Konzol gépek

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Ez mind szép csak az a baj, hogy az írott játékok a PS2 fejét úgy tönkrevágják ahogy kell.

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Az lehet, de a saját tapasztalatom az, hogy 4-5 évig vettem az eredeti gamékat. Összejött max 20, miután megchippeltettem a gépet 2 hónap alatt vagy 40 gaméhoz volt szerencsém. Ezekután már nem csak a 9-10 pontos gamékat próbálhattam ki hanem azt is, ami csak egy kicsit érdekelt és nem mindegy, hogy 15000ft vagy csak 500 ft ment a levesbe. Igaz ezzel megnőtt a félbemaradt játékok száma is. Mellesleg ha tönkre is megy a fej addigra már sokszorosát visszahozza a gép árának. Már 35000-ért lehet venni gépet + az átalakítás és ezért a pénzért legfeljebb 3 eredeti játékot lehet venni, ami ha nem mind RPG akkor max két hónap és vége. (De ez szigorúan az én véleményem, hozzáállásom és nem kell követni!)

Avatar
raziel5
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007. júl.. 7. 16:35
Tartózkodási hely: pont ott

Hozzászólás Szerző: raziel5 »

Kaszásak igaza van!!

Nekünk asszem már 6 éve csipelve van és eddig csk 1szer kellett fejet cserélni asszem tavaly!!!! És eddig mennyi játék megfordult náluk, baromi sok!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én azt mondom nem nagy gond a csippelés, sőt nyugodtt szívvel ajánlom!!!!!!!!

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

raziel5 írta:Én azt mondom nem nagy gond a csippelés, sőt nyugodtt szívvel ajánlom!!!!!!!!
Azért ennyire ne támogassuk már a fekete piacot... :zsaru:

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Ok! Bocsi.

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Ez télleg mind szép és jó, de sztem már az egyszeri fejcsere is sok. A gépet meg személy szerint egyszer szeretem megvenni. Az télleg rossz, hogy nem tudok mindent kipróbálni, de pl a platinum game-ek is olcsóbbak a 15e-nél. Valamint vannak olyan játékok amik megérdemlik, hogy eredetiben játszunk velük. Plusz nekem fontos az eredeti doboz is. De félreértés ne essék én sem örülök a 15000Ft-o s áraknak.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát ez olyan dolog, hogy ha többen vennék meg a 15ezer Ft-os játékot, akkor olcsóbb lenne. Ha az emberek nem veszik meg, hanem másolják, akkor sosem lesz olcsó. Lásd: a DVD filmek esetét.
Tehát lényegében a spórolni akaró emberek saját maguk ellen dolgoznak.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Inkább mások ellen, nem?
Aki másol, annak nem kerül semmibe, és gondolom aki másol, az majdnem mindig másol. Aki meg megveszi, az fizeti ki...

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Egyet kell értsek a 2 előttem szólóval...

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Trexxnek igaza van, ez egy ördögi kör.

Jó érzés eredetivel játszani, mivel a másolt hamar tönkre megy. De én egyet is értek azzal Kazsással, hogy több játékhoz lehet így hozzájutni, sőt fokozom, olyanhoz is, amely már nincs forgalmazásban, vagy egyszerűen nem lehet kapni az országban. Akkor mit csinálsz? (volt nálam olyanra példa, h sehol se lehetett kapni és senkinek nem volt meg és csak a netről tudtam letölteni)

Mondom én: mi értelme elutazni egy másik országba egy másik játékért amelyet csak ott lehet kapni és nem térül meg a játékélményben? (és ha nekem valaki azt mondja, hogy látványosságok, utazás öröme, világot látni stb, azt keresztbe lenyelem :evil: )

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ööö... én reménykedek és várom a csodát! :) Az nem jó? Pl. a KH-val is így vagyok. De az még ráadásul azért nem izgat, mert nincs is sok pénzem. Szóval itt a megoldás: kölcse el az ember a pénzét, mielőtt még arra gondolhatna, hogy ez a játék akár az övé is lehetne!

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Én most nem a KH-ra gondoltam. Hanem a régi, csődbe ment cégek termékei, amiket már SEHONNAN se lehet beszerezni.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

olf írta:-FFVII PS-en németül (Egy bécsi bolhapiacról!!!)
Az utazás jó dolog! Felfrissíti a testet és a lelket! XD

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Nem kell elutazni. Netes vásárlás. Amúgy kezdetben én is így tudtam csak olyan remekművekkel játszani mint a Chrono Cross. De mivel évente 1-2 játékkal elvagyok ezért nem is nagyon hoányzik a chip. Csak a tutit kell megvenni...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Így van, ngf megmondta az igazat!
Én is így "takarékon" működöm. Főleg, mivel az RPG-ket részesítem előnyben, amik általában sokáig tartanak és mégtöbbet el lehet velük szöszölni.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Én nem vagyok oda a netes rendelésért :P

Én azért inkább maradok a letöltésnél, mivel rajtam kívül még van 2 gyerek a családban és anyámék nem fognak pénzt áldozni egy játékért, holott abból a pénzből meg lehetne javítattni valaminket vagy venni mondjuk egy olyan fogyóeszközt mint a ruha vagy cipő.

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Én sem azt modnom, hogy minden pénzt játékra kell költeni. Évi 1-2 játék szerintem nem megerőltető. Főleg ha a gép árát egyszer ki tudtad csengetni...

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Ez, most nehogy már ruha meg cipő indoka legyen. Nézz körbe, hogy hányan vannak, akár a barátaid közül is, akik havonta cserélik a mobilt, szórják a pénzt minden szarra, de ha egy szoftver kerül szóba, akkor máris a letöltés.
Persze rohadt egyszerű, két kattintással megoldani a dolgot, és így több dologhoz hozzájutni, de attól még munka helyett nem fogok bankot rabolni csak azért, mert könnyebb, gyorsabb és több pénzt hozhat.
Szerintem annál nagyobb élmény nincs, mint amikor egy régóta vadászott játékot a kezedbe foghatsz, megnézed a boritóját, a tokját, átolvasod a füzetét, és maga a játék, hogy játszhatod eredetiben, és elmondhatod, hogy igen, neked is megvan egy belőle.
Szerintem pedig olyan nincs, hogy valamit nem lehet megszerezni. Mindenhez hozzájuthatsz, csak kitartóan kell keresni. Pl a Dark Cloud-ot én két évig próbáltam megszerezni, mire végre sikerült. Vagy a GYU Két Torony szobros DVD-jéért végigjártam több száz vidéki és pecti boltot, mire sikerült egy utolsó raktárból előszedett példányt szereznem. És azért kellett olyan sokáig várnom vele, hogy megvegyem, mert éppen semmi pénzem nem volt, és akkor pont nem tudtam arra is pénzt keríteni, csupán a másik kettőre. De megszereztem. Persze bizonyára vannak ennél nehezebben megszerezhető dolgok, de ne felejd el, hogy éppen a világ legnagyobb adatbázisa előtt ülsz, ahol naponta kerülnek eladásra ritkaságok.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Most magyarázhatnám a családi állapotot, hogy mennyi minden menne tönkre, de úgy se értenétek meg. Meg ez aztán magán ügy is( a cipőt meg a ruhát csak példának hoztam fel :P )

Garott: nem tudom, hogy Te még tanulsz-e vagy rendelkezel-e keresettel, de én nem kapok olyan gyarkan pénzt mint mások. Igen, jó érzés megszerezni a dolgokat eredetiben, de egyszerűen... hogy is mondjam. Én nem tudom bejárni a világot, mert nem engednék és nem is akarom most egy játék miatt. És egyébként is: a mai játékfejlesztő cégek legtöbbje meg se érdemli, hogy megvegyem eredetiben(az én szememben). 1-2 hónapig el vagyok vele, aztán vége. Legközelebb mindig úgy találom meg(akárhova is tegyem), hogy vagy össze van karcolva, vagy el van törve stb. Ehhez meg nincs kedvem.

Lényeg a lényeg(kitálaltam a családi dolgokat, pedig nem akartam XD), hogy ez nem csak attól függ, hogy akarod-e. Ez függ a családtól, hogy mekkora, hogy mennyire tolerálják a játékokat, és hogy mennyi pénzt adnak.

Na most hülyét csináltam magamból, de mindegy, szórakozzatok egy jót rajtam. :oops: :P

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

kult44!

Én megértlek nem mindenkinél fonják kolbászból a keritést. Nem mindenkinek jön össze az élet habos oldala.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

ngf írta:Nem kell elutazni. Netes vásárlás. Amúgy kezdetben én is így tudtam csak olyan remekművekkel játszani mint a Chrono Cross. De mivel évente 1-2 játékkal elvagyok ezért nem is nagyon hoányzik a chip. Csak a tutit kell megvenni...
Én ezzel értek egyet.
Bár én speciális eset vagyok mert csak és kizárólag FF-val játszok, azt a pár részt pedig ami ebből kijön nem olyan nagy kunszt megvenni eredetiben.
És egyébként is: a mai játékfejlesztő cégek legtöbbje meg se érdemli, hogy megvegyem eredetiben(az én szememben).
Ha így gondolod akkor ne is játsz a játékaikkal. Ha rosszak akkor minek? :)

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Na. Ha szerinted nem érdemlik meg, hogy megvedd eredetiben, akkor nem értem én sem, hogy miért kell egyáltalán játszani vele. Nálunk sem kolbászból van a kerítés, saját jövedelemem nincs és nekem is van testvérem. Nemt tudok megvenni minden game-et amit szeretnék, mert akkor kicsit nagyobb lenne a gyűjteményem, de mégis meg tudom oldani, hogy évente azt a 2 játékot megvegyem. Igenis megértem a helyzetet, hogy nem tudom egyből megvenni vagy egyáltalán megvenni azt a játékot amit szeretnék.

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Most nem kötekedni akarok, de ti, hogy a pinyóba vagytok el 2-3 játékkal 1 évig?
Én nem kimondottan vagyok hard gamer, de nekem a 8-10 lenne az alap és erre jönne még másik 8-10 amit kipróbálok és ha jó azt is kicsontozom. (Éves szinten.) Mert nem csak RPG-ből áll a világ! GTA ,GT, GoW, Tekken, Jak & Dexter, Burnout, Killzone, Black,......
És még sokan mások. A GoW pl. egy hétvégére való játék, a platform gamék sem arról híresek hogy 1-2 hónapra lekötnék a játékosokat.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ki mondta, hogy játszok is velük? :D Mondtam, hogy 1-2 hónapig elvagyok vele, de azok azok a játékok, amiknek a régi részüket imádtam(pl Soul Blade-Soul Calibur, Spyro - Spyro 2, 3, Crash Bandicoot stb. Általában 100X végig nyomom őket azt kész) Ezeknek a fejlesztőit tisztelem, de ha valaki megszerzi nekem olcsón, eredetiben a pl a Crash Bandicoot-ot 1-től 3-ig, plusz a Team Racinget és a Basht, az előtt megemelem a kalapomat.

Én speciel egy céggel vagyok úgy, hogy jó játékiak vannak, csak egyszerűen nem fogok érte fizetni, és az a Blizzard. (igen, a WoW-ra gondolok) De például az EA gamesből egyik játékot se venném meg eredetiben, mert egyszerűen fúj. Talán a HP érné meg, de már az is...
Mire meg talán sikerülne eljutnom odáig, hogy megvegyem a játékot, addigra már vagy kimegy a fejemből, vagy nincs annyi időm, hogy az összes lehetséges boltot körbejárjam(bár akkor általában mindent megteszek) És a kamaszkori lustaságot is vegyük bele.

Hmm... el kellene nézni a CD Galaxisba.... (Agona'ar mutatta nekem még tavasszal, de csak egyszer jutottam el oda)

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Én sem csak az rpg-kről beszélek. Pl. nekem csak FF van rpg. A többi pl a FIFA amit minden évben megoldok vhogy (mondjuk most kis késéssel, márc v áprilisban sikerült :)) vagy Devil May Cry 3 (ami akkora pozitiív csalódás volt!!!) vagy pl Rez. A Rez-t pl már asszem 3 v 2 éve kaptam karácsonyra és még ma is nyomom. DMC3 meg egyszerűen megunhatatlan. De pl Burnout-tal én úgy voltam h haveromnál kipróbáltam párszor, király volt meg minden de nem biztos h túl sokáig lekötne. Télleg rossz néha h nem tudok megvenni azonnal vmi game-t, de ha jól választasz akkor megéri a várakozást és a beruházást. És még mindeig inkább ez mint a gépet szervízbe v szemétbe. Pl a régi PS2t használtam vettem chippelve. Tönkre is ment a fej de teljesen szinte. És mivel nem akartam h a játékaim a FIFA 06-om sorsára jussanak (szanaszétkarcolta) éppen össze tudtam szedni annyi pénzt karácsony után h vegyek egy új gépet h rendesen tudjak játszani. Uh én egyszer kívánok csak a gépre ilyen szempontból költeni. Ezt pedig az eredti gamekkel lehet nagyobb valószínűséggel megoldani.