Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Mármegint nagyon elkalandoztok. Én csak azt mondtam, hogy SZIMPLA ÉRETTSÉGI semmire sem elég. Semmi mást. Nem tudtam, hogy Gergőnek van mellette szakmája is.

Egyébként meg: tolmács, műfodító, irodalomár, idegenvezető, turisztikai tanácsadó, külföldi cégek itthoni menedzsere stb, stb... :D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Én úgy visszamennék középsuliba! TT__TT
Okj-s szakképzést csinálok most amúgy én is. Engem anno felvettek egyetemre, ráadásul oda, amit első helyen megjelöltem, de aztán nem jött be, és 1 év után otthagytam. (Igen, tudom, nem vagyok normális. XD) De tényleg, akkora állat voltam, hogy nem nyelv szakra jelentkeztem, az ilyen tolmács, műfordító, stb. dolgok érdekelnének.
Amúgy szerintem is az ismeretség az, ami igazán számít. Nekem pl annyira nincs semmi ismeretségem, hogy szerintem örülni fogok, ha minimálbérért felvesznek majd valahova. :huh:
Emtrexx írta:Másik dolog, hogy én elektronikus grafikusi szakképzésem során sokkal több minden hasznosat tanultam 2 év alatt...
Olyat hol lehet tanulni? A nyelvek mellett az a másik dolog, ami talán érdekelne. :nyuszi:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egyébként meg: tolmács, műfodító, irodalomár, idegenvezető, turisztikai tanácsadó, külföldi cégek itthoni menedzsere stb, stb... :D
Tolmács, idegenvezető, tanácsadó, menedzser: ezekhez mindhez jelentős előadói képesség és komoly beszédtudás kell (rögtönzés, tökéletes artikuláció, tökéletes helyesírás, hatalmas szókincs), amik egyáltalán nem adottak minden embernél, és egyáltalán nem olyan kézenfekvő dolgok mint gondolnánk (és nem biztos hogy az egyetem felkészít rá, ha nem erre irányul a szakod). Biztos vagy benne hogy ilyen pályára fel lennél készülve? (Én nem vállalnék ilyet, az biztos. Bár a múltkor hallgattam beszélgetni két srácot a vonaton, akiknek minden második szavuk "b@zmeg" meg "izé" volt, hozzájuk képest ezért minimum olyan messzire vagyok előre, mint a Földtől a Proxima Kentauri (4,2 fényév) XD , de valahová a Szíriuszig lenne még mit fejlődni)
Tanár egyébként nem lehetsz, ha nincs tanári modul a képzésedben, max valamilyen óraadó, de az csak mellékállás (-nak is kevés).

Amarevia: tényleg, te nemrég még bölcsészpalánta voltál, nem? :D Otthagytad? :o
Eletronikus graf képzésen én Egerben voltam, ott van egy szakképző iskola, akkoriban még 20ezer/félév volt mindössze a képzés. Aztán pont amikor végeztem, lementek 10ezerre, és pont akkor az Eszterházy Károly főiskola (szintén Egerben) is indított ugyanilyen szakképzést (naná hogy ingyenesen :lol: ).
Nem csúcsmőségű volt az oktatás azért, de pl Adobe Photoshopot tanultunk 1 évig, Corel Drawt szintén 1 évig, 3Danimáció volt végig a két év alatt, volt videó tárgy is (forgatókönyv írás, kamerahasználat; vizsgafilmet is kellett csinálni) szóval muris volt :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Hmmm.... akkor kezdem azt érezni, hogy ahova én járok az csúcs szuper, pedig még csak középsuli:
- tavaly officeból: world, excel, powerpoint, internet kezelés
- idén: Photoshop, Dreamweaver, Flash
Imagine, Delphi
- jövőre: adatbázis kezelés és tovább programozás
A többit nem tudom még :D

Mondjuk azon nagyon anyáztam, amikor a másik csoport info gyak tanár kijelentette, hogy nem lehet választani programozás és informatika közül, mindkettőt kötelezően kel majd tanulni... Ráadásul a mi osztályuk fog először ilyen újfajta infó érettségit tenni.. hát a ...*************************************************************-kat, azt. Utálok tesztosztályként teszelegni

Bocsi, ezt most muszáj volt :oops: :oops:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Gergő »

kult44: ismerős az érzés, nekünk is a szakma amit csináltunk egyedül Magyarországon /elvileg/nekünk volt az új modul rendszerben .... jah és a poén hogy ha meghúztak volna vizsgán akkor nem tudtam volna újat írni, mert a következő logisztikus csoport teljesen máshogy tanulja :D .... de ennek a tesztosztálynak vannak azért előnyei is nem ??? szerintem veletek elnézőbbek lesznek mint a következő osztállyal... de lehet hogy nem :D .... semmi baj, csak nyugodtan vezesd le a feszültséget :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

kult44 írta:Hmmm.... akkor kezdem azt érezni, hogy ahova én járok az csúcs szuper, pedig még csak középsuli: (...)
Jaja, jól hangzik! Nyilván hogy jócskán változott az iskolák kínálata azóta a 7 év óta amióta nekem kellett választanom. 2002 körül még kuriózum volt Photoshopot tanulni. Dreamweaver-t/Flash-t tessék ám rendesen megtanulni! Én is szeretnék, de ezen az egész rohadt főiskolán egyetlen egy kurzust sem tartanak belőle, ellenben van helyette egy csomó felesleges baromság ami még a nemtommilyen mérnököknek is sok lenne szerintem :2guns:
tavaly officeból: world, excel, powerpoint, internet kezelés
Már elnézést, de ez általános iskolai tananyag :1eye: (internetkezelés egészen pontosan már negyedik (!) osztálytól van manapság, és az Excelt is befejezik már nyolcadik osztályban (bár javítottam nyolcadikos Excel dolgozatokat -annyira azért nem megy még nekik :laugh: ).

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Hát nekem általánosban többször volt word és excel, csak az ált-ban nem volt megfelelő felszereltség.
Dreamweaver egy nagy kalap ****, flash meg jó lenne, csak egyszerűen olyan az infó tanár, hogy... lényeg, hogy nem tud ösztönözni. A lényeg, hogy amikor én voltam nyolcadikos, akkor kezdték a suliban rendesen bevezetni a dolgokat, így a számítógép alapjait pls nem is tudom a máinapig normáisan. (mi a processzor pontosan stb). A suliban(Neumann) nem tanítottak olyan dolgokat, amikre én számítottam és pl a Petrikben ezt kifejezetten mutatták nekünk. Annyira rossz érzés, hogy azért jöttem ebbe a suliba, hogy megtanuljak pl egy gépet újrarakni, stb, erre még a tanárok is lenéznek, mert ez alapkövetelmény a suliban... Hát szép, mondhatom.

Most valahogy rámjött a suli szídhatnék, sajnáom, ténylegh. De legalább néha írok terjedelmesebbet is az oldalra :P

SZERK.:
Gergő: hát egyáltalán nem elnézőek. Érettségin sem lesznek szerintem. Én eddig nem sok előnyét élveztem a tesztosztályságnak, csak annyit, hogy a tanárok rajtunk élik ki a szaddista szokásaikat.... :evil:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nálunk általánosban quake 3 volt az órai tananyag. XD

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Úúúúú de besz*rnék ha a CS tananyag lenne :P :D
100000% hogy dicséretes lennék belőle :D

Nem vicc.!

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Igen, az ilyenek azért nálunk is befigyeltek. A Quake 3-ba már engem is belevontak, és sikerült eljutnom 7 kill-ig vagy miig, egy ilyen 20-as alatt, vagy a frász tudja xD. Azért a 7 gépterem egy hálozatban ... 8) Erre az egyre büszke vagyok: viszonylag normálisan felszerelt suli.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Érdekes téma ez az álláskeresés. Az én meglátásom szerint minimum 50%-ban számít hogy van-e ismertséged, kb. 25% a tudás/rátermettség, és (amiről még nem volt szó) 25%, hogy hol is laksz az országon belül. Most nem akarom részletezni a dolgot, de kelet magyarország kritikán aluli ilyen téren. Bár a nagyobb városokban még viszonylag tűrhető a helyzet.

Nekem Pl. Gépészmérnöki diplomám van, + rendszerinformatikusi végzettség (OKJ), és még sosem dolgoztam egyik szakmában sem! Egyszerűen errefele alig van munka. Ami van az meg 90%ban nocomment... Voltam már műszaki boltban eladó, voltam asztalos, kertépítő, stb. Másik ami vicces, hogy errefele még mérnökként sem keresel annyit, mint pl. az ország nyugati részén akár egy szakmunkás végzettséggel.

Múltkor voltam egy meghallgatáson, ahol gépész mérnököket kerestek. Voltunk ott vagy 10en. Volt egy kis tájékoztató, majd az egyik csávó rákérdezett a lényegre (fizetés). Miután kimondták, hogy bruttó 130 (igen, 2008ban! mérnöki fizetés), röhögött egyet és elhúzott :)

Egyébként egyik ismerősöm is az Eventus-on végzett régebben, sima grafikusként. Most pesten dolgozik, légvárakat-játszóházakat fest, és elég jól keres vele (kb. 3szor annyit kap, mint ha itt maradt volna) :) Mondjuk ő szerencsés. Tehetséges, és nagyon jól rajzol/fest.

Más.
Azt a Dreamviewer-t nemtudom minek tanítják, jóformán semmi értelme. Aki webszerkesztő akar lenni, az tanuljon meg kézzel kódolni, ne kattingatós programban. Szakmán belül pl. rendesen lenézik azt aki így csinál weboldalakat... (ez nem célozgatás akar lenni)

Flash az jó, bár a pár évvel ezelőtti nagy fellángolás óta, manapság már koránt sem annyira népszerű. Leginkább egyszerűbb reklámbannerek készítésére használják, mivel a böngészők többsége blokkolja biztonsági okokból (beleépíthető scriptek miatt).

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Múltkor voltam egy meghallgatáson, ahol gépész mérnököket kerestek. bruttó 130 (igen, 2008ban! mérnöki fizetés)
Hát, szerintem már önmagában az is csoda hogy egyáltalán még keresnek bármilyen mérnököt is ebben az országban, ahol már semmit sem gyártanak helyben és mindent külföldi cégek építenek, és még a fogpiszkálót is kínából hozzák (komolyan!) :roll: Én a fickó helyében azért meggondoltam volna. Nyilván valamennyi munkavizsony után feljebb tonászódott volna az a fizetés.
Egy ismerősöm egy videójáték vezető dizájnere volt, és 180ezret keresett. Azt hinné pedig az ember, hogy egy ilyen állásban a kereset azért fényévekre van bármilyen mérnökétől (hozzá kell tennem, nemrég az ő cége is tönkrement a külföldi tulaj dilettantizmusa miatt).
Azt a Dreamviewer-t nemtudom minek tanítják, jóformán semmi értelme. Aki webszerkesztő akar lenni, az tanuljon meg kézzel kódolni, ne kattingatós programban.
Hehe, de nyilván nem középiskolában :P Meg is utálnák egy életre. A kézzel programozás egész egyszerűen megeszi az ember agyát. Bőven elegek oda a kattintgatósak.
Mellesleg nem konkrétan programokat akartam isteníteni feljebb, hanem oda akartam kilyukadni hogy a webfejlesztés bármelyik ágát és bármilyen formáját igenis érdemes tanulni manapság.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Itt az a probléma, hogy a cégek/vállalatok/vállalkozások vezetői mind-mind kihasználják azt a helyzetet, ami ma magyarországban van. Miszerint vagy elvállalod a munkát annyiért amennyiért mondják, vagy mehetsz segélyért, úgyis van a helyedre 20 másik jelentkező. Ez ment a boltban is ahol dolgoztam. 1 évig voltam ott, az idő alatt vagy 6 ember 'ment át' a bolton.
Napi 10-12 óra minimálbérért (bejelentés nélkül), és a főnök feszt sírt, hogy kevés a bevétel. Persze míg mi nyáron is bent dolgoztunk (2 szabadnapom volt az 1 év alatt, szabadság meg nuku, elvégre hivatalosan ott se voltam), addig ő 2 hetes kis kirándulásokat tett dél afrikába, meg tájföldre ;)


Programozáshoz meg annyit, hogy aki szakközépben nem mutat affinitást ebben a témában, az már később se fog. Info tanárom mondta, hogy a programozóknak totálisan más az észjárásuk. Lényegében erre születni kell. És igaza is volt. Volt akinek csípőböl ment a dolog, volt aki meg ha vért izzadt se tudta megcsinálni.

Nah most a webprogramozás is kezd egyre jobban bonyolódni. Pár éve még elég volt sima HTML, amit hát nem túl nehéz megtanulni. Ez az alap. Teszem azt valaki kattingatósban jól elboldogul, de mivan akkor ha leültetik egy géphez, hogy programozd már le ezt-vagy azt, és nincs a gépen dreamviewer? Pl. Dreamben egy bonyolult táblázatot is fél perc összedobni a 'Látod amit csinálsz' felületen, kézzel megírni viszon kicsit másabb.

Manapság viszont már alap, hogy HTML mellett minimum CCS meg CCS2-t tudni kell. Emellett nemárt konyítani a PHP-hoz, MYSQL-hez, meg a jobbaknak már az AJAX-hoz is. És most a böngésző független programozás problémáját (IE vs FF), meg a különféle trendeket (pl. table alapú oldal már ósdi, web2.0, arculat, stb.) már nem is említem.

Szóval amíg hobbi szinten foglalkozik az ember a dologgal, addig elmegy.

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Engem is jobban érdekel szinte az informatika mint más.
Anya is mondta hogy régen az ő idején nem is volt gép,internet.
Valószinüleg azért szereti most sok ember ezt mert egy új "tantárgy, vagy foglalkozás" :wink:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én érettségi után elmentem szakács, cukrász,vendéglátó menedzser szakot tanulni.
Fél év után ott is hagytam azóta itthon rohadok. Tanulom az angolt egy suliba ezerel, munkát meg sehol nem kapok. Itt is nagy a munkanélküliség tarjánban, max a tescoba felvettek volna. De egy többnek érzem magam, hogy egy ilyen szemétláda vállalatnak dolgozzak, na meg a sok ismerősre rávigyorogni tescós pólóba. Na persze, a büszkeség.
Szeptembertől lehet megpróbálom a multimédiafejlesztő szakot, bár nemtudom ha elvégzem mit érek vele vagy ugyanott lesz mint most. Mert akkor semmi értelme.
Ha elvégeztem volna az előző sulit akkor lett volna egy biztos állásom, külföldön meg a fizetésem az egy milliót verdeste volna. De nem! A sulit nagyon útáltam. Reggel 8-tól este 6-i ott lenni, ez az ami nem én vagyok. Másik héten munkahely. Ez volt még szép. Napi 12 óra meló, de folyamatosan, mint a hülye. Amikor van vagy 500-1000 létszámú vendég...
Hétvégén ugyancsak meló. Vasárnapot úgy csinálják, hogy az egész napod elmenjen és az ember estére ér haza. Ha délelőttös az ember akkor regel 6kor munka(ami annyira nem gáz) és ott van avgy 4-5óráig. Persze tanulóként! AKi rendesen ott dolgozik annak rhajnal 5-től akár este 6-ig. Na meg a délutános műszak a nagyon kemény. bemegy az ember 1-re és éjfélkor megy haza.

Az összes szakács, cukrász egy akkora tapló ember, hogy az nemigaz. Mind megvan hülyülve, mert semmi élete nincs és a másikon tölti ki. Oda vissza megy az anyázás egész nap. És amikor bele gondoltam, hogy te jó ég így akarom én leélni az egész életemet? Inkább maradok csóró.

Bocsesz ha általánosítottam, de rengeteg szakácsot megismertem és mind ekkora nagy f@sz.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Emtrexx írta:
Azt a Dreamviewer-t nemtudom minek tanítják, jóformán semmi értelme. Aki webszerkesztő akar lenni, az tanuljon meg kézzel kódolni, ne kattingatós programban.
Hehe, de nyilván nem középiskolában :P Meg is utálnák egy életre. A kézzel programozás egész egyszerűen megeszi az ember agyát. Bőven elegek oda a kattintgatósak.
Mellesleg nem konkrétan programokat akartam isteníteni feljebb, hanem oda akartam kilyukadni hogy a webfejlesztés bármelyik ágát és bármilyen formáját igenis érdemes tanulni manapság.
Tudod Trexx, az érdekes, hogy ez egy igen neves informatika suli ahonnan elvileg simán ki lehet kerülni weblap-szereksztőként... Belenéztünk a htlm-kódba és jobban megértettem azt, mint a Dreamweavert. De halál komolyan, pedig nem vagyok az a programozó alkat. Poén volt, ma megkérdezte a tanár programozás elmélet tanár, hogy mit érzünk a programozással kapcsolatban(azt ne várjátok, hogy olyan kis hülyékhez progból, mint hozzám, eljutottak a kérdései, mi ilyenkor le vagyunk szarva). A szokásos 0-ban és 1-ben világot látó emberkék mondták, hogy ez jó meg minden, az osztály többi része odáig jutott el, hogy megtanult vírus programot készíteni xD
És közölte velünk, hogy 12-13-ban heti 10 infó órám lesz. Majdnem elküldtem melegebb éghajlatra :angyal:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A html programozás pisz of kék, annak persze hogy meg lehet érteni a kódját már akár általánosban is. Csakhogy a webprogramozás nem ott ér véget (sajnos :D).
Programozáshoz meg annyit, hogy aki szakközépben nem mutat affinitást ebben a témában, az már később se fog.
Ebben van valami, de a webprogramozást azért különvenném a sima programozástól, mert valamivel felhasználóközelibb, látványosabb terület azért. Én is csak érettségi után tudtam meg hogy egyáltalán hogyan néz ki a html kód, és lám, most abból írom a szakdolgozatom :D (mármint nem html-kódból hanem webes programozásból). Pedig mindig is utáltam a hagyományos programozást. (Mondjuk a pálfordulásban elég jelentős szerepe van annak hogy anno elkezdtük csinálni az FF portált :) )
Az viszont teljesen igaz hogy hobbi szinten is kell hogy érdekelje az embert, mert különben nincs értelme (de ez a legtöbb mindenre igaz).

Hát sajnálom hogy mindenki csak ilyen rossz tapasztalatokat tud írni tanulással, munkával kapcsolatban :( Szívesen leírnám a véleményem hogy vajon jobb lesz-e vagy rosszabb a helyzet ezután, de asszem elég lehangoló már ez a topik így is :D
Remélem azért előbb-utóbb mindenki megtalálja amit csinálni szeretne, és hagyják is majd neki :yes:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Red13 ezt sajnálattal hallom :<
De teljes mértékben meg tudlak érteni.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Helyzetjelentés: folytatódik az oldal formásítása. Érdekes módon, aki Firefox-szal nézi, láthatja hogy bal oldalt nem illeszkednek tökéletesen egymáshoz a Kezdőlap-Fórum-Képtár gombok, míg ha a Kezdőlapot nézzük, ott már illeszkednek, pedig a kód mindkét helyen ugyanaz :?

A másik kedvenc jelenségem, amit a képtár élesztgetésénél tapasztaltam, az az ékezetekkel kapcsolatos. A net nyelve ugyebár az angol, ezért az ékezetes betűk tárolásával általában gond szokott lenni. Nos, sikerült találnom egy beállítást, amivel már úgy tűnt egy pillanatra, hogy van fény az alagút végén, és jól fog működni a képtár, mikoris rájöttem, hogy Explorer alatt úgy egyáltalán nem lesz jó. Amikor a feltöltött képek adatainál megjelenik az ékezet, akkor menü szövegében lesznek rovásírásra emlékeztető izék az ékezetek helyén, amikor pedig a menük jók, akkor az összes többi szöveg rossz. Explorer alatt pedig totálisan nem jó semmi sem sehogy :ostor:

Bocs hogy untatok mindenkit, de ki kellett írnom magamból, mert egész nap a képtárral szenvedtem, és a leírtak okán még mindig nem használható XD

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

szerintem szép lett :)) amúgy ki ez a fanservice csaj? XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Őszintén? Fogalmam sincs :huh:
De Arxur aláírásában is ő van, úgyhogy remélem hogy tényleg FF-es és nem csak benéztem valamit XD

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

Emtrexx írta:Őszintén? Fogalmam sincs :huh:
De Arxur aláírásában is ő van, úgyhogy remélem hogy tényleg FF-es és nem csak benéztem valamit XD
az jo cucc :shock:
úgy értem jo az az aláírás...mindig néztem miaz... :afro:

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Látom, sikeresen belefutottál a böngésző független megjelenítés problémájába ;)

Amúgy a gombok nemcsak FF-ben, de Operában sem illeszkednek rendesen, IE7-ben viszont jó. A megoldás egyszerű, a képeket magába foglaló cellának meg kell adni egy plusz formázást (lineheight: 0px). Mondjuk ahogy néztem a menü még sima HTML-ben kódban készült, nem XHTML-ben, így egy 'class'-al kell majd behívni CCS fájlból.

Másik meg az ékezetek. Ez nem nyelvi kérdés, hanem karakterkódolási. Ahogy nézem a fórummotor UTF-8at használ (ami jó), nemtudom a képtár milyet, lehet ez a hiba oka. Másrészt közrejátszhat az oldal alatt lévő adatbázis kódolása, sőt a használt böngészőé is. Így fordulhat elő pl. az, hogy míg egyeseknél minden szépen olvasható, másoknál az ékezetes betűk helyén összevissza karakterek vannak.

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

szerintem is nagyon jó lett a képtárat nagyon várom boccs hogy ennyiszer mondom ezt de tényleg szerrintem nem hiszem hogy FF-es csaj bár én nem sokk résszel játszottam ,de jó kép :wink:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Látom, sikeresen belefutottál a böngésző független megjelenítés problémájába
Már régi ismerősök vagyunk vele, csak eddig általában nem tudott fennakasztani ilyen apró problémákon, de most sikerült neki :ostor: XD
Egyébként már kitaláltam neki új elrendezést, nem így fognak maradni a gombok :nemnem:

A karakterkódolásos dolgot vágom, mondom, egész nap próbálkoztam, de mindhiába XD Az adatbázisba utf8-cal kódolta a szöveget az előző motor, a nyelvi fájlok viszont hagyományosak, az adatbázistáblák meg most latin2-hungarian-ci. Most akkor mit alakítsak át mire? XD (de nem fog ki rajtam, holnap RE :lalala: )

Ellenőriztem: a csajszi az FFversusXIII-ból van. És wow anyám milyen jók ezek az előzetes képek, megint le kellett döbbennem :shock: