód figurám, azt hiszem ő van a lista tetején. de már nem sokáig, mert ha érkezik az új...
van még jó pár ff-es cuccom, de a második helyen mindenképp a griever nyakláncom áll.

na ugye megmondtam, hogy hosszú lesz?

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

nem írtam 9, 10, 12 és 13 zenét, de már sajnáltam azokat akik voltak annyira elvetemültek, hogy végigolvassák :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ajánlom az FF6-ot, az ami megteremti szerintem az utána jövő részek hangulatát, egyszerűen nagyon jó rész. (Persze, ha csak felül tudsz emelkedni a 2d-s pixelgrafikán, és a történet, a karakterek és a zenél mindenért pótolnak :wink: )

Eden ostroma a 13-ban tényleg elég faintos kis jelenet volt, az egyetlen igazán emlékezetes része a játéknak. (Meg persze Sazh öngyilkossági kísélete, bár lehet,hogy az csak bennem hagyott nyomot)

Zenéből régen tudtam, ma már nem tudok kiemelni kedvenceket, inkább csak rangsorolni:
FF6
FF8 --------->(OST-ok szerint! :D )
FF9
FF9/10
FF13
FF12, hattól lefele pedig elég egységes szinvonalú, jellegzetes Uematsu zene)

Végre valaki, akinek Ultimecia a kedvenc boss-a. Ja, meg hozzátenném Seymour-t, a szinkronhanga a legállatabb.
Amúgy ilyen szempont miért nincs, hogy kedvenc hangú szereplő? Lenne pár jelöltem, pl : Fran, Fang, Seymour, Basch, Sazh :afro:

Most hirtelen ennyi, de mint tudjuk, az FF egy kimeríthetetlen téma :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

jah, majd ha eljutok a hatig már boldog leszek.... munkában kicsit sok a szabadidőm, de valahogy az első részen még mindig nem verekedtem át magam... brutális az a game :D
sazh sugar and rainbow jelenete már akkor ugrott be, mikor postoltam. de amúgy tényleg, az egy iszonyatosan jó rész volt.

és kikérem magamnak ultimecia underrated! :D
és most az ff7 fanboyok ki fognak nyírni, de én jobban bírtam seymourt sephirothnál. az a guado egy igazi twisted mind, totális pszichopata. és nem mellesleg az egyik legkitartóbb (legalább harmincszor kell leverni és még a halál sem állhat útjába...)
sephiroth az én emlékeimben mindig valami hányatott sorsú szépfiúként él.
(de persze azt hozzá kell tenni, hogy engem hihetetlenül irritál az, ami az ff7 körül van... mintha az egész sorozatból csak az lenne érdekes és a többi részre nem lenne érdemes odafigyelni. holott nem egy több szempontból jobb nála az én véleményem szerint)

a kedvenc hang nem is hülyeség, de ff téren tényleg annyi minden van, hogy akár a kedvenc helyszínen keresztül a kedvenc mellékszereplőig bármi lehet még a kérdés.
az akcentussal bíró karaktereket imádom... szóval ezeket csak osztani tudom, bár batlhier nem is értem hogy maradhatott ki :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

mufurcka írta: (de persze azt hozzá kell tenni, hogy engem hihetetlenül irritál az, ami az ff7 körül van... mintha az egész sorozatból csak az lenne érdekes
Mivel annak volt a legnagyobb népszerűsége azt vitték tovább, illetve maga a játék sztoryja is úgy lett megírva, hogy még elé illetve mögé is be lehet rakni egy csomó kisebb történetet.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

tritto írta:Mivel annak volt a legnagyobb népszerűsége azt vitték tovább, illetve maga a játék sztoryja is úgy lett megírva, hogy még elé illetve mögé is be lehet rakni egy csomó kisebb történetet.
jó, azzal pontosan tisztában vagyok, hogy miért pont azt az egy részt hájpolják halálra. ettől függetlenül annyira nem volt jó, mint ahogy előadják. jó volt, de nem ennyire...
arról nem is beszélve, hogy pl a 8-ban sokkal több kérdés maradt megválaszolatlanul, mint pl a 7ben szerintem... arról már csak a bőrt húzzák le és természetes, hogy eredményesen, elvégre a fanboyok meg vannak veszve érte.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

mufurcka írta: jó, azzal pontosan tisztában vagyok, hogy miért pont azt az egy részt hájpolják halálra. ettől függetlenül annyira nem volt jó, mint ahogy előadják. jó volt, de nem ennyire...
arról nem is beszélve, hogy pl a 8-ban sokkal több kérdés maradt megválaszolatlanul, mint pl a 7ben szerintem... arról már csak a bőrt húzzák le és természetes, hogy eredményesen, elvégre a fanboyok meg vannak veszve érte.
Na ebben a témában soha nem fogunk közös nevezőre jutni, így inkább neki sem futok a dolognak. :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Amiért én mérges tudok lenni az FF7 miatt az az, amikor vmi nagy animefan látja az AC-t, vagy kölök kap psp-t és játszik 5 órát a Crisis Core-ral, és már azthiszik, hogy FF fanok.
Na, tőlük tudok falra mászni.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

semmi értelme mérgesnek lenni,nem mondhatod meg hogy ki minek gondolja magát.... :?

haver a multkor ecseteli a dolgokat az ff-ekről (csak a x-el játszott még) okoskodik,okoskodik
azt mondja:a 12 megjelent pc-re.................


mondjuk úgy hogy azóta nem vagyunk jóban XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

Igazából az FF7nek kicsit tényleg nagy feneket kerítenek mostanában nomeg a AC is elég emósra sikeredett, de maga s Standard FF7 illetve a Crisis Core nagyon tuti játék lett. Egyébként én a 8 feletti részeket nem ismerem csak amennyit a zenés amv-k illetve a youtube-s végigjátszások elárulnak belőle, de azt nem nevezném ismeretségnek. Amivel játszottam is 1,2,3,4,5,6,7,8.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

kedvemért a 9-et? :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

Azt már szerintem beszéltük, csak még nem volt idő ps1 emulátort keresni. :( De, ami késik az nem jön időben.
Egyébként persze nem volt időm felrakni a 8at a hétvégén de majd valamelyik nap szerda vagy péntek már tényleg felrakom aztán megnézem a magyarosítást.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

ne fáradj már nem is érdekel annyira,így is úgy is a 8-at játszottam végig a legtöbbször
jó ps1 emuhoz tudok adni linket

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

ha egy mód van rá akkor linux-ra akarok keresni valamilyet, windowst csak ha mindnen kötél szakad

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Félreértés ne essék, nem az AC-vel vagy a CC-vel, főleg nem az FF7-tel van bajom. Azokkal, akik azt hiszik, attól ff-fanok, mert láttak egy múvit, vagy játszottak egy spin off-fal.

Amúgy nem gáz, ha valaki egy FF-el játszott, az a baj, ha nem ismeri el a régebbiek értékét.És fikáz, úgyhogy igen, a fikázókat se szeretjük. (És aki most az FF13-al jön, annak szólok, hogy az nem fika, hanem jogos kritika 8) )

Epsxe pedig nagyon jó kis emulátor, én is azzal tolom a 9-et, amit nem vittem még végig, a 3. lemezen vagyok, most kutattam át az Ipsen Castle-t, és jönnek a Shrine-ok :mrgreen:

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

Lehet megnézem majd, köszönöm. :)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

huh.....
most aztán tudnék írni
az emulátorokról(ps1)
a veszekedős izébizékrőlXD
a shinrek megtalálási helyeiről :P
de nem fogok XDXDXD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

A kilencben is úgy van, mint a nyolcban, hogy a karaktereid szintjétől függ az ellenség szintje is?

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

nem.......

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ezt örömmel hallom, akkor gondolom megvan fixen határozva, hogy melyik ellenség milyen erősségű.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: basch »

ezt nem figyeltem meg,de próbáld ki megéri!!!!!!!!!!!!!nem hinném hogy olyan a rendszere mint a 8-é,sőtt garantálom hogy nem olyan:)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mi a kedvenc FF-es szereplőd/zenéd/tárgyad stb?

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Jaja, Basch jól mondja, fix szint van, de így viszont néha kell tápolni egy picit. Viszont tény, hogy nagyszerű játék, bár a nyolctól eltérő stílusú.