Kedvenc filme(i)d

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Emtrexx írta: Ha tudtok még ilyeneket, írjátok meg :)
-Általában az amerikai filmekben mindig orosz, kínai vagy arab az ellenség (na, a Die Hard 3-ban német :D )
-Az amerikai filmekben ha Európáról van szó, akkor csak Párizs, London, esetleg olasz városok jöhetnek szóba, míg az ázsiai országoknál India városai és Sanghaj (leginkább olyan filmekben, ahol világméretű katasztrófa következik be)
Oh, a Fúbe tépni szabad jó film, de nyomába se érhet a Jay és Néma Bob visszavágnak |:DD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

További törvényszerűségek:

- Amcsi akciófilmekben 99,9%-ban előfordul a "Ne add fel!", a "Bízz magadban!" vagy a "Meg tudod csinálni!" mondat
- A kocsiajtók mellett a lakás ajtaját is ritkán csukják be, illetve bármilyen más ajtószerű képződménnyel hasonlóképp bánnak el.
- Katasztrófafilmekben mindig mutatják a fehér házat, és 100%, hogy az amerikai elnök mond beszédet, lévén ugye a többi állam le se sz@rja a katasztrófát (magától értetődik... :@ ), természetesen lobogóval a háta mögött, és az összes főszereplő pont látja a tévét és el kezd sírni, még a csecsemők is...
- a főhős sohasem kerül veszélybe, mint ahogy Emtrexx is mondta, de egy bizonyos helyzetben mégis: ha épp ott van valaki, aki segít neki, tehát pont fordítva, mint a valóságban.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Itt az Emtrexx által elkezdett lista teljesen:

AMIT SOSEM TUDNÁL MEG AZ AMERIKAI FILMEK NÉLKÜL:
1. Egy nyomozás során feltétlenül szükséges legalább egyszer ellátogatni egy sztriptízbárba.

2. Amerikában minden telefonszám 555-tel kezdődik.

3. A legtöbb kutya halhatatlan.

4. Ha üldöznek egy városban, bármikor találhatsz egy utcai felvonulást, amiben elvegyülhetsz.

5. Vannak különleges L-alakú takarók, amelyek az ágyon fekvő nőnek a hónaljvonaláig érnek, viszont a mellette fekvő férfinak csak a derekáig.

6. Minden bolti papírszatyor tartalmaz legalább egy francia kenyeret.

7. Bárki könnyedén le tud szállni egy repülő-géppel, feltéve, hogy az irányítótoronyból valaki szóbeli utasításokkal látja el.

8. A rúzs sosem kopik le, meg búvárkodás közben sem.

9. Bármely épület szellőzőrendszere tökéletes búvóhely. Senkinek nem fog eszébe jutni ott keresni, miközben te könnyedén eljuthatsz az épület bármelyik részébe, ahova csak akarsz.

10. Ha újra kell töltened a fegyvered, mindig lesz nálad lőszer, még akkor is, ha eddig nem volt nálad.

11. Szinte biztos, hogy bármilyen csatát vagy háborút túl fogsz élni, ha nem követed el azt a hibát, hogy a barátnőd/menyasszonyod fényképét mutogatod a társaidnak.

12. Ha német tisztnek akarod kiadni magad, nem szükséges a nyelvet ismerni. A német akcentus is megteszi.

13. Ha a várost természeti katasztrófa vagy valamilyen szörny fenyegeti, a polgármester elsősorban az idegenforgalom vagy a közelgő művészeti kiállítás miatt fog aggódni.

14. Az Eiffel-torony minden ablakból látható Párizsban.

15. Egy férfi nem mutat fájdalmat a legkegyetlenebb verés közben sem, de nyög, ha egy nő megpróbálja kitisztítani a sebeit.

16. Ha egy nagy üvegtábla látható, valakit hamarosan keresztülhajítanak rajta.

17. A rendőrfőnök mindig néger.

18. Amikor kifizeted a taxit, ne nézz a pénztárcádba, csak vegyél ki egy bankót találomra és add át. Ez mindig a megfelelő összeg lesz.

19. A fajkeveredés lehetséges bármely földi és földön kívüli lény között.

20. A konyhákban nincs villanykapcsoló. Amikor belépsz a konyhába, csak nyisd ki a hűtőszekrény ajtaját és azzal világítsál.

21. Egy kísértetjárta házban a nők mindig a legtöbbet mutató alsóneműben indulnak a zajok eredete után nyomozni.

22. Egy szövegszerkesztőben soha nem látható kurzor, viszont mindig kérik a jelszót.

23. Az anyák minden reggel rutinszerűen tojást, szalonnát és palacsintát sütnek a családjuknak, bár a férjüknek és a gyerekeiknek sosincs idejük, hogy megegyék.

24. Az autók egy baleset után szinte mindig lángokban törnek ki.

25. A rendőrfőnök mindig felfüggeszti a sztár-detektívet – vagy 48 órát ad neki az ügy befejezésére.

26. Egyetlen gyufa (vagy zseblámpa) képes bevilágítani egy stadion méretű termet.

27. A középkori parasztoknak mind tökéletes fogsoruk volt.

28. Bár ma, a 20. században léteznek olyan fegyverek, amikkel lehetséges egy látótávolságon túli célra tüzelni, a 29. századi technológia el fogja veszíteni ezt a képességet.

29. Egy rémálomból ébredő ember azonnal egyenesen felül az ágyban és égnek álló hajjal sikoltozni kezd.

30. Nem szokás hallózni, illetve elköszönni egy telefonbeszélgetés elején és végén.

31. Egyenes úton vezetve is muszáj a kormány-kereket minden pillanatban vadul jobbra-balra tekerni.

32. Minden bomba időzítőszerkezete nagy piros LED-es kijelzővel van ellátva, hogy tudni lehessen, mikor fog robbanni.

33. A bombák csak T mínusz 10 és 1 mp között hatástalaníthatók.

34. Mindig találsz parkolóhelyet közvetlenül a mellett az épület mellett, amelyet meg akarsz látogatni.

35. Egy nyomozó csak akkor tud megoldani egy ügyet, ha felfüggesztették.

36. Ha úgy döntesz, hogy táncolni kezdesz az utcán, mindenki az utcán tudni fogja a lépéseket.

37. Egy laptop számítógép képes behatolni bármely ellenséges földönkívüli civilizáció kommunikációs rendszerébe.

38. Harcművészeteknél soha nem számít, hogy mennyivel többen vannak az ellenfeleid, türel-mesen ki fogják várni a sorukat, és egyenként támadnak meg, megvárva, amíg elintézted az előző ellenséget.

39. Ha valakit leütnek, soha nem szenved sérülést vagy agyrázkódást.

40. Egyetlen autós üldözésnél, géprablásnál, robbanásnál, vulkánkitöréskor, vagy idegen lények inváziójánál sem fog senki sokkot kapni.

41. A rendőrségen a nyomozók személyiség-teszten esnek át, hogy garantáltan olyan társat osszanak be melléjük, aki mindenben a tökéletes ellentétük.

42. Egymás között minden külföldi angolul (szinkronizált filmekben magyarul) beszél, ha egyedül vannak.

43. Mindig találhatsz egy láncfűrészt, ha szükséged van egyre.

44. Bármely zárat ki lehet nyitni egy hitelkártyával vagy egy gemkapoccsal másodpercek alatt -- kivéve, ha ez az az ajtó, ami mögött egy gyerek van bezárva egy égő épületben.

45. Egy elektromos kerítés, amely képes megölni egy dinoszauruszt, semmi maradandó károsodást nem fog okozni egy 8 éves gyereknek.

46. A TV-híradók általában tartalmaznak egy olyan riportot, amely téged abban a pillanatban személyesen érint.

47. Minden üldözés, utcai konfliktus tönkretesz egy helyi etnikum által vezetett zöldséges standot.

48. Leolthatod az összes lámpát egy helyiségben, akkor is lesz egy külső fényforrás, ami továbbra is megvilágít...

49. A leégett házból, lezuhant repülőből megmenekült emberek azonnal ölelkezni és mosolyogni kezdenek, természetesen a frizurájuk is 100%, miközben a mentők a háttérben éppen családtagjaik üszkös hulláinak végtagjait próbálják a törzsükkel párosítani. Közben persze szól a dal, a dal, A DAL!!!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

49,5. Nem csak a megmenekültek, hanem az éppen az aktuális helyszínen mászkáló járókelők is fülig érő szájjal járnak-kelnek. Természetesen a világ minden szegletén leadják az anyagot, és magától értetődően mindenki csodálóan lesi a hőst, aki éppen egy 15 éves baseballsapkás amcsi srácnak nyújtja át a neki szánt jutalmat.

50. A hatéves forma gyerekek, elrablásuk esetén kétféle cselekvésformát tanusíthatnak:
- ha valamilyen hozzátartozójauk látótávolságban van, jajveszékelnek és sírnak
- ha viszont nincs, könnyedén elbánnak akár a legmegátalkodottabb maffiavezérrel is

51. A legnagyobb gonosz géniuszok mindig olyan gorillákat bérelnek fel, akik intelligenciahányadosa nem haladja meg az átlagos ölebek IQ-ját.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ok, akkor még három:

Ha egy tv-t vagy monitort bekapcsolnak, sosem kell idő hogy a kép megjelenjen, hanem mindig azon nyomban tökéletes lesz a kép (képcsöves tv-knél ez lehetetlen).

Ha valami elhagyatott kastélyban, vagy régi romban jársz, mindig van titkos ajtó, és azok mindig egy kar meghúzásával nyílnak (megjegyzés: soha egyetlen nép, egyetlen ősi civilizáció sem volt pedig képes rá, hogy az ilyen szerkezetekhez szükséges technikai megoldásokat megvalósítson; de ha mégis, kizárt dolog, hogy többszáz év elteltével is működjenek. Ugyan ez áll a "ha rálépsz arra a kőlapra, aktiválódik a csapda"-jelenetekre is).

Ha barlangban, vagy bányában vagyunk, és a film a vége fele jár, tuti hogy a helyszín össze fog omlani, a kincs odaveszik, és a főszereplők épphogy csak ki tudnak menekülni. (ez egyébként nem csak filmekre igaz, hanem sok regényben / képregényben is jellemző)

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

A Harry Potter-nak sajnos csak 2 reszet lattam , azt mondjak 3. volt a legjobb.
A gyuruk urabol a 2. resz tettszet nekem a legjobban

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

Nekem az tettszik a legjobban az amerikai filmekben , hogy megutik legalab 1000 x , orrbavagjak , es soha nem verzik..
Szerintem ez a maximum.. Sot nincs monoklia sem..
Ezek a mutansok mostansag..

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Oh, igen, és nagy menekülés esetén a horrorfilmekben a főhős soha nem hal meg, viszont aki elesik, az tutira meghal :yes:

Avatar
Odel
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2006. jan.. 26. 17:35
Tartózkodási hely: Épp egy számítógép előtt...

Hozzászólás Szerző: Odel »

És azt se felejtsltek el, hogy mindíg csak a jófiúk tudnak célozni.A rosszak lőnek rá 10-en, és esetleg eltatálják a vállát, de a jó néhány lövéssel megöl mindenkit.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ezeket kicsit továbbgondolva:
megutik legalab 1000 x , orrbavagjak , es soha nem verzik..

Épp ellenkezőleg: bárkivel bármi történik, folyton az orra vagy a szája kezd el vérezni. Ellenben ha pl megszúrnak valakit késsel, öt perc múlva már vígan nevetgél. |:DD
Oh, igen, és nagy menekülés esetén a horrorfilmekben a főhős soha nem hal meg, viszont aki elesik, az tutira meghal
Illetve: ha a főhős egyedül menekül, tuti felbukik valamiben. Ha valaki mással együtt menekül, akkor a másik bukik fel, és a főhősnek vissza kell mennie hogy felsegítse :watsup:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát igen, ilyen klisékből már olyan rengeteg van, hogy képtelenség ezektől mentes filmet csinálni. :|
Bár, mi azért kitalálhatnánk egyet... 8) :D :shifty:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Egyszer én valamilyen oknál fogva (talán alkohol miatt???) megnéztem egy Dolf Ludgren-filmet. A végén a csávó kapott úgy négy golyót a lábába és a karjába, de simán letudta gyapni a gonoszokat. És azt is észrevettétek, hogy mindig a szőke, kékszemű gyerek a jó, míg a kövér, barnahajú kissrác a hihetetlen szemét tetű, akit végül jól elpáholnak.
És hogy a folytatások milyen gagyik az első részekhez képest, bár a pitének a második része szerintem az isten.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ma lesz a Sárkányok háborúja a Tv2-n. Szereti itt valaki ezt a filmet vagy csak én vagyok itt ilyen álmodozó? :? %-6

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én tuti megnézem, mert még soha csak nem is hallottam róla eddig. Bár az előzetese alapján kicsit gagyinak tűnik... !alien

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

A Film eredeti címe: Dungeons & Dragons. Az ugyanilyen néven lévő szerepjáték rendszerből táplálkozik a film, kisebb nagyobb eltérésekkel (amik mondjuk csak a szerepjátékot ismerőknek szúrnak szemet). A film honlapján a szereplőkről rendes kidolgozott karakterlapok vannak (ha még él az oldal).

Még néhány (bugyuta) dolog (főleg mai) filmekből:
- mikor a nők nekiállnak magassarkú cipőben akrobata mutatványokkal fűszerezve verekedni (pl. Kaptár: csaj felfut a falra, és a levegőben lerugja a ráugró kutyát)
- túlbonyolított, sokszor már nevetséges harci jelenetek (pl. A muskétás: 2 szétguruló hordón spárgázik a fickó)
- ha felrobban valami, a szereplőket mindig elviszi a lökéshullám, persze lazán túlélik a dolgot, mert a filmekben repeszekről még nem hallottak

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Még néhány filmes furcsaság:
- Bármilyen anyagból készült asztallap, vagy ajtó képes felfogni a lövedékeket, akár még a rakétákat is, kivéve ha egy fekete lapul a védelmi eszköz másik felén.
- Ha valamilyen szörny üldöz kötelező két vagy három csapatba szétválni sőt akár előre is futhatunk megnézni mi okozza a csámcsogás szerű hangot.
- Ha valakinek megmondjuk, hogy láttuk ahogy a szomszédot kibelezi valamilyen szörny vagy azonnal elhiszi hisz ennél mi sem természetesebb, vagy még akkor sem amikor pedig épp előtte eszik meg valamit.
- Ha a szomszédnak egy balta van a fejében, és tucatnyi golyónyom van rajta, és ennek ellenére felénk jön mindenképp kérdezzük meg, hogy jól van-e, esetleg próbáljuk meg ellátni (a szívmegállás sem probléma).
- A világürben bárki kibírja percekig ha nem vesz levegőt. Utána is csak megfullad, nem a minusz 200 fok vagy a nyomáskülömbség végez vele.

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

kult44 írta:Ma lesz a Sárkányok háborúja a Tv2-n. Szereti itt valaki ezt a filmet vagy csak én vagyok itt ilyen álmodozó? :? %-6
Sajna nem ismerem a filmet!!


Lattam a King Kong uj valtozatat..Szerintem borzalmas volt.
Nem is tudom miert adtam ra ki penzt. :no:

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

nekem is megvan, de hááát...ehh :@ suxxx

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

King kong? LOL
Az olyan szánalmas, hogy egy ilyen nagy gorilla ugrálását kellene nézni másfél órán át :lol:
Tőlem is folyton azt kérik az IQ-s haverjaim, hogy szerezzem meg nekik a King Kongot, én meg csak röhögök rajtuk :laugh:

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

Szornyu volt. De mivel emberkem meg akarta nezni , kivancsi volt ra Peter Jackson miatt.Mert ha olyan klassz filmet csinalt mint a Gyuruk Ura , hat akkor meg kell nezni a King Kongot is. Bar en mindig is utaltam magat a sztory-t is , de beadtam a derekam , en kis ostoba. Jaj nagyon fajt!

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

kult44 írta:Ma lesz a Sárkányok háborúja a Tv2-n. Szereti itt valaki ezt a filmet vagy csak én vagyok itt ilyen álmodozó? :? %-6
Phúú az nagyon rossz film !ill
Én Bruce Lee-t néztem tegnap(Sárkány útja) de egy csomó jelenet ki volt belőle vágva úgyhogy nagyon gáz volt...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Én meg most hallgatom a WaterWorldöt, meg 1 kicsit nézem is.
Már egyszer láttam, de szerintem naon jó film. :yes:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

A WaterWorldöt még moziban láttam, és szerintem iszonyat ratyi egy film. Hülye sztori, hülye karakterek... :/

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

Zid írta:A WaterWorldöt még moziban láttam, és szerintem iszonyat ratyi egy film. Hülye sztori, hülye karakterek... :/

En is a moziban lattam a feleig.Aztan felalltam es kimentem. :censored:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

shelby írta: En is a moziban lattam a feleig.Aztan felalltam es kimentem. :censored:
Én így a Magyar vándorral voltam. Az a film szánalom...