Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

2009 új év,új animék. :1eye: Tudtok új animeket mondani. :nyuszi:

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Újévi animék part 1

Shikabane Hime: Kuro

start: 2009. január 1.

epizódok: ?

műfaj: akció, természetfeletti

Rögtön az új év első napján nyit a Shikabane Hime folytatása....mivel 13 rész szűk 108 hulla "kinyírására" ezért várható is volt, hogy valamikor újabb epizódok kerülnek a képernyőre! :
Maria-sama Ga Miteru 4th season


start: 2009. január 3.

epizódok: ?

műfaj: hétköznapi

Másfél év kihagyás után újból itt van az egyik legismertebb és -kedveltebb shoujo ai történet! Engem meglepett, hogy már a 4. évadnál tartunk szám szerint, pedig tervben van, hogy egyszer neki ugrok, mivel olyan ismerősök is jókat mesélnek róla, akiktől távol áll ez a műfaj!


Minami-ke Okaeri

start: 2009. január 4.

epizódok: ?

műfaj: vígjáték, hétköznapi

Úgy látszik még mindig nem elég a Minami-keből. Folytatódik tehát a Minami nővérek ütődöttebbnél ütődöttebb kalandjai. Az animációt az Okawari készítői adják, és mintha főhőseink is megnőttek volna (főleg Chiaki)

Sora o Kakeru Shoujo

start: 2008. január 5.

epizódok: ?

műfaj: sci-fi

Lolik, űrhajó és egy agyatlan és szószerint komolytalan alaptörténet....abszolút kikapcsolódásnak ajánlott már, !

Zoku Natsume Yuujinchou


start: 2009. január 5.

epizódok: ?

műfaj: vígjáték, dráma, természetfeletti

A nyáron bemutatott youkai témán alapuló anime is folytatódik. Kíváncsi vagyok hogy muzsikál télen ez a kellemes hangulatot árasztó történet!

Hajime no Ippo: New Challenger



start: 2009. január 6.

epizódok: ?

műfaj: sport, vígjáték, dráma

Japán legismertebb és talán egyetlen box animéje folytatódik. A minőségért a MADHOUSE felel, ez azért jelent valamit. Kíváncsi vagyunk mit fog a közönség szólni ehhez a nem mindennapi témájú sorozathoz.

Viper's Creed



start: 2009. január 6.

epizódok: ?

műfaj: ?

Egy mechával és tesztoszteronnal feldúsított anime. Nekem elsőre ez jött le belőle, és ennyi per pill elég is!


Kurokami The Animation

start: 2009. január 9.

epizódok: ?

műfaj: akció, fantasy

Az anime egy koreai manhwát dolgoz fel. Főhősünk játékprogramokat tervez. Egy nap betoppan életébe egy különös teremtmény, méghozzá egy fiatal lány képében....a gáz ahhoz, hogy más, nem éppen kedves teremtményeket is hoz magával.

ezt találtam eggyiket sem ismerem de ez a fantasy s nem lehet rossz
http://www.youtube.com/watch?v=3Qz6SiP3eTQ trailere asszem
de a Death Nothe -t nál nincs jobb anime szeritem

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Narutot nézi valaki az Animaxon?
A Jetix-en tavaly már leadták a nyolcvanvalahanyadik részig, vagy talán még tovább is. Most az Animax megvette, és elkezdték teljesen újraszinkronizálni. Ez azért elég nagy luxus szerintem :?
Ráadásul szerintem az új szinkron nem is lett jobb. Narutonak eredetileg a hangját kölcsönző magyar szinkronszínész-srác szerintem nagyon tehetséges, ha jól sejtem a Chowder sorozatban is ő adja a főszereplő magyar hangját, és ott is közel zseniális (sokkal jobb mint az eredeti angol).

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én nem nézem. Bár az utóbbi időben semmit nem nézek.
Viszont azt szeretném megjegyezni, hogy a Chowder hatalamas. XD Legalábbis az az egy rész, amit én láttam belőle, elképesztően beteges volt és még tetszett is. :D A többi nem tudom milyen. Én csak egy részt láttam, úgyhogy leginkább csak arról tudok nyilatkozni.

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: amy black »

Sanyi írta:Újévi animék part 1 (...)
hú nem gyözöm nézni öket. :1eye:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Holnaptól (2009. január 22.) Ghost in the Shell - Stand Alone Complex 2nd GIG az MTV-n, 21.30-as kezdéssel. Akinek bejött az első évad, az ezt is nézze meg, mert szvsz jobb, mint az elődje.

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

kössz hogy szóltál én már várom nekem bejön az első is :wink:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Nah ezt is megéltük!!! XD tegnap este az animaxon leadták a Death Note moviet már mint a filmet vagy filmeket igaz én csak a második részt néztem igaz azt is a feléig XD tetszett már mint a szinkron rosszabbra számítottam :D csak annyi idegesít hogy nem sok köze van az animéhez nagyon elferdítették az egészet :( de jó volt egyszer megnézni :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én sajnos a második részről lemaradtam :brühühü: Mindegy, valamelyik nap éjféltől ismétlik.

De az első tetszett :) Jó volt a szereplőválasztás meg minden, a szinkronhangok meg (ha jól hallottam) ugyanazok mint a rajzfilmben voltak.
Lightnak kellemesen idióta feje volt, nem olyan semmilyen szépfiús mint a rajzfilmben, jól eltalálták :)

Nem bánnám, ha rendszeresen lennének japán filmek így hétvégénként az animaxon :lalala:

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

azt bár nem adták le...de az "L change the world" ot látta valaki?
amúgy nekm is tetszett a film de kicsit béna volt mikor L haldoklott xD
meg sajnálom hogy Mello és Near kimaradtak belőle...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Death Note film: Nekem nem tetszett :( A színészi játék általában csapnivaló volt és az egésznek olyan hatása volt, mintha egy szál kézikamerával vették volna fel. Jó, én mondjuk csak az első rész első háromnegyedét láttam, de gondolom a többi is hasonló lehetett. @.@

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem a színészi játék pont annyi volt, amennyit a történet enged. Vagyis: végig magyaráznak benne, azon nem sok eljátszanivaló van :)
A kézikamera dolog nekem két helyen szúrt szemet, de szerintem közel sem volt a zavaró kategóriában (az egyik amikor az elején az újságokat és a mobiltelefonos üzeneteket láttuk - ott elég gány megoldás volt, hogy pusztán csak betartották a kamera elé őket és kész. A másik meg egy beszélgetésnél volt - az animében elég jól tudták, hogy milyen jellegű beszélgetések alatt mennyire közelről kell látnunk az arcot a megfelelő feszültségkeltés érdekében. Itt azonban volt egy rész ahol erről totál megfeledkeztek és végig messziről láttuk a beszélgetést, mintha csak valami délelőtti talkshow lett volna. De ez minden ami feltűnt)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

"Lightnak kellemesen idióta feje volt" hát ezt tetszett XD én azt mondom ha nem láttam volna az animét akkor tutti bejött volna de így nem volt az igazi .... kamerás téma: én is észrevettem de a japó filmeknél szokott gyakran ilyen lenni szerintem legalábbis nekem van vagy három abból kettő ilyen volt :D és igen a szinkron tényleg jó lett, hogy egy az egyben az animéből volt 8)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ami újabb meglepetés, az a Chrno Crusade(vagy h írják). Új sorozatként reklámozzák az animaxon. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Chrno Crusade .... életem csalódása volt :( olyan jól indult és a vége háááát elég ratyi lett .... többet vártam volna :?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát, volt már itt ezzel igencsak ellenkező vélemény is :D ---> link

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

XD hát nah :D én többet vártam a végétől ... meg ami nagyon elszomorított az az hogy alig vártam a "nagyok" összecsapását és szerintem két perc se volt :? de végignéztem szóval azért érdekelt, csak nem volt bennem az hogy úhhhhh alig várom már hogy folytathassam 2 rész után ....

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Én pont most nemrég kezdtem el nézni a Chrno Crusade-t. Még nem láttam annyira sok részt belőle, de sejtem, mire gondolt Gergő, bennem sincs az a "ááá, tovább kell néznem, mert tudnom kell, mi fog történni" fíling. Eddig nem volt semmi extra benne, bár az is lehet, csak túl sok hasonló témájú cuccot láttam/olvastam mostanában és ezért nem köt le annyira. :|

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én eddig 2 részt láttam belőle, úgyhogy nem mondok véleményt...Ami viszont nagyon bejön, az a Nerima Daikon Brothers :mrgreen:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Végignéztem a Chrno Crusade-t. Komolyan mondom, majdnem megkönnyeztem a végét, olyan megható volt. :cry:
Igazából a sorozat feléig eljutottam, mire elkezdett érdekelni, addig nem nagyon kötött le. Van 1-2 unalmasabb rész, de összességében egy nagyon jól összerakott sorozat. Van benne minden, akció, humor, dráma, még egy csipetnyi romantika is.
A "nagy összecsapás" viszont tényleg tartott vagy 15 másodpercig. XD Kicsit az volt az érzésem, hogy ugyanezt sokkal korábban is lerendezhették volna. :| Ennek ellenére nagyon tetszett a sorozat lezárása. És az ending dal szép.
Nálam 10 pontból nyolcas. ^_^

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Leon »

A CC.-t én is mostanság fogom elkezdeni, de most rengeteg animét töltöttem le, szóval azokat kelél nézegetnem:

-Zombie Loan
-Kanokon
-To Love-RU
-Gurran Laggan.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

A Gurren Lagann az marhajó, én kb egy éve láttam. :D
Először úgy voltam vele, hogy "fujjfujjmecha", de aztán mégis tetszett. X3

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hmmm. Egy kérdés: jól érzem, hogy ez az FMA kifejezetten lány-történet?
Már évek óta próbálom végigrágni magam rajta, mert folyamatosan mondják (többnyire lányok) hogy nagyon jó történet, de egyszerűen nem látom benne hogy mitől lenne az. Engem többnyire inkább idegesít.
Esetleg van itt valaki fiú akinek tetszik? :1eye:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Hátööö, szerintem azért nem kifejezetten lány-történet. Először nekem sem tetszett, de aztán valahogy "beleszerelmesedtem". XD Én a fordulatos története miatt szeretem nagyon, nem pl. azért, mert juj, milyen cuki Ed. -_- Az FMA-ban szerintem tök izgalmasak a harcok meg az egész világnak van vmi különleges vonzereje. Az hogy tetszik-e vagy sem, egyéni ízlés kérdése. Nekem pl. a Naruto nem jött be egyáltalán (már az eleje sem), pedig az tényleg majdnem mindenkinek tetszik.
Amúgy ha jól tudom, az FMA-t Olf régebben szerette meg Azureus meg Akmal is, bár az előbbi kettő elég régóta nem jár errefelé. Engem Azureus "fertőzött meg" a mangával. XD Emlékszem, tőle kértem hozzá linket 2 és fél éve itt ezen a fórumon.

Ja és egy hónapon belül jön az új FMA anime! :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Naruto az egyértelműen fiúknak készül. A képességek és a nindzsa-világ tökéletesen kidolgozott és körülírt rendszere mindenképp az ő ízlésükre hangolja*, arról nem is beszélve, hogy a női szereplők egyszerűek és másodrangúak (Sakurának pl az anime első 180 részében szinte nincsenek is még képességei), és az ellenfelek között sincs nő, valamint a fiúk között sincs olyan tipikus aranyos karakter (Naruto az idétlenségével, Sasuke a hűvösségével, Shikamaru a lazaságával "hódít"stb stb; senki sincs akit úgy találtak ki hogy cuki legyen).

Ellenben az FMA-ban szinte mindenki az. Már eleve hogy a főszereplők mozgatóereje a testvéri (valamint az anyjuk iránt táplált) szeretet, ami (fiúként mondom :D) meglehetősen hervatag kiindulási pont.
A történet tényleg fordulatos; nekem az ellenfelek jönnek be egész jól eddig. Pl az a fazon... hmmm hogy is hívták... Kapzsi? Klassz karakter volt :)

(*Persze természetesen azért úgy van kitalálva hogy mindenki találjon benne valami neki tetszőt, de a fő hangsúlyok azért mégis ezek)