RPG játékok PC-n

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

A Baldur's Gate 2, és kiegészítőjével játszott valaki? ?!
Szerintem nagyon cool!Én lanben vittem végig haverral! Ma kezdjük újra!
Amikor kivittem Kósza voltam! Ti nektek a játék hangulatán mi tetszett a játékba? ?!
Nekem valahogy az egész! De persze az FF-nél ez se jobb! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Moondragon írta:A Baldur's Gate 2, és kiegészítőjével játszott valaki?
Ezt most komolyan kérded? :D Nézd meg eme oldalt klikk, ha még nem tetted volna.
Nekem megvan az első része is, meg az Icewind Dale+kieg, Icewind Dale II (most játszok vele, Drizzt csapatával), és a Temple of Elemental Evil (ez is nagyon jó D&D game).
A Baldur 2-őt kb. 5-ször vittem végig, igaz hálóban még nem próbáltam, pedig jó lenne. Ja és az FF-eknél nem jobb játék, de nem is rosszabb!!! Eleve ott hibázik az összehasonlítás, hogy nem egy kategória. A Baldur2 kökemény D&D RPG, de abból a legjobb.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nefrit!!!!!!!!!!
Azt akarom kérdezni hogy: az Icewind Dale 2 miben különbözik a Baldur's Gate 2-től?(persze a szereplők, és történeten kívűl :) ) ?! ?!
Főként a kasztokra vagyok kíváncsi, hogy van-e új a BG2-ToB-hoz képest! :?
És BG-és karaktereket át lehet exportálni? ?! ?!

Ja!És a Lionheart-ról mit tudsz? ?!

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát van egy pár különbség.
Az elsö, hogy az IWD2 a d&d 3-as szabályokra épül, míg a BG2 a d&d 2-re. Hogy mi a különbség, arra nem térnék ki, mert ezzel több száz oldalas könyv foglalkozik.
Aztán az IWD2 inkább harcközpontú játék, de azért messze nem Diablo szinten. Az IWD2-ban nagyon sok ötletes újítás van benne, hogy csak néhányat említsek: új szörnyek (pl. óriások, meg egy rakat egzotikus lény, de nem lövöm le a poént), interaktív események, fejtörök.
Sok új faj is választható lett, pl. drow, duergar, aasimar, svirfneblin, stb.
Jó játék, szerintem próbáld ki! ha játszottál az elsö részével, sok ismerössel is fogsz találkozni.

A Lionheart-ot demón próbáltam, nem volt rossz, bár inkább diablos, mint balduros. Én a Divine Divinity-t ajánlanám még, elég jó játék. Hasonlít a Diablóra, de annál sokkal összetettebb. Nekem nagyon bejött.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Hála istennek hogy nem Diablo-s! :)
Bár a Diablo is bejött, de mivel annak története =0000!Ezé... %-6 De jó volt a Diablo is! :)
Az ID 1-el játszottam, de kölcsön attam mielött végig értem volna, és mikor vissza kaptam már telepíteni se tudtam!!! :(
De köszi az infokat!Ki fogom próbálni!! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Azért a Diabló 1-2-nek is van története, nem is rossz. Tudnék róla mesélni. Persze a Baldur's Gate II után, már nekem kissé túl egyszerűnek/egyhangúnak tünt. Azért jó gém.
Tényleg, van itt valaki, aki szokott a neten Diablózni?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Férle értettél Nefrit!
Én nem mondtam hogy a Diablo sz*r!Sőt jó game!Csak a törénete nagyon egyszerű, de amúgy már nem game-lek vele!Régebben háloba sokat nyomtuk! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

RPG játékok PC-n

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ezen topik legyen a különféle PC-s RPG (Baldur

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Én korrábban nyomultam a neten diabloval de most sajna gépváltás volt és mindent elöröl kellene kezdenem. A neten keresztül jobb tárgyakat kapunk, és sokkal élvezetesebb a játék a barátokkal.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Igen!Én háloba nyomultam vele! :)
A Diablo vonzereje a tárgyakban rejlik főleg szvsz!
Főleg ugye hogy vannak benne random tárgyak is... :D

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

A sacred-del nyomult valaki?
Vélemény?
Szerintem attól függetlenül hogy kicsit bugos :) a játék nagyon jó!!! És nemsokára jön a kieg is hozzá :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nekem jelenleg is van több aktív Diablo karakterem. Egy sorceror az D1-ben (lev24), és egy barbár + egy bérgyilkos a D2-ben. Szóval ha valaki játszik, akkor szóljon és kenhetjük a neten! Én játszottam a Sacred-el, a sivatagban lévö itatós küldetésig vittem el, de ott hibás a program úgyhogy delete lett a sorsa. Amúgy nem rossz játék, de a sok Baldur's Gate-ezés után, nekem már túl egyszerű volt (á lá Diablo2).

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

A Baldu's Gate-tel még nem játszottam de ígérem
kipróbáom amint tudom. ;)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Engem valahogy nem fogott meg a Baldur's Gate. Az FFVIII után játszottam vele és sehogy sem akartam belejönni az irányításába. Meg zavart hogy túl sok felé lehet menni (egyszer például áttévedtem egy negyedik CD-s pályaszakaszra, ahol nekemesett valami szuperszörny, pedig csak pár órája játszottam akkor még B) ).
Aztán amikor felvettem egy trolltól elrabolt övet, amiről kiderült hogy el van átkozva, és bepirosodott az egyik karakterem képe, na akkor hagytam abba :)
Lehet hogy nekifutok majd mégegyszer de most aaaaannyira nincs időm rá :(

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx, a Baldur 1-ben nem volt troll :p :D
Az egy ogre volt akit levertél. Ha jól emlékszem az az öv meg nővé változtatja azt aki felveszi, vagy berserkerré :? . Azt a 4.cd-s pályarészt meg nem tudom hogy csináltad, mert nálam mindig úgy rakta ki a térképrészeket, hogy csak oda lehessen menni, ahol épp a sztori tart. Egyébként sok múlik a csapaton, meg hogy milyen felszerelésed van, meg persze hogy megfelelöen fejleszd a karaktered. Szóval a játék megfelelö élvezetéhez nem árt ismerni a d&d szabályokat. Aki olvas Forgotten Realms könyveket, annak nagyon sok dolog ismerös lesz a játékban. Lehet találkozni pl. Elminster-rel, Drizzt-el, Volo-val és Cadderly-vel. A második részben Drizzt egész csapatával összefutunk, sőt még segítenek is nekünk, ha kérjük. Underdarkban meg akár Jarlaxle-al is üzletelhetünk! Az Icewind Dale 2-ben most léptem be Mélysötét barlangjaiba, és elintéztem kb. 12 Hook horrort.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Szerintem a Baldur's Gate részeknek, és így szinte minden Forgotten Realms játéknak a fő vonzereje az a világ amiben van! :)
Én anygon eltudok itt merülni!Könyvekben is ha fanatsy akor a No1. a Forgotten Realms könyvek! :)
Nagyon jó világ, és nagy szabadság van benne!!LEHET BENNE KALANDOZNI!!!!NEM IS KEVESET!! !amazed
Meg persze a történet is kitűnő! :)
Drizzt, Elmisten, Caddelry... Olyan személyek, hogy aki nem játszott ebben a világban az egyrészt nem tudja kik ők, és nem tudja miről maradt le! :D

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

A fekete-elf sorozatból én is olvastam 8-9 könyvet talán, de aztán vhogy beleuntam a stílusába, mint most az asimovba is egy kicsit.

Amugy nekem az Icewind Dale 1 van meg, de az elfek-kisértetházában azt is abba hagytam, azóta meg nem engedi újratelepíteni magát.
A Diablo2 is megvan... másoltan, plusz a netem meg GPRS úgyhogy én nem tudok veletek 1üt diozni.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát igen, a Severed Hand erőd elég nehéz volt, kb. mint a Baldur1 kiegészítőjében Durlag tornya. Egyébként a Baldur's Gate 1-2 igazi vonzerejét, a felvehető csapattagok adják. Saját jellemük és személyiségük van. Pl. én felvettem a csapatba Edwin-t a vörös mágust, aki gonosz jellemű, míg a csapatom jó. Ideig óráig nem volt semmi gond, de néha néha beszólt, hogy nem tetszik neki ez a sok jóság, meg szeretet. Aztán mikor az egyik küldetésem után, a városban szobrot emeltek hősiességem jutalmául, fogta magát és egyszerűen lelépett, minden nála lévő cuccal. Vagy ott van az a lehetőség, hogy ellentétes nemű csapattagoddal akár szerelembe is eshetsz. Mondjuk a csúcs a Temple of Elemental Evil-ben volt, ahol meg is házasodhatsz!

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Huh!Ez a házaságos dolog durva! !amazed
A BG 1-2-ben nekem is tetszett, hogy lehetett fel venni csapat tagokat! :) Én Edwint nem vettem fel hoszabb időre. De nálam ilyen "sötétebb" karakter aki a csapatban volt az Viconia! :)

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

A Bg milyen gamma?
Diabló stílusu rpg?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Rain írta:A Bg milyen gamma? Diabló stílusu rpg?
A Baldur's Gate 1-2, D&D szabályokon alapuló RPG. Nézetre olyan mint a Diablo, tehát fél felülnézetes. A játékban egyszerre max. 6 karaktered lehet. A csapatot érdemes különféle mesterségeket űző tagokból összeállítani, akik kiegészítik egymást (pl. Harcos, Lovag, Druida, Bárd, Pap, Mágus). A harcosok, sok élettel rendelkeznek, erősek, jól bánnak a fegyverekkel. A bárd tolvajképességekkel rendelkezik (lopás, csapdakeresés/eltávolítás, lopózás, stb.), és harci dalokat is tud. A pap rengeteg gyógyítő/áldó/idéző varázslatot ismer, de alapfokon harcolni is tud, plusz aurájával elűzheti/megsemmisítheti az élőholtakat. A mágus testileg gyenge, a fegyverekkel is alap szinten bánik, de övé a mágia ereje (több mint száz varázslatból válogathat)! Alapszinten nagyon gyámoltalan, de 15-ik szint felett, az egyik legerősebb karakter. Persze amit leírtam, az csak pár példa, mert van kb. 12 mesterség, azonbelül több speciális lehetőség. Emellett sokmindent befolyásol az is, hogy a karakter milyen fajú. Csak a karaktergenerálással ellehet tölteni pár órát, szóval rendkívül összetett a játék, de szerintem éppen ezért jó. Arról nem is beszélve, hogy gonosz beállítottságú csapato is indítható, ami egész más ízt ad a játéknak!
Moondragon írta:nálam ilyen "sötétebb" karakter aki a csapatban volt az Viconia! :)
Nekem pl. ő az egyik kedvenc karakterem. Érdemes végig a csapatban tartani, mert sok színt visz a történetbe pl. mikor be kell menned a drow városba. Én nagyon bírom még Minsc-et. Volt hogy azzal szórakoztam, hogy kattingattam rá, mire elkezd kiabálni, vagy a hörcsöge (kite ez neked is tetszene!) rikácsol, akkor meg fordít, hogy mit mondott kedvence (Boo: rikácsol egyet, Minsc: Boo says, whoa! ).

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Igen Boo az állat! :) (na ez is szó vicc :D )
Én Jaheirat, és Valygart bírtam, meg term. Viconiat! :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Ragnarok Online-t nincs kedvetek kipróbálni? Szintén rpg, online lehet nyomni, nemrégóta üzemel. Egy 700 megás fájlt le kell tölteni hozzá és már lehet is játszani vele.
Nyomulhatnánk vele együtt (legalábbis addig amíg nincs mindenkinek FFXI-e :) )

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

És ez ingyenes?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Természetesen ingyenes!