Sakura Wars: So Long My Love

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
zola2000
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010. jún.. 15. 11:04

Sakura Wars: So Long My Love

Hozzászólás Szerző: zola2000 »

14 év után végre kijött angolul is a Sakura Taisen!!!

Igaz az ötödik része egy 2005ös ps2 játék, de most adták ki nyugaton is ps2re és wiire, így hát el is kezdtem a wii változatot ami 100%ban megegyezik a ps2 változattal (nulla mozgásérzékelés, a megszokottnál gyengébb grafika), de maga a játék egyszerűen teljesen magával ragadott.

Maga a játék egy stratégiai RPG, átvezetésként lehet mászkálni a városban, visual novelles stílusban, aminek a kimenetele egyébként a csaták közben is nagy szerepet kap.

A történet eléggé klisés: a 19 éves japán Shinjiro Taiga (aki szerintem nem néz ki 14nek sem de mindegy) meghívást kap amerikába, hogy csatlakozzon a New Yorki védősereghez (aminek a főhadiszállása a Little Lip Theaterben van), hogy védelmezze New York Cityt, közben persze feltűnik egy főgonosz is (aki tisztára mintha a Disgaeából rángattak volna elő) hogy lerombolja a várost, mert azon a helyen kell feltámasztania az urát.

Összességében nagyon élvezetes, frenetikus hangulatú a játék, pedig még csak most vagyok az elején, alig 12 órát játszottam még vele, szerintem akinek megvan még a ps2je (vagy wiije van), semmiképp se hagyja ki.

ign teszt, trailer, képek: http://ps2.ign.com/objects/486/486577.html

zola2000
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010. jún.. 15. 11:04

Re: Sakura Wars: So Long My Love

Hozzászólás Szerző: zola2000 »

Senki? Pedig a Sakura Taisen japanban egyike a legnagyobb kultjatekoknak, ez a resz igy 25 ora utan engem meggyozott hogy megerdemelne a sikert...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

zola2000 írta:a Sakura Taisen japanban egyike a legnagyobb kultjatekoknak
Igen, ott a hangsúly. Pedig bizonyára csodás játék, csak a fórum halt meg. Mi is lehet frenetikusabb, mint manga csajokkal mechákban várost pusztítani?
:robot: