Center Saga

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék

Szerinted mi a JÓ a Center Sagában?

A szavazás 2007. jún.. 17. 14:31-kor befejeződött.

A történet kezd érdekes lenni.
0
0 szavazat
A szereplők.
9
60%
Harcrendszer!!! Imádok csatázni!
0
0 szavazat
Hát izé... Most semmi sem jut eszembe...
1
7%
Az, hogy van.
5
33%
 
Szavazatok száma: 15

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ezt az üzenetet úgy írom, hogy az előttem lévő reakciókat nem olvastam. Arra később reagálok, ha kell.
Tehát péntek délután sikerült összposítanom magamat, hogy elvergődjek egy utcával arrébb, és számtalan veszélyt semmibe véve megvettem a tápot a gépbe, úgyhogy tudom majd a mapeket csinálni. Ennek örömére bekapcsoltam ezt a gépet, és örömmel tapasztaltam, hogy letölthetővé vált a kilencedik epizód. Nosza, uccu neki, kis szünettel estére sikerült is végeznem.
Nem is indul rosszul! Itt jegyezném meg, hogy a fantázia annak sem szab határt, ha valaki átlósan akar egy hidat átvezetni a folyón. Ha viszont egyenesen szeretné az ember, annak a maker bizony határt szab. :huh: Ha már itt tartunk, megjegyezném, hogy a mapjeimen a játszás közben vagy 4-5 bugot sikerült kiszúrnom, ennyit a figyelmességemről... Szóval jól indul, és jól is folytatódik. Azt, hogy kinek mennyi fejtörést okozott a végigvergődés a részen, majd kiolvasom az előző hozzászólásokból, énnekem csak akkor esett le, hogy majdnem van egy végigjátszásom a mapek miatt. Végére értem. Sajnos. A vége valahogy katasztrofális lett, de nem is, inkább a gyagyi szót találtam rá. Haha, átvertelek titeket, mégis gonosz vagyok, muhaha! - nemá', ilyen a szombat reggeli rajzfilmekben szokott lenni, mégegyszer, nemá'! :| Pláne a kezdés után, amely egy igen kedvező fordulatot sejtetett, pláne az előző rész végi szájbarágós előzetes után. Kár érte, én úgy voltam vele.
Nos, gyakjunk! E tekintetben csak egyetlenegy probléma volt a játékkal. Chrono. De az nagyon. (Most az az szót az avatarra értem, már nagyon sok nekem a KH-ból, ráadásul ez a fickó még onnan sem szimpi.) Komolyan mondom, lehet, hogy nem csak a Sagában, de az összes RPG közül, amikkel eddig játszottam, ez volt a legszemetebb csata, amit megvívtam. Nem túlzok, ha azt mondom, vagy húszszor mentem neki, igen jó alapstatisztikákkal. (maxon) Meglehet, ez a szám a hülyeségemmel arányos, mert úgy a hetedik körnényék jöttem rá, hogy ki kellene írtani a segédeket is, és úgy a tizenötödik körül, hogy erre ott van a Dragon Fang. De így is hihetetlen durva, és a szerencse nagymértékben befolyásolja a harc kimenetelét. Gondolok itt arra, hogy még le sem vertem a segédeket, már hívja őket vissza, vagy a végén, mikor képes 3-4 területre ható irtást egymás után ellőni, aztán éld túl. Nagy ellenség, persze, de más játékban a titkos ellenségek nem szoktak ilyen erősek lenni! :o Ez a harc kicsit túlzás volt azért. Aztán éjfél körül mégis sikerült. Aztán csönd. Még egy lezáró jelenetet sem kaptam, sem előzetest. Persze, gondolom a záró rész közvetlenül innen indul majd, és végülis jobb így, mert azt a jelenetet, ami még nincs, nem lehet úgy elszúrni, mint ennek a résznek a végét.
Ennek ellenére hajrá, irány a finálé!
---
(Az nem jutott eszedbe, Arxur, milyen vicces az, hogy angyalgyilkos kisasszony angyalok társaságában megy a csapatnak? :1eye: )
---
A j-nél nekem is kifagyott elsőre. (eredeti verziót vittem) Aztán levettem a teljes képernyőt, meg átnyomtam azt a szöveget, és gond nem volt.
---
Azureus: Nagyon is figyelni kell a státuszokra, de a következőképp:
[Az én csapatomban Sabin volt és Zorgi nem, őt alig lehet itt használni.]
Az első mindig az, hogy lecsapd a klónokat. Nem figyeltem, melyik mit nyom, én mindig a Chronotól baloldalival kezdtem, és így haladtam tovább (gyakorlatilag jobb iránygomb). Csak akkor kezdj el bármi mást csinálni, miután egyedül maradt. Ekkor Sabin Haste, Arxur Szerencse, elsősorban rád, majd magukra és a többiekre. Ekkor lehet gyógyítani státuszokat velem, életet Arxurral és velem vagy vészhelyzetben Sabinnal, és te pedig Flametongue-dzsal üssed az arcát a gonosznak, az irtó hatásos ellene. Ha ezt betartod, és van egy kis szerencséd, úgy igen gyorsan eltünteti a segédeket. Ekkor lehet felhasználni a Mega-Potionöket és a Mega-Phoenixet, mert a HP magasan tartása elég fontos... Flametongue, szerencse, ugyanez, és majd csak meglesz.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Szerintem mindenki számára megától értetődő volt, hogy Chrono nem javult meg. Ezért a rész Ylaya megszületésére összpontosít és az ő gyűlöletére. Ez az egész rész gyakrolatilag Ylaya megszületéséről szól, aki megunta, hogy egyesek úgy szórakoznak a világukkal, ahogy akarnak. "Mi" meg csak azért hittünk neki, mert hinni akartunk benne. Ahogy azt Chrono is megmonta... XD

Egyébként innentől fogva kevesebb KH lesz benne. Jóval kevesebb. De hogy miért...? Majd kiderül... :mrgreen:

Ja... Az utolsó boss ebben a részben tényleg nehéz. De mindenképp izgalmas... XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ylayát behozni az tényleg jó ötlet volt (nagyon kellenek ám az új szereplők), de szerintem teljesen korrekt lett volna, ha így folytatódik a történet, ahogy elkezdődött, és lehet kutatni az avatarok öntudatra ébredésének okán stb. Meg Chrono is biztos táp kari lett volna. :D
Visszatérve Ylayához, akinek még mindig nem tudom leírni a nevét, őróla eddig elég keveset tudni. Ezt azért írom, mert szeretném, ha még lenne valami háttér a története mögött!

A KH-csökkentésre meg csak bólogatni tudok.
A mapek meg majd készen lesznek.
---
Ja és kicsit nagyon hosszú már ez a Arxur-Zorgika-Azureus-Olf szál. A többiek mit csinálnak??? ---Mesét, mesét!

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

olf írta: Ja és kicsit nagyon hosszú már ez a Arxur-Zorgika-Azureus-Olf szál. A többiek mit csinálnak??? ---Mesét, mesét!
Hát... ő...

Éppenséggel megfordult a fejemben, hogy a következő évadban nem "mi" leszünk a főszereplők, de ezen még vacilálok.
Ha meg mi meg is maradunk, akkor csatlakozik hozzánk a 2. évadtól 2 állandó szereplő is.

De ez még messze van... :P

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Látom már megint nagy a csönd, na mindegy írok én magam után százszor is ha kell... XD

Hozzákezdegettem az egyberakáshoz és meg kell mondjam ha kész lesz olyan fair kis játékot fogtok kapni, hogy csak na... XD

Mi lesz extra az egyesítésben:

- A részek, nem részek lesznek, hanem fejezetek (1. fejezet, 2. fejezet stb...), amiket majd egy "olvasó"teremben lehet olvasni. Egy fejezetet vissza is lehet olvasni különböző nehézségi módokban majd, amiért ritka tárgyak ütik majd a játékos markát.
- A dupla részek (a Kite-s és Amareviás) egy-egy fejezet lesz, így lesz még két, eddig senki által nem látott fejezet is.
- A főszereplők fegyver, ruha és kiegészítő arzenálja jócskán kibővül. Valamint lehetőség nyílik majd saját itémek szintetizálására is. (Nem is keveset.)
- Azok a szereplők, akik 1-1 fejezet erejéig csatlakoznak "vendég" karakterek lesznek. Így a játék 4 főszereplője: Zorgika, Olf, Azureus és Arxur lesz.
- De: lesz három titkos fejezet, melyben Kult, Emtrexx, Darten és Kaszás lesznek a főszereplők. (Mivel ők eléggé háttérbeszorultak.)
- Fejlesztési rendszer is lesz, ami még egyenlőre nincs konkrétan lefikszálva, de szórakozok a lehetőségékkel.

Egyenlőre ennyi... Majd folyamatosan adom az infókat, tessék szólni, ha valami nem tetszik, mert minden véleményt örömme fogadok!

Ja és ha valaki mégsem adná hozzá a nevét az majd szóljon. Csak ne későn...

És íme egy kép:
(Látjátok mennyit fejlődöt csupán a csata az első és az utolsó előtt rész között? XD)

Kép

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Arxur írta: - De: lesz három titkos fejezet, melyben Kult, Emtrexx, Darten és Kaszás lesznek a főszereplők. (Mivel ők eléggé háttérbeszorultak.)
JEEEE! Ez a beszéd, majd jól lekaszálok mindenkit!!!
De komolyra fordítva a szót, megtisztelő számomra, hogy benne lehetek a JÁTÉKBAN!
THX! :ördög:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Jujj... Ezt ne hagyja ki senki... Ez lesz a játék nyitó "videója"... XD

Várom a véleményeket... XD

Center Saga: Az 1. könyv >>> nyitó videó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arxur 2007. dec.. 14. 22:10-kor.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Arxur, a rajzaid zseniálisak. XD
A háttér meg nem rossz, de miért az ami?
Úgy egyébként meg jó nyitóvideó. Ha később lesz még több ilyen rajz, bárkinek eladhatod a játékot.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Az első köny? :D Nah mindjárt megnézem és módosítom a hsz-t, és benne lesz a véleményem is.

Szerk.:
Tök jó lett. Egyébként szerintem jó ötlet volt ez a dolog, már csak azért is, mert a régi titkokat, mellyel a karakterek nem foglalkoztak, újra előkerülnek, stb. Egyébként valaki örülni fog, hogy rózsaszínnel írták a nevét XD
Ja és tök jó, hogy én külön fejezetben benne is leszek :P Majd csatalkozom Kaszáshoz és együtt írtjuk a népet :D :mrgreen:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A rajzok azok nagyok voltak... :P
De az a háttér... nem tudom, mi vonz az ilyen 3D effektes semmitmondó hátterekhez, de szerintem vágjál be oda is saját rajzot, de még feketén is jobb lenne, komolyan!
A szöveg pedig még mindig fura. Gondolok itt ezalatt a költői kérdésre a végén, amire lehet ugye számítani ilyen történetnél, csak azaddig nem úgy van felvezetve az egész szöveg, ahogy ez a kérdés folytatja, amennyire én éreztem. Jó, hekknek nagyon kell lennie benne, de ha ilyen komoly akármiket (azt hiszem, ez a jó definíció) akarsz belerakni, akkor az egészet komolyabban kellene, nem? Nem? Csak én gondolom így?
---
2 hónapIG tartott!

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Igen, szóval ezek a régi kérdések:

1. Miért később bukkantunk fel és miért nem válaszhattunk avatart. >>> +2 extra rész közül egyikben fog kifejtődni.

2. a globálisabb kérdésre, hogy kinek mihez van joga szinten nagyobb hangsúlyt fog kapni. Ezt azt hiszem már meséltem Olfnak, hogy lesz egy csomó extra, illetve kibővített jelenet. Szóval erre is lesz lehetőség.

Illetve a három mellékszálas történetnek is szólnia kell majd valamiről. :D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Ha igaz, amit ígérsz a kész játékról, tényleg űberállesz lesz.
A videóhoz: A háttér engem nem zavart, mint látvány. Csak annyi volt a baja, hogy a rajzok egy kicsit beleolvadtak, vagy nem tudom. De hát ez béta még, nem?
És köszönöm a szereplési jogot, meg is lepődtem. Gondolom, nem árulsz el semmit azokról a titkos fejezetekről :P ...
Kaszás, kill'em :D !

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Kérdés: kell ez? :1eye:
Nem értek egyet olffal; pusztán a jól hangzó költői kérdés adott értelmet ennek a "videónak" (még ha nem is igazán passzol oda). Az összes többi szöveg pedig teljesen fölösleges, hiszen ugyanezek az alapinformációk elhangzanak majd újra már rögtön a játék elején - legalábbis remélem hogy azokat a részeket nem akarod kivenni. Sokkal jobb úgy, ha a folyamatosan bekapcsolódó új szereplők mesélik el hogy hol is vagyunk, mintha már az elejére kiírod. Történetvezetési szempontból nagyon nem jó ötlet ez a videó.

Sajnálom, de semmi pozitívat nem tudok hozzáfűzni ehhez az ötlethez. Viszont ha az egyik rajzot nem adod nekem a videóban látottak közül, akkor nem állok veled szóba többé! (komolyan)

:D És még lógsz egy meghívóval is, jut eszembe

A részek egyesítésének ötletét egyébként én is üdvözlöm :taps: . De vigyázz arra, hogy a fölösleges epizódeleji tápolós szakaszokat, amikre a részekre bontás miatti szükséges felfejlődés miatt volt (gondolom) szükség, vedd ki.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Hát... Ő...

Szerintem kelleni fog. Mert hát egy kívülálló számára nem lesz annyira világos egyből, hogy mi ez meg micsoda. De gyakorlatilag ugyanennyi hangzik el az utána lévő első jelentben. Szóval a szépen. lassan haladás ennél már kilőve.

Melyik rajz kell? XD

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

gyerekek...valaki 5től rakja már fel a részeket vhova, mert már nem élnek a linkek...(ha leszek olyan kedves akkor lehet h az utolsó X részt feltehetem egy állandó tárhelyre :) )

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Arx, ha kész lesz az összekovácsolt játék, hogy lehet majd beszerezni?
Ha meg már írtad, akkor cs*sszetek le, és visszaolvasok :P

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Chrono: Nem lesznek már hivatalosan feltéve a régi részek. Még 1-2 hónap és részek egybe lesznek téve és majd az lesz elérhető. (Sokkal jobb játékélményt nyújtva)

Darten:
Ha kész lesz, akkor valószínűleg először csak a fórumba linkelem le, mert nem árt ha jópáran leteszteljük, aztán kreálok neki egy saját weblapot és kezdődhet a reklámozás...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Atyavilág, lehet, hogy kivetetem magam belőle.
Ezt az egészet továbbra is ellenzem.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Mert?

Várd meg mi sül ki belőle. (Főleg azok után, hogy napok óta már az egyesítéssel kínlódok... XD)

Szóval, aki ki akarja venni a nevét az MOST szóljon, mert később nem fogom mégegyszer végigbogarászni a jeleneteket a neve után. Aki nem szól semmit karácsonyig, akkor azt úgy könyvelem el, hogy hozzá adta a nevét...

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Majd olf helyett "***" lesz odaírva. Vagy spoilerezve lesz. Vagy Bob.
Vagy Arxurnak van jobb ötlete is :D

Arx, kínlódj csak, meg szerintem tarthat sokáig is, ha ez azt eredményezi, hogy jó lesz, és nem lesz benne hiba. Nevemet meg örömmel, s büszkén adom, bár fogalmam sincs, hogy nézek ki, vagy tulajdonképpen mit csinálok, és miket mondok. Biztos optimistákat. Ironikusat azt nem.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Csak az a probléma, hogy fogalmam sincs, mi a fenét akarsz kihozni ebből a center izéből. Mert, ha például egy normális szerepjátékszerű képződményt szeretnél, jó lenne normális történet, meg hasonlók. Tudom, írtad, hogy jobban meg lesz csinálva, de azt úgy is lehet értelmezni, hogy ugyanez lesz, több jelenettel. Márpedig ilyen környezetben (fórumosok hülyéskednek egy semmitmondó és névtelen világban) ilyen történet nem magyaráz meg semmit. Ebbe én nem szólok bele, de majd beszéljünk már róla, hogy mi lesz ez, mert nulla információból nem tudom kikövetkeztetni, mihez írnád oda azt az olfot.
---
Darten pedig dárk-fekete-piros-komor-dárk-hercegnőket-megmentő-dárk lovag. Röviden szólva Dárkten. :)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Megcsinálom és kész. Lesz amilyen lesz.

Gondolom nem fogok érte Ocsar díjat kapni, de akkor is kipofozok belőle egy jó kis gémet. :mrgreen:

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Rókaember, hülye vagy, de igazad van XD

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Ötletbörze

Hozzászólás Szerző: Arxur »

1. Bárkinek bármilyen ötlete van valamilyen képességre az most rukkoljon elő vele! :P

2. Illetve minden át lesz írva magyarra. A képességek, tárgyak is. Azzal kapcsolatban várok ötleteket, hogy fordítsuk le a Fire/Fira/Firaga stb... képességeket. Várom az ötleteket... XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gyufaláng-robbanó kocsi-égő város XD csak vicc
De amugy lehetne láng-lángcsóva-tüzgolyó vagy régi FF-es megoldaás : Lán1-láng2-láng 3 XD