Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Zorgika írta:Én nem terrorizálnám magam ilyesmivel pusztán divatból vagy nagyzolásból, pont.
Hirtelen azt hittem, kétszer küldtem el ugyanazt :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szacsi 2008. jan.. 30. 20:14-kor.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jaj gyerekek, ne legyetek má ilyen rosszak!

Ma voltam bent egy rajzórán nyolcadikosoknál (elvileg jövő héten már nekem kellene tartani nekik az órát :halott:) és jáááááj, ilyen bolondokházát XD Hát ki az a hülye aki ilyet látva tanárnak akarna menni?
Kedvenc párbeszédem:

Leányzó (sokadjára): Tanárnő, szeretnék kérni vonalzót.
Tanárnő (idegesen): Kérjél nekem is kislányom!
10 perc múlva:
Leányzó: Tanárnő, szeretnék kérni színesceruzát, meg a tanárnőnek is.
Tanárnő: Egy szaktanárit, azt kérhetsz.
Leányzó (a többieknek): Hát de mér, mindig azt mondja hogy kérjek neki is.

Itt már beröhögtem én is, ezt nem lehet bírni :lol:

Óra végén be lett hívva az osztályfőnök, de sajnos nem láthattam hogy mi történt mert akkor ki kellett jönnöm XD
De komolyan, hetedik-nyolcadikban tanítani a mártírságnak olyan foka, hogy minden második tanárt szentté kellene avatni (vagy minimum boldoggá) :D

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Most vagyok 7-edikes kár hogy nem nálunk tanítasz Trexx! XD
Jólenne végre 1-2 tanárt lecserélni,néha az agyamra mennek XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Tényleg mit is fogsz *khm... tanitani ? :D Amugy tényleg elég gáz nálunk néhány tanár... ( Mit is mondtál Rósza néniről, Bahamut ? XD )

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Nem rósza hanem Rozsa,de az osztály Rozsdásnak hivja,mer öreg mint az állat,az orra oan mint a paprika ( XD ) és ő meg én kb egyenlő ezzel= [Poén]

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nekem volt 'szerencsém' szakközépben franciát tanulni. Hál' istennek csak 2 évig kínoztak vele, nekem nagyon nem feküdt (német volt a másik eshetőség). Már az kiakasztott, hogy 3 féle 'é' betű van a nyelvben, attól függően merre áll rajta az ékezet (jobbra, felfele, balra). Természetesen mindnek más a kiejtése. Van olyan szó, amit tök ugyanúgy írnak, csak a vessző másfele áll, és tök mást jelent. Kellemes volt.. :mrgreen: Szerencsénkre a tanár hamar felfogta, hogy 2 év alatt képtelen lesz számottevő tudást belénk verni, így nemnagyon strapálta magát. Míg a németesek minden óra előtt gyártották a házikat, nekünk meg semmi dolgunk nemvolt :mrgreen:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Elegem van má a sulibol :vámpir: :beteg: :átkoz:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Akkor így jártál.

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

hogy mersz nekem beszólni??? XD

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Emtrexx írta:De komolyan, hetedik-nyolcadikban tanítani a mártírságnak olyan foka, hogy minden második tanárt szentté kellene avatni (vagy minimum boldoggá) :D
Szerintem, ha érdekes vagy és jó arc, akkor semmi probléma nem lesz. De amint egyetlen pici hibát is vétesz, amint egyetlen rossz gondolatod támad, a gyerekek kiszagolják, és véged van :twisted:
Egyébként sok szerencsét. :D

Azért elképzeltem, milyen lenne, ha így egyszer csak beállítana egy tanár, és rájönnék, hogy FFCenterről ismerem :mrgreen: .

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nincs az a pénz, amiért én tanárnak mennék :1eye:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, hát közben letanítottam a hetedik-nyolcadik osztályokat. Meglepően jól viselkedtek :o
Lehet hogy csak megszeppentek az idegen tanártól, nemtom :)
Mindenesetre az biztos hogy FF-et nem ismerte senki közülük, ugyanis érzelmek kifejezéséről volt szó, és óra eleji motivációként vittem be zenerészleteket, azt kérdezve, hogy zenében milyen érzelmeket lehet kifejezni. A One Winged Angel elejét választottam a félelem érzékeltetésére, de nem ismerte senki :D
A szomorú részleteket A gyűrűk urából viszont felismerték :)
(ja meg Love Hina openinget vittem a vidámsághoz XD)

Lehet hogy ez a zenés indítás tetszett nekik, mindenesetre fegyelmezni egyáltalán nem kellett :)

Ja és a "csókolom tanárbácsi"-kat annyira jó hallani :mrgreen:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A csókolom tanárbácsi akkor vicces, ha fiú mondja xD

És egy csöpeptt sem vagy Te se FF-fan, h One WInged Angel-t hallgatattsz a gyerekekkel :D Melyik verziót vitted nekik? A sima, játékbelit, vagy az AC-set?

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Nekünki sose lesz ilyen szerencsénk. Az is ritkaság, ha találok egyátalán embert, aki szereti a Final Fantasy-t. Bár most kivételesen nem rég találtam, és kölcsönadom neki a 10-et. Azu cseszegetett is vele...

One Winged Angel... Meglepődtél volna, ha valaki így bekérdez, hogy "Emtrexx?" :D
Na de tessék, állítólag a gyerekek alig olvasnak. Ezek szerint játszani se nagyon játszanak.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Kizárt hogy bárki felismerne, és azt sem hittem igazán hogy bárkinek ismerős lenne a One Winged. Ami azt illeti, a net sok hasonló embert össze tud hozni, de a valós lakosságból nagyon keveset tesznek ki ezek a bizonyos hasonló emberek. Tehát például a Love Hina openingről sem tudta senki hogy anime-zene. Annyit hallottam csak 1-2 embertől, hogy "japán", illetve hátulról jött egy "Naruto" beszólás, de úgy tűnt hogy abból a több mint 20 emberből senki sem kapta fel rá a fejét, szóval szerintem még anime-nézők sem voltak köztük, nemhogy FF-esek.
Azt kell mondanom hogy ezek a hobbik a gyerekeknek még mindig meglepően kis részét érdeklik (érdemes szem előtt tartani, hogy a legnépszerűbb mangákból is csak 2000-3000 fogy el itthon, ahhoz képest hogy többszáz ezer iskoláskorú van). Nem mernék találgatásokba bocsátkozni, hogy a fennmaradó rész mivel tölti legszívesebben a szabadidejét, mit néz legszívesebben, de talán jobb is ha nem tudjuk.

Mindenesetre annyi előnye mindenképp van ezeknek az óratartásoknak, hogy tudok becsempészni ilyen észrevehetetlen mini-teszteket az óra menetébe XD
Melyik verziót vitted nekik? A sima, játékbelit, vagy az AC-set?
Teljesen mindegy, mert az eleje mindkettőnek ugyanaz, és csak addig mutattam :)
De erről jut eszembe, a filmben nem használták fel jól ezt a zenét. Egyáltalán nem érződött a jeleneten az a "közeledő veszély" hatás amit a zene sugároz. Hiszen már láttuk Sephirothot amikor felcsendült a zenéje. De mindegy, nekem szemléltetéshez nagyon jó volt :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

És jövőre megkapnád valakinek az osztályát a fórumról xD Tényleg, milyen szakos is leszel? Infó-rajz, ha jól tudom? :oops: :izé: :hoppá:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Nálunk például a suliban csak ki ismerjük az FF-et,meg talán 1-2 ember,az osztálytársaim régebben azzal cseszegettek hogy japán *CENSORED* vagyok meg hasonlok XD

Na jóvan mondom,igaziból nem érdekel a véleményük,ők viszont nem tudják mit hagynak ki XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ahol meg most én tanulgatok, ott annyira megy a dobálózás animék címeivel, hogy már kezdem hülyén érezni magam -_-"

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Akkor te is dobd meg őket, de nem csak egy anime címével. :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szacsi írta:Ahol meg most én tanulgatok, ott annyira megy a dobálózás animék címeivel, hogy már kezdem hülyén érezni magam -_-"
Uhh...Ne is mondd. :halott:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, letanítottam az utolsó rajzórám is. Maga az óra jól sikerült, de már előtte felidegeltem a gyakorlatvezető tanáromat, és még utána két másik alkalommal is sikerült kihúznom nála a gyufát a nap folyamán, szóval kíváncsi leszek milyen minősítést ad :mrgreen:

Jöhet a számtech :béna:

Kult: mint a mellékelt ábra mutatja, igen :)

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Volt már nektek olyan,hogy előszőr meg akartatok "dögleni",a másik pillanatba meg mindekit szeretsz?

Nálam most ezvan :D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Nem, még soha nem volt ilyen, én születésem első pillanatától kezdve mindenkit utálok, és semmilyen szeretet nem képes ezen változtatni. :twisted:
Na jó. Szóval szerintem akivel még nem volt ilyen, az vagy hazudik, vagy túl alacsony a vérnyomása.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Íme egy kis ízelítő, az 'Élet nagy igazságai' című, igen csak vaskos kötet, 'Akik jót akarnak, mindíg szívnak' című fejezetéből:

Történt ugyanis egyszer, (történetesen ma...) hogy egy fiatalember (történetesen én...) ki éppen egy buszon utazott, felfigyelt (pusztán a gyermek miatt!!!) egy igen kedves küllemű és modorú, babakocsis nőszemélyre, aki éppen mellette állt, porontyával, aki pedig éppen valami holt nyelven beszélt, de az is lehet, hogy csak a torkára akadt valami. (na de ez teljesen mindegy...)
A fiatal hölgy három megállóval előttem szált le, de én rendkívül udvarias és előzékeny fiatalúr lévén, lepattantam, és lesegítettem a babakocsit. A hölgyike hálásan megköszönte a hőstettet, ám eközben kedves buszosbácsink, már nem bírt tovább várni, (szegénynek 3 kellemetlen másodpercet kellett így is töltenie abban a fránya megállóban...) és köszönte szépen, elment.
Egy darabig bárgyún néztem a nagy kék - és most igencsak gonosz színben feltűnő - busz után, majd ahelyett, hogy elöntött volna a méreg, vagy a pokol legmélyebb bugyraiba küldtem volna a vezetőt, csak vállat vontam, és mivel igen jó idő volt ma - kész tavasz - nekilódultam a másfél kilóméteres útnak. (persze dombon fölfelé, ugyanis a Kaposvár leggyilkosabb hegyén, a keceli havasokban lakok XD)

Tanulság ugyan nincs, hisz csak egy jót kellett sétálnom a friss levegőn, és még büszke is lehettem mártír tettemre, de azért azt mégis elmondhatjuk, hogy mindíg a jófejek szívnak.... (jelen esetben egy busz kipufogógőzét...)