Fallout

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék

Kedvenc Részed

Fallout 1
4
40%
Fallout 2
3
30%
Tactics (aka.: Brotherhood Of Steel)
2
20%
Fallout 3 (és reménykedsz :))
1
10%
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Fallout

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Nekem már elsőre hiányérzetem volt, amikor láttam, hogy ilyen topic nincs. Remélem nem baj, hogy nyitottam neki egyet, ha igen akkor tessék törölni, és elnézést kérek.

Azoknak, akik nem ismernék:
A Fallout egy Poszt Apokaliptikus RPG. Elég humoros történetekkel bír általában, és rövidnek sem igazán mondható. Rengeteg kis küldetést lehet benne megoldani a főszál mellett. A vezérfonal ugyan lineáris, de azért az út elég széles hozzá, mármint nem kell feltétlenül jónak lenned, hogy végig vidd a játékot... Ha kedved szottyan, akkor lazán kiirthatsz egy falut vagy egy várost (!) is akár. Persze ez a karmádon eléggé meglátszik majd... Rengeteg Skill (képesség) fejleszthető a fegyver, orvoslás, lopás, túlélés és karizmán alapuló képességek között.

A Fallout 1 történetéről röviden:
Ebben a részben te alakítod a 13. Menedék (Vault 13) azon kiválasztottját, akit elküldenek, hogy szerezzen egy víztisztító chippet, különben szomjan hal mindenki. A chip megszerzésére adott idő áll rendelkezésre. (ha jól emlékszem 180 nap) Persze mire megszerzed nem az lesz a legfőbb gondod, hogy szomjan halnak a társaid...
Miután megmentettél mindenkit "természetesen" a társaid elküldenek a fenébe, mert már túl sokat voltál kint a szabadban...

A Fallout 2 Történetéről röviden:
Az első részen alapszik (ugye milyen meglepő :>) Az első részben kitagadott szereplő meglapít egy kis falut, ami viszont mostanra eléggé kihaló félben van. Ismét egy kiválasztottnak kell megmenteni a falut. Ezúttal egy GECK nevű tárgyat kell keresned, ami megmentheti a falut. Persze a végére itt sem a falu lesz a legfőbb gondod. :)

Létezik még egy Tactics (aka.: Brotherhood Of Steel), a neve is mutatja, hogy ez egy taktikai változata a játéknak. Erről szinte semmit nem tudok, mert szerintem teljesen elrontotta a játék varázsát.
Végül pedig a szellemhír a harmadik részről... Na, erről még kevesebbet tudok ^^" Elvileg már több csapat is elvállalta és pár el is dobta, a sorsa elég kétséges...
Röviden ennyi erről a világról. Remélem akad itt olyan, aki szereti rajtam kívül. :)

Avatar
szputnyik
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. ápr.. 18. 13:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szputnyik »

Én nem szeretem!
De van egy haverom ki nagyon állatul nyomja ám!

Bár mondjuk többször probálgattam vele játszani, de sose fogott meg, ugy igazán!

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Nem lehet mindenki egy forma :)
Én pl amikor megszereztem az 1-et akkor este 20 órától reggel 8ig jáccottam vele ^^" úgy néztem ki mint a mostot tudjátok mi...

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

én nekem csak a 2 van meg,de nem sokáig jutottam vele,kb 5 perc után abbahagytam nem azért mert rossz vagy ilyesmi hanem mert sztem az op rendszeremet nem szerette és nem találtam valami bombát vagy mit,és nem tudtam sehogy továbbjutni... :evil:

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

A 2-ben a bomba kb 10 méterre a felrobbantandó ajtótól egy urnában vagy cserépben van ^^"

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

na akkor majd megnézem.de írák róla h nem szereti az ujabb oprendszereket,és ezeknél nagyon bugos szokott lenni! :evil:

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Nekem XP-n, miután felraktam a magyarosítást, már nem volt annyira bugos.

Squall

Hozzászólás Szerző: Squall »

Fallout4ever!!! Én eddig csak a 2-vel nyomultam és sztem naon király. Émmár többször is végigjátszottam és kipróbáltam 1 pár modot is hozzá.A 3-rol énse sokat tok csak annyit hogy a bethesda vette át a készítését és az idei E3-an vmi kép is volt + irták hogy készül :D és remélem ez ígyis lesz :?

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Én örülök, hogya Bethesda felvállalta, hogy megcsinálja a 3-at, csak már legyen kész....

Avatar
zsala
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006. máj.. 29. 18:21
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsala »

A Fallout 2 nagyon jó kis játékra sikeredett, de az igazán kemény a 30 perces speed run videó ahol az arc letekerei az egész jtáékot fél óra alatt érdemes azt is egyszer megnézni. :)

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Az csak 20 perc ami idő alatt végignyomja, de irtó kemény... Az F2-ben az a jó ha végigvitted akkor még lehet folytatni, és mászkálni oda ahova akarsz.
Edit: pontosabban a videó 20 perces... most néztem meg, maga a végigjátszás csak 12 perc....

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nekem az első rész tetszett a legjobban, azt egy párszor végignyomtam, a 2 annyira nem tetszett, más volt a hangulata mint az elsőnek, az pedig nagyon megfogott.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Mindkettő jó, de az tény, hogy az 1-el sokkal többet/többször lehet játszani egy huzamba. A 2vel is lehet, de mondjuk azzal csak 2-3 órát bírtam egyhuzamba játszani, míg az 1el akár 7-8órát is. Ennél többet már csak az ff 7-8-al tudtam nyomulni, azok általában fél napos menetek voltak :D

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Fallout

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Jellemző!
eddig mindig csak "fallout1-fallout2"...
de most h megjelent a három má senkise látogat :x

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Fallout

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát nekem volt szerencsém a háromhoz, és igen vegyesek az érzéseim. A sztori és a játékmenet majdhogynem tökéletes, de a haangulat túlságosan is elüt az eddigi epizódoktól. És ez nem csak a hiperszupernek titulált, egyébként közelről elég laposka és rondácska grafika és belső nézet miatt van, de az új környezet (DC) és a területek unalmassága és sivársága, hosszú távon nem túl kifizetődő. Ettől függetlenül nagyrészt kellemes csalódás a game, a történet, a küldetések, az alaphangulat, a szereplők, a fegyverek, tárgyak, ruhák és az ellenségek is jók, nem is beszélve a belső nézetes körökre osztás remek megoldásával. Ahogy mondani szokták; egy misét megér. :wink:

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Fallout

Hozzászólás Szerző: Symbol »

nos igen...
a három igencsak eltér a többitől de ami a sivár tájat illeti...
ha kicsit is tudsz angolul és megnézted a bevezető klippet akkor ne csodálkozz h ilyen sivár a játék! :wink:

De azért az elején a megszületés az... gusztustalan volt :fuj:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Fallout

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én pont az ilyen jeleneteket szeretem a játékokban. Mint itt a születés. Mert ez valódi kreativitásra, és egy kis öniróniára vall. Egy kis groteszk poén, én így mondanám, de nem gusztustalan. Egyébként ha emlékszik még valaki, ezt a poént a Star Wars Republic Commando elején is lelőtték, ahol ugyan ilyen születés volt, csak ott ugye lombikban, vagyis valami klónfejlesztő tartájban kezdjük, és nem anyánk lábai közül bukkanunk elő. :wink:

Egyébként én nagy híve vagyok az efféle belső nézetű átvezetőknek, ebben pedig a Call of Cthulhu Dark Corners of Earth a király, amiben többek közt egy átvezető jellegű, de interaktív és belső nézetű - igen kemény - vallatásnak is szem/fül tanűi vagyunk.
Csak az ember úgy érzi, valóban ott van.

A fallout 3-ban ez csak a karakteralkotás feldobására szolgált, és nekem éppen ezért jött be. Aki a JRPG-k mellett sok nyugati RPG-vel játszik, már nem nagyon találkozhat újjal a karakteralkotás terén. Ez egy vegyes dolog, én a játékban ezt szeretem a legjobban, de egy hosszas, szőrszálhasogató és unalmas karakteralkotás minden hangulatot könnyedén le tud rombolni.
Szóval nálam ez rögtön az indulásnál egy apró plusz pont volt.

A játék sivárságára pedig persze, tudom a magyarázatot, mivel minden Fallout játékot kívülről fújok, még a Tactics-ot, és a Ps2-es Brotherhood of Steel-t is. Nem is a sivárság a baj, hanem az egyhangúság. A Fallout 1-ben ugyanilyen, ha nem sokkal rosszabb körülmények közé csöppentünk, a helyszínek mégis sokkal változatosabbak voltak.
És itt dől el szerintem, hogy a grafika nemcsak hogy nem minden, de nem is egy túl fontos tényező. Hisz a Fall 3 hiába szép és szemet gyönyörködtető, ha az ötlettelenség gyorsan megöli. Mondjuk ettől függetlenül 1-2 végigjátszást megér, mai szemmel ugyan hosszú játék, de egy Final fórumon gondolom nem esik le az állatok, ha azt mondom 40-50 óra. Mert ez nekünk jobbára vicc! :D
Én kicsit ki is vagyok egyébként akadva a mai játékokra, mert a 90%-ukat 1-2 max 3 nap alatt még egy csecsemő is végigtolja....
Hol vannak a régi szép idők?... :roll:

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Fallout

Hozzászólás Szerző: Symbol »

mahdi írta:Én kicsit ki is vagyok egyébként akadva a mai játékokra, mert a 90%-ukat 1-2 max 3 nap alatt még egy csecsemő is végigtolja....

Hát igen...
A mai játékok túúúúlságosanis rövidek.
Nekem speciell 16 PS2-es és 98 PC-s játékom van és ezekből alig volt olyan ami nagy kihívást nyújtott volna.