Resident Evil

Mindenféle játék aminek nincs köze szerepjátékokhoz
Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

1) Controls menüben nem írja?
2) Ha nem (amit utálok), akkor szerintem is lehet, legalábbis én így emlékszem. Nekem PS2-es verzió van, tán a körrel meg a háromszöggel lehetett zoomolni. Sajna épp nincs olyan mentésem, amin most meg tudnám Neked nézni.
Ha meg Neked nem PS2, akkor nem is érne semmit.
3) Ajánlom még a próbálkozást.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

sajna én nem használtam távcsövest soha :S nem az én stílusom..én inkább shotgun t használtam meg kézifegyvereket és dodge ot

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Én az összes játékban azt élvezem a legjobban, ha lehet távcsövessel vadászni úgy, hogy észre se vesznek.
De a RE4-ben nincs hozzá annyi lőszer, meg lehetőség sincs olyan sűrűn. Ott tényleg a leghatékonyabb sörétessel röptetni őket.

Mellesleg szerintem a legfélelmetesebb rész egyértelműen a legeleje a faluval. Úgy néz ki az a hely, főleg az erdő, mintha itthon lenne. Hát igen, egész Európa kb. ugyanúgy néz ki.
Mindenesetre a többi résznél már nem éreztem semmilyen borzongáshoz vagy félelemhez hasonlót egyáltalán. Akkor már csak izgalmas volt, ami mondjuk még mindig jó.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

hát ahol pl Salazar t nyírod ki aZ elég fosatós :S meg a labor résznél..

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Köszönöm a jó tanácsokat : )

Nekem ugyan PC verzióm van, de gamepaddal játszom, úgyhogy hátha... Valamennyire automatikusan zoom-ol, amikor becélzok egy-egy ellenfelet, de szerintem messze nem eléggé. Mindegy, azért így is boldogulok.

Osztom Darten véleményét, a távcsöves puskával tényleg nagyon jókat lehet szemétkedni :aljas:

Hát igen, az eleje tényleg fosatós, főleg, amikor a két láncfűrészes nő jön + még kb. 10 falusi. Az kemény. Most tartok a szigeten a laboros résznél és így kb. 4 regenerator és 3 iron maiden után azt mondom, hogy még mindig a csuhások a legrosszabbak, akik a kastélyban vannak -___- Jópárszor megszivattak. Meg Raszputyin még az elején (a magas szakállas fickó, akinek a műszemét kellett elvinni :D).

Na de a bánya.....Hát az mekkora egy....Szóval nekem nem tetszett. Főleg, amikor egyre csak ugráltak be a csillékbe a falusiak és naná, hogy mindegyiknek nőtt a feje helyén egy olyan kis parazita és naná, hogy kifogytam a gránátokból : D

Egyébként ez a 4. rész kicsit hasonlít az Undying-ra. Csak ott nem fertőzöttekre kell lőni, hanem farkasemberekre, démonokra, csontvázakra meg még nem emlékszem, mire.

Az a poén az egészben, hogy mindig én játszom ezekkel a játékokkal (Az Undying-ot és a RE 4-et is a nővérem passzolta át nekem, hogy próbáljam ki, aztán mindig nekem kell végigjátszani, mert hogy én 'ügyesebb vagyok' -____- Kapjak én szívrohamot, kössz..), pedig személy szerint a sima mászkálós vagy ügyességi játékokat kedvelem, durva szörnyek nélkül. FF, Castlevania, Abe, Croc (kicsit dedós, de én nagyon szeretem XD), Crash, ilyenek... : D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Azóta kivégeztem és megvolt a Separate ways is Adával :)

Jó volt, tetszett, de kicsit sok volt a lövöldözés és ahogy elnézem, ez az 5. részben sem változott.

A kulcstartó meg poén a végén :D

(Lehet, hogy a hétvégén nosztalgiázok egy kicsit és előszedem a 2. részt : ) )

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

5.rész brutál..én tervezem gold edition venni és adnak hozzá láncfűrészes pendrive ot

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Láncfűrészes...pendrive..? :1eye:

A játékokhoz:
http://www.youtube.com/watch?v=zBSVzoB4 ... RDF5XKWyB0
http://www.youtube.com/watch?v=s2Qv2mGC ... oD36NnrHKI
A kaptár 1.-hez:
http://www.youtube.com/watch?v=CKrtg4bI ... AG3QY43NVU

A Darkside chronicles-nek meg nagyon durva a grafikája O_O Kár, hogy valószínűleg soha nem lesz módom vele játszani T___T

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

jézus de durva vidik XD merchant új cuccai :P :afro:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hehe XD


Ha már videók, akkor itt a trailer a legújabb Kaptár filmhez:
http://www.youtube.com/watch?v=-deR34VdJ5k&feature=fvst

:|

Ma elkezdtem az 5. részt. Vegyes érzések kavarognak bennem. Még ugyan eléggé az elején tartok, úgyhogy még változhat a véleményem.

Pozitívak:
Gyönyörű a grafika O_O (Chris izzad, mint egy ló...)
A helybéli segítség (Sheva?) kifejezetten hasznos!
Lehet egérrel célozni! :lalala:
Chris! Egyre jobban bírom a fickót : D Mondjuk kicsit túlgyúrtra sikeredett...Leon testalkata pl. pont jó volt a 4-ben és tudom, h. Chris eleve izmosabb meg minden, na de ennyire...(Egyébként ha már (irányítható) szereplők, akkor nekem Leon a kedvencem. Tök vicces, hogy mindig menőre veszi a figurát de közben tök béna szövegei vannak XD )
És ugyan még nem tartok ott, de: végre lesz Wesker szemtől szemben! :lalala: Igaz, hogy egy utolsó szemét, na de milyen stílusosan csinálja : D Emlékszem az 1. részben hogy kiakadtunk, mikor megláttuk az Umbrella-s tudósok közt egy fényképen és rájöttünk, hogy áruló : D

Negatívak:
Túlságosan elment az egész az akció irányába :(
Sehol semmi feladvány :( (Mondjuk lehetne egy olyan, hogy 2 perc alatt ki kell tölteni egy sudoku-t különben robbanunk, vagy ilyesmi X D)
Kevés a hely a cuccoknak -_-
A zene is olyan...semmilyen.


Viszont szerintem sokkal könnyebb ez a rész, mint a 4. (vagy az előzőek...Nálam az 1. rész vezet ilyen szempontból, ott rengetegszer meghaltam). Ritkán kell gyógyítani, van muníció, 1x haltam meg összvissz, akkor is a láncfűrészes fickó miatt, és mert túl ráérősen tárazgattam : D

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

fáj a szívem az írásod alapján :(
megrendeltem a gold edition-t..1hete..de !! csak várok..és várok és várok...
ááááááá :2guns:

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

PC-n is jó szerintetek az 5? Vagy várjam meg, amíg egyszer valamikor lesz PS3-am?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szerintem teljesen jó. A grafika tényleg gyönyörű (a 4-nél ugye elég nagy eltérések voltak a verziók közt), hangok is teljesen jók, az irányítás meg szerintem sokkal könnyebb billentyűzettel, mint gamepaddal, mert ott az egeres célzás,ami jelentősen megkönnyíti az egészet.Úgyhogy én csak ajánlani tudom. :)

Mondjuk elég erős gép kell hozzá...

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Hm, ezzel a célzás dologgal igazad van.
Erős géppel nem lesz probléma, azt hiszem.
Na jó, akkor tehát be van tervezve egy Resident 5. Majd esetleg firkantok róla valamit ide, ha meglett.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

RE 5 kivégezve.

Huh. Hát nem mondom, hogy nagyon könnyű volt, de mégis sokkal könnyebb, mint az előző részek. Attól eltekintve, hogy 2 ellenfelet (és Wesker-t most nem számolom bele) csak a rakétavető fogott és más fegyverből egy tucatnyi tárat is kilőhettem rá tök hatástalanul, egyáltalán nem nehéz a játék.

Muníció mindig van, gyógyszer legtöbbször akad, ha pedig nem, az se nagy gond, eltévedni és elakadni egyszerűen NEM lehet, úgyhogy kihívást max. az jelenthet, hogy hogyan használja ki az ember a terep adta lehetőségeket.

Na de akkor az összegzés a játékról:
A grafika gyönyörű, ennél szebbet még aligha láttam. Viszont - a változatos helyszínektől eltekintve - a játék maga nagyon egysíkú, kb. annyiból áll, hogy megyünk és minden sarok után ránk támad egy csomó helybéli, óránként pedig kapunk egy különösen ocsmány szörnyet, akit ki kell iktatni, a legvégén meg 20 percet kell bújócskázni (erre még visszatérek). Sajnos egy idő után ez baromi unalmas.

Az irányítás szokható, sőt, egészen korrekt (bár nem mindig sikerült kivédeni a dolgokat, de ez az én bénaságomnak is betudható). A történet...Hááát...Nem lett túl izgalmas. Új vírus, rendben...Elég gusztustalanra is sikeredett. Visszahoztak régi karaktereket, rendben. De az egész játékot az mentette meg a teljes unalomba fulladástól, hogy fölbukkant Albert Wesker és elkezdte osztani az észt azzal az arrogáns stílusával (mellesleg remek az szinkron hangja 8) ). Szóval maga a sztori szerintem elég gyengére sikerült, túl egyszerűen megoldódott minden, nem voltak váratlan fordulatok (köpenyes alak ---> Húú, vajon ki lehet a maszk alatt...). Pff.

Összevetve az eddigi részekkel, szerintem ez a leggyengébb, mert a szereplőket és a helyenként felbukkanó Umbrella logót leszámítva sajnos semmi köze nincs a korábbi Resident evil-ökhöz. A 4. résznek volt egy nagyon nyomasztó hangulata, kellően nyomasztó helyszínek, sz*rkavarás a köbön (Ada-Wesker-Krauser ügyei), de itt....Ez a Jill-es dolog pl. nagyon kiszámítható volt. Summa summarum, a Resident evil 5 egy sima akciójáték lett. Pont. Ha viszont ilyen mércével nézzük és nem hasonlítjuk az előző részekhez, akkor kiváló.

És akkor visszatérve a bújócskázásra (vagyis Wesker+Jill vs. Chris+Sheva)
A legjobb pontja a játéknak! ZSENIÁLIS! : D Rég röhögtem ennyit, pedig alapjában véve nem túl vicces a helyzet. Adott egy feltuningolt Albert Wesker, aki úgy cselezi a golyókat, mint Smith ügynök, de ha véletlenül eltalálja az ember, akkor se fogja a golyó - tehát alapból semmi esélyünk ellene. Viszont bújócskázhatunk vele 7 percig a labirintusban, majd kb. 15 percet a repülő hangárban. És közben egyfolytában szövegel, de olyanokat és olyan hangon (tényleg szuper a szinkronja)...Úgyhogy a bújócskázás közben megint kisgyereknek éreztem magam, tök izgi volt X D Az meg külön vicces, amikor kilövünk rá egy tárat és úgy pózol közben, mint Johnny Bravo, no comment X D
Annak, aki már játszott vele vagy nem bán egy kis spoliert, itt egy videó, ami szépen összegyűjtötte a szövegeit (You can't hide foreveeeeeeeeeeer! : D ):
http://www.youtube.com/watch?v=8-xOLEQT_so

Ennyi. Közepes játék. Pozitívum a grafika, a régi karakterek visszahozása és Wesker összes jelenete. Negatívum az unalmas és fárasztó játékmenet és a gyengécske történet.

Akciójáték kedvelőknek kiváló választás, mert a sok -nagyon sok - ellenség mind más taktikát igényel, sok a variálható elem a játékban (nehézségi szint, fegyverek fejlesztése pl.), össze lehet dolgozni a partnerünkkel, stb.

És persze RE rajongóknak is kötelező az 5. rész, csak ne kezdjenek neki túl nagy elvárásokkal : )

***

Ja igen, a bónusz jelmezek nagyon viccesek : )

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

na kérem :afro:
tegnap este megérkezett a kis drága cunci gold edition :2guns:
megvagyok őrülve teljesen!! imádom !! zseniális!! nagyon tetszenek benne a devil may cry szerű dolgok..újra játszhatod a mission ket stb..
és hát nagyon fílinges... egyenlőre nem jutottam messzire de ha kiütöttem jövök :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A gold edition-ben van benne a kastélyos (?) bónuszpálya, ugye? :o Arról majd légyszi számolj be :)

Kíváncsi vagyok, hogy a végére hogy fog tetszeni a játék : )

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

benne van igen..el is kezdtem de van egy olyan rész mikor Jillre ilyen tüskés izék közeledik fentről megkell találni a kapcsolót és kiiktatni..nahát én nem találom..de nagyon elegem van itthon...muterék rinyálnak hogy egésznap ezt kell hallgatni hogy játszom..
:ver: én szónélkülfelhoznám a szobámba legszívesebben..de a ps3 sajna tesómé és nem engedi meg :S

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Akkor meg marad a fejhallgatós megoldás : )

Ha meg elakadtál, akkor keress rá youtube-on arra a részre, biztos fent van. Én is onnan puskáztam, amikor 4. részben elakadtam : >

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

na megisvan
elég rövidke rész sajna :(
tulajdonképp amit chris elmesélt sheva nak az van benne..20perc alatt kitudtam nyomni nagyon könnyű ígymár :)
most csinálhatom jill ként annak is nekiállok :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ez így éjjel 1 után nagyot ütött XD :
http://www.youtube.com/watch?v=g1tRU1fsU_Y

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

Szacsi írta:Ez így éjjel 1 után nagyot ütött XD :
http://www.youtube.com/watch?v=g1tRU1fsU_Y
XD
én mondjuk a filmektől kivagyok borulva...mér nem lehetett épkézláb filmeket csinálni? :2guns:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az első az még úgy ahogy jó volt, de utána hagyni kellett volna a fenébe ezt az Alice-es vonalat és csinálni valami Degeneration-höz hasonlót http://www.youtube.com/watch?v=pjuN0xUJssg :? Mégis többször láttam már az összes filmet, pedig a 2. és 3. olyan ratyi X D De még csak nem is az a legnagyobb baj, hogy RE néven fut a széria, hanem hogy belepakolgattak jeleneteket (pl. a 2. részben a rendőrsisakra közelítés, a megforduló kameranézet, amikor a rakéták elérik a várost) és szereplőket (Carlos, Jill, Wesker, Claire - ráadásul Ali Larter vagy hogyishívják X D ja meg az orosz fickó, akit már a második felbukkanásakor kinyírnak, ezért aztán tényleg sok értelme volt beletenni a filme X O) amiknek semmi értelmét nem látom, mivel az egész filmsorozatnak úgy cakompakk semmi köze a játékhoz X D (Leszámítva, hogy Umbrella van meg G vírus - T vírus persze nincs X D). Szóval jó, legyen filmsorozat RE néven, de akkor legyenek már önálló ötletek, meg valami értelmes(nek tűnő - legalább) sztori. Mert ez így komédia. X D

Ja meg ez a S.T.A.R.S. dolog...A filmben minek kell likvidálni őket?!!! Hiszen nem kaptak semmi előzményt, így meg tényleg nincs értelme...

De mindegy is. Én már nem is idegelem magam a filmeken, csak röhögök, hogy milyen béna a Tyrant a 3. részben (az átváltozott doki), ráadásul éppenhogy a 2. részben Mattnek/Nemesisnek kellett volna odaszerkeszteni azokat a cgi csápokat, ha már annyira lenyúlogattak dolgokat a játékból. Meg ez a sok ratyi zombi is... :lol:

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Darten »

Sose értettem, hogy ha játékból csinál valaki filmet, akkor miért kell megváltoztatni a sztorit. Legyen ugyanaz! Aki szerette a játékot, az örülni fog, hogy láthatja filmen, aki meg nem ismerte, az meg nem fog nyafogni, hogy ugyanaz a történet, mint a játékban.
Milyen jó lenne azokat a régi grafikás RE 1-es jeleneteket látni csúcsfilmes jelenetekben (persze a master of unlocking-féle dialógusok enyhe feljavításával)!
Vagy akármilyen játékból olyan filmet csinálni, ahol nincs Frappánsan átírva a sztori, hogy úgy majd mennyivel jobb lesz. Láttuk ezerszer, hogy nem lesz jobb.
Szerintyem.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Fúú, az de jó lenne :o Eleve a zárt helyszínek is sokkal nyomasztóbbak (ez legalább az első filmben megvolt), meg, meg...Észrevettétek, hogy abban a hatalmas kastélyban csak egy vécé van? XD

Viccet félretéve, marhajó lenne egy ilyen film (sorozat - én még a 4-et is simán megnézném élőszereplős változatban : ) ).

De azért meg kell hagyni, az RE 1 felújított változata se piskóta.
http://www.youtube.com/watch?v=_83ulEYoPHw

Na igen, azért van egy enyhe különbség..(X D):
http://www.youtube.com/watch?v=LjgSsy8m ... re=related