Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Naruto/FMA sorozatnak sok fangirl van.
Én néztem pár részt a Narutoból és most sem tudom mi a jó benne. :? Véleményem: dragonball/harry potter keveréke a Naruto. :twisted: Ahogy a német riporter mondta tvben Naruto:A japán harry potter. :1eye:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Emtrexx: Van erre egy banálisan egyszerű ok: a Naruto szerzője férfi, az FMA-é viszont nő. :D A tipikus lány-történet az nekem mégis inkább olyan, mint pl. az Ouran Host Club. XD Tipikus lányoknak tetsző shounen meg a Katekyo Hitman Reborn, de az bűnrossz.
Az igazat megvallva nem láttam a Naruto-ból elég sok részt ahhoz, hogy igazán belemerülhettem volna a nindzsa-világ rejtelmeibe, de ami nagyon nem tetszett az anime-ben, az a "szájbarágósság" (minden fontosabb momentumot 5-ször megismételnek legalább 10 részen keresztül XD) meg a karakterek többségét is kifejezetten idegesítőnek találtam. A Zabuza-Haku arc az mondjuk ettől függetlenül még egész jó volt, de szerintem már azt is fölöslegesen elhúzták egy kicsit.

Az FMA-ban szerintem nagyon jó ötlet volt a testvéri/(anya iránti) szeretet kiindulási pontként. :D Igaz, hogy nyálas, de végre nem a "be akarom bizonyítani, hogy én vagyok a legjobb, mentsük meg a világot stb" klisé. És nem húznak el minden harcot 25 részen keresztül. :P
Greed jófej. Meg a női karakterek elég jók szerintem az FMA-ban, ami elég ritkán fordul elő amúgy shounen-ben.

amy black: Lol, ez mennyire igaz!! :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Van erre egy banálisan egyszerű ok: a Naruto szerzője férfi, az FMA-é viszont nő. :D
Na tessék, wow, de profi vagyok, hogy ráéreztem! :D
Én néztem pár részt a Narutoból és most sem tudom mi a jó benne.
Igen, de te lány vagy :D Pont erről beszéltünk eddig :)
Egyébként tényleg eléggé el van nyújtva, de hát ugyanez elmondható sok más sorozatról ami manga alapján készül és kénytelenek fillerezni.
Ahogy a német riporter mondta tvben Naruto:A japán harry potter.
Hát, a hasonlóság max annyi, hogy itt is ott is három gyerek van a középpontban, de hát istenem, egy rakás ilyen történet van. Meg olyan is, ahol két ember van a középpontban, meg olyan is ahol négy :1eye: Továbbá a Harry Pottert eléggé nehezen lehetne úgy emlegetni, mint bárminek is az eredetije, mivel az önmagában egy nagy lenyúlás :nyuszi:
A Dragon Ball tényleg tekinthető elődnek, de hát az végülis stílust teremtett, így elég sok mindennek volt a kiindulópontja.

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Sok lány nézi Naruto sorozatott.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hmm, jó olvasni az ilyen beszélgetéseket : D
És mindkettőtöknek igaza van, mármint....
A FMA-nál így belegondolva tényleg fura a kiindulópont, de szerintem azért tűnhet egyeseknek nyálasnak, mert egyéntől (vagy nemtől) függ, hogy ki mit tart elég fontosnak ahhoz, hogy a sztori alapját képezhesse : D

A Naruto meg tényleg túlmagyarázza a dolgokat, de ugyanígy a Bleach is (az talán még durvább is..), de! A Yu yu hakusho is ilyen "verekedős" kategória, az mégis sokkal élvezhetőbb ezeknél (szerintem), mert ügyesen vegyíti a dolgokat (tehát egymás elgyepálását, a magyarázatokat, a jellemek bemutatását, kerettörténetet, stb.), úgy, hogy egyiket sem túlozza el annyira, hogy unalmassá váljon. Pl. én szeretem a Naruto-t egy bizonyos szinten, mert tökjó elemek vannak benne, de sokszor nem bírom cérnával és áttekerem a harcokat vagy a szövegelést ^^"
És ha már itt tartunk, az FMA sem ússza meg, itt konkrétan az idegesített, hogy sokszor elsütötték, hogy elkezdtek egy izgalmas szálat, aztán hirtelen snitt és totál mással folytatták, ami feleenyire sem volt izgalmas. Jó, tudom, ezzel ugye csak a kíváncsiságot akarják fokozni, vagy hogy mindenképpen megnézzük a következő részt, vagy csak simán rossz a rendezés : D

Na mindegy, erre a "mert te lány vagy, én meg fiú vagyok" (ill. fordítva) dologra még csak annyit mondok, hogy ezek szerint a fiúk sokkal türelmesebbek és nem zavarja őket a túlzottan szájbarágós stílus (Naruto és társainak 5perces monológjai a kül. technikákról vagy szereplőkről), a lányok meg érzelmesebbek :)
senki sincs akit úgy találtak ki hogy cuki legyen
Ööö.... Akamaru vagy ki? (az a kutya ami a kapucnis gyerek fején tanyázik)
Hinata? : D

Ha rájuk rá lehet fogni, hogy igenisfontosszerepük van, akkor ilyen alapon bárkire X D
Meg akkor már a tanárok többségére sem mondható, hogy fontos szerepük lenne, azon kívül, hogy 2-3 alkalommal csatlakoznak a tömegverekedésekhez (jó, nem szó szerinte, csak jönnek, hogyha balhé van).
Meg különben, igenis vannak olyan karakterek, akiket azért találtak ki, illetve azért úgy találtak ki, ahogy, hogy elvarázsolják a női szíveket, pl. klikk

FMA karaktereivel nem tudom mi a baj..Mindenki olyan aranyos karakter? O_O
Ez olyan gyenge kifogás :)
Az egyetlen olyan istenigazából kicsi aranyoska karakter(és ez nem negatívum), az Winry, a könyvmoly néni, Alphonse.... meg, meg.... Hát nemtom, de én Haragot (magyar név, jejj) bírtam nagyon, pedig nem egy kis tündibündi gyerek X D

Szóval nekem ez a véleméynem, bár így visszanézve kicsit talán kusza : D

Uff, én beszéltem.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

amy black írta:Sok lány nézi Naruto sorozatott.
:arrow:
Emtrexx írta:(*Persze természetesen azért úgy van kitalálva hogy mindenki találjon benne valami neki tetszőt, de a fő hangsúlyok azért mégis ezek)
***
A YuYu Hakusho-ban én a főszereplő fejét egyszerűen nem tudtam elviselni XD
Bleach: ott is sokat magyaráznak, de szerintem az egy tizedannyira sem hiteles világ :? Bár mondjuk ebben a véleményemben közrejátszik az, hogy eleve nem igazán szeretem az olyan történeteket, amik a mi világunkba magyaráznak bele, hogy hogyan működik. A Death Note-féle halálisten elképzelés még úgy ahogy lemegy a torkomon, de a Bleach féle halálistenrendszer szerintem egyáltalán nincs jól kitalálva (ettől persze élvezhető lenne, csak egyedül én szeretek mindenbe belekötni valszeg XD ).
a fiúk sokkal türelmesebbek és nem zavarja őket a túlzottan szájbarágós stílus (Naruto és társainak 5perces monológjai a kül. technikákról vagy szereplőkről), a lányok meg érzelmesebbek
Igen, ezt mondom én is, pont ezért kérdeztem, hogy mi a vélemény az FMA-ról ilyen szempontból :yes:
Ööö.... Akamaru vagy ki? (az a kutya ami a kapucnis gyerek fején tanyázik)
Hinata? : D
Jah, ők tényleg azok, de mint utaltál is rá, kb 10 részben szerepelnek a 260-ból, így nem igazán prominens karakterek, hogy úgy mondjam XD
pl. klikk
Igen? :o Hát erre nem gondoltam volna XD Szerintem ő és a tanítványa full komikus elemek a sztoriban, nem tudtam hogy ilyen hatásuk is van :D
FMA karaktereivel nem tudom mi a baj..Mindenki olyan aranyos karakter? O_O
Számomra már a főszereplők is túlságosan azok, szóval továbbiakat boncolgatni veszett fejsze nyele, vagy mi XD
De azért ráálltam, most már kíváncsi vagyok, mi lesz a sztori vége (az Animaxon nézem).

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Chrno Crusade anime milyen jó vagy rossz sorozat?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:
pl. klikk
Igen? :o Hát erre nem gondoltam volna XD Szerintem ő és a tanítványa full komikus elemek a sztoriban, nem tudtam hogy ilyen hatásuk is van :D
Csak vicceltem. :1eye:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh, nem tudhattam. Sokaknak vannak errefelé mindenféle perverziói XD

Chrno Crusade: én néztem tegnap is, de meglehetősen középszerű eddig (11-12. részek).

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Emtrexx írta:Oh, nem tudhattam. Sokaknak vannak errefelé mindenféle perverziói XD

Chrno Crusade: én néztem tegnap is, de meglehetősen középszerű eddig (11-12. részek).
olvasom a mangáját. :1eye: kiváncsi vagyok az animere.

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Leon »

Khm... Pacsival varázsoló törpmágus pedofil kalandjai a bádogemberrel a torzszülöttekkel és úgymond "katonákkal".

Az alapsztori tetszett, a grafika igényes, de kérem szépen.... Ötven nem t'omhány részen át az van, hogy mennek és keresnek egy követ, ami valószínűleg a fél világot elpusztítaná és szarnak rá xD.......... Ennyi egy FMA----- xD

Jó a Narutó se jobb, mert abban 3 hülyegyerek kalandjait nézzük végig, ahol állandóan betámad a róka (blöá xD), és mindenféle kriszkrakszokat kell csinálni az ember kezével, hogy varázsoljon xD.... Kb. Ugyan az, mint az FMA......

Egy Soul Eater szerintem, sokkal normálisabb ennél a kettőnél XD...... Meg szerintem a Bleach se olyan rossz :).

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

bleachről is van kritikám. :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Leon: áh, mégegy ember akinek nem tetszik a FMA, zene füleimnek :D
bleachről is van kritikám.
Én kíváncsi lennék rá :)
Szerintem az a sorozat száz sebből vérzik, nem igazán értem a sikerét :? Bár most ahol az Animaxon tart egy ideje már egész szórakoztató :)

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Emtrexx írta:Leon: áh, mégegy ember akinek nem tetszik a FMA, zene füleimnek :D
bleachről is van kritikám.
Én kíváncsi lennék rá :)
Szerintem az a sorozat száz sebből vérzik, nem igazán értem a sikerét :? Bár most ahol az Animaxon tart egy ideje már egész szórakoztató :)
........................... keveréke :1eye: :mrgreen:
Sejtem miért szeretik ezt a sorozatott. :alien:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

"Egy Soul Eater szerintem, sokkal normálisabb ennél a kettőnél " ----> háááát messze van a normálistól de nagyon komoly XD én imádom csak sajna nem volt időm folytatni, 14. részig jutottam de nagyon komoly volt ájultam XD

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Leon »

Ajánlom, hogy folytasd. Én a 33. résznél járok, mert addig van felirat, de ljk-ék, még fordítják.
Nagyon nagy.......

Bleachból, az SS arc (ami animaxon megy) volt nagyon jó. [lol, animaxra a firefox klimaxot ír ki xD], és ha nem jöttek volna be a fillerek, akkor a Hueco Mundos részek is jók lennének, csak annyira elkúrták.....
Amúgy a mostani részek is egész jók :).

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Leon írta:Ajánlom, hogy folytasd. Én a 33. résznél járok, mert addig van felirat, de ljk-ék, még fordítják.
Nagyon nagy.......

Bleachból, az SS arc (ami animaxon megy) volt nagyon jó. [lol, animaxra a firefox klimaxot ír ki xD], és ha nem jöttek volna be a fillerek, akkor a Hueco Mundos részek is jók lennének, csak annyira elkúrták.....
Amúgy a mostani részek is egész jók :).
20-ig részig néztem. :1eye: hány része van? 200 részt írt ki nekem a net. :mrgreen:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

211. résznél jár de megint fillerek :S sajnos, de ha vége lesz a fillereknek mi lesz ? ..... hát szerintem iszonyat rettenet zúzás XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hmm. Mindenkinek van némi igazság a mondókájában.
Leon írta:Khm... Pacsival varázsoló törpmágus pedofil kalandjai a bádogemberrel a torzszülöttekkel és úgymond "katonákkal".

Az alapsztori tetszett, a grafika igényes, de kérem szépen.... Ötven nem t'omhány részen át az van, hogy mennek és keresnek egy követ, ami valószínűleg a fél világot elpusztítaná és szarnak rá xD.......... Ennyi egy FMA----- xD
Most nem azért, de itt legalább nem 200 részen keresztül húznak el egy dögunalmas sztorit :1eye: Egyébként is, szerintem érdekes volt a történet ( a bölcsek köve téma amúgy is érdekesebb, mint az énleszekafaluelsőninjájajeee), volt benne épp elég csavar, kellő misztikum és... igen, unalmasabb részek is (de lehet, h velem van a baj.) A 'rosszak' közt voltak igazán kedvelhető karakterek,a 'jók' meg nem csupa földreszállt angyalok voltak.
Pacsival varázsoló törpmágus pedofil kalandjai?
Nem igazán értem a pedofil részt 0.0

Leon írta:Jó a Narutó se jobb, mert abban 3 hülyegyerek kalandjait nézzük végig, ahol állandóan betámad a róka (blöá xD), és mindenféle kriszkrakszokat kell csinálni az ember kezével, hogy varázsoljon xD.... Kb. Ugyan az, mint az FMA......
Ugyanaznak messze nem ugyanaz, a többi részével nem vitatkozom XD
Leon írta:Meg szerintem a Bleach se olyan rossz :).
Annyira nem, de azért valamennyire mégiscsak rossz! : D
Már elregéltem itt a fórumon, hogy az első pár kötetenyi Bleach manga milyen hatást gyakorolt rám. Annyira idegesítő és sablonos elemek vannak benne, hogy néhol komolyan bőghetnékem támadt, kb. ilyenek: Mindig mindenkinek sikerül a lehetetlen (kivédeni ill. túlélni egy halálos támadást), egy tizenakárhányéves kis p... (paprikajancsi ^^) simán lealázza a legerősebb fazonokat, mindenki mindenkivel állandóan összetart (najó, ez nem csak a Bleach-re igaz) és egyebek. Aaaargh...

Szóval Emterxx-nek maximálisan igazat adok, a sorozat száz sebből vérzik X D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

( a bölcsek köve téma amúgy is érdekesebb, mint az énleszekafaluelsőninjájajeee)
No jah, csakhogy Naruto egy kisgyerek :) Ez a cél tökéletesen hihető és valószerű a karakternek, szemben a bölcsekkövés dologgal :) (persze azért a történet érdekessége érdekében lehet ilyesmiket ferdíteni, de ha már szóbajött az összehasonlítás... :) )
Annyira idegesítő és sablonos elemek vannak benne, hogy néhol komolyan bőghetnékem támadt, kb. ilyenek: Mindig mindenkinek sikerül a lehetetlen (kivédeni ill. túlélni egy halálos támadást), egy tizenakárhányéves kis p... (paprikajancsi ^^) simán lealázza a legerősebb fazonokat, mindenki mindenkivel állandóan összetart (najó, ez nem csak a Bleach-re igaz) és egyebek. Aaaargh...
Ponnntosan ugyanezt gondolom én is. Persze nem biztos hogy a mindent-egyszerűen-megoldunk sztori hátrány; lehet hogy épp ez a könnyedség teszi népszerűvé.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

a fiúk sokkal türelmesebbek és nem zavarja őket a túlzottan szájbarágós stílus...
Haha, ezt én ezt tagadom. De lehet, hogy én volnék a kivétel.

...de megint fillerek :S...
A fillerektől világ életemben kivert a víz, akármelyik sorozatról is volt szó. :?

a bölcsek köve téma amúgy is érdekesebb, mint az énleszekafaluelsőninjájajeee
Nah, látatlanban én ezzel teljesen egyetértek. 2-3 részt láttam a Naruto-ból, azt is leginkább csak a véletlen hozta így. Nem akarok ítélkezni, míg nem ismerek valamit, de ezzel a dologgal én egyetértek, amit Szacsi leírt.
Emtrexx: Igen, lehet, hogy reálisabb egy gyereknek, ha ilyen célokat tűz ki maga elé, de éppúgy reális lehet, hogy valakit akár ilyen korban is a bölcsek köve érdekel. Ez beállítottság kérdése, nem több.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Amúgy Ed 15-16 éves, Naruto meg csak 12. Durr. XD

http://neoslashott.deviantart.com/art/K ... -117774271 :nevet:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ez mekkora :D
Láttátok azt a részt amikor tényleg ki akarták deríteni, hogy mi van a maszkja alatt? Az egyik kedvencem :D Bár ahogy elnéztem, elég sok helyen lehúzták, mert filler, pedig nagyon ott volt XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ez nagyon gonosz XD

Jaaaj, az a rész tényleg nagyon jó XD
Meg a Konoha sports festival is, bár az egy kicsit más jellegű.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Ma mutatták be Japánban az új Fullmetal Alchemist anime első epizódját. :nyuszi:
Az új sorozat egyébként a Brotherhood alcímet kapta.
Opening