Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta: Mahdi: Hogy érted? Mindig oda mész, ahonnan jöttél? Mert az tuti nem így van! Én mindig úgy kezdtem, és visszavisz az elejére! Kénytelen voltam azt is lerajzolni, pedig azt nem olyan könnyű...
Neeeem, pont fordítva.... nem tudom pontosan, de asszem mindíg arra kell menni, amerre az orra áll az egérnek, amikor kijön a lyukból. Vagy mindíg csak a jobbra lévőbe .... már nem tudom....de inkább az előbbi! :wink:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Igen. Az egér tudja hol a sajt és mindig arra kell menni amerre mutat. Ha meg van arra kettő is be kell rakni az ajtók közé.

Egyébként tudom hogy a memóriából csak az kell de mire erre rájöttem már megvolt az egész.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Jah.... :D ....én is csak sokkal később tudtam meg, hogy így is lehet.... de enélkül is könnyen meg volt, tippeléssel is gyorsan végig lehet szaladni rajta! :wink:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Váó, mekkorák ezek az egerek! :D Ilyet is tudnak?! Hát én ilyet ki nem találtam volna, mindannyiszor ábrát készítettem összegubancolódó nyilakkal a rendszerről! :oops: De jó, hogy ezt tudom, mikor többet már nem valószínű, hogy végigjátszom.
(Igen, mind a három befejezést láttam már vagy kétszer-háromszor.)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nah jó, most ország-világ elé kitárom a bizimet :D

Magatartás: 5
Szorgalom: 5
Magyar nyelv és irodalom: 4
Történelem: 5
Angol nyelv: 5
Matematika: 4
Ének-zene: 4
Testnevelés: 4
Informatika elmélet: 5
Informatikai alapismeretek(gyakorlat): 5
Egészséges életmód: 4
Média ismeretek: 5
Nyilvános beszéd: 5
Tanulásmódszertan, önismeret: megfelelt(itt nem kaptunk jegyet)


Nem rossz, de lehetett volna jobb is, ha odafigyelek, és akkor megmutatom annak a hülye libának, hogy a puskázással semmit se ér. :twisted: :twisted:
(Igen, féltékeny vagyok, hogy az osztályban csak a 4. legjobb tanuló lettem, míg ő az első)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

kult44 írta:Egészséges életmód: 4
Ez mi :?: :?:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Biológia :)

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Egészséges életmód... eldobom az agyam! És arról is tanítanak, ami a tantárgy hivatalos neve? Mert akkor az biztos, hogy én azt az órát legalább annyira szeretném, mint az angolórákat, vagy az izgalmas földrajzokat...
Nekem egyébként nem tudom, ki fizette le a tanártokat, hogy például a magatartásom jónak minősüljön. Tudtommal folyton pofázok órán. Vagy ez nem elég egy hármashoz?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Itt úgy van, hogy teszel valami közösségi munkát(én pl a felvételin való segédkezésért egy igazgatói dicséretet kaptam), akkor kapsz ötöst. Alapban mindenki négyesről indul. Egyébként 6. óta 5 vagyok magatartásból, szal nem ártana orvoshoz mennem :P

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Közösségi munka... hejj, de jól hangzik... :D !
Az közösségi munkának számít, hogy egyszer év elején könyveket pakoltam az új könyvtárba?
Mert akkor ááááh, ezért kaptam jó magatartást :D !

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Igen, annak számít :D

Egyébként eddig nem éreztem, hogy ez szünet lenne. Na most már érzem, hogy megvan a bizim 8)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jó, akkor most én is :D

Nevelésszociológia: 3
Komplex pedagógiai-pszichológiai szigorlat: 3
Építészeti elemzés II.: 3
Módszertan II.: (ez majd most szerdán lesz)
Rajzolás-festés IV.: 3
Alkotás módszertan: nem teljesítette :okos:
Tervező grafika II.: 3
Rajzolás-festés szigorlat: 3
Művészettörténet VII.: 4
Művészettörténet szigorlat: (majd augusztusban XD )
Numerikus matematika: nem teljesítette
Numerikus matematika gyakorlat: nem teljesítette
Internet-alkalmazások: 3
Testnevelés: megfelelt (nem kapunk jegyet)

Hát nos... :D Azt azért hozzá kell tennem, hogy nekem bőven akad jobb dolgom is annál hogy a jegyeimen aggódjak :) Majd megtudjátok ha fősulisok lesztek :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Mi van Trexx, meghúztak matekból? :D Egyébként te most tanár leszel, ugye? Rajz-infószakos?

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Hát, jó, hogy nem aggódsz, mert lehet, hogy laikus vagyok, de ez nekem igencsak gyengécskének tűnik.
Főiskolába járni meg huhh, ne riogass. Valahova muszáj lesz, mert hát dolgozni meg végképp nem tudom, hol kéne...
De hogy hova, hát jó, hogy van még két évem.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, laikus vagy: 3-as átlag főiskolán már jó. 3,5-től már ösztöndíjat is adnak :)
De egyébként matek tárgyból kettes főlé szerintem még sose mentem :D Utálom. Vallatni tudnának matekkal. Ráadásul itt olyan matek tárgyak vannak, hogy ha beültetnélek titeket egy órára, az első 5 perc után kivetődnétek az ablakon :D
Bár szerintem jó matekos élményeiről Garott is tudna mesélni :D

A rajzos tárgyakban viszont tényleg átlagon alul vagyok, de ez meg szimplán csak lustaság :D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Ja, értem! Most csak növeled azt a rengeteg érvet, ami amellett szól, hogy tovább tanuljak :D .
Elég reménytelennek tűnik ez az egész. De te legalább tudod, mi akarsz lenni, hol akarsz dolgozni. Vagy tévedek?

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Elnézést, hogy közbeszólok:
Szóval tele lett vízhólyaggal a tenyerem, mert ma sittet lapátoltam, meg konténert pakoltam. Bváááá! Éljen a finom nőies munka... :?
Ja, és emellé még jó hűvös az idő is... :?

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Atyaég! Nincs kit befognod ilyen munkára? Miért gyötröd magad?
(egyébként ehhez is nagyon értek, úgy szólok ám bele :D ...)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Kult: Nektek is volt tanulás módszertanotok? Tök jó. :D

Én az érettségi jegyeimet írom be:

Magyar: 5 (80%, ez csak azért lett ötös, mert szépen néztem a vizsgabizottságra... XD)
Matematika: 4 (66%)
Történelem: 4 (76%, csak 4% kellett volna !!! :evil: )
Angol (emelt): 5 (100% 8))
Német (emelt): 5 (74%)

Ennyi.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Húúúúha, gratulálok! Ezek tényleg szép eredmények! :yes:
Meg mindenkinek gratulálok, akik túlélték az évzárást.^^

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szriccs: nem is volt tanulásmódzsertanunk, csak önismeretünk XD
De azért mondok egy-két érdekes dolgot, pl az óraszámokat:(egyévrben menniynek kellet volna lennie :D)

Magyar: 37 (heti 1)
Töri: 37 (heti 1)
Angol: 407 (heti 11)
Matek: 74 (heti 2)
Ének: 34 (csoda ha volt 20 XD - heti 1)
Tesi: 111 (heti 3)
Inf. elmélet: 74 (heti 2)
Inf. gyak.: 148 (heti 4 - 2 dupla óra)
Biosz(egészséges életmód): 74 (heti 2)
Média: 37 (heti 1)
Nyilv. beszéd: 37 (heti 1)
Önismeret: 56 (heti 1,5)

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Emtrexx írta:Bár szerintem jó matekos élményeiről Garott is tudna mesélni Nagyon boldog
Hát tényleg volt egy kettő, amit nem hiszem, hogy szívesen átélnék mégegyszer.
Darten írta:Hát, jó, hogy nem aggódsz, mert lehet, hogy laikus vagyok, de ez nekem igencsak gyengécskének tűnik.
Pedig ez tényleg egy jó eredmény, főiskolán és egyetemen ennél jobbat ritkán érnek el az emberek, bár ennek több oka is van, hogy miért.

Kult: heti 11 angol? az kicsit gáz. Én már a kettőtől is idegbajt kapok, nem is csoda, hogy jó ha a felén bentvoltam. Az óra beosztás meg eléggé összevissza van. Szerencsére nekünk mindenből heti kettő van, és így nincs gond megjegyezni.
A nyilvános beszéden amúgy mi volt?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Garott: vedd bele, hogy nyelvielőkészítős voltam. És, hogy én vagyok a legjobb angolos az osztályban :D
A nyilvános bveszéden leginkább különböző szavak jelentésével foglalkoztunk és szövegeket kellett megtanulni és felmondani, valamint hangos olvasás volt.

Egyébként megmondanád, hogy miért érnek el ilyen "alacsony szintet" főiskolán?

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Az, hogy ez nem minősül alacsony szintnek. A főiskolán és az egyetemen a vizsgáknál nem csak az dönt, hogy mennyire ismered az anyagot. Nagyon sok olyan véletlenszerű dolog, amit nem tudsz befolyásolni. Ilyen pl. a tanárok. Van, hogy hiába tudsz mindent a tanár a fejébe veszi, hogy egyszerűen senkit nem enged át, vagy minden dolgozatra ráírja, hogy kettes és nem törődik vele. Az eltén volt egy tanár, aki senkit nem engedett át, akinek szakálla vagy bajsza volt. Lehet, hogy hülyén hangzik, de tényleg így van. Emellett a másik a tanulás. Van egy hatalmas mennyíségű anyag, amit nagyon nehéz megtanulni, és talán ennek az egyik oka, hogy nem vagy rákényszerülve a gyakori tanulásra. Mivel csak ritkán kell dolgozatot írni, így nem fogsz tanulni, hisz a főiskolán van olyan pezsgő élet, ami érdekesebb a folyamatos tanulásnál. Amúgy azok az emberek, akik ezekben az iskolákban nagyon jó eredményeket érnek el (pl szín tiszta ötös), később teljesen beszűkült emberek lesznek, akiket a munkahelyükön a főnökük teljesen ki fog csinálni.
Ráadásul ne felejsd el a felsőoktatás mottóját: A legnehezebb a kettest elérni, a többi onnan már könnyen jön.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Wow, Garott nagyon jól összefoglalta.
Tényleg minden véletlenszerű és kiszámíthatatlan. Nem úgy van hogy év közben folyamatosan dolgozatot írsz meg felelsz valamiből, és az alapján átlagolva egy viszonylag valós jegy alakul ki a tudásodról, hanem félév végén van egy darab vizsga (addig semmi), ott kérdeznek tőled valamit, és az alapján vagy osztályozva.
Engem pl legutóbb pedagógia szigorlaton arról faggatott a tanár hogy ennek-meg-annak hol található a szobra. Ennek köze sincs a tananyaghoz. És a végén beírt egy hármast. Át se nagyon olvasta a jegyzetet amit a húzott tételre írtam.
Ezek a szigorlatok egyébként aranyosak. Kb olyasmi mint egy érettségi. 2-4 éves anyag egyszerre. Művészettörténetből pl 63 tételem van, köztük olyanok is, melyekről egyetlen szó nem hangzott el órán (mondjuk főiskolán ez nem ritkaság).

De persze nem minden ilyen nehéz. Van olyan tárgy amiből egész félévben nem kell csinálnia semmit sem az embernek (be se kell járni), csak utolsó héten bead valamilyen beadandó feladatot, és kész, ötös.
Meg volt olyan vizsgám is, amiről kijőve értetlenül néztek rám a többiek hogy miért csak négyest kaptam, mikor mindenki más ötöst kapott. Nem értették, hogyan tudtam elrontani :D

Aztán persze vannak olyan tárgyak is, amikből a kettes a non plusz ultra. A csoport 80-90%-a pótvizsgázik és összeteszi a kezét ha egy kettest ki tud harcolni :D
Szóval elég nagy a szórás a tárgyak közt :) Én pl a mostani csupa-hármas jegyeimre szinte már büszke vagyok. Ilyen még sosem volt hogy ne legyen kettesem :D