Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

RE

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem nyissál blogot.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Lusta vagyok rendszeresen írni, így nem hiszem, hogy sok értelme lenne.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szép hosszú hozzászólás (mármint a korábbi) :o
akmal888 írta: ....a legnagyobb vitorlás már igencsak méretes, és az éveinek száma sem kevés, bár nem tudom mennyi az átlag hal életkor..


Nekünk is voltak vitorlás halaink, még sok-sok éve, a legöregebb azt hiszem 5 vagy 6 évet élt meg...
Egyik kedvenc halfajtám, de abszolút favoritok a fenéktúró, csókos szájú halak : D (Gibiceps, pl. ) De bírtam a cápaharcsákat meg az aranyhalakat is.

Elég nehéz megítélni, hogy éppen a tanulni valót válasszam-e vagy a szórakozást/ pihenést.

Ismerős. Középiskolában verstanulással voltam úgy, hogy nem voltam hajlandó bemagolni semmit (najó, talán 2 verset), inkább mással foglalkoztam. Kaptam is pár kapát miatta, de egy szemernyi bűntudatom se volt. Amúgy is utálom a verseket :roll:


Legkevesebb időt még mindig a szintetizátorommal töltöm, szóval nem hiszem, hogy zongoraművész lennék vagy bármi egyéb, de legalább magamat el szórakoztatom vele ideig óráig.


Váó, nekem is volt szintetizátorom még 10 évesen, de még a 'Boci boci tarkát' is képtelen voltam eljátszani rajta. : D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nah, ma is rájöttem valamire.

Többet valószínűleg soha a büdös életben nem csinálok barátfülét (lekváros derelyét), mert egy örökkévalóság volt, mire végeztem vele (meg a mosogatással), ráadásul nem is lett olyan sok belőle :D B.sszus egy rahedli aprósütemény előbb kész van, mint ez a hülye derelye.

Maradok inkább a túrógombócnál, meg a sörös csirkénél.

Jah és rakott krumplit is csak akkor csinálok, ha pisztollyal kényszerítenek : D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A rakott krumplival mi a baj? :D Az nem olyan macerás egyébként.

Amitől egyébként én kikészülök azok a különböző kaják vega változatai. Bátyámék vegetáriánusok lettek, ezért folyton hús nélkül készült itthon a rakott krumpli, a paprikás ( :shock: ), a levesek meg minden. Hát én ettől teljesen kész voltam. Azóta elköltöztek, így vége lett a nyúlkajáknak, de a zöldséges rakott tésztákra azóta sem birok ránézni, én nem is akarok találkozni velük soha az életben XD

Barátfüle: jé, érdekes, hogy derelyére is használják. Errefelé csak a sült változatot hívják barátfülének. A derelye az derelye :)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Emtrexx írta:Amitől egyébként én kikészülök azok a különböző kaják vega változatai
és szolidan csakúgy közbepofázom, de számomra a hús nélküli kaják általában az érthetetlen kategóriába kerülnek.
két kiló csülök nélkül nem igazi egy magyar étkezés

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:A rakott krumplival mi a baj? :D Az nem olyan macerás egyébként.


Fenéket nem :P Főleg ha egyedül állsz neki és akkor főzd meg a krumplit, a tojást, akkor pucold is meg a krumplit úgy, hogy ne törjön. Meg mire végig rakod a rétegeket...Áhh. Mondjuk én nagy adagokat szoktam csinálni, szóval lehet, azért tart olyan sokáig, mire telerakom a tepsit. :)

Amitől egyébként én kikészülök azok a különböző kaják vega változatai.


Ohhohohó. Egyik unokatesóm vegetáriánus. Aztán férjhez ment és a férje is kitalálta, hogy vegetáriánus lesz. Aztán a másik unokatesóm is kitalálta, hogy vegetáriánus lesz. Eredmény: Ha bármelyiküket meglátogatom, nyúlkajával kínálnak XD

Én is inkább a húsos kajákat szeretem, de a zsírban tocsogós dolgokkal ki lehet kergetni a világból. (Meg a lecsóval.)


Barátfüle: jé, érdekes, hogy derelyére is használják. Errefelé csak a sült változatot hívják barátfülének. A derelye az derelye :)


Igazából nem voltam biztos benne, hogy jó elnevezést írtam :D

és szolidan csakúgy közbepofázom, de számomra a hús nélküli kaják általában az érthetetlen kategóriába kerülnek.


Most elkezdtem gondolkozni, hogy tényleg, én is mindig olyasmit eszem, amiben hús van.... De! A krumplis tészta meg az ilyen nyújtott vackok határozottan finomak.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Segítsetek, angol felsőfok nagyon húzós? Édesanya rágja a fülem, hogy még érettségi előtt kéne, nekem meg nem sok bátorságom van rá. Esetleg magolást nélkülöző tanulási ötletek, szókincsbővítést, de végtére is akármilyen tanácsot szívesen fogadok. Köcce :nyuszi:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szerintem vágj bele, főleg, ha anyukád ki is fizeti neked a vizsgadíjat :) Gondolj bele, mi lesz, ha nem sikerül? Semmi, majd megpróbálod később újra...

De ha nincs középfokú nyelvvizsgád és nem vagy biztos benne, hogy menne a felsőfok, akkor inkább a középfokút csináld meg, hogy felvételinél mindenképp kapj nyelvtudásra plusz pontot.

Tanulás módszer: Beraksz egy jó filmet DVD-n, kiválasztod az angol hangot + angol feliratot hozzá és az ismeretlen szavakat kiírod, kiszótárazod és megtanulod. De lehetőleg ne a Blöfföt vagy a Karib tenger kalózait tedd be :D Én pl. a Heroes-t is végig angolul néztem, mert abban minden simán érthető, felirat sem kell, de jó erre a célra a 24 óra is, X-men, Vasember, stb, ezekben tök érthetően beszélnek. Ha meg a british angolt szeretnéd hallgatni, ott a Doctor Who vagy a 28 nappal később :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én angolból csak középfokúztam, de az elég pite volt.
Ez mondjuk attól is függ, hogy hova mész vizsgázni.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Akartam valami érdemlegeset hozzászólni a témában, de tanult kollégám, Szacsi már mindent tökéletesen megszakértett

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Okézsoké, köszi a válaszokat :D

Az a helyzet, hogy pontszámba nem nagyon fog számítani, mert orvosira szeretnék majd, oda meg elvileg a 2 emelt (biosz / kémia) kilövi az összes +-t.

Angolul szoktam nézni sorozatokat inkább (FamGuy, Trónok harca stb..), de az igazság az, h szótanuláshoz rohadt lusta vagyok :D

Mindegy, küzdeni kell. Mégegyszer köszi :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

akmal888 írta:...a 2 emelt (biosz / kémia) kilövi az összes +-t.


Ehh, nálatok milyen a biosz és a kémia oktatás? Az általánosban még tök izgi volt mindkettő, de a középsuliban olyan pocsékul tanították, hogy ejjha... Emlékszem, bioszból még egy kapát is sikerült írnom (pedig mindig 4-5-ös voltam), asszem a tüskésbőrűekből vagy mi a fenéből... A rosseb se tudja már, mi is volt az egyáltalán...Átmenet a szivacsok meg a krokodilok között XD

Az volt a legfelháborítóbb, hogy kémián még csak szóba se került pl. a radioaktivitás, pedig az egyik legérdekesebb téma. Bezzeg a hülye tér izomerekről egy óráig rizsázott a tanár :2guns: (Tényleg, mi az? :D)

*sóhaj* Óh, az a sok tudás, ami rám ragadt a középiskola alatt...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Angolul szoktam nézni sorozatokat inkább (FamGuy, Trónok harca stb..), de az igazság az, h szótanuláshoz rohadt lusta vagyok
Én is így szoktam nézni sorozatokat, mármint angol hanggal és angol felirattal, de nálam az lett a dolog eredménye, hogy egy csomó szóról tudom, hogy mire használják (olyan sokszor hallottam már a filmekben), de lefordítani nem tudnám hogy konkrétan mit jelent :D

Egyébként szerintem nem kell annyira a szómagolásra gyúrni, mert a két fő vizsgatípus (az ITK és az ELC) közül az egyiken eddig is lehetett szótárt használni, a másikon meg pont most engedélyezték kb egy hónapja, hogy ott is lehessen.
Persze ha szóbelire mész, az más tészta :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi írta:
Ehh, nálatok milyen a biosz és a kémia oktatás? Az általánosban még tök izgi volt mindkettő, de a középsuliban olyan pocsékul tanították, hogy ejjha... Emlékszem, bioszból még egy kapát is sikerült írnom (pedig mindig 4-5-ös voltam), asszem a tüskésbőrűekből vagy mi a fenéből... A rosseb se tudja már, mi is volt az egyáltalán...Átmenet a szivacsok meg a krokodilok között XD

Az volt a legfelháborítóbb, hogy kémián még csak szóba se került pl. a radioaktivitás, pedig az egyik legérdekesebb téma. Bezzeg a hülye tér izomerekről egy óráig rizsázott a tanár :2guns: (Tényleg, mi az? :D)

*sóhaj* Óh, az a sok tudás, ami rám ragadt a középiskola alatt...[/color]
Komolyan mondod, mert ha igen, szívesen elmagyarázom :D

Becsületes biosz / kémia tanítás megy, érthetően magyarázva, kérésre akár kétszer is. Soha nem tapasztaltam, hogy nem értettem volna a kémiát, a bioszból meg spec pont leszarom a tüskésbőrűeket (nem krokodil XD ), de fél oldalnál több nem is kellett belőlük.

A radioaktivitás érdekes téma, bár alapszinten nem nagyon van mit róla mondani, hogy kicsit is bővebb legyen, ahhoz már bele kell menni rendesen. Engem leginkább a sejtbiológia és a vírusok-baktériumok érdekelnek, de szívesen olvasok pszichológiáról, az idegrendszerről és hematológiáról is :nyuszi: Ettől függetlenül para az érettségi és a felvételi...
Emtrexx írta: Persze ha szóbelire mész, az más tészta :)
C-re szeretnék, de a kettő közül a szóbelitől parázok jobban. Meg írásbelinél az esszéjellegűektől :nyuszi:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

akmal888 írta:
Szacsi írta: Bezzeg a hülye tér izomerekről egy óráig rizsázott a tanár :2guns: (Tényleg, mi az? :D)


Komolyan mondod, mert ha igen, szívesen elmagyarázom :D



Hát ha úgy el tudod magyarázni, hogy föl is fogjam, akkor persze, érdekel : D

Egyébként milyen durván meleg lett már. O__O A hét elején volt kb. 18 °C most meg van vagy 33 °C.

És tök furcsa dolgot tapasztaltam...bekentem magam ilyen gyerekeknek való naptejjel (csak az volt kéznél : D ) és miután kicsit sültem a napon, egy az egyben olyan szagom lett a krémtől, mint egy sült csirkének! O__O Mondom magamban de jó sültcsirkeillat van, de vajon honnan jön (semmi kajálda nem volt a környéken), erre megszagolom a kezem és rájöttem, hogy annak van olyan szaga :1eye: Nem tudom, direkt így találták-e ki ezt a vackot (gondolom nem), de ez nagyon durva... Viszont annyira megkívántam a csirkét, hogy hazajöttem és csináltam egy kis sörös csirkét XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ez biztos valamilyen bujtatott marketing fogás. :)

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Leon »

Hello. Jó rég jártam errefele. Most is csak egy ff8-as kérdés miatt jöttem fel.

Látom nem halt meg annyira az élet. :)

Mi történt veletek, amióta nem voltam fórumon? :D Ez kb. 2009 vége fele volt, szóval van mit behoznom. :D

Felvételizett idén valaki innen felsőoktatásba? :D
Én igen. Bejutottam OE - NIKre. :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szia!

Gratulálok! :D Én is jelentkeztem, de csak sima felsőfokú szakképzésre (mivel időközben lediplomáztam) és fel is vettek pénzügyre. (Egyik célomat elértem az idén...A másik az álló spárga, de arra még gyúrnom kell XD)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Leon írta:Hello. Jó rég jártam errefele. Most is csak egy ff8-as kérdés miatt jöttem fel.

Látom nem halt meg annyira az élet. :)

Mi történt veletek, amióta nem voltam fórumon? :D Ez kb. 2009 vége fele volt, szóval van mit behoznom. :D

Felvételizett idén valaki innen felsőoktatásba? :D
Én igen. Bejutottam OE - NIKre. :)
Velem elég sok minden történt 2009 óta, de idén nem felvételiztem sehova :D

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Leon »

Szacsi írta:Szia!

Gratulálok! :D Én is jelentkeztem, de csak sima felsőfokú szakképzésre (mivel időközben lediplomáztam) és fel is vettek pénzügyre. (Egyik célomat elértem az idén...A másik az álló spárga, de arra még gyúrnom kell XD)
Gratulálok.

Örülö, hogy még azért járnak fel fórumozni. :D
Láttam olyan forumokat, ahol az egész népesség kihalt. :(

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Leon írta:
Szacsi írta:


Gratulálok.

Örülök, hogy még azért járnak fel fórumozni. :D
Láttam olyan forumokat, ahol az egész népesség kihalt. :(



Köszi! :D

Hát igen, már nem menő a fórum...Csak a Facebook (Bleh) meg a Twitter (nagy kérdőjel, nem értem, mitől olyan jó). :? Én is csak erre a fórumra nézek fel időnként, minden másról leszoktam.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

Hülyeség a fórum menő, ff-ezni nem menő :P :D
ps boltba említettem a csávó annyit mondott hogy azt a játékot se tudom megérteni...

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Leon »

A JRPG-k az egyik legtágabb rétegjáték. xD
Én szeretek facezni, most viszont FF8... ha már ennyit szendvedtem, hogy jó legyen xD

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: basch »

Az FF6-ot is próbáld ki lehet hogy rossz a grafikája,de nagyon el tud ragadni...