Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nekem ma mesélték, hogy az éjszakai túránál, amikor az egyik tanár ébresztette a gyerekeket Joker-nek öltözött....

Why are you so seriuos? XD

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: amy black »

eljött hát a suli.Szokásos: üdvözöljük az elsösöket.szöveggel 1órás vers hallgatás: milyen jó suliba járni ja de klafa suli. :? Hál a égnek már túl vagyok ezen. :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

kult44 írta:Nekem ma mesélték, hogy az éjszakai túránál, amikor az egyik tanár ébresztette a gyerekeket Joker-nek öltözött....

Why are you so seriuos? XD

Hát az a tanár se normális! :lol: Megnéztem volna mindenesetre. :mrgreen:


Én örülök, hogy vége ennek a nyárnak. Nem szeretem a meleget, és leszámítva pár napot (amik fergetegesen jók voltak), rémes volt a nyár. Mondjuk hasonlóan pocsék év elé nézek, de erre most gondolni sem akarok. :D
Jó iskolakezdést mindenkinek, akik suliznak! =)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én ugyan így vagyok. Magamhoz képest eléggé unalmas, semmilyen és terméketlen nyaram volt, és rémes év elé nézek. De ha azt nézem milyen ég és világrengető terveim vannak, mindig jut valami, ami öntse belém a lelket.
Jó kezdést sulisok! :D (soha és semmiért nem feladni!)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hmm, nekem nagyon is termékeny nyaram volt :D a következő év meg minimum sorsfordító lesz a számomra, legalábbis az alapján, amennyi minden most fog eldőlni.

Nekem is kezdődött most suli, de ez az utolsó félévem a főiskolán, és egyetlen órám sem lesz :D
Tehát decemberig itthon ülök :lalala: (utána viszont szakdolgozatvédés és záróvizsgák :fél: )

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Hát igen...elkezdődőtt a suli...Idén 8-adikas vagyok,ezért bele kell huzni :P
Jo iskolakezdést,és sikerekben gazdag évet ! (Na meg 1-esekben keveset XD )

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: amy black »

Neo Bahamut írta:Hát igen...elkezdődőtt a suli...Idén 8-adikas vagyok,ezért bele kell huzni :P
Jo iskolakezdést,és sikerekben gazdag évet ! (Na meg 1-esekben keveset XD )
Könnyü mondani.Éretségin 1-sek nélküli gazdag mentes évet kívánok. :D középsuliba utolsó éveimet járom.ideg bajt kapok főiskolában is lesz :üdvözöljük az elsösöket stb.Akkor szívbajt kapok. :x

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Huhhhh de örülök hogy nekem már vége a sulinak XD én is utáltam az évnyitókat meg az egész hülyeséget ami körülötte volt hogy most újra suli, elmondja az igazgatóbácsi bő fél órában hogy most mi lesz meg hogy lesz ...... váhhhh rémes XD de én is kívánok az iskoooolásoknak jó isikezdést :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Csak fél óra???? :shock: Mázlista, nekem az általános iskolai igazgatóm esküszöm, hogy órákig tudott beszélni. Vagy legalábbis annyinak tűnt, de az biztos, hogy nem csak fél órát álltunk végig, miközben mondta az üres rizsáit....

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nálunk is sokáig mondta a magáét :mrgreen:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Na szakdogámnak egy Final Fantasy multimédiás dvd elkészítését választottam. Kb Februárig el kell készülnie vele. Kemény lesz. :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nah erre kíváncsi lennék, hogy milyen is lesz. Esetleg, ha elkészül, megtekinthető lesz valahol?
És persze kalappal hozzá! :yes:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Hát nem tudom, attól függ mekkora mérete lesz. Ha ilyen 3-4 giga akkor semmiképp.És mivel jó pár videót bele akarok rakni könnyen elképzelhető. Még csak a tervek vannak meg, hogyan is nézzen majd ki. Na meg minimum 35 oldalas leírást kell hozzá gyártanom.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én ugyan még csak most vagyok elsőéves a Kommunikáció és médiatudomány szakon, de már most elkezdtem megírni a diplomamunkámat! :mrgreen: (igen, tudom, hogy beteg vagyok, de egyszerűen annyira jó a téma amit választottam, és annyira fekszik nekem, hogy simán el tudom kezdeni már most is! :D)

Red: Nagy kalappal hozzá, 35 oldalhoz már több kell mint tudás és rizsa. Ott már nagyon komolyan össze kell rakni. Egy nagy szekérrel! ;)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »


Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen igen, mindenkinek sok szerencsét meg sok sikert!

mahdi: Mit választottál? O_O

más: Tegnap annyira untam magam az egyik előadáson, hogy muszáj volt firkálnom valamit: Eredetileg úgy volt, hogy Zrínyiről lesz szó, aztán teljesen másfelé kalandozott a tanár... <D

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Hehe,nekem tetszik ^^ :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Szacsi: MIvel ókor, Sumerológia és mitológiamániás vagyok, gondoltam olyan témát választok, ami kimeríti ilyesfajta perverziómat is, de le tudom vetíteni a médiák és az újságírás színterére is. Íme: :)
A témám a 21.századi "sztárság" és az Istenképek párhuzamba állítása a neolitikumtól az Ókoron át, egészen napjainkig. (pl. A mai sztárok mitől mások, mint az Ókor istenei? Tényleg mások voltak, vagy csak máshogy tekintettünk az Istenlét fogalmára? A mai sztároknak nem áldozunk, és nem imádjuk őket? )
Az emberek "idolimádata" és idolállítási kényszere, vagyis annak megjelenése a társadalomban, a kulturális fejlődés, a vallás, és természetesen a történelem során kialakult médiák aspektusában. ;) Ez :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hú, jó téma :o

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nos sikerült "tesztelnem" 2 ps2-es és két PC-s játékot, egészen küldönböző stílusokban. Nagy csalódások, és igen nagy felismerések értek! :)

Egy nagyon jó barátom jóvoltából, aki folyamatosan lát el újabbnál újabb, és régebbinél is régibb játékokkal, volt szerencsém találkozni a The Adventure Company – és a Kheops közreműködésével készült 2 kalandjátékkal, (First Person Graphical Adventure = Belső nézetű kalandjáték) melyek még a 2005-ös évben láttak napvilágot. Aki kedveli a belső nézetű kalandokat, (Myst sorozat, Zork sorozat, Black Dahlia stb…) az hegyezheti a fülét, mert ugyan nem tökéletes, vagy a stílus trónjára törő művekről van szó, de az kétségtelen hogy egyediek, így könnyen megragadhatják az érdeklődők fantáziáját. Hogy mindkettő egyéni és sajátos hangulattal rendelkezik, azt már címükből és témájukból is sejteni véltem, és nem kellett (nagyokat) csalódnom.
A két szemügyre vett példány a:
ECHO – Secrets of the Lost Cavern és a rengeteg különböző (kiadástól és régiótól függő) címen futó:
Voyage: Journey From the Earth to the Moon (Inspired by Jules Verne)
Na ugye hogy ez már mondott valamit!

ECHO – Secrets of the Lost Cavern

Nagyapa, neked miért olyan nagy a homloküreged?
Az Echo Sotlc-ban nem mást, mint ük-ük-ük.ük-ük-ük-ük-ük-ük-ük-ük (és még kb 200x ük) apánkat, egy fiatal Cro-manyon-i ősembert kell megszemélyesítenünk, aki egy vadászat közepén egy érdekes barlangra lel, mely előhozza belőle múltjának egy elfeledett emlékét, és egy személyét, akit elindul megkeresni. Nem egy mélyenszántó történetkezdet, de a játék célja nem is ez, hanem az ötletes fejtörők, és lenyűgöző –és az általánosan gondoltnál, sokkal összetettebb- barlangrajzok világának bemutatása. A látványvilág nem tökéletes, meg sem közelíti a Myst 4 elképesztő, filmszerű jeleneteit és képeit, de azt kijelenthetjük, hogy a grafika szép, és néha azért el-el lehet nézegetni pár percig egy-két helyszínen.

Kép

Akkor a tapló fölé kerülnek a gallyak?
A fejtörők nem túl nehezek, így azok is belevághatnak az őskalandba, akik már túl sokat szenvedtek a nehezebb puzzle játékoknál, így nem kell feltétlenül – Riven-en gyakorolt – fanatikusnak lenni, hogy kényelmesen végigvigyük a játékot. A hangulat megvan, és egy mini enciklopédia minden apróságot elmesél az ősi életről, amit csak mai tudományunk állása szerint tudni lehet. Erre a tudásra szükségünk is lesz, hisz a fejtörők egy jó része, az akkori ember életben maradásával kapcsolatos. Tűzcsiholás, bőrkészítés, vadászat, sütés, fegyverkészítés és egyebek. A játék képről képre haladós, de emellett szerencsére eléggé élő – bár én kifejezetten szeretem a Myst féle játékok kihalt, hátborzongatóan csendes és magányos világát. Egyszerű inventory rendszert használ, amiben tárolhatjuk és használhatjuk az összegyűjtött kis holminkat, kombinálni őket azonban már csak a felhasználási helyükön lehet őket. Hogy ez jó vagy rossz, azt mindenki ítélje meg maga, de az biztos, hogy sokat könnyít a dolgunkon.

Kép

Jobban élünk, mint 20.000 éve
A hangok a látvány, a fejtörők és a hangulat ugyan helyén van, de azért van 1-2 sajnálatos negatívum is. Az animációk nem túlságosan szépek, az emberek és az állatok mozgása elég esetlennek tűnt számomra. A játék ugyan megörvendeztet minket – a valóban és szó szoros értelmében – életre kelő barlangi festmények és a kőkori művészet világával, de mire igazán beleélnénk magunkat, a kaland már véget is ér. Tehát nem túl nehéz – főleg a Myst és a Zork sorozaton nevelkedetteknek nem – és sajnos nem is túl hosszú, még a kalandjátékok közt sem.

„Hová lettek a dolgok?” (…azok a bigyók meg az a fura kis izé….)
Aki fél füzeteket akar megtölteni vázlatokkal, jegyzeteléssel és egyebekkel, naplóírással, és nyomozásának dokumentálásával, (mint én) az maradjon csak a Myst kaliberű játékoknál, de egy gyors agyvíz megmozgatásnak ez sem rossz. Egyszer vagy kétszer én is ugyan elakadtam, de az csak egy nem túl feltűnő tárgy nem megtalálása vagy nem észrevétele miatt volt és véletlenül sem egy fejtörő megoldásánál. Ezt egy kicsit sajnáltam. (egyébként valami ilyet éreztem a Myst3 Exile-nál is, ami igencsak nagy visszaesés volt a Riven után, és a későbbi Revelations mellett.)

Kép

Nyugodt, barlangi esték
Nem kihagyhatatlan és véletlenül sem klasszikus, de aki szereti ezt a stílust, semmiképp ne dobja el, ha a kezébe kerül, mert lehet hogy egy igen kellemes hétvégét, vagy 1-2 nyugalmas estét köszönhet majd neki.

Voyage: Journey From the Earth to the Moon (PC-kaland)

Egy ember a holdon, aki idegen a földön…
Talán a cím alapján – remélem – néhányan rájöttek, hogy itt bizony Jules Verne remekének játékváltozatáról van szó. Ha egy ilyen konkrét és egyetemes táptalajt választ egy cég alapul – még ha az az egyik legrutinosabb kalandjáték készítő csapat is – nehéz fába vágja a fejszéjét. Verne egyike a legtapinthatóbb hangulatot teremtő, (szinte a szagokat is érezni.  ) és persze első sci-fi/fantasy íróknak, aki elképzelhetetlen, de mégis elég „hihető” áltudományossággal tarkított történeteivel megbolygatta a 19 és a 20. századot. /főként hogy műveit először megvetéssel és igen negatív visszhanggal fogadta a kritikus és civil közönség…/
Életem egyik első olvasott műve a Nemo kapitány volt, egy rettentő régi, talán az első magyar kiadás, aminek megkopott, sárgás, és jellegzetesen „archaikus szagú” lapjai elindítottak a sci-fi és a fantasztikum imádat meredek lejtőjén. Bár belőle szinte már semmire sem emlékszem, az olvasás és a régi könyv hangulata még mindig itt él a fejemben, ezért elég izgatottan bontogattam a szintúgy hatalmas klasszikus, az Utazás a holdra című mű kedvenc játékstílusomba átírt változatát.

Kép

Óriástamponnal a holdra!
Egy dologtól féltem csak, hogy egy ilyen kaliberű klasszikus irodalmi mű átiratánál különösen kritikus leszek. Hát ez be is jött, de szerencsére nem nagyon sikerült belekötnöm a játékba. A rendszer egyszerű, a hasonló kalandoknál megszokott szerezd meg, kombináld, használd elvet követi. A hangulat azonban eszméletlen, tényleg szinte hallható, tapintható, szagolható és tökéletesen életre kelti Verne komoly, ám mégis kissé szürreális, karikatúraszerű humorával átszőtt világát.

Kép
A regényt a lehető legjobb módon ültették át a képernyőnkre. A nyomozás már a hold felé tartó kapszulában kezdődik, (még kémiai tudásunkat is latba vethetjük az életben maradáshoz ;) ) ami minden részlet felfedezése esetén egy fél interaktív múlt századi képes-regényformában jelenik meg.

Kép

A játék koránt sem olyan könnyű, mint Lost Cavern társa, és itt a fejtörők igazán megizzaszthatják az embert, miközben mégsem vállnak unalmassá vagy elcsépeltté.
Aki szereti a belső nézetes grafikus kalandokat semmiképp ne hagyja ki, mert egy méltatlanul elfeledett interaktív regénytől és Vernei magasságokba nyúló kalandtól fosztja meg magát.
Irány a hold! 


Star Wars- Force Unleashed (PS2)

Kép

Nos igen. Ha valaki igen kritikus a Star Wars játékokkkal kapcsolatban az én vagyok. Az utóbbi időkben igen sok csalódás ért e téren, mert míg pár éve nem létezhetett, hogy egy Star Wars játék rossz legyen, (a jég még anno a botrányos Force Commander-nél tört meg) addig ma sajnos ez nemcsak, hogy nem így van, de már köztük is keresni kell az érdemes példányokat. Ilyennek gondoltam (és szerencsére félig még gondolom is) a hihetetlen mérető reklámkampánnyal hírdetett Force Unleashed-et, amiben nem mást, mint Darth Vader titkolt tanítványát alakíthatjuk. A történet kötött, akár a Jedi Knight és a Jedi Outcast esetében, a végén pedig választhatunk, hogy engedünk e a sötét oldalnak, avagy életünket áldozzuk a jó érdekében.
A játék rendszere maga nekem egy kis csalódás volt. Míg még a ps2-es verzió is remek fizikát vonultat fel (mindent, tényleg mindent felemelhetünk, nekivághatunk az ellennek, hatalmas szobrokat törhetünk ripityára, vagy vadászgépeket vághatunk földhöz) és a grafika sem ronda, az effektek pedig nagyon-nagyon szépek.
A történet remek, erről nincs mit mondani, fantasztikusan köti össze a Sith-ek bosszúját, a lázadás megszületésén keresztül az Új reménnyel. Ezzel nem is lenne gond, de a játék az én Star Warsos szájízemhez kissé túlságosan is „Árkádos” lett, túlontúl konzolos, ami nem nagyon illik a Csillagok Háborúja ilyen sötét aspektusban bemutatott világába. A játékrendszer egy az egyben God of War, mind a fejlődés, mint a pontgyűjtés, mint pedig a kombós és animált kivégzések.
A játék tehát igen vegyes érzelmeket váltott ki belőlem, de azt meg kell hagyni, hogy megalomániás tömeggyilkosoknak és lakberendezőknek igen a kedvére válhat a játék. A pusztítást egy ember személyében még egy játékban sem lehetett ilyen magas és hatékony szinten művelni. ;)
Ami komoly negatívum még az a hossza, ugyanis én röpke 6 óra 43 perc alatt kivégeztem a játékot. Kár érte.  De ettől függetlenül, aki látványos és izgalmas Jedi és Sith dueleket akar látni, vagy több tíz embereket reptetni, és manipulálni egy kézmozdulatával (vagy Darth Vadert irányítani és később megküzdeni vele) az szeretni fogja, még ha nem is nehéz és kissé rövid is…

Metal Gear Solid 3 – Snake Eater

Kép

A Star Wars Force Unleashed nem a legjobbkor került kezeim közé, mert „sajnos” minden idők egyik legjobb játéksorozatának 3. részével együtt érkezett, a Snake Eaterrel.
Hát ezt nem fogom sokáig húzni…
Az MGS3 eszméletlen! (csakúgy, mint elődei, bár a 2. résszel voltak fenntartásaim)
Számomra abszolút visszahozta az első rész feledhetetlen hangulatát. A játékmenet lenyűgöző, a történet tökéletes, a videók szemkápráztatóak, és egyáltalán semmit, de semmit nem tudok felhozni ellene. Külön megemlíthetném a rendezést, a zenét, a párbeszédeket, és egyenként mindent, de felesleges.
A Snake Eater az egyik legösszetettebb és minden szempontból legjobb ps2-es játék, amit valaha láttam. (és valamiért azt hiszem nyugodt szívvel hozzá tehetem: Látni fogok…)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nálam a force unleashed nagyon nagy csalódás volt. A történet sztem valami rém gagyi, akárcsak a hangulat. Az egész játékot nem tudom beletenni a star wars univerzumba. Egyedül a zenék voltak jók, de hát azok a filmekből, régebbi játékokból már ismerősek. Nem akarok nagyon fikázni, de nálam ez a game 10-ből 4 pontot ha ér.
Ja és imádom a star warst! :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát én inkább a Sithek Bosszújával voltam így, mármint a filmmel (nameg a klónok támadásával is... :roll: ) hogy nagyon nem illettek bele a Star Wars hangulatba. A FU történetével szerintem semmi baj, tetszik a dupla összeesküvés háttere, és az, ahogy megalakul a felkelés. Nekem pont nem ezekkel volt bajom. Egyébként aki ismeri a hivatalos képeregények és regények Star Wars világát, annak egy csomó minden ismerős volt, például az hogy Vader folyton el akarja árulni az uralkodót, de ez azért van, mert Palpatine szándékosan okot és esélyt ad rá, hogy ezzel a fölénnyel, a lázadást mindig visszaverve tartsa örökké kordában Vadert. Ebbe a képbe nagyon beleillett a mi kis "hősünk" sötét története, és az az összeesküvés, ami még ezt a látszatot is szétrombolja, és amiről a Corelián hullik le a lepel, sztem nagyon jól fel volt építve, és jól köti a nagy űrt az új remény filmmel. Persze ez is csak egy magánvélemény, és a játék nálam is csak 10-ből max egy gyenge 6-ost érdemel, de pont nem a történet, vagy a háttér miatt. Összességében én is csalódtam, ezt fentebb írtam is, mert sokkal nagyobb durranást vártam, de mivel rövidke a játék, egy két három gyors végigjátszást (vagy min kettőt az alternatív végek miatt) a fanoknak megér. :) Nem lesz belőle kult, és meg sem közelíti a Jedi Knight sorozatot, fpleg az első részt nem.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Ok, nem akarok vitát indítani erről a játékról, meg sem érdemli. :D Több fórumon leírtam már a véleményemet róla szóval...

Na, de amit akartam írni, hogy a Klónok támadása és a Sithek bosszúja sztem nagyon is bele illik a SW világába. Főleg az utóbbi ami sztem nagyon is. A klónok támadása az amire azt mondom, hogy ez egy elég gyenge rész volt és nem is igazán tetszik. Mintha összecsapott lenne, nem lenne benne elég munka, agyalás. Nem érzem teljes egész résznek mint a többit.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Végül is nekem a Sithek bosszújával sem a történet volt a bajom, vagy hogy összekapkodták volna, csak egyszerűen voltak benne (szép számmal) idétlen, nevetséges, idióta és Disney szerű jelenetek nem is kevés. Anakin vívódása pedig szintén egy picit gyengének tűnt nekem, így aki nem látta a rajzfilmsorozatot, ami a második és harmadik rész között játszódik, (és egyébként eszméletlen jó) annak kissé furcsán jöhetett le, hogy Anakin szinte egyik pillanatról a másikra átállt a sötét oldalra. Az egyik pillanatban csak felesel a mesterével, aztán meg már Sith nagyúr lesz. Ráadásul ez a vívódás nem is igazán az egész rész alatt húzódott, hanem csak a második felében. A legnagyobb bajom az egész filmmel az volt, hogy túl volt zsúfolva szebbnél szebb (éls mi tagadás, rondábbnál rondább) effektekkel, mintha csak Lucasék vizuális stúdiójának hosszú reklámfilmje lenne, és a sok értelmetlen akciójelenet elvette az időt a lényegtől. A Star Wars sohasem volt a legkomolyabb filmek egyike, de azért nem is óvodás gyerekeknek való, mert a második és harmadik epizód (sőt tulajdonképpen bőven az első is) olyanra sikeredett. :| Mivel a történet 80%-át már jól tudhatta az, akinek van egy kis sütnivalója és ismeri az univerzumot, Lucas bácsinak nem kellett sokat tennie hogy összekösse a dolgokat. Néhány apróságon kívül (pl. Joda abszolút hasszaggatóan nevetséges, és mellette igen csak elszomorítóan bárgyú harca az uralkodóval, vagy az "Ég veled Chebakka"(nem tom így írjuk e...) jelenet) mindent előre tudtunk már. Főleg mivel én a regényekkel, képregényekkel, és a szerepjátékkal is kapcsolatban voltam/vagyok.
A lényeg, hogy lehetett volna jobb, és akár hiszitek, akár nem, bármilyen kritikus és véresszájú is vagyok, nem mindenre mondom ezt! ;) (Pl.MGS3 Snake Eater-be nem tudtam belekötni, most meg lerakni nem tudom... :D Na de filmekben is vannak ilyenek! :) )

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nekem ami nem tetszik a két trilógia között az a utalások. Alig vannak benne.Meg a kérdőjelek. Pl az ilyenek, hogy a 4. részben még senki nem gondolt Qui-gon jin-re. Egyszerűen Obi-wan mestere yoda volt. Persze ezt azzal magyarázzák, hogy yoda mindegyik jedinek a mestere valamilyen szinten, de akkor is. A két trilógia között alig telt el idő(18-20 év? Már nemnagyon vágom) és Yoda szenilis lett, beteg. Oké, egyedül élt a Dagobáhn, a mocsárban meg hogy a sithek uralkodtak és ezzel ő is elbukott stb De egy ilyen nagy jedi ez miatt nem bolondul meg. :D A sithek bosszúja végén még ide oda ugrált, full erős volt meg minden, röpke 18 év alatt meg tönkre megy. 900 évesen nem hinném hogy az a "pár" év számítana.
Ilyen dolgokkal kellett volna telepakolni az első trilógiát(1-3)