Mozifilmek

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Uhh, hát ez....sz@r ügy (csak hogy Predator-t idézzem a 2-ből X D ).

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Megint éééén...Ki hitte volna...Csak én nézek itt filmeket?! :)

Most volt az HBO-n, na mondom, megnézem - amúgy el is felejtettem, hogy van ez a film XO:

Terminator (4) - Megváltás

Dióhéjban: Jó ötlet, rossz rendezés és a szíves dolgot is hanyagolni kellett volna.

Hosszabban: Az első rész ütött. A második is. A harmadikra viszont már nem maradt semmi feszültség. És sajnos a negyedikre sem.

A Terminator 1-2 filmek sose voltak a kedvenceim, de nagyon szerettem őket, a harmadik viszont nem igazán tetszett...Valahogy nem tudtam izgulni egyik karakterért sem, vontatott is volt, John Connor is elég béna volt. A karakterekért izgulni sajnos a 4. részben se lehet : D Számomra tök egyértelmű volt, hogy ki hal meg és ki nem, kezdve a néma kislánytól a hülye főparancsnokig. SAJNOS a film egyetlen poénját már az előzetesben lelőtték , úgyhogy innentől kezdve elég lagymatag filmet kaptam, DE.

A látvány jó. A gépek hangja iszonyat beszaratós. Az események eléggé pörögnek, amitől izgalmas egyáltalán nem lesz, de legalább van mire figyelni. Az alapötlet nekem tetszett, kár, hogy ennyire kiaknázatlanul maradt.

A történet dióhéjban: John Connor (vagyis Christian Bale, akit az Amerikai pszycho után nem tudok komolyan venni http://www.youtube.com/watch?v=mZq-a_x75Fg )prófétát játszik, de a felettesei szokás szerint idióták és nem hallgatnak rá, amikor kéne. Ugyanis valahonnan előkerült valami olyan hullám, amit ha sugároznak, a kis hatókörben lévő robotokat leállítja és akkor szét lehet lőni őket. Ezt a fegyvert akarják bevetni a Skynet központjában, majd utána lebombázni az egészet. Igen ám, de számomra teljesen érthetetlen célokból (vagy csak én nem figyeltem...)a robotok begyűjtik az embereket, akiket persze John Connor a lebombázás előtt előbb ki akar szabadítani, főleg, hogy a majdani (illetve valaha volt...áhhh) apja is ott van, és ha ő meghal, akkor John Connor se létezhet, mert nem megy vissza a múltba, hogy ő meg itt legyen a jövőben.
Értitek, ugye? X D
Eddig oké is volt a történet. Az egy dolog, hogy halál unalmasan van tálalva, de én azt mondom, ez még jól is elsülhetett volna fele ennyi puskaropogtatással és több feszültséggel és nyomasztó hangulattal. Jó, hogy nem valami nagyon monumentális,a sorozatot lezáró sztorit találtak ki.
Aztán egy másik szálon is fut a történet. Van egy halálraítéltünk (Sam Worthington), akit anno ki is végeztek, de mivel még előtte aláírt valami nagyon gyanús papírt - ezt a poént már a trailerben is lelőtték, de egyébként is tök egyértelmű a film elejétől kezdve - , most ő is robotként ébred. Azaz csak majdnem, merthogy szíve az van neki (?!!!), amit baromira nem értek, hogy minek kellett meghagyni..Áhh...Ja, tudom már, hogy kaphassunk egy ultrgagyi, szirupos befejezést :argh: Jah és persze SENKINEK nem tűnik fel, hogy a srác hülyén viselkedik, meg bivalyerős, meg túlél mindenféle túlélhetetlen szituációt. :) Na és miért épített a Skynet (mert persze ki más) egy ilyen félember félrobot, galamblelkű izét? Hát persze, hogy úgyis rögtön mindenki kitalálja, hogy spionnak, aki nincs is tudatában, hogy épp spionkodik. És még ez is tök jó ötlet lehetett volna! HA nem olyan dögunalmasan van tálalva, ahogy... A legjobb jelenet szerintem egyértelműen az 'aknára lépős' rész volt.

Na, most nagyon lehúztam a filmet, pedig annyira nem rossz. A harmadiknál szerintem sokkal jobb, csak mondom, unalmas X D

Negatívumok:
- rossz rendezés - feszültség hiánya
- kiszámíthatóság
- egysíkú karakterek
- a szuperintelligens robotok sajnos borzasztóan hülyék XD
- kötelező cuki gyerekszereplő - bár a javára legyen mondva, hogy még ő csinálta a legtöbb logikus dolgot...
- szirupos befejezés
- A terminátorok egy kézlegyintéssel ki tudnának végezni bárki emberfiát. Erre mit csinálnak? Leállnak boxolni (tisztára, mint a Resident evil 2-ben...). De mint kiderült, célozni se tudnak.
- Ez a szíves dolog....Leállt a szíved? Tessék egy kis nagyfeszültség! Hopp, a 'beteg' máris talpon van! Nanemááár XD


Pozitívumok:
- sokféle robotot látunk, több típusú terminátort - még a fiatal Schwarzi is fölbukkan!
- Végre egy olyan sokadik folytatás, ahol azért figyelnek az előzményekre! Az 1. részben John Connor arca össze van szabdalva, itt megtudjuk, hogy hogyan is történt ez. A 3. részben szereplő szőke tudós csaj is itt van.
- sok apró kis utalás az előző filmekre (I'll be back/Visszajövök - Guns 'n roses zenére csalogatják a robotokat, stb. :)
- Sam Worthington-t azért jó volt nézni :P
- az effektek nagyon jók, a robotok nagyon jól néznek ki

Azért volt pár vicces rész. Például amikor az öreg néni meglátja a kisgyereket és azt mondja, kapsz valami finomat enni. Erre poénból mondom többieknek, hogy biztos marharépát ad neki. És tényleg :lol:


Naszóval, nézhető film ez, csak olyan bénán lett összerakva szegény :P

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

szerintem a 3-4 nem igazi folytatas
3ba pl a terminatrix iranyitotta a jarmuveket ez szep es jo mert szamitogep van bennuk bar az nem hiszem hogy kepes ilyesmire es a mai napig nem ertem hogy a motort hogy tartotta meg telekinezisel?
meg az nem tetszett hogy mas jatszotta a John Conort
a 4be a szives dolog nekemse tetszett megugye a 3 vegen atom csapas
nem kelett volna az embereknek minimum sugarbetegnek lenni?
meg a paracsnoksag akik aszem tengeralatjaron eltek nem mentek fel oxigenert?
1-2 szerintem teljesen jo volt
a 2 megis van dvd-n diszdobozba szep domboru T-101-es van a diszdobozon :P

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Nyáron jön a Kaarib tenger kalózai 4 Bllom meg Keira (vagy hogy hívják a csajt) nélkűl de jó lesz szerintem és 3 d-ben ha jól tudom még jobb :wink:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Megnéztem a 4. Karib Tenger Kalózait.
Depp hozza a formáját, a csajszi elmegy, Feketeszakáll meg elég gyenge lett. De még így is poén a film, megérte megnézni. Ha alkalmatok van, gyerünk :D

Ja, és újranéztem a Sötét Lovagot. Most már magyarul (eredetileg angolul felirattal). Zseniális film, és Heath Ledger megérdemelte az Oscar-t Jokerért. (Why are you so serious?)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az utóbbi időben nem tétlenkedtem és megnéztem egy csomó filmet, ami eddig kimaradt az életemből : D

Kedvcsinálónak (vagy épp elrettentésnek) itt van néhány:

A lány és a farkas (Red riding hood)
Úgy ültem le a film elé, hogy nem tudtam róla semmit azt leszámítva, hogy lesz benne Piroska és lesz benne farkas :D Húú. Nagyon jó volt. A film képileg nagyon el van találva, a falu már önmagában egy nagyon nyomasztó helyszín lett. A cgi farkas is egész jó és igen, egy normális kinézetű farkasról van szó, nem gumipincsikutyáról. A történet feldolgozása nagyon érdekesre sikeredett (a farkas tulajdonképpen egy farkasember), meghagyott több dolgot is a hagyományos Piroska és a farkas sztoriból, de több helyen vett horrorisztikus irányt a film.

Pozitívumok:
- zseniális hangulat + jó zenék
- nem lehet tudni rögtön az elején, hogy ki a farkas (nekem több elméletem is volt, végül az egyik bejött)
- a Gary Oldman féle (pap) figura földobta az egészet
- áthatja az egészet egy mese hangulat
- Piroska álma a nagymamáról
- farkas "hangja" (nem akarok spoilerezni : ) )
- képileg gyönyörű az egész

Negatívumok:
- Ilyet nem is tudok mondani, egy nagyon jól megcsinált kis film lett ez. Szívesen néznék több hasonlót (talán még A farkasok szövetsége volt hasonló hangulatban és képi világban).

Jah, a film megnézése után olvastam kritikákat és ott láttam, hogy az rendezte, aki az Alkonyatot. Nos, szerintem annak is hangulatos volt az első része, de egyébként annyira nem érdekel, hogy mit ki rendezett, a végeredmény úgyis önmagáért beszél.

Adéle és a múmiák rejtélye (Les aventures extraordinaires d'Adéle Blanc-Sec)

Ha már a rendezőkről volt szó, ez Luc Besson filmje. Ehh.
Ez a film ratyi. Fárasztó, értelmetlen, erőltetett, bugyuta.
-Fárasztó, mert minden második mondatba bele próbálnak erőltetni valami nagyon vicceset. Ez sajnos az esetek 90%-ában nem jön be.
-Értelmetlen, mert a főszereplő csaj ellenszenves és nincs is igazán "ellenfele" a filmben, senkiért nem lehet izgulni, tulajdonképpen bonyodalom sincsen.
-Erőltetett, mert a Adéle végig túljátsza a szerepét, baromi irritáló az egész személyisége (megjegyzem, hogy bár utálom a francia nyelvet, az mégis élvezhetőbb, mint a magyar). Női Indiana Jones? Ugyan már kérem...Indiana (az első három részben) egy szívdöglesztő, nagypofájú régészprofesszor, akinek mellesleg humorérzéke is van. Ez a csaj meg egy ...Hát nem is tudom, minek nevezzem.... Ripacs és...lekezelő.
-Bugyuta, mert szájbarágósan van minden tálalva, hússzor sütik el ugyanazt a viccet és mert a múmiák franciául (!!!!!!!!!) beszélnek. Mi ez, ha nem bugyutaság?!
- Az őshüllő jópofa volt, de sajnos nem tudtak vele mit kezdeni végig tök érdektelen maradt az egész figura.

Én mondom, rettenetes az egész, aki kalandfilmet akar nézni, az nézze meg az Indiana Jones 1-2-3. részét, vagy A múmia 1-2-t vagy valamit, csak ne ezt!!!!!!


Pandorum

Na ez aztán ötcsillagos film a javából.
Történet: Valamikor kétezerakárhányban már nagyon túlnépesedett a Föld, vízhiány van stb, stb, ugyanakkor felfedeznek egy bolygót, melynek hasonlóak az adottságai a Földhöz és elindítanak oda egy Elízium nevű űrhajót, 60 000 utassal (telepessel) a fedélzeten. 123 éves az út oda, így az utasok hiperaltatásban vannak és legénység is 2 évente váltja egymást.
A film úgy kezdődik, hogy felébred egy hapsi, Bower (Ben Foster), majd Payton (Dennis Quaid) is. Nem tudni, mennyit aludtak, mindettőnek olyan az agya, mint egy lukacsos sajt, tehát az emlékeik meglehetősen hiányosak a hosszú alvás miatt. Azt tudják, hogy valami fontos küldetésen vannak, de hogy hová megy a hajó, azt nem. A hajón tök sötét van, legénység sehol, rendszeresek az áramkimaradások. Payton az ébredés helyén marad (valami vezérlő), Bower pedig felfedező útra indul,hogy kiderítse, mégis mi az anyámkínja történt a hajóval. Nem is kell sokáig kolbászolnia, hogy rádöbbenjen, nagy szarban vannak, ugyanis az első ember, akivel találkozik, igencsak ramaty állapotban van. Konkrétan kibelezve lóg a plafonról. Ezután megjelenik még pár fazon, ők viszont egyáltalán nem tűnnek embernek...

Ízelítőnek ennyi, az érdekes részek csak ezután következnek. A film kjó :)

Pozitívumok:
- Baromi jó a hangulata (kicsit Dead space-es), először is a szűk helyre való bezártság érzete, másrészt a helyszínek miatt.
- A szereplőkért lehet izgulni (szerintem Ben Foster nagyon jó választás volt, a biológus is nagyon talpraesett karakter, másik kedvencem pedig a néger hapi, de róla nem akarom lelőni a poént).
- a zenék nagyon jól fokozzák a nyomasztó hangulatot
- a történet nekem nagyon bejött, főleg a csavar a végén (amolyan Végetlen határok érzésem volt utána)
- amikor kiderül, hogy mi történt a hajóval és a kapitánnyal, az valami isteni rész (a falfirkák és a 3 kicsi indián)
- a Pandorum betegség nagyon érdekes lett, örülök, hogy ezen a szálon is futott egy történet
- Dennis Quaid karaktere XD Kész. Főleg a fecskendős jelenete (aki látta, tudja, mire gondolok..)
- a hajó dizájnja, kívül-belül

Negatívumok:
- A lények. Kicsit fantáziátlanok lettek..Jól meg voltak csinálva, de a kinézetük már visszaköszönt 2 másik filmben is.


Sci-fi rajongóknak kötelező, horror fanoknak csak módjával, mert nem egy kimondott horror (belezés csak 3-4 van benne... :D). A kritika nagyon lehúzta, de nekem máris az egyik kedvencem lett. Ja igen, mindenhol azt kifogásolták, hogy elcsépelt a témája (??!!) és össze van lopkodva több filmből. Ki nem tojja le? A végeredmény nagyon pöpec, úgyhogy innentől nem tud érdekelni, mit honnan vettek. Tessék megnézni.

Emlékezetkiesés (Unknown)
Csak azért szereztem tudomást e film létezéséről, mert a Pandorum dvd-n rajta van az előzetese :D
Sztori: 6-7 ember fölébred egy elhagyatott raktárépületben a sivatag közepén, de senki nem emlékszik arra, hogy kik is ők és miért vannak itt. Az egyik fickó meglőve lóg egy korláthoz bilincselve, egy másik egy székhez van kötözve, stb. Aztán pár dologból sikerül kibogarászniuk van közöttük egy pénzes fickó, akiért váltságdíjat követelnek, ugyanakkor közöttük vannak az emberrablók is. A többit ki lehet találni: senki nem bízhat senkiben és valahogy ki is kell jutni az épületből.

A film nem váltja meg a világot, de egyszer mindenképpen érdemes megnézni, mert szórakoztató és vannak benne jó beszólások :)

A tébolyultak (The crazies)

Igen, egy újabb fertőzöttektől hemzsegő film! Szerencsére a jobbik fajtából, olyannyira, hogy egyenesen jól szórakoztam rajta.
A helyszín egy kisváros, ahol egy fertőzésnek köszönhetően elszabadul a pokol. Ennyi. De nagyon jól van tálalva az egész, nincsenek fölösleges, idétlen trancsírozások, minden indokolt. Idézem magam egy másik helyről:

Nagyon tetszett, annak ellenére, hogy NEM SZERETEM A TRANCSÍROZÓS FILMEKET! (Régen szerettem őket, mára már elegem lett belőlük...) Akkor mégis mi fogott meg benne? Lekötött, tudtam izgulni a karakterekért, hangulatos és nem megy el az agyatlan darálás irányába. Bejött. Ugyanezért tetszik a 28 nappal később is (jó hangulat, jó karakterek, jó operatőri munka + jó zene).

Bár láttam ennél sokkal jobb filmeket is, megadom neki az 5 csillagot, mert a maga műfajában (zombis/fertőzöttes filmek) kiemelkedő :) Több ilyen film kéne a fölösleges belezések és puskaropogtatások helyett (pl.Resident evil 4...no comment).

Törvénytisztelő állampolgár (Law abiding citizen)

Adott egy férj és apuka egyben (Gerard Butler), akihez egyik este 2 idegbeteg becsönget, ő persze ajtót nyit nekik. A hapsit az egyik jól leszúrja, a nőt és a gyereket pedig megöli. Kis idővel később a hapsi az ügyvédjétől (?) értesül, hogy az egyik gyilkost (aki késelt és ölt, a másik csak cuccokat vitt el) felmentik, mivel beköpte a másikat. Gerard Butler beveti szokásos morcos arckifejezését, őrjöng egy sort, majd sajátos bosszúhadjáratba kezd. Teszi ezt úgy, hogy lecsukatja magát. És hogy mi ebben a pláne? Hogy így is sikerül neki, de hogy hogyan, azt nem árulom el :D
A film jó. Nagyon erősen kezd, a végére viszont sajnos kifullad, nem marad elég feszültség, a főszereplő is egy állattá válik így nem tudunk drukkolni neki, ami nagy hiba :/

Van benne egy nagyon jó jelenet (egy kis spoiler):
Amikor Gerard Butler földarabol egy embert (szó szerint!), ezt felveszi kamerával, majd a lemezt elküldi az ügyvédnek. Pech, hogy az ügyvéd nincs otthon és a gyerek bontja ki a csomagot, mondva, hogy biztos az iskolai fellépés felvétele jött meg. Berakja a lejátszóba, erre tömény trancsír jelenik meg a képernyőn, a gyerek meg "Anyuuuuuuuuuuuuu!" :XD::XD:


Aki látta a filmet, legyen szíves magyarázza el nekem, hogy Gerard Butler miért vetközőtt tök pucérra, amikor jöttek elkapni a zsaruk?! Én azt hittem, poénból bepereli őket, merthogy meztelenül rángatták el otthonról, de nem, semmi nem történt.... Persze gondolhatnám, hogy a női nézők megnyeréséért, de ahhoz nem mutatták elég jól XD Szóval így kicsit komikus volt.


Boncasztal (Pathology)
Hjajj. Fárasztó és ízléstelen. Van pár korboncnok, akik azzal szórakoznak, hogy random kinyírnak embereket, de úgy, hogy ne lehessen megállapítani a halál okát. Ha mégis sikerül valamelyik másik korboncnoknak, akkor az kap egy puszit az okos buksijára :D (Kb..) Nem is tudom, mit kéne írnom róla, az egyik jelenetben valami idétlen zene mellett dugnak a boncasztalon, szerintem ez már önmagáért beszél.

Nagyon unalmas percekre ajánlom, amúgy nem. Ja igen, Peter Petrelli játszik benne : D

Hibrid
"Elsa és Clive, a két fiatal és lázadó szellemű tudós egy veszélyes génmanipulációs kísérlettel jogi és etikai határokat feszegetnek, ugyanis emberi és állati DNS-lánc kombinálásával egy új élőlényt hoznak létre. A teremtmény neve Dren, és roppant gyorsan fejlődik - a torz nőnemű "gyermekből" hamar egy gyönyörű, ám veszélyes és szárnyas mutáció, egy ember-kiméra keverék lesz, aki - amint ráébred emberfeletti képességeire - létrehozói rémálmává válik."

Avagy a film, ami bebizonyítja, hogy a tudósok nem komplettek és hogy az ember mindent megdug, aminek 2 lába van :1eye: Finnyásaknak nem ajánlom. A nem finnyásak tehetnek vele egy próbát, de szerintem nem egy nagy durranás a film ( se a történet, se a képi megoldások).

Eredet (Inception)
"Két ifjú és ambiciózus építész együtt dolgozik, s nem csak kollégák, hanem a legjobb barátok is, ám kapcsolatukra némi árnyék vetül. A vállalatnál kifejlesztettek egy olyan technológiát, amely segítségével be lehet lépni az álmokba, és bizonyos emberek fejéből így információhoz lehet jutni. Amikor Cobb él ezzel a lehetőséggel, a dolgok egyre bonyolultabbakká válnak..."

DiCaprio egész jó filmekben bukkan fel (a múltkor valami arab terroristás filmben láttam, az nagyon jó volt). Ez viszont nem tartozik közéjük. Ezért biztos sokan jól leszólnának, mert szinte mindenhol 100%-ot kapott a film és az emberek is ajnározzák, nekem mégse jött be.
A véleményem röviden és tömören: áltudományos zagyvaság, ahol a sok hülyeséget úgy próbálják okossággá varázsolni, hogy nyakatekert és túlbonyolított magyarázatokat adnak.

Képileg jó, azt meg kell hagyni. Kár érte, egy ilyen alaptémából jobb film is lehetett volna.

A farkasember (The wolfman)

Avagy a szőrmók farkasember belezős kalandjai isteni hangulattal és az emberként is farkasember kinézetű Benicio Del Toroval (akit úgy mellesleg imádok :D).

Fel voltam rá készülve, hogy egy nézhetetlen, nagyon rossz farkasemberes filmet fogok látni (megint), de szerencsére hatalmasat kellett csalódnom! Ez a film remek.

Pozitívumok:
- a hangulat, a kor, a díszletek, a rendezés
- a farkasember itt tényleg egy vérengző fenevad, csak lestem, amikor először elszabadult O___O
- a karakterek nagyon jók, lehet izgulni mindenkiért (kivéve egyvalakiért, de annak szerintem mindenki a halálát kívánja)
- Benicio Del Toro :3
- tele van a film jobbnál jobb jelenetekkel, csak néhány: az elmegyógyintézetes kezelés, a farkasember ámokfutása a cigány táborban, farkasember vs. rendőrség London utcáin, a főorvos úr tudományos beszéde (és ami azalatt történik :D ), az összes lázálom
- a farkasember lábai : D

Negatívum:
- a farkasember idétlen feje
- a szirupos szemezünkafarkasemberrelháthaelőbújukbelőleazemberiénje jelenet
- a cgi medve és a cgi szarvas

Többször nézős film, farkasember kedvelőknek mindenképpen kötelező, a horrorrajongóknak is, aki meg nem bírja az élve trancsírozást, az messze kerülje. Ne tévesszen meg senkit a fenevad pincsikutya feje, ez tényleg véres film :)

A tűz martaléka (Things we lost in fire)

Ebben is Del Toro játszik, de ez egy sima dráma, méghozzá a legjobb fajtából. Halle Berry kisasszony is brillírozik, ugyanakkor felbukkan mindenki kedvenc FBI ügynöke is, David Duchovny is, aki sajnos nem túl hosszú életű karakter a filmben (az egész történet kiindulópontja, hogy lelövik).

Idézek egy hozzászólót a filmkatalógusról:
"Ez egy jó kis dráma. Halley Berry átlagban jó szerepeket vállal, és azokat hozza is. itt sincs ez másként. David Duchovny mindenki Mulder ügynökére sem lehet panasz, hozza amit hozni kell. Sorozatokban mindig díjazzák, a filmekben sajnos a sikere jóval kisebb. Benicio Del Tororól csak annyit mondok, szuper! Annyira hihetően játszotta a drogost, aki igyekszik, próbál leszokni róla. Amikor pedig visszaesett, na az szerintem a film csúcspontja. Hát na az nem semmi. Hol a díj?? Vagy a jelölés legalább???:S
A sztori igazi drámai történet, ahol a megözvegyült hölgy próbál túllépni a férje elvesztésén, persze sikertelenül. Ennek az akadálynak az átlépésére próbál segítséget nyújtani egy olyan személy, aki még maga sem tudja, hogy mi lesz holnap. De minden jó, ha a vége jó. Nagyon jó film, gratula a rendező nőnek.
Ja és persze a színészeknek."


Resident Evil 4, Afterlife
vagy mi a címe....

Röviden:Bűnrossz.

Hosszabban: Nagyon gyenge film. Ha a játékokhoz viszonyítom, úgy is, ha azoktól függetlenül nézem, úgy is.


Spoiler....
A sok ugrabugrálásra és végtelen lőszerre nem mondok semmit, már úgyis kifejették ezt a problémát előttem.
Na de a logika... Először is, mi ez az új vírus??? Mert a T vírus eddig nem csinált senki szájából húsevő tengericsillagot, nem váltak ketté tőle a zombi kutyusok (apropó, miért csak dobbermanok vannak???) szóval akkor mi ez??? Vagy mutálódott a T vírus? Ha így van, miért nem említik meg egyszer sem??? És mitől nőtt baltás barátunk olyan nagyra? Merthogy nem a spenóttól, az is tuti...
Igen, a RE 5 játékkal, ha játszott valaki, tudja, hogy bizony az Uroboros nevű vírus csinál ilyen disznóságokat. De mi a fenéért kellett beletenni a filmbe, ha nem is tesznek róla említést????? Jó, nyúljanak le dolgokat a játékokból, ha már azonos néven fut a filmsorozat is, nem ezzel van a baj. Hanem azzal, hogy kivesznek innen egy szereplőt, onnan egy szereplőt, pár klasszikus jelenetet és akkor azt belegyúrják a filmbe, csakhogy így az egészből nem lesz más, csak egy kibogozhatatlan, értelmezhetetlen katyvasz.
A kedvencem a Claire+Chris vs. Albert Wesker 'harc'. Hát itt már tényleg a fejemet fogtam.... Ez is egy lenyúlt jelenet, de annyira bénán van tálalva, hogy az nem igaz. Eleve Chris szereplése kész röhej, mivel eddig, ha jól emlékszem, abszolút nem tettek róla említést és annyira szürke kis porszem az egész film alatt, hogy ennél szürkébb már nem is lehetne. És Wesker. Az RE filmek főgonoszai közül alighanem a legnyomoroncabb, bár a 3. rész Tyrantje se piskóta.

Na mindegy, összehasonlításként a parádés jelenet:
http://www.youtube.com/watch?v=7eHsRRBNa6g
http://www.youtube.com/watch?v=b8WXJd1L ... re=related

Nem az a baj, hogy nyúlnak, nem! Mert nyúlni lehet okosan és nagyon stílusosan is. Itt az a baj, hogy minden logikát és ésszerűséget mellőzve sűrítenek össze mindent.

Ja igen, kihagytam valamit: a karórás reklámarcot. Mi az isten nyilának kellett bevágni még a film végén, hogy életben maradt?! Elragadták a csatornakukac zombik, oszt csókolom. Erre fölbukkan, épen és egészségesen és még arra is jut idő, hogy benyögjön valami nagyon kemény szöveget. Zseniális.

Hogy a végére azért mondjak is valami pozitívumot: pár zene tetszett benne és képileg is vannak benne jó dolgok. Az Arcadia-hajó ötlet is tetszett.


Fagyhatár (Deep freeze)


Avagy a sírvaröhögős ZS kategóriás horror, ami kicst hajaz A dologra, de még így is kegyetlenül rossz. Én ennek ellenére nagyon élveztem :D

"Nagy haszonnal kecsegtető, tudományos expedíció indul az Antarktiszra egy vezető olajkutató társaság, a Geotek megbízásából. Jacobson professzor és diákjai is megérkeznek a földalatti táborba a szokásos kutatás elvégzésére. Hamarosan megdöbbentő dolgot tapasztalnak. A csúcstechnólógiával felszerelt labor valami titokzatosat és veszélyeset rejt magában. Úgy tűnik, egy jégbe fagyott, történelem előtti lény életre kelt, és a labor összes munkatársa életveszélybe került."

A titokzatos szörny egy óriási ászka (http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A1ra ... r%C3%A1kok) vagy legalábbis valami hasonló, csak ez akkora, mint egy csau-csau.
Láthatóan gumiból van, támadás előtt kitátja apró kis száját és visít, aztán ráugrik az emberekre és jól megharapja őket. Van két hosszú csápja is, amiket olyan idétlenül húz maga után futás közben (kb. 1 km/h sebességgel, persze azért mindenki menekül előle) hogy vinnyogva fetrengtem a röhögéstől.

Ki ne hagyjátok, a film okozta jó hangulat felér 4 pohár gin-tonikkal XD

Megint a filmkatalogus.hu-ról:
"Node jöjjön a film veleje, a MONSTRUM.
Őshüllő? Naná!
Őscápa? Hm hm, jó.
Ősmadár? Hát... oké, legyen.
Ősmutáns? ...csak ha nagyon muszáj.
Nade....

ŐSCINCÉR? Magasságos egek, kinek jut ez az eszébe? Annyi minden lehetett volna belefagyva abba a szerencsétlen jégtömbbe, miért pont egy hőscincérnek kellett kijönnie belőle? Kaptunk valami csótányszerű IZÉT, ami gonoszmód' ráugrott az emberek pocakjára, és jól megharapta, aztán a nyakába kapta kurta lábait és eltotyogott a francba. Az egész nem nagyobb egy megtermett palotapincsinél (és kábé annyira brutális küllemre is), mégis kicsinál egy tucat szerencsétlent. Egyetlen érdekessége, hogy egyszerre több helyen is képes jelen lenni, igaz ez inkább a film elcseszett térkezelése miatt van, nem különleges extra ereje a lénynek (egyszerűen nem figyeltek oda, hogyan vágják egymás után a jeleneteket, ami önellentmondásokat eredményezett). Node a gyilkos pincebogár ámokfutása véget ér, merthogy egy pussskával szétrobbantják a fejét.
DE! Ekkor megjelenik egy MÉGNAGYOBB cserebogár - a semmiből, merthogy marhára nem volt felhozva, egyetlen utalást sem kaptunk eddig arról, hogy valami ilyesminek is léteznie kellene (ellentétben mondjuk az Alien 2-vel). Mindegy, kidugja a csápos fejét egy lukból, a népek meg elkezdenek menekülni, úgyhogy - gondoltam - most aztán jöhet az igazi izgalom: vajon hogy végeznek ezzel a gigaszázlábúval, hogyha azzal a kisebbel is megszenvedtek rendesen? DE NEM. A megjelenése után egészen pontosan EGY PERCCEL (látjuk a visszaszámlálót) felrobbantják a p.csába, és VÉGE, jöhet a stáblista, mi meg mehetünk aludni, miközben a bendzsós tökösgyerek összesmárolja a szexi strébercsajt a lépcsőházban."


Másik gyöngyszem a kategóriában ez a film (nézzétek végig):
http://www.youtube.com/watch?v=J53KTb9d ... ideo_title

Egyébként imádom, kiskoromban rengetegszer megnéztük tesómmal, sírva röhögős.




A mai soros a Season of the witch Nicolas Cage főszereplésével, valamint a Gamer Gerad Butlerrel ( :alien: ), majd ezekről is írok.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: basch »

a pandorum és a Hibrid jól hangzik :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: tritto »

Egyiket sem láttam, még de tényleg van köztük egy-két ígéretes. A rezi 4et akkor is meg fogom nézni, pedig már elég sokan mondták, hogy pocsék film lett. Ez a pandorum meg kifejezetten jól hangzik. Köszi az ismertetőt.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nah, örülök, hogy sikerült felkeltenem az érdeklődést! :)

Kicsit bánt, amikor a jó filmeket mondvacsinált kifogásokkal lehúzzák...

Éééés ma is láttam egy igen jó filmet. Nővérem átjött és leszavaztuk Nicolas Cage-t , úgyhogy mai áldozatom végül A köd (The mist)című film lett. Mielőtt valaki felhördülne, gyorsan megjegyzem, hogy ez nem azonos a 2003-as A köddel, ami eredetileg The fog és nem mellesleg ratyi. Ez egy 2007-es film, Stephen King novella alapján. És akkor jöjjön a vélemény...

AZTAMINDENSÉGITEZNAGYONJÓVOLT!!!

"A történet helyszíne egy tóparti kisváros, melyre szörnyű vihar zúdul, s az égzengés után különös, addig sosem látott köd indul meg a városka felé. A lakók és az üdülők egy része épp a vegyesboltban áll sorba, amikor a ködfal körbezárja őket, és ezzel megkezdődik a küzdelem a túlélésért - merthogy valami mozog a ködben..."

A "valami" konkrétan egy egész szörnysereget takar, de a filmnek csak töredék részében lendülnek igazán akcióba (pont, mint a nyolcadik utasban, ahol nem épp a lényé volt a főszerep). Ami az idő nagy részét kiteszi, az az emberek hitetlenkedése és nyavalygása, megspékelve egy kis birkaszellemmel. Aki utálja a kereszténységet, vagy inkább úgy mondom, hogy a bigott idiótákat, az a fél hajkoronáját ki fogja tépni a film alatt.
Itt inkább az ismeretlentől való félelemet látjuk és nem magát a félelem kiváltóját :)Ennek ellenére egy nagyon jó kis misztikus horrorról van szó, ami nem fukarkodik brutalitásban. Mert a durva részek tényleg durvák, de nincs sok belőlük, főleg, ha azt nézem, hogy a film 2 órás (aki A sziklák szeme jellegű hentelésre van kiéhezve, az csalódni fog). Mindenesetre volt néhány rész, ami kicsapta a biztosítékot, mondjuk a patikás kirándulás.Amikor mutatták a katonai rendőrt, egyszerre mondtuk tesómmal, hogy "Ááááá, biztos belepetéztek azok a dögök!" Aztán amikor előjött a sok dög, akkor itt visítoztunk, hogy "Fúúúúúúj!". A bogaras témákkal ki lehet kergetni világból...(Kicsit paradox, tudom, de tartok itthon három ízeltlábú jószágot :1eye: )


A zenék jók, a képi világ is jó (szerintem egész jók voltak a szörnyek, én rosszabbra számítottam. Az a nagy monstrum engem a Colverfieldes bestiára emlékeztetett.). Nekem a főszereplővel sem volt bajom, bár valóban nem a színészek gyöngye.

Több helyen olvastam, hogy milyen sokkoló a befejezése. Nos, igen, de én már előre sejtettem, a Végtelen határok után mindig azon kattog az agyam, hogyan lehetne még jobban pofára ejteni a szereplőket (és a nézőt) : D
Amikor a pasi lelőtte a többieket és kiszállt és elkezdett ordítozni, nővérem mondja "Úúú, azta...." én meg "Röhögnék, ha most fölszállna a köd. Figyeld meg, mindjárt jön egy tank, vagy álarcos katonák. Tuti...figyelj, figyelj!" És tényleg, igazam lett! Bár így nyernék a lottón! :mrgreen:

És ami a film kapcsán eszembe jutott:
Volt egy barátom, akinek volt egy ronda pókja (amolyan igazi csúfság). Én megjegyeztem, hogy nem szeretem őket. Megkérdezte, hogy miért. EZÉRT! Pontosan ezért, ami ebben a hülye filmben van, ki nem állhatom őket!!!

Bocsánat, ezt muszáj volt leírnom. Persze ne értsetek félre, ha elmásznak mellettem, nem bántom őket, de ha rám másznak, akkor igen XD


Kinek ajánlom a filmet? Mindenkinek, aki 2 órán belül nem kap idegbajt a lepcses szájú vallási fanatikusoktól és aki nem kap sokkot a rovarvilágtól kicsit felnagyítva. Jó kis film! (Bár az fix, hogy egyhamar nem fogom megnézni.) És még egyszer utoljára be kell raknom egy hatalmas FUJJJJJJ!-t a hozzászólásom végére. XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: tritto »

Sztem ezt a filmet már láttam. Nem volt rossz, egy pár napig a fejemben járt aztán elmúlt a lelkesedés. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Huhh, a Pandorum-ot én is megnézem, elég kíváncsivá tettetek :D

Szacsi, te játszottál a Dead Space-szel? Ha igen, melyik részével, és egy rövidebb ismertetőt abból is tudnál adni? Köszi. :D

Amúgy pont a Sziklák Szeme a sírvaröhögős horror nálunk, öcsémmel majd meghalunk a röhögéstől mikor nézzük: Csúzdázó mutánsok? OMG :1eye:

Meg amit nem rég láttunk, a Piranha. Igazi hentelős, amcsi film, amit ezzel tudnék leginkább jellemezni : Mikor egy cgi piránya bekapja a félig megevett drogos fazon leszakított f@szát, akkor már tudtam, hogy ez a film tényleg nem nekem való Egyszernézhető.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: basch »

lol :D :D :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jesszus, ez a Piranha 3D néven futó film volt? Én azt poénból meg akartam nézni, de lehet, hogy akkor bölcsebb lenne hanyagolni XD
Szacsi, te játszottál a Dead Space-szel?
Nem, én ahhoz túl beszari vagyok :D Sunyi módon a youtube-on néztem meg az első rész végigjátszását :) Még régebben nővéremmel néztünk belőle videókat, aztán megláttuk 2000-ért az első részt a Media Marktban. Egymásra néztünk, hogy megvegyük-e aztán úgy döntöttünk, hogy inkább mégse XD

Friss élmény: Játék a végsőkig (Gamer)

Tegnap éjjel "megnéztem", aztán most reggel olvasgattam róla véleményeket és rájöttem, hogy nem velem van a baj, ez a film tényleg sz.r :D

Történet: "A jövőben járunk. Ken Castle feltalált egy olyan vérre menő lövöldözős játékot, melynek során a játékosok élő embereket irányíthatnak. A játék nagy népszerűségnek örvend, kitalálója meg is gazdagodott belőle. Kable az egyik szereplője ennek a játéknak, aki már számtalan fordulót sikeresen túlélt, és most a szabadsága elnyeréséért küzd."

Megvalósítás: Hát nekem már jojózott a szemem az első negyed óra után, a kamerakezeléstől tengeribetegséget lehet kapni, a vágó meg szerintem túl sok kávét iszik, mert itt úgy kapkodják a snitteket, hogy konkrétan nem tudtam értelmezni, amit látok. Ez tényleg rossz film.

Bevallom, nem néztem rendesen végig, kb. a felétől bele-bele tekertem, de szerintem nem vesztettem semmit. A sztori semmitmondó, tök érdektelen , hogy kivel mit csinálnak. A film csúcspontja Gerard Butler ámokfutása a parkolóban, amikor is először belerókázik egy kocsi benzintartályába, majd bele is hugyozik. Ilyet eddig nem nagyon láttam, most már tudom, mi hiányzott az életemből XD

Bűnrossz, nem ajánlom senkinek!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Újabb filmélményeim következnek, de most régebbi darabokat is előszedtem.

Mad Max 1-2-3
Valamikor télen egyszer csak eszembe jutott, hogy sose láttam a Mad Maxet. Persze pár jelenetet igen, de egybefüggően soha, egyik részt sem. Úgy éreztem, ideje bepótolni és nagyon örülök, hogy megtettem.
Az első rész mai szemmel kissé vontatottnak tűnhet, mégis, nekem bejött a tempója. A bosszúállás mondjuk lehetett volna valamivel hosszabb, mert az erdős bújócskázás mellett aránytalanul rövid lett. A filmben van pár nagyon jó jelenet (pl. mikor a vasútállomáson várják a koporsót, a száguldás az elején, Max lábon lövése, az utolsó szemét kinyírása), a hangulat is nagyon ott van és Gibson is jó (azt mindig is tudtam, hogy jó színész kár, hogy az életben ilyen hülye dolgai vannak). Az első részben még van valami rendszer a világban, "normális" város, rendőrség, stb., a másodikban már csak a sivatagban kolbászolnak és a semmi közepén áll egyetlen olajfinomító (?) vagy mi, a harmadik részben meg már ezeknek nyoma sincs. Ott már mindent bekebelezett a sivatag, Tina Turner városa is csak nagy jóindulattal nevezhető "városnak". Nekem baromira bejött, hogy filmről filmre fokozatosan pusztult le a környezet. Az egyetlen, amit sajnáltam, hogy a jóhangú autókat ratyi sivatagjáró szutykokra cserélték le.

A második részről már részletesen nem tudok beszámolni, de tudom, hogy tetszett, bár volt benne pár "érdekes" rész (a fitneszruhás csoport az olajfinomítóban, ejjjj).

A harmadik rész sajnos kissé komolytalanra sikeredett és nem bírtam megbirkózni a ténnyel, hogy Gibsonnak a film 2/3-ában hosszú a haja. Amellett, hogy barlangi ember benyomását kelti, vannak olyan hapsik, akiknek egyszerűen borzalmasan áll a hosszú haj. Az egyik ilyen Mel Gibson. Szinte örömtáncot jártam, mikor a hülyegyerekek végre megnyírták :D És itt jön a harmadik rész nagy fekete pontja: a gyerekek. Fárasztóak voltak. Nagyon. Nagyon-nagyon. Tina Turner karaktere nekem szimpatikus volt és nagyon tetszett, ahogy a végén végül nem ölte meg Max-et, hanem kiröhögte és otthagyta a francba a sivatagban.

Ja igen, ami nekem furcsa volt:
Az első részben ugye jól szétlövik Max térdét. A második részben (ami évekkel később játszódik), végig sántít. A harmadikban meg kutyabaja? O_O Ejj.

Summa summarum, akinek bejönnek az ilyen civilizáció-vége filmek, annak tudom ajánlani az egész trilógiát. Aki vérengzést akar látni és bőrruhás izompacsirtákat, annak inkább csak a 2. részt, aki meg a motorok hangjára izgul, annak az elsőt :) ÉS SZIGORÚAN CSAK A CENZÚRÁZATLAN VERZIÓT!!!!!


Leviathan (Ha már Final Fantasy fórumon vagyunk... : D )

"A film cselekménye az Atlanti-óceán 16 000 lábnyi mélységében zajlik. Leküldenek egy 7 főből álló bányászcsapatot a lenti ásványok kibányászására. Már csak néhány nap van hátra, hogy hazamehessenek, amikor egy baleset folytán rábukkannak egy elsüllyedt orosz kutatólabor-hajóra, ami az adatok szerint még mindig szolgálatot teljesít. Kiderül, hogy a hajót szándékosan elsüllyesztették, mivel emberi genetikai kísérleteket folytattak rajta, és meglehetősen balul sült el a dolog. Rejtélyes körülmények között haltak meg a rajta dolgozó tudósok. A bányászok közül ketten isznak a leginkább vodkánat tűnő kísérleti anyagot - 24 órán belül halottak, vagy legalábbis úgy néz ki... A kísérleti anyag megváltoztatta a DNS-üket, ezáltal olyan rémisztő tengeri lényekké válnak, amelyek bírják a mélytengeri nyomást, a hideget, a forróságot, egyéb szélsőséges körülményeket. Ráadásul ha elvesztik egy végtagjukat, egy újabb lény jön létre a levágott végtagból. A menekülés, túlélés reménytelen tűnik; vajon kijutnak-e élve a bányászok a tenger alatti bázisról?"

filmkatalogus.hu

Meglehetősen gusztustalan vízalatti horror, amin sajnos meglátszik az eltelt idő, DE még így is teljesen élvezhető. Én még középsulis (vagy általános?) koromban láttam nagyon ratyi minőségben, alámondással és tetszett. Aztán a minap megint megnéztem immár jó minőségben és megint tetszett, bár már nem annyira. A vízi szörny undorító (eleinte konkrétan holttestek összeolvadásából jön létre O_O), a végére azonban kicsit komikus fejjel ajándékozták meg a bábkészítők : D
A hangulata jó, a helyszín kellően nyomasztó, a szörny nagyon vérengző (és alattomos!), a bányászok sokszor elég hülyék, a doktor úgyszintén, a végkifejlet meg kiszámítható, de talán nem is baj ez.

Aki kíváncsi rá, itt megnézheti az egész filmet: http://www.youtube.com/watch?v=ETC7Ob3gruM

És hogy mi a film tanulsága? Ne igyatok meg ismeretlen eredetű löttyöket, még akkor se, ha csillivilli flaskába rejtették.


Boszorkányvadászat (Season of the witch)


Először is remek a magyar cím, mert jól félrevezeti a nézőt. Itt nincs boszorkányvadászat, itt már csak egy börtönbe vetett boszorkány-gyanús csajt kísérgetnek dezertőr keresztes lovagok (Ron Perlman, Nicolas Cage).

A film nagyon is B kategória, nézhető, de senkinek nem lesz a kedvence. Feszültség nem sok van (én csak azon izgultam, nehogy leessen valamelyik ló a hídról, az ember szereplők tök érdektelen figurák -__- ). Elkezdtem elméleteket gyártani (jó szokásomhoz híven), hogy na, akkor vajon tényleg a csaj-e a boszorkány vagy valaki totál más a csapatból. Meggyanúsítottam a ministránsfiút, aki gyanúsan buzgó, majd a papot is. A lányt is. Mint kiderült, fölösleges volt agyalnom, mert a megoldás nagyon egyszerű, kézenfekvő és kissé kiábrándító is. A befejezés úgyszintén.

A film egyetlen pozitívuma az az apró csavar, ami a kolostorba (??) érve éri kis csapatunkat, amikor nekilátnak a boszorkánymentesítéshez.Amikor a pap elkezd felolvasni a könyvből, a csaj meg nem reagál, erre a pap: "Ez nem boszorkány!" és továbblapoz egy fekete démon illusztrációjához.Na az jó rész volt :)

A film képileg szép, kivéve a cgi dolgokat, amik kicsit gyengécskék.


Piranha :zacsko:

Na ezt tényleg ki kellett volna hagynom. A film tömény hülyeség, kanos hülyegyerekekkel, bögyös macákkal, ronda halakkal és nagyon (nagyon) sok paradicsomlével. A megcsócsált testrészek elég élethűre sikeredtek, bár a készítők nem igazán törődtek a "halálos mennyiségű vérveszteség" fogalmával. Konkrétan előfordult olyan, hogy valakinek a fél testét lenyamnyomgták a pajkos kis halak, erre az még beszél, szitkozódik (a farkát siratja) és még jópár perc után újra magához tér. EEEEeeehhh. Értem én, hogy ez egy komolytalan film, de ez már nagyon gáz volt.

Azt meg kell hagyni, hogy a van 1-2 jó poén benne. Amikor megvizsgálják a halat, vicces volt az öreglány reakciója.

Ez a film maga a nagybetűs KOMOLYTALANSÁG. Persze véres meg minden, de az embernek inkább támad kedve röhögni a strandos trancsírozásnál, mint rettegni XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ha már film akkor én is megosztok egy igazi gyöngyszemet,
9-es terv a világűrből
Ez a film egy igazi borzalom. Elvileg a gazdaságii válság ideje alatt forgatták, még a 70es évek elején (kb 71-72). Arról szól, hogy jönnek a földönkívüliek, akik úgy akarják meghódítani a bolygót, hogy holtakat támasztanak fel, ez a 9es terv.
1. észrevétel: a filmben mindenki bagózik, még kb a fák is, ezzel nem is lenne akkora baj, csak ezzel megy el a film kb 20%-a.
2. ha jön a csúf, gonosz feltámasztott hulla, akkor mindenki egy helyben áll és kiabál
3. vér egy csepp sem folyik, de az összes "akciójelenet" borzasztóan bóvli benne max fojtogatás illetve egy-két műpofon
4. amikor a támadó ufókat lövik akkor kb háborús jeleneteket vágnak be illetve látni, hogy kb dróton rángatják a ufókat az égen, mikor kívülről mutatják őket
Összefoglalva:
Egy igazi primitív, borzasztóan bóvli talán éppen zsékategórásnak mondható film, csak az nézze meg aki szeret szenvedni.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi, a Pirányához: előző kommentben elfelejtettem a legfontosabbat: Ne nézd meg! Mostmár mindegy, és szerencsére nem hagyott maradandó károsodást :D

A boszorkányvadászatot nekem apa hozta estére, hogy vmi Nicolas Cage-es középkori dolog, nekem majd biztos tetszeni fog. Hát elaluttam rajta, és félálomban kérdezgettem , hogy "Fater, öltek már boszorkányt benne?" Úgyhogy nekem uncsi volt. Bár így az eredeti címet látván, tényleg eléggé félrevezető a magyar, lehet ha tudom, máshogy álltam volna hozzá, na mindegy :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

tritto írta:Ha már film akkor én is megosztok egy igazi gyöngyszemet,
9-es terv a világűrből
Jesszusatyaúristen, ez tényleg borzasztóan hangzik :D

akmal: Na igen, aki boszorkányvadászatra számít, az csalódik XD Tényleg nem egy izgalmas film :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

HARRY POTTER ÉS A HALÁL EREKLYÉI 1-2.

Előre leszögezem, hogy nem olvastam ezeket a köteteket.

Együtt írok a két filmről, mert az 1. részt csak aznap sikerült végre megnéznem, amikor is délután meg beültünk a 2. részre moziba, úgyhogy friss élmény. Nekem tetszett mindkettő, bár kicsit sajnáltam, hogy az első 3 rész nagyon jó kis mesehangulatából szinte semmi nem maradt. Vannak benne meseelemek (varázslás, hülyegyerekek csodálatos kalandjai, stb.), de a régi hangulat teljesen kiveszett :() Mindkét film hosszú. Nagyon. Nagyon-nagyon. (Bár az Azkbani fogoly lett volna ilyen hosszú...). Sok a lelkizős rész, de nem zavaró, az viszont igen, hogy ezt a Harry gyereket kell bámulnom órákon keresztül, aki még arra sem képes, hogy műkönnyel megsirassa a szüleit a temetőben (az a rész nagyon sz.r volt..áhh..), ráadásul egyfolytában vetkőzik, amit nagyon nem kéne. Pff...

Az 1. részben volt néhány dolog, amit nem értettem (egyrészt a pocsék lengyel szinkron, másrészt a hézagos tudásom és a süket fülem miatt), ezekről légyszi világosítson föl valaki :D

1. Az a láthatatlanná tévő köpeny, amiről a mesében szó van, az AZ a köpeny, amit még Harry kapott az 1. részben?
2. Miért is mentek abba a házba, ahol a banya kígyóvá változott?
3. Mi baja volt Ronnak, mikor kiteleportáltak a minisztériumból?!? Baromira nem értettem azt a hadarást, amit Hermione levágott :1eye:

A 2. részhez meg annyit, hogy jó volt, szép volt és öregíteni sajnos semmit nem sikerült a szereplőkön a végén. A "vidd a könnycseppem" jelenet és a fehér pályaudvaros rész meg iszonyúan giccses volt, a fél mozi végigröhigcsélte ezeket a részeket, nem véletlenül.

Aztán még ott volt Ralph Fiennes, aki akármit csinál, imádom.

A kígyót sajnáltam. Szép kis dög volt.

Azt hiszem, ez minden, nekem így, hogy gőzöm sincs, mi volt az utolsó két regényben, tetszett.

Más:
Ma kicsit mazochista voltam és megnéztem (majdnem végig) a Turbózombi és véruszkár című horrort. Istenemre mondom, szabályosan éreztem a film nézése közben, ahogy pusztulnak az agysejtjeim. Az első 30 percet végigröhögtem, főleg akkor, mikor a 2 hülyegyerek az ellopott hullát hurcolássza a házban, az meg föléled és addig húzogatja le a vécét, amíg kacsaúsztatót nem csinál a fürdőszobából és tönkre nem teszi anyuci arcpakolását. Meg amikor a fitnesses maca ugrabugrál otthon, közben meg káromkodik. Hát az isteni volt.
Az Uwe Boll filmek szintjét ugyan nem éri el, de majdnem olyan sza.r, mint azok :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Wow, te tudsz lengyelül?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egy kicsit. Tudok kedvezményes árú vonatjegyet kérni Varsóba :1eye:

De még mindig nem kaptam választ a kérdéseimre :P

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gondolom az nem segít, hogy nem tudok segíteni.
Kiskoromban megnézették velem a Harry Potter első részét, mert az jó, és majd szeretni fogom. Azóta undorom az egész sorozattól, a világtól, a szereplőktől, meg attól a kurv@nagy hype-tól ami körülveszi.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: tritto »

Mondjuk a Harry Potter filmek elég sz@rul sikerültek sztem. Olvastam mind a 7 részt, a könyv nem volt olyan rossz (főleg a 3 meg az 5) de filmek olyanok, mintha nem is a könyvből készültek volna.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én a Főnix rendjéig olvastam (asszem az az 5.) és tényleg, a könyvek határozottan jobbak voltak, DE szerintem a filmek sem rosszak. Persze a könyv mindig jobb :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nem azt mondom, hogy a film rossz, csak sztem bosszantó, hogy sok helyen másabb, mint a könyv.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

osztom. én a filmeket annyira nem bírom... de a könyvek szerintem bámulatosak.
segítenék, hogy mit mondott ott hermione, de basszus annyira átköltik a filmet, hogy már a franc se tudja :D