Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nekem szinte már minden Myazaki megvolt régebben, de mindíg jó újra-újra nézni ezeket a filmeket. :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én is így vagyok vele :)

Amit a legutoljára néztem és említésre méltó (nagyon is!), az :Spring and Chaos.
http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.245" onclick="window.open(this.href);return false;

Nekem kifejezetten tetszett. Annyit tudni kell róla, hogy a főszereplő egy elég népszerű japán író figurájának felel meg, persze egyáltalán nem önéletrajzi filmről van szó. Szerintem nagyon érdekes anime (kb. 50 perc lehetett), kellően elvont, de nem esik át a ló túlsó oldalára és a grafikai megvalósítás is kedvemre való volt. Volt egy-két cgi-vel megoldott jelenet, ezek is tűrhetőek voltak. És volt egy rész, amikor az animáció a képeken láthatóból átváltott egy puritánabb, ceruzarajzos animációra....öröm volt nézni....Én az olyan rajzfilmeket szeretem, amiben maximálisan ki is használják a rajz nyújtotta lehetőségeket. És ez pont ilyen. Emellett pedig érdekes ez a filozofikus hangvétel, ami ezt az egész kis filmecskét jellemzi.

Szerintem ha szeretitek a kicsit szokatlan animéket, vessetek rá egy pillantást, mert nagyon szép, minden tekintetben. : )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nah ez nagyon is jól hangzik! ;)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Most találtam rá erre a nagyon durva bemutatóra:http://www.youtube.com/watch?v=OpnQfH32 ... re=related ---> akik játszottak a hack/G.U. vol. 1 2 3 -al és tetszet nekik azok ettől szétfognak menni....én teljesen kész vagyok tőle :) ...meg kell szerezni szerintem, egyszer kötelező megnézni az tutti 8)

Nah közben nagyon nehezen megszereztem azaz letöltöttem és azt kell mondanom hogy egy vizuális orgazmus de ennyi .... nem nagy szám mondjuk japánul, felirat nélkül néztem XD ,de akkor is, ha már a játékot feldolgozták a történetet én nem csaptam volna ennyire össze csinálhatták volna két részesre vagy valami és akkor szerintem más is értene belőle valamit nem csak az aki végigvitte a játékot... meg ha jól emlékszem akkor nem igazán így történtek a dolgok :D ... nah mindegy egyszer nézhető meg szerintem már a látvány miatt megéri megnézni....miközben ezt a hozzászólást írtam azon gondolkodtam hogy ez egyáltalán anime??? mert nagyon nem szerintem :D szóval lehet hogy a hack topicba kellett volna írni :? ...előre is elnézést kérek mindenkitől hogy ide írtam XD

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Végggreee van vampire knight anime!!!! :éljenz: :taps: :tiszteletem:
100°/°-as olyan minta manga .a grafika a története pont ugyan olyan mint a mangában . mindenkinek ajállani tudom :angyal:
vampire knight forever :aranyos: :mosoly:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

És véééégre lesz Blade of the Immortal anime is OvO

infó

Nem épp a kedvencem a manga, de ennek a hírnek most nagyon megörültem. Csak azért imádkozom, hogy szépen legyen kivitelezve a dolog meg ne legyen túl vontatott. Vííí :mrgreen:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Belekezdtem a D. Graymanbe és a Kenichibe. Akkora klisé van mindkettőbe és még jópár animébe amiket mostanába néztem, hogy már nem is tudom mi a francnak nézek animéket. Amik a kedvenceim azok azért azok, mert némileg egyediek és amikor végignéztem egyből az jött le, hogy ez de kurv@jó. Viszont már legalább fél éve egy normális animére nem bukkanok. Leszedem az első részt talán a 3-4. részig eljutok és törlöm is.

Kedvenceim: Naruto, Trigun, Genshiken, Midori no Hibi, Azumanga Daioh, Dragon Ball, Great Teacher Onizuka, Hikaru no Go, Youkuso ni NHK, Ichigo 100%, Toki Wo Kakeru Shoujo, Byousoku 5 centimeters, Beyond the Cloud's

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Red13 írta:Kedvenceim: (...) Genshiken (...)
Oh, épp pár órája kezdtem el nézni és ez nekem nagyon bejön :D Ilyen otakuk / geekek tényleg vannak (nem is kell annyira messzi menni értük :mrgreen: ), és ez az egész jelenség nagyon jól be van mutatva. Kicsit olyasmi mint a Dramacon, csakhogy a dolognak inkább a hím oldalát mutatja be (különösen a harmadik epizódnál van sok fedés), nagyon jó :P

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nagyon nagyon nagyon jó anime. Én jópárszor megnéztem plussz még az ovákat is. Van második évadja is, de még csak az első 2 részéhez készült magyar felirat. Majd egyben akarom megnézni mind a 12-őt. Angol feliratot meg félek bepróbálni, mivel elég bonyolult szövegek vannak benne.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Most néztem meg egy animét a címe Sword of the Stranger.... engem lenyűgözött, gyönyörű !!!! szerintem nézzétek meg bár akik annyira nem szeretik a szamurájos témát annak lehet nem fog bejönni de szerintem ezt láttni kell minimum egyszer :D
Több infó : http://87.229.108.142/animecontent.php?id.1828

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

nekm a kedvencek:
BLEACH *foreva láv*, Darker than black, Claymore, samurai champloo, death note, mushi-shi, vampire night,hellsing ...

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Ja a Bleach az jó, de egy baj van vele megint áll a történet, így nem nézem.
Hetente kidobnak egy részt nevetséges.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

persze hogy áll..mert utána aizen-sama levonul a földre last boss olja icsigó aztán vége lesz a bleachnek :cry2: :rip:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Jó tudni :( akkor ne legyen vége a fillereknek, én még nézném úgy két évig lazán :D

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Fillert lehetne adni utána is, vagy ha már ezt csinálják kijöhetne hetente több rész is.
Így is van mikor 2 hét egy rész, kérdem mitcsinálnak ezalatt az idő alatt???
Sajnos ugyan ezt csinálják a Naruto-val is szal megvan róluk így a véleményem.
Ezzel azt tudják elérni, hogy vannak olyanok akik megutálják.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

a fillereket az animekben nem a mangakak rajzolják, és a karaktereket nem ők tervezik , ez azért van általában hogy a mangakanak legyen elég ideje beérni az animet, és addig az anime készítőket fillereket csinálnak :)
jo munkához idő kell ugyebár :afro: ne sürgessük kubo-szamát :ördög:

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

SatouHebi írta:a fillereket az animekben nem a mangakak rajzolják, és a karaktereket nem ők tervezik , ez azért van általában hogy a mangakanak legyen elég ideje beérni az animet, és addig az anime készítők fillereket csinálnak :)
jo munkához idő kell ugyebár :afro: ne sürgessük kubo-szamát :ördög:
bocsi ezt elrontottam :(
egy modi törölné ezt a postomat és bocsi...

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

kedvenc anime:vampire knight
gantz(alap story miatt)
digimon (aki szivat vele :bunyó: )
one piece
one piece aki nézi megtudna mondani hogy hogy hivják azokat angyal szárnyuk két szerű szarvacskái vannak az embereknek.annál a résznél amikor uszosapkás elektromos fickó ellen harcolnak.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

amy black írta:kedvenc anime:vampire knight
hmm :afro: nem csak én nézem a vampire knight ot akko? :meglepődik:

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

SatouHebi írta:
amy black írta:kedvenc anime:vampire knight
hmm :afro: nem csak én nézem a vampire knight ot akko? :meglepődik:
jó anime ezt .mégsem vagyok egyedül aki nézi :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Lassan végére érek a Genshikennek. Most már egészen biztos vagyok benne, hogy ez a legjobb anime-vígjáték, amivel valaha találkoztam :)
Azok számára, akik nem hallottak volna még róla, ez a sorozat egy afféle szakkör tagjairól szól, ami videójáték, anime és mangarajongókat foglal magába. A sorozat maga azonban nem a szereplők kalandjairól szól, hanem magukról a tagokról, vagyis hogy hogyan boldogulnak az életben az efféle befordult, maguknak való, megszállott játékosok, tv-nézők és képregényolvasók. Mindezt persze olyan helyzeti poénokon keresztül elmesélve, amik amellett hogy tökéletesen hitelesek (vagyis sok ember magára ismerhet, aki bármi iránt is rajong), nagyon viccesek is, én néhol besírtam a röhögéstől.

Kedvenc jelenetem:
LÁNY: -Most át fogok öltözni, de ne fordulj erre! *elkezd öltözni*
FIÚ: -Rendben, nem fordulok! *videójátékozik, és eszébe sincs levenni a tekintetét a monitorról*
LÁNY: -De tényleg ne nézz ide!
FIÚ: *Már válaszra sem méltatja, annyira nézi a monitort*
XD

A másik meg a yaoi-rajongó lány, lol! :lol:

És még sok-sok ilyesmi, amiknek megértéséhez azt hiszem kicsit felnőttebb fej kell, de az legalábbis mindenképp, hogy az ember már kicsit kritikus szemmel is képes legyen látni rajongása tárgyát és önnön viselkedését :)

Szenzációs! Nagyon intelligens vígjáték.
Nagyon nagyon nagyon jó anime. Én jópárszor megnéztem plussz még az ovákat is.
Miféle ova? :shock: És a második sorozat utolsó része vajon miért nincs fent azon a bizonyos tárhelyen? :(

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Az első évad 12részes plussz hozzá a 3 ova és ez 13-15.résznek van írva. Gondolom így nézted meg.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jah nem, a 13-15. részeket nem tudtam megnyitni semmilyen lejátszóval sem :(
Pótolandó? Vagy nem igazán történtek bennük fontos dolgok? (bár gondolom a yaoi-fan csajt pl ott szedték össze valamikor)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Igen, ott tűnik fel először. Sztem érdemes megnézni van olyan jó mint a sorozat és Madarame újból kap egy teljes részt magának. :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Mivel nemtaláltam külön mangás témát, ezért ide írom.

Egyre többféle mangát lehet kapni itthon magyarul. A sok kevésbé ismert mellett, van jópár híres is már. Pl. Naruto, Hellsing, BERSERK!, Vampire Hunter D.

Átlagban 2000FT egy kötet, és olyan 200 oldalasak.