Kedvenc Sorozat/Anime

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Odel
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2006. jan.. 26. 17:35
Tartózkodási hely: Épp egy számítógép előtt...

Hozzászólás Szerző: Odel »

Én nemszeretem a szinkronizált animéket....Jobb az eredeti japán hanggal :wink:

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

Odel írta:Én nemszeretem a szinkronizált animéket....Jobb az eredeti japán hanggal :wink:
japan hang+angol feliratnal nem letezik nagyobb elmeny :D

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

De nem mindenki szeret olvasni, és nincs mindenkinek netje othon h lehúzza ftpről vagy torrentről... a tv sokkal egyszerűbb, és többeknek is elérhető.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Igen, nagy általánosságban jobb a japán hang, de itt ha végig nézed magyar szinkronnal, szaladni fogsz a röhögéstől. Ha lenne olyan felvétel a neten, amin magyar szinkron van a Trigun és épp valami poénosabb részt mutatna, akkor belinkelném ide. De így...

Egyébként amik az A+-on mennek anime-k nagyrészt jól vannak szinkronizálva, a szinkronszínészek nagyon végzik a munkájukat, persze ez nem igaz mindegyikre. Szóval azért nem kell előre elírni minden fajta szinkront és azt mondani, h a japán a legjobb.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Bocsi, szakadni fogsz a röhögéstől. Elírtam. :oops:

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

jolvanna nem szidtam en a tobbit elmondtam sztem h a legelvezetesebb. amugy meg nincs modom tv-zni meg sztem ien adom sincs, szal nekem marad ez h gepen nezem oket... :?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »


Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jujj, ez fájt :1eye:

Ide írom, amit írni fogok, mert animénak anime (is), kedvencnek kedvenc.

Szóval. Kb másfél éve megnéztem a Berserk-et, iszonyúan tetszett, de elég furi volt a vége, gondoltam elolvasom a mangát. Erre hallom, hogy 30 kötet, plusz még mindig fut O_O
Meg sokan szidták is, meg nem volt erőm ennyit elolvasni.
De. Mivel az anime még ma is nagyon szeretem, gondoltam, időm van, elolvasom az eddigi köteteket töviről hegyire.

Olvasta esetleg valaki?

Mert én nagyon csalódott vagyok, bár nem ért fölkészületlenül ez az egész.
Szóval, azok a részek, amikből a sorozat is készült, zseniálisak. Sokkal részletesebben be vannak mutatva a karakterek. A rajzolás először kicsit randa, de később sokkal szebb lesz.
De, ott ahol az anime véget ér, a manga folytatódik.
Most egy csomó spoiler jön, ha esetleg valaki majd el akarja olvasni..

Szóval a főszereplők megmenekülnek, a koponyalovag sok érdekes infóval szolgál, nyomasztó a légkör. Aztán jön 3-4 kötetnyi inkvizíció, egy kockafejű pap, egy halálidegesítő szentfazék liba, meg tömeges mészárlások. Gondoltam, ok, talán még kisül belőle valami.
Aztán jön egy érdekes fordulat, a "főgonosz" megjelenik (hurrá ^_^ ), na mondom kezd izgalmas lenni.
Erre elhúz a fenébe és eltűnik több kötetre!!! áááá Na mindegy, olvastam tovább.
De nem történik semmi!! Semmi!!! Csak újabb tömény hülyeségek történnek, újabb hülye szereplők jönnek be a képbe, de a fő vonal, a lényeg, hogy mi lesz a 3 főszereplővel az egy lépést sem halad előre!! Csak jönnek az undorítóbbnál undorítóbb szörnyek és a trancsírozás. Dögunalom! Minek bele tündér??? (ráadásul pont Puck a neve, nagyon fanzáziadús) Minek bele kicsi csúcsos kalapos boszi?? Minek kellenek trollok? Miért kezdenek el varázsolgatni, amikor 20 kötetig egy darab varázslat még csak föl sem merült??? Miért durvul már néhol hentaiba???Miért lett elcseszve az egész??? Miért miért miéééééééért??? :cry2:

3 napom ráment erre a 30 kötetre és csak csalódottság maradt utána. A rajzok szépek, de abból a 30 kötetből 20 egy rakás sz@r. :cry2: Ahogy haladtam előre, egyre jobban tetszik az anime.

Hisztiroham vége. XD
Bocsi emberek de ez kellett mert nagyon kiborított ^__________^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szacsi 2007. feb.. 26. 18:32-kor.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Egy kis OFF:
Mennyi gilt kaptál ezért a hsz-ért? :roll:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

300-at :P

De bár ne kellett volna mindezt leírnom :cry2:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

OFF jaja,300 a maximum amit lehet kapni asszem. OFF vége

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szegény Sachi! :( Majd valahogy felvidítalak. :D

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

a berserk anime telleg nagyon ott van, a manga miatt meg sokan sirnak, de ha tudnak jobbat, hat csinajjanak maguk. egyebkent a berserk manga a legnagyobb peldanyszamban eladott felnotteknek szolo manga a vilagon, es az anime csak egy szezont dolgoz fel. eredetileg lett volna tobb szezon is ha jol tom, de aztan vegul igy hagytak. szal a manga nem vmi olcso **** folytatas, hanem maga az eredeti mu, amit meg most is ir Miura, es meg messze nincs vege! nekem pl nagyon is tetszik

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A japán szinkron többnyire jobb.
A Trigunban néha kicsit fájt a hanglejtésük, de a magyart még nem hallottam, az is lehet, hogy jobban tetszene. Mondom, abban az egy animében nem nagyon csíptem a japán szinkront.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Én a Trigunból csak az utolsó két részt hallottam japánul. De számomra annyiból az derült ki hogy Juhász Zoltán sokkal jobb Vash.

Avatar
Odel
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2006. jan.. 26. 17:35
Tartózkodási hely: Épp egy számítógép előtt...

Hozzászólás Szerző: Odel »

Én a Trigunt láttam japán, angol és magyar szinkronnal is.Nekem a magyar nemnagyon tetszett.Szerintem angol szinkronnal az igazni.Talán azért mert először angolul láttam, de én akkoris maradok az angol szinkronnál :roll:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Azureus írta:Én a Trigunból csak az utolsó két részt hallottam japánul. De számomra annyiból az derült ki hogy Juhász Zoltán sokkal jobb Vash.
Igazad van, Juhász Zoli nagyon nagyot alakított. Nekem akkor is a 'Totális mészárlás' tetszett a legjobban, amikor azt énekelte. :D :D :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

killu írta:a berserk anime telleg nagyon ott van, a manga miatt meg sokan sirnak, de ha tudnak jobbat, hat csinajjanak maguk. egyebkent a berserk manga a legnagyobb peldanyszamban eladott felnotteknek szolo manga a vilagon, es az anime csak egy szezont dolgoz fel. eredetileg lett volna tobb szezon is ha jol tom, de aztan vegul igy hagytak. szal a manga nem vmi olcso **** folytatas, hanem maga az eredeti mu, amit meg most is ir Miura, es meg messze nincs vege! nekem pl nagyon is tetszik
Nekem már akkor is jobban tetszene, ha nem lenne benne ez a sok fölösleges időhúzó csata. Ok, persze, legyen benne, na de ne ennyi. Komolyan nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek...az a krokodilszörny...meg a trollok..könyörgöm... Jó, ez persze szigorúín magánvélemény. Meg az is, hogy szerintem Gutts-nak semmi esélye Griffith/Femto ellen, akármennyire is nem tetszik ez neki :roll:

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

Griffith szemelyisege rendesen osszetett, gutts teleg egy kicsit tul egyszeru tag, pedig o a foszereplo...na mind1 nekem igy is megfelel :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem mindig is Griffith volt a kedvenc karakterem. Nagyon érdekes figura.
Tudom, hogy csúnya gonosz God Hand tag, de akkor is ^^

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

griffith az oreg gazdag urral folytatott kapcsolata utan nalam lvesztette a kedvenc szereplo cimet. kulonben is, en engem kinezetre es szemelyisegre is mindenki guttsnak mond :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Tegnap tök yóóóóóóóóó volt a Csillagkapu Atlantisz :D :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én ma hajnali kettőkor fejeztem a Fate/Stay Night-ot. Az Evangelion óta ez volt az első anime, aminek nem mertem megnézni a befejzését, mert féltem, hogy rossz lesz és nem tudtam elviselni... XD
(ahhoz képest elég tűrhető befejezés volt...)

A szereplők nagyon jók, a sztori nagyon pörgős és ezen felül az Európai mondavilágra épít és termeszetesen Japán környezetben játszódik...

Látta már esetleg valaki? Nem lesz folytatása? Mert én nagyon keveslem ezt a 24 részt... :|

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Eddig csak az ismertetőjével volt dolgom ^^

szriccs: én pl az End of Evangelion-tól akadtam ki, de nagyon @__@
Csak néztem, hogy akkor most mi van!? Totális depresszió mozgóképben -___-
Számomra ezt jelentette az egész Eva. Mondjuk talán azért nem viselt meg túlzottan az egész, mert egyik szereplőt sem kedveltem túlságosan. Vagyis..Talán Kaoru-t, na őt szerettem. Erre nála is jött a pofára esés :shock:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Igen, az Eva-val nekem is az a bajom, hogy a vége felé mindegyik szereplőben csalódik az ember, mert elkövet valamit, amit nem kellett volna...

Nekem a legdurvább Shinji akciója volt az End of Evangelion-ban... A fölött napokig nem bírtam napirendre térni... :hát:

Ennek ellénére még így is kedvelem a karaktereket, hibáik ellenére. Mindegyikben van valami szeretni való...

Lezárt