Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Végzetül pedig ott az Inuyasha, ami magyarul szerintem pont ugyanolyan jó, mint japánul ;)
A magyar szinkron megint más tészta, mert egy-két kivételtől eltekintve, szerintem igen igényesek (pl. Dragon ball, Gyűrűk Ura). Engem pl. a német szinkron (régebben néztem a műholdas adókat) tud kiakasztani. A japán az meg megint más. Ott a rajzfilmek többségére igaz az eltúlzottság (pl. hangok, arc mimika, látvány), de ez a stílus sajátja.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

elég sok anime van már magyar szinkronnal nagyfilmek közül. A Ghost in the shell nemrég ment az MTV1en, a Dallost meg ehez hasonlókat anno nyomtak a TV3-mon. a KITE pedig egy elég hard nagyfilm, ajánlom mindenkinek már a címe sokat mond, ha az ember tud japánul. én nem szeretem a feliratokat, mert soha nem tudom őket összhangban nézni a filmmel. de lehet, hogy ez az én hibám :/ amúgy néha a magyar szinkronok és elég gázok, pl a Slayersben Verselő Lina... de idő után meg lehet szokni

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Most láttam a Chobitsnek azt a részét, amikor Chi elmegy dolgozni, és véletlenül egy peepshow-ban köt ki :O
Mindig elképedek, hogy menni rejtett szexuális tartalom tud lenni a gyerekes rajzfilmkülső mögött. Szerintetek az ilyen animék hány éves célközönség számára készülnek ?!

"Hideki, do me!" :O

(Egyébként nagyon jó rész volt 8) Alig várom hogy letöltődjön a folytatás :) )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Az animék túlnyomó része, 16 éven felüli. Mondjuk szerintem mindegy hányéveseknek készítik, mert még a Pokemont is erőszakosnak tartják a 'hozzáértő' emberek. Az már más kérdés, hogy ezek a mindentudó okosok, állítom max 2 részt láttak a sorozatból, és az alapján ítélnek. Ennek esett áldozatul a Dragon Ball is. Ja és a szülőknek is egyszerűbb a rajzfilmre kenni, hogy ilyen meg olyan a gyerek.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Azért van majd minden animében erotika, mert azzal, hogy a kereszténység komolyan soha nem tudott ott hatni, az emberek nem lettek annyira gátlásosak és korlátoltak mint Európában vagy az USA-ban. Ezért nem tulajdonítanak akkora dolgot az erotikának. Ez sokkal szinesebbé teszi a sorozatokat. Emiatt ott szinte bármit megbeszélhetsz a szüleiddel.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

mondjuk a japán gyerekek nem is állnak ki a vonat elé kámehámézni... őket nem zavarja az erotika teljesen természetesnek veszik. pontosabban ezt mesélte a japán cserediák, de ki tudja :/

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Hát igen! A japánok máshogyan vannak "beállítva".mint az európai v. amerikai emberek.A kulturális külömbség is érzödik a rajzfilmeken.
Valahol azt hallotam hogy hiába csodálatos és változatos a japán történelem,mitologia egyre inkább a nyugat felé tolodnak el.Ök is um.amerikalizálodnak.
Megkell hagyni hogy a rajzfiljeik ott vannak a szeren,mint történetben,mint grafikában.
Nem akarom az amerikai rajzfilmeket fikázni ,de eléggé gagyik.Persze van kivétel: X-men,Justis League és néhány.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Megnéztem a Chobits első részét, elég debil anime, de nem rossz. Nemsoká nézem a többi részt is.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jani írta:Valahol azt hallotam hogy hiába csodálatos és változatos a japán történelem,mitologia egyre inkább a nyugat felé tolodnak el.Ök is um.amerikalizálodnak.
Hát ez elég szomorú :(
Nefrit írta:elég debil anime
:p
Én a 12. résznél tartok. Azon a részen, amiben Hideki azt hitte, hogy el van átkozva a háza, szénné röhögtem magam :D :)
De mindemellett nagyon melankólikus rajzfilm és annyira fejbe tudja vágni néha az embert :O

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

A csaj, az mi lenne, valami android?

M1ó
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: M1ó »

Skacok!! Ismeritek ezt az oldalt?
Ha véletlen nem ismernétek akkor nézzetek szét rajta hátha találtok magatoknak valót!! ;)
Ha esteleg nem ide passzol akkor az admin bácsi radírozza a post-ot!!

Bye

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Jó ez a Chobits! Tipikus Japán sztyupidság, de éppen ezért jó. Sokkal szórakoztatóbb, mint az a sok szemét, ami esténként a tv-ben megy.

"Pervert, pervert....Hideki is a pervert." Chii

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Jó ez a Chobits! Tipikus Japán sztyupidság
Pont ezért szeretem :) Így a félév utolsó hetében, a vizsgaidőszak közeledtével nem akarok semmi komoly rajzfilmet. Olyan kell ami feldob, és feledteti, hogy mi vár rám a suliban :(
Aztán később ráfekszek a RoLW-ra is végre, mert már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a szereplőkkel.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Berserk , ezt ismeri valaki? Stílusát tekintve, elvont, bizarr horror (van ilyen?). Még csak két részt láttam belőle, de elég érdekes élmény volt. A Chobits után, a Berserk lesz amit végignézek.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

a berserk jóóóóóóóóóóó :) kicsit beteg ugyan, de szvsz érdemes megnézni. csak ki lehet tőle akadni %-6

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ha már a Dragon Ball-t betiltották, kíváncsi lennék rá, mit szólnának a Berserk-hez a "Nagyokosok"?
Sajnos úgy néz ki, mostanában én sem fogom megnézni, mert úgy néz ki törölték :(

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

szvsz ha a Berserket leadnák TV-ben betiltanák a TV-t :) amúgy ha véletlen leadnák, úgy mint a Ghost in the shellt. piroskarika,18as felirat és az éjjel közepén :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Most néztem meg a Chobits 12. részét, amelyikben a neten játszottak. A játék hasonlított az FFXI-hez. Egész éjszaka játszottak, másnak meg ment a szunyálás a suliban. Mondjuk az a rész sem volt rossz, mikor Hideki kapott pár DVD-t a főnökétől :) , meg a végén, mikor Chi megtalálta őket :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ejh, micsoda limonádé lett ebből a Chobitsből így a közepére :) De tetszik, királyak a szerelmes részek :D
Bár szerintem egy kicsit túlzásba visznek ezt-azt. Az utóbbi időben egy csomószor nem tudtam eldönteni, hogy ez most megtörtént vagy csak képzeli a srác.
Jó lenne már néhány további infó Chi-ről. Asszem rá is fekszek a köv. részre :)
Ms. Shimizu --> Kép :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ki kell ábrándítsalak, Ms. Shimizu már foglalt :) viszont ott van Ms. Hibiya, a manager !amazed .

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hm... Mik ki nem derültek közben Ms Hibiyáról !amazed
Állati jó ez a sorozat :D Átkozottul jól fel van építve és a zenéjét is imádom :)
De kár hogy nemsokára a végére érek :(

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én a 17-ik résznél tartok.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ma végeztem a Chobits-al, elég jó kis anime volt. Mondjuk a vége nem volt teljesen világos. Chii mit csinált a persocom-okkal? Emberré változtatta őket (mert megváltozott a szemük), vagy csak képessé tette őket az érzésekre? Kár hogy ilyen rövid volt :(

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Melyik adon nyomnak ilyen anime filmeket?
Régebben a Vox on szoktak ,de ott is leálltak.. :(
valaki tudja?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jani írta:Melyik adon nyomnak ilyen anime filmeket?
Itthon egyedül az Inuyasha van az RTL Klubon.
A Cool TV a Slayerst adja, a Viva-n is volt valami, a Cartoon Network-on is (nem tudom pontosan, mert egyiket sem tudom fogni :( ) Sakura Wars az AXN-en, a Kabel1 is vett meg három sorozatot.

Szerintem érdemes nézegetned az usteam.uw.hu híreit, ott mindig beszámolnak a legfrisebb ezzel kapcsolatos hírekről ;)