Chrono Cross és a Chrono Trigger

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

triple tech :?:

az amikor többen támadnak meg egy ellenfelet, mármint kombó-támadás? mert abbol sok van, én 11et tudok.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Igen egyszerre hárman. Mint a Crono Triggerben csak a Cross-ban nehezebb behozni.

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

Akkor leírok pár Kombo-támadást:

"Serge(3) - Glenn(3):
X-Strike (Serge és Glenn két oldalról rohamozzák meg az ellenfelüket)

Kid(3) - Mel(3):
DoubleTake (Kid és Mel két oldalról támadnak, és ellopnak egy-egy tárgyat)

Nikki(7) - Miki(7):
Flamenco (Nikki és Miki elkezd táncolni, és ettől a csapat annyira fellelkesül, hogy a pontosságuk és a védelmük megnő)

NeoFio(7) - Turnip(7):
TossedSalad (Turnip egy hatalmas répává változik, amivel NeoFio eltángálja az ellenfelet)

Karsh(3) - Zoah(7):
DragonSpike (Zoah megrohamoz egy ellenfelet, Karsh pedig sárkányháton követi)

Leah(7) - Draggy(7):
DraggyRider (Leah felugrik Draggy hátára, és együtt rohamoznak meg egy ellenséget.

Viper(5) - Radius(7):
VitalForce (Viper és Radius a régi szép időket felidézve együtt vernek szét egy ellenfelet)

Norris(7) - Grobyc(7):
PitchBlack (Norris a fegyverével, Grobyc pedig a kézilézerével fellőnek az égbe, amitől egy fekete örvény keletkezik, ami minden ellenfelet sebez)

Sneff(7) - Guile(5):
SwordStorm (Sneff egy dobozba zárja az ellenfelet, Guile pedig kardokat szúr a dobozba)

Serge(7) - Kid(5) - Sprigg(5):
Z-Slash (Hárman rohamoznak meg egy ellenfelet, akin megjelenik egy "Z" jel.Zorro!)

Serge(5) - Leena(7) - Razzly(7):
DeltaAtack (Hárman támadnak az ellenfélre)"

"A zárójelben, a karakterek neve mellett a kívánt spec képesség szintjét írtam"

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nah,a mai napon ---YEEEEAAHH!!!!--- :D végre megérkezett a Chrono Trigger cartridge, már be is mutattam az én kis aranyos SNES-emnek,ugy tűnik kedvelik egymást,én meg őket!! :D
asszem megyek is játszani! :D 8)

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Na a Triple tech közül még a Serge Kid Sprig ez egyszersem sikerült.
De ha jól tudom akkor Sprigg annak csak egy speciálja van az átváltozás vagy nem?

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

SavUdvar írta:Na a Triple tech közül még a Serge Kid Sprig ez egyszersem sikerült.
De ha jól tudom akkor Sprigg annak csak egy speciálja van az átváltozás vagy nem?
jól tudod, egy specilis képessége van, de Spriggben az a jo hogy át tud változni azokká a szörnyekké akiket vele öltünk meg.
de van egy másik módja is hogy uj szörnyeket szerezzünk neki. más személy is taníthat neki átváltozásokat. csak viselnie kell a Forget-Me-Not-Pot-ot (amit Chronopolisban lehet megszerezni) és természetesen neki kell a végső utést bevinni.
és ha másodszor kezded a játékot akkor jóval erősebb szörnyek alakját is fel tudja venni :)

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Ez új erről még nem halottam, de amit fel kell venni Chronopolisban az meg volt.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Na ez biztos 1 hülye kérdés: Melyik az első rész (vagy mifene)?
A Cross-t találtam meg először szóval azt töltöm épp...

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Nem hülye kérdés, mert aki nem tudja az nem tudja.
Az első rész az a Trigger célszrű először ezt végignyomni hogy a történet világos legyen.
Habár én a Chrossal kezdtem és a Triggerrel csak utána játszottam, mert régen az első nálam a grafika volt de ezt már megváltozott.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

THNX!
Franc pedig ahol elég lazán vannak csak seedek...
Grafika? Bah, ha meglenne a Dune 2 azzal is jáccanék :)

Edit: Nah jól indul a reggel: a CC és CT is lejött :) Majd biztos jövök helpért ide XD

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

a CT szerintem jobban sikerült...

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Most azt nyomom... nem rossz de majd ha már játszottam a CC-vel csak akkor hasonlítom össze őket :)

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Grafikában a CC a jobb.
Történeben meg a Trigger. Legalább is én a Triggert alig bírtam letenni, mert olyan jó bele lehet élni magunkat.
Az a baj a CC is nagyon jó igaz azt csak 3-szor vittem végig. A Triggert meg vagy 8-szor.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nekem a CC sokkal jobban bejött. Rengetegszer vittem végig. A FF7 mellett a kedvenc jatékom. Ja és a LEGEND OF DRAGON mellett( aki még nem játszott vele az gyorsan pótolja)
A CT-ben leginkább a grafikája tetszett. Olyan AKira Toriyamás XD

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Red13 írta:A CT-ben leginkább a grafikája tetszett. Olyan AKira Toriyamás XD
Nekem pont az az egy nem tetszett... Akira Toriyama karakterei, brrr. (Dragon Ball, brrr. :halott: )

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Nekem tegnap küldtek egy "AMV"-t (valójában GMV), hogy nézzem meg... és mi volt az? Chrono Trigger OP anim megvágva ^^"

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

Red13 írta:Nekem a CC sokkal jobban bejött. Rengetegszer vittem végig. A FF7 mellett a kedvenc jatékom. Ja és a LEGEND OF DRAGON mellett( aki még nem játszott vele az gyorsan pótolja)
A CT-ben leginkább a grafikája tetszett. Olyan AKira Toriyamás XD
a legend of dragonrol nem tudnál pár képet mutatni?

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Na a CC ismét újrakeztem jó játék.
Most Pierre-t vettem fel, Nikki és Guile helyett, de ő is erős.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

SavUdvar írta:Na a CC ismét újrakeztem jó játék.
Most Pierre-t vettem fel, Nikki és Guile helyett, de ő is erős.
Sztem a három közül Guile a legerősebb. Igaz pierre és Nikki jobban kitalált karakter. Nekem Serge/Lynx mellett Fargo(mert tudott lopni és erős is volt) és Gyborc volt. Persze rengeteg jó karakter volt még benne.

Legend of Dragoon képek és videó itt: http://www.gamespot.com/ps/rpg/legendof ... %20Dragoon

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

nem lehet rossz játék az a legend of the dragoon.

Én a CC-ben most fogom leverni a MegaStarkyt :) nekem Lynx Norris és Van van a csapatban... Van csak azért van benne mert ő a "csapat orvosa" :D

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Nekem is Lynx Norris és Van voltak az embereim.
Nekem Van csak azért volt csapatban, mert a többi emberen kivül ő nézett ki a legnormálisabban.
Mikor azonban lehetett választani Karsh-ot azonnal betettem Van helyére.
Norris meg Lynx ezekkel meg nincs semmi bajom ők jók.


Edit: Valaki leírhatná, hogy kell felszedni azt a cuccot amivel ha belemész a tűzbe nem fogy az életed.
Annyit tudok róla a Blue Dragon adja, de mikor és hol?

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

SavUdvar írta:Nekem is Lynx Norris és Van voltak az embereim.
Nekem Van csak azért volt csapatban, mert a többi emberen kivül ő nézett ki a legnormálisabban.
Mikor azonban lehetett választani Karsh-ot azonnal betettem Van helyére.
Norris meg Lynx ezekkel meg nincs semmi bajom ők jók.


Edit: Valaki leírhatná, hogy kell felszedni azt a cuccot amivel ha belemész a tűzbe nem fogy az életed.
Annyit tudok róla a Blue Dragon adja, de mikor és hol?

A cucc neve : Ice Breath, a Blue Dragon adja oda nekünk miután legyőztük a Hiho Tankot a Water Dragon Islandon.

Avatar
Lionheart
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 20:55
Tartózkodási hely: Tolna

Hozzászólás Szerző: Lionheart »

Nekem meg az lenne a "gondom" , hogy ott tartok a gameban ahol Miguellel kell harcolni... de egyszerűen nem tudom legyőzni.. 1800 HP-ja van kb. és legalább leveszek neki 1500-at, már kókadt az emberke de akkor elsüt egy Holy Lightot és végem :) és csata közben is használ valami olyasmit hogy: HolyDragSwd, hát ez még kicsinál egy emberemet :D hiába rakok be 10 cureplust meg 10 healallt minden embernek... egyszerűen nincs időm használni... pedig van minden emberemnél 3-3 Revive is. foggalmam sincs hogy hogyan lehetne ezt megcsinálni. és az is hátráltat hogy Lynx fekete szférájú Miguel meg fehér... igy hát nincs nehéz gondja, hogy elintézzen.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Lionheart írta:Nekem meg az lenne a "gondom" , hogy ott tartok a gameban ahol Miguellel kell harcolni... de egyszerűen nem tudom legyőzni.. 1800 HP-ja van kb. és legalább leveszek neki 1500-at, már kókadt az emberke de akkor elsüt egy Holy Lightot és végem :) és csata közben is használ valami olyasmit hogy: HolyDragSwd, hát ez még kicsinál egy emberemet :D hiába rakok be 10 cureplust meg 10 healallt minden embernek... egyszerűen nincs időm használni... pedig van minden emberemnél 3-3 Revive is. foggalmam sincs hogy hogyan lehetne ezt megcsinálni. és az is hátráltat hogy Lynx fekete szférájú Miguel meg fehér... igy hát nincs nehéz gondja, hogy elintézzen.
Erre a harcra nincs megoldás. Csak taktikázz, valahogy ki lehet csinálni. Amúgy nekem ez volt a kedvenc harcom az egész játékban. Még amikor először játszottam a játékkal kb 1-2 hétig leragattam ennél a harcnál. Rohadt jó XD Főleg a zene alatta, meg amikor elhalkul és csak a fegyverek csapását/lövését lehet hallani. :D

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Red13 írta:
Lionheart írta:Nekem meg az lenne a "gondom" , hogy ott tartok a gameban ahol Miguellel kell harcolni... de egyszerűen nem tudom legyőzni.. 1800 HP-ja van kb. és legalább leveszek neki 1500-at, már kókadt az emberke de akkor elsüt egy Holy Lightot és végem :) és csata közben is használ valami olyasmit hogy: HolyDragSwd, hát ez még kicsinál egy emberemet :D hiába rakok be 10 cureplust meg 10 healallt minden embernek... egyszerűen nincs időm használni... pedig van minden emberemnél 3-3 Revive is. foggalmam sincs hogy hogyan lehetne ezt megcsinálni. és az is hátráltat hogy Lynx fekete szférájú Miguel meg fehér... igy hát nincs nehéz gondja, hogy elintézzen.
Erre a harcra nincs megoldás. Csak taktikázz, valahogy ki lehet csinálni. Amúgy nekem ez volt a kedvenc harcom az egész játékban. Még amikor először játszottam a játékkal kb 1-2 hétig leragattam ennél a harcnál. Rohadt jó XD Főleg a zene alatta, meg amikor elhalkul és csak a fegyverek csapását/lövését lehet hallani. :D

Igen ott nagyon jó a csend a harcban :D . Nekem is nagyon tetszett.
A Holy Light-ot meg ki lehet védeni én legalább is kivédtem mindig. Van egy Element, ami csabdába ejti a Holy Light-ot.
Ha jól tudom egy lefele nyíllal jelzi az Elementet, ha ezt az elején elküldöd akkor nem lesz bajod a Holytól.
Helyette a tied lesz. Egyébként szerintem a játék eggyik legnehezebb ellenfele Miguel.