Ar Tonelico - Melody of Elemia

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Ar Tonelico - Melody of Elemia

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ar Tonelico - Melody of Elemia
(sci-fi/fantasy JRPG)

Kép
http://nisamerica.com/games/artonelico/
Egy újabb JRPG az FF stílusában. Sokat gondolkoztam rajta, valyon érdemes-e új témát nyitni neki, hisz nem tudhatom mennyien játszanak (vagy fognak) vele, és ha nagyon szigorúak lennék, besúvaszthattam volna az SRPG-k közé is, ugyanis ez a történet szintén a nagyszerű Nippon Ichi háza táján látta meg a napvilágot.
Na de tegyünk egy próbát...
(ha nem lesz rá igény, nyugodtan törölhetjük a témát!)


Opening - érdemes ezzel kezdeni! :D
http://www.youtube.com/watch?v=BdzRvqNcO5w

Bár az Ar Tonelico rendszerében, külcsínyben, nem hoz túl nagy újításokat, ez nem mondható el a történetről, a szereplőkről, vagy például az átvezető animációkról (azok ugyanis teljes értékű anime rajzfilmként jelennek meg, akárcsak a tales of ... részekben ) és a zenéről (ami lenyűgöző)...

Ar Tonelico világa két felé van osztva, létezik ugyanis egy fellegváros (kicsit Alitás módon) és egy alsó világ, akik különböző okokból nem szeretnek egymással közösködni... Ettől függetlenül úgy tűnik, minden békés, amióta a felvilágiak a "dalmágia" erejével legyőzték és irányításuk alá vonták az úgynevezett "Vírust". Hősünk Lyner egy fellegvárosi varázslónő
lovagja (nem romantikus értelemben, valójában felesküdött testőre...) aki emellett a felső világ egyik legrangosabb urának (nem kissé forrófejű) fia. A béke azonban törékeny, és ezt a békét különösen gyenge talpakra állították. Egy új vírus
jelenik meg, amivel még a hatalmas mágusnők, a dalmágusok sem tudnak szembeszálni. A fellegváros teljes káoszba borul, és hősünket egy igen fontos erekjéért küldik, aminek segítségével képesek lehetnek legyőzni az új Vírust. (ez a Hymn kristály)
Persze semmi sem mehet ilyen könnyen, amellett, hogy szegény Lyner-nek el kell hagynia úrnőjét, ultramodern hajója még le is zuhan, így nemsokára a számára ismeretlen, zord és primitív, alsó világban találja magát...

Hát ez lenne az Ar Tonelico miniatűr dióhélyba tuszkollt háttere. (szándékosan nem akartam túl sok konkrétummal dobálózni, azért lett ilyen ködös a leírás! :D )

Az Ar Tonelico drámaian indul, és fenn is tudja tartani a feszültséget és a hangulatot. A rendszer FF fanoknak nem lesz ismeretlen, mászkálunk, fejlődünk, random harcolunk, World map-on kalandozunk, fegyvereket, páncélokat fejlesztünk stb... Ami talán nem található meg minden hasonló RPG-ben, az a tárgyak készítése. (de azért ilyet is láttunk már;) ) Többféle módon beszerezhető tárgyakat kombinálva hozhatunk létre szinte bármit, gyógyitalt, rakétát, páncélt stb...

A harc megint csak ismerős lesz, tulajdonképpen egy külcsínyben felturbózott FF6-os rendszer. Karaktereink támadhatnak, skilleket és tárgyakat használhatnak stb... Ami viszont megint csak új, az a mágusok megjelenése, és a mágia használata
egyáltalán. Az Ar Tonelico világában csak dalmágia létezik, s ezt a mágiát csakis képzett "dalnokok" végezhetik. A Dalnokok csak mágiát használhatnak, abból persze többfélét, amik fejlődnek is. Ezek a nők (ugyanis dalmágusok csak nők lehetnek) mind
a történet, mind a harcok lefolyása szempontjából nagyon fontosak lesznek, és mivel őket irányítani egészen más mint a többi karaktert, ez hoz egy kis új ízt a harcrendszerbe.

+ és -

Az Ar Tonelico egy nagyon jó játék, biztos vagyok benne, hogy sokakat meg fog fogni, a grafika kellemes, az animációk állati jók, a zene sokszor teljesen kifacsarja a szívet, a karakterek ötletesek, és szerethetőek, de mivel eme remek sem lehet tökéletes, akad negatívum is bőven...
Az Ar Tonelico-ban angol felirat mellett hallgathatjuk a szöveget japánul is, aminek nagyon megörültem...először...Bár az angol szinkron sem tökéletes (...nem egy Soul Nomad...) a japán szinkron borzalmas lett....ilyen rossz japán szinkront talán még sehol sem hallottam.... /szegény Lynerünk japán hangja egyszerűen kibírhatatlan.../
A másik negatívum, hogy a játék - nem túl gyakran ugyan de - sokat tölt, vagy egyszerűen akadozik, és ez - mivel nem egy eget rengető grafikájú, vagy elképzelhetetlen nagy tereket kezelő játékról van szó - egyszerűen érthetetlen számomra. De ezektől el lehet tekinteni, és ha megszokja az ember, nem nagyon fogja tudni abbahagyni. ;)

Én csak ajánlani tudom!
Essetek neki, ha tehetitek!

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ami még nagyon érdekessé teszi a játékot az a "Dive" vagyis elmerülés, melynek segítségével egymás, vagyis a Reyvateil ("dalmágusnő") karakterek agyában, gondolatai, titkai közt, saját világukban kalandozhatunk, ezzel fejlesztve a személyes kapcsolatunkat,és az ő képességeiket.
Ahhoz azonban, hogy eljuthassunk az elméjének egyre magasabb szintjeire, a való világban, un. Dive pontokat kell gyűjtenünk, amiket a karakterekkel (Reyvateil karakterekkel) való tetszőleges helyen és időben folytatott bensőséges beszélgetések alkalmával szerezhetünk.
Vagyis ebben a játékban valóban, a törénetmeneten kívül is ki kell építenünk a szoros, személyes kapcsolatokat, hogy az a bizonyos személy még mélyebbre engedjen önmagában, a lényében, saját világában.
Ez álltal, ha ügyesek, tapintatosak, vállalkozó kedvűek, na és persze kellően kíványcsiak és türelmesek vagyunk, bepillantást nyerhetünk a szereplők legrejtettebb, legsötétebb titkaiba, félelmeibe, vágyaiba stb...

És ha már itt tartunk, ezeknél a részeknél néha igen csak meglepődtem, ugyanis a játék ritka komoly módon kezel bizonyos dolgokat, amiket a legtöbb játékban egyszerűen kihagynak. Itt helyet kapnak a félelmek, lelki fájdalmak, a legmocskosabb gondolatok, a legrejtettebb emberi gyarlóság megtestesülései, de akár bizonyos női gondok, de még a szexualitás témája is.
Nagy meglepetés, amit ez a "cuki" külső, és az első "kommerszebbnek" ható első benyomás takar...

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sőőőt... :mrgreen: Meg merem kockáztatni,(így a vége felé) hogy a Final sorozat, és a Tales of the Abyss után az egyik legjobb JRPG, amit valaha is láttam! (pedig volt párhoz szerencsém! :D)

/ritkán vagyok ám ilyen fanatikus, de van ami kihozza belőlem :wink: /

Kép

Kép

Kép

Kép

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Annyira középszerű villogós japó "szerep"játéknak látszik, hogy nagyon. A karakterek meg az egész stílus, ahogy van, nem tetszik. Látatlanban, persze. De csak nem rossz.
Ajánlom a Star Oceant. Inkább a kettőt, PS1-re. Annak is legalább ilyen elvetemülten alap alaptörténete van (jobb nem is lesz), de az is hangulatos, meg lehet dumálgatni a karakterekkel.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta:Annyira középszerű villogós japó "szerep"játéknak látszik, hogy nagyon. A karakterek meg az egész stílus, ahogy van, nem tetszik. Látatlanban, persze. De csak nem rossz.
Ajánlom a Star Oceant. Inkább a kettőt, PS1-re. Annak is legalább ilyen elvetemülten alap alaptörténete van (jobb nem is lesz), de az is hangulatos, meg lehet dumálgatni a karakterekkel.
Ja-ja, tényleg annyira alap, hogy nagyon! :D De éppen emiatt tetszik, hogy valójában cseppet sem az! A történet és a szereplők nagyon egyediek, bár a külcsíny valóban eszméletlenül kommercionális! Nagy meglepetés annak aki kipróbálja, az biztos! :wink: