Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

akmal888 írta: itt kb szeptember végéig 35fok lesz :(
Reggel is?
Napközben itt is dög meleg van.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem, sajnos csak nap közbenre értem. Bár nekem mindegy igaziból, télen is szeretek nyitott ablaknál aludni, kell a friss levegő :D Nincs elég hideg, csak kevés takaró ! :mrgreen:

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én inkább a meleggel vagyok így. A hideget nem szeretem.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Bár nekem mindegy igaziból, télen is szeretek nyitott ablaknál aludni, kell a friss levegő :D Nincs elég hideg, csak kevés takaró !
Akkor szívesen cserélek veled szobát a télire, az enyémben ugyanis nemes egyszerűséggel NINCS fűtés, úgyhogy remélem jól érzed majd magad itt :D

Ezt leszámítva és is a hidegre szavazok :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Végül is miért fűtenék a Notre Dame tornyát ? :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Najó, bedobok egy témát, amin lehet csámcsogni (szó szerint):

Nem tudom, hogy hol mennyi van ezekből az üzletekből, de itt sok-sok Dm és Rossmann üzlet van. Namármost itt mindenféle "bio" meg "szuperegészséges" kaját is árulnak, ami légkondinál nem igényel hűvösebbet. Egyik nap bementem a Dm-be és (én hülye) elmentem az édességes polcok mellett (eléggé édesszájú vagyok)és megláttam ilyen saját márkás Das gesunde plus-os fehérje szeletet, mondom hohóóóó, dejó, ez biztos nincs tele cukorral mint a müzliszeletek, veszek egyet! Én hülye nem néztem meg az összetételét, hát mégis tele van cukorral, ráadásul nem is igazi fehérje szelet, mert kb. 4 gramm fehérje és 40 gramm szénhidrát van benne. Na mondom jólvan, nem érdekel, akkor is megeszem (citromosat vettem). Hát hogy ez milyen pocsék volt!!!! A nagybetűs sz.ar, kb. két falatot törtem belőle... Undorító az állaga (mint egy félig nyers sütemény), az íze, a szaga....Landolt a kukában a 200 forintos szelet.

Ma bementem egy Rossmann üzletbe is, ahol szintén találtam fehérje szeletet ugyanennyiért, de ez tényleg fehérje szelet volt, 12 gr szénhidrát 40 gr fehérje (mindjárt más : D ). Banánosat vettem. Óh, hát ez viszont isteni volt! :D


Miért, ó miért kell elcseszni egy (grammra átszámolva baromi drága) kis édességet? Ha már édesség, legyen finom :)
Annyira mérges tudok lenni az ilyenekre, pont olyan felháborító, mint a tortabevonó tábla puszta létezése (az a botrányosan rossz csokiutánzat).

És akkor a költői kérdés: hétvégén kávédélután lesz és én vagyok a kajafelelős, dobos tortát vagy túrótortát süssek? :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egyáltalán miért akarsz te fehérjeszeletet venni? :D Ilyen névvel már eleve nem is lehet jó :D

Jajjjj és a tortabevonó igen. Néha kérdezősködök itthon hogy nincs-e egy kis valamilyen csoki, mert ennék most valami édességet. És ekkor anyum előjön ilyen xarral, hogy de van, ilyen, hát mondom kösz XD
Úgyhogy ha esetleg tüntetést szervezel, hogy semmisítsék meg a tortabevonóknak még az élelmiszer rendszeri kategóriáját is, akkor megyek én is :2guns:

Amúgy én a túrósra szavazok :afro:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

De de de elviekben jó a fehérjeszelet :) Csak a gyakorlatban volt sz.ar a dm-es. Amúgy meg arra jó, hogy nem cukorral tömöd magad, ha rád jön az "édesség kell, most!!!!" érzés, hanem valami hasznosabb tápanyag félével, ami nem megy rögtön a zsírodba :)

Izé..Tudom, hogy az ilyen fogyózós nőktől sokszor kikészülnek a pasik, de én totál depressziós voltam mikor dagi voltam és megkeserítette az életem, úgyhogy most már nagyon odafigyelek a kajálásra - és nem érdekel, ha más hülyének néz miatta - mert soha a büdös életbe nem akarom olyan szarul érezni magam a bőrömben, mint akkoriban...Amúgy most is megeszek nagy ritkán valami sütit (csak sajátot, vagy anyumét ^.^), csak az ilyen édesség kell effekt általában este jön rám, olyankor meg tilos :D

A francba és még a marcipánt is imádom... :roll:


Nade hova is akartam kilyukadni...A tortabevonóhoz!!!! Igen, a tüntetés jó gondolat, mindjárt csinálok is egy ilyen kezdeményezést Facebook-on... : D
A másik ilyen trágya a bolti tejszín.


Tortatéma:
Nah, mivel ugrott a holnaputáni programom, valószínűleg dobos meg túrótorta is lesz (imádok sütni, ha van időm rá meg alapanyagom, az ilyen kis szaggatni való - pogácsa, kekszek - kis süteményekkel szeretek a legjobban szórakozni X D ).

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ha ennyire figyelsz rá, mit eszel, akkor mi lesz a két megsütött tortával? :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Na igen, ez jó kérdés XD

Amúgy én nem nézek furcsán a diétázókra meg az evésre nagyon odafigyelőkre, hanem pusztán csak nem tudom beleképzelni magam a helyükbe, én ugyanis már vagy tíz éve szeretnék felszedni pár kilót hogy ne legyek ilyen vékony, de egyszerűen képtelen vagyok XD
Igaz, apai ágon a családban máshol sincsenek nagy darab emberek, lehet onnan örököltem :)

Jjja amúgy visszatérve a melegben vastagon öltözőkre: lehet hogy csak én vagyok már öreg, de nekem elég furcsa hogy manapság már pl középiskolába, gimibe stb is strandnadrágban meg ilyesmiben járnak az emberek. Nekünk pl középsuliban még tilos volt rövidnadrágban órára menni, pedig hát nem volt az olyan rég, most meg ma reggel is 8 körül látom a suliba igyekvőket, és mintha strandra mennének. Értem én hogy meleg van, na de hát mégis.

Na mindegy, majd jól megszívják ha újra bevezetődik az iskolaköpeny :1eye:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

akmal888 írta:Ha ennyire figyelsz rá, mit eszel, akkor mi lesz a két megsütött tortával? :D


Ki mondta, hogy nekem kell megenni? :P Leszünk rá jópáran... A dobosból eszek egy szeletet oszt csókolom. Amikor legutóbb sütöttem, akkor is apám falta fel szinte az egészet X D

Amúgy itt vannak, amiket sütöttem:

A dobos torta (a cukormázat hanyagoltam, mert mindenki utálja):
http://kepfeltoltes.hu/120907/DSCF9097_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120907/DSCF9098_ ... es.hu_.jpg

Tudom, nem a legszebb, de igyekeztem :mrgreen: A tetején piskótamorzsa van (kb. mint a vakondtúrás tortákon). (A csokoládé krém meg nyamm :mrgreen: )

A túrótortát már bevágtam a hűtőbe, mire eszembe jutott a fényképezőgép... : (

Akkor csináltam sós stanglit:
http://kepfeltoltes.hu/120907/DSCF9100_ ... es.hu_.jpg
(A doboz csak egy random sütis doboz :) )

És kókuszos kekszet is:
http://kepfeltoltes.hu/120907/DSCF9106_ ... es.hu_.jpg
(Igen, csakazértis szívecske alakút szaggattam XD)

Emtrexx írta:Nekünk pl középsuliban még tilos volt rövidnadrágban órára menni

Jajj, emlékszem, mikor 5. osztályban (általános) új osztályfőnököt kaptunk (egy öreglányt), rögtön kijelentette, hogy ne merjünk rövid nadrágban vagy szoknyában suliba menni. Másnap az egyik srác strandnadrágban jött : D Sőt, 6. osztályban az egyik lány lilára lakkozott körmökkel jött be és intőt kapott. Középiskolában már mindenkiben szegecsek voltak és senki nem kapott érte semmit :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jók ezek a képek, meg minden, de minket Akmallal most már az érdekelne hogy mikor és hogy kapunk belőlük????

:D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx barátom, a számból szedted ki a szót :koccint:

Egyébként is utálok legidősebb testvérnek lenni, de egy Szacsi-t simán elfogadnék nővérnek :yes: XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jajj de aranyosak vagytok XD De tényleg :puszi2:

Én egyébként kishúg vagyok akmal (mondjuk én örülök ennek) XD Viszont amikor kb. 8 évesen megtudtam, hogy az összes unokatesómnál fiatalabb vagyok, elsírtam magam XD (Ha bohócot láttam az utcán, akkor is...Utálom a bohócokat :? )

Hát...Küldhetek belőle postán, de szerintem felismerhetetlen turmix lesz belőle, mire odaér hozzátok XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx, most nézem a tartózkodási helyedet, és képzeld, tegnap délután pótoltam a Disney féle Notre Dame-i toronyőrt.

A dalok, a karakterek és a történet is zseniális, még nagyon sokáig nem fog kimenni a fejemből.

Visszatérve a tesós témára, irigylem a kisebb öcsöket és húgokat, annyira jó lehet egy idősebb testvérrel megosztani a dolgokat, ráadásul van kitől tanulni is. Sokkal egyszerűbb, ha van egy példa az ember előtt... Az, hogy mi legyünk az, sokkal nehezebb, és szerintem bizonyos mértékben felelősség is, amitől időnként a f@szom kivan már.

De legalább van kivel rajzfilmeket nézni :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A dalok, a karakterek és a történet is zseniális, még nagyon sokáig nem fog kimenni a fejemből.
Oh hát nekem nem kell bemutatni :) Nekem egyetlen Disney rajzfilm van meg eredeti dvd-n, és az ez :)
Szerintem is nagyon jó a soundtrackja is elejétől a végéig. De a legkedvencebb momentumom benne az a rész, amikor a Heaven's lightban Kvazi éneklésénél a dallamba bejönnek a harangok. Az marhaszép lett, de csak a rajzfilmben van úgy, az albumon nincsenek ott így a harangok:
http://www.youtube.com/watch?v=oDDm8eoRwqw
Szerintem valamelyik rajzfilmes témában már csacsogtunk róla régebben.

Tesók: nosss, szerintem öcsnek lenni egyáltalán nem jó. Legalábbis engem a bátyám inkább csak szivatott :D Meg azt sem mondhatnám, hogy mutatta volna az utat, ugyanis kezdettől fogva mindig teljesen más dolgokat szerettem, mint ő.
Viszont egyszer általánosban, amikor még kicsi voltam, leütött helyettem valakit, amikor megkértem rá, arra emlékszek hogy akkor örültem :D:D
Ja meg később amikor ő már keresett, de én még nem, akkor vett nekem néha dolgokat.

....na jó, visszavonom, igazából öcsnek lenni nem is volt olyan rossz :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx írta:
....na jó, visszavonom, igazából öcsnek lenni nem is volt olyan rossz :mrgreen:
Ennyi, baszki :D :D :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Én is húgi vagyok, viszont szolid 12 évvel vagyok lemaradva a nővéreimtől, úgyhogy annyira azért nem poén (utolsó kétségbeesett próbálkozás voltam egy fiúra)
A nagy korkülönbség miatt nem volt akkora buli, mire felfogtam, hogy vannak nővéreim, már rég elköltöztek xd
Szacsi meg akkor jön kaját csinálni, ez meg lett szavazva
Btw Notre Dame-i toronyőr az rulez

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én öcsi vagyok, egészen 15éves koromig ezzel b***tatott nővérem, aztán egyszer csak megjavult a viszonyunk. Nálunk egyébként 6 év a korkülönbség.

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: seymour »

én öccs-bátty, ilyen egy pont kettes vagyok :D van két idősebb testvérem meg egy öcsém :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hmm. Nincs véletlenül itt valaki, aki idén érettségizett (vagy van olyan ismerőse) és túladna azon a bizonyos könyvön, amit érettségizők kaptak az idén? Engem érdekelne egy példány. :nyuszi:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Sajnos én ingyen könyves vagyok, vissza kell majd adnom a sulinak, ráadásul idén érettségizem, nem tavaly, így segíteni nem tudok.

Csak nem érettségizni szeretnél? :D :nyuszi:

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: seymour »

Emtrexx írta:Hmm. Nincs véletlenül itt valaki, aki idén érettségizett (vagy van olyan ismerőse) és túladna azon a bizonyos könyvön, amit érettségizők kaptak az idén? Engem érdekelne egy példány. :nyuszi:
milyen könyvön pontosan :nyomoz:

akmal888 írta:Sajnos én ingyen könyves vagyok, vissza kell majd adnom a sulinak, ráadásul idén érettségizem, nem tavaly, így segíteni nem tudok.

Csak nem érettségizni szeretnél? :D :nyuszi:
én is idén érettségizem :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na, megtudhatjuk végre, milyen könyvről van szó? :)

Amúgy megint sütöttem :mrgreen: (a bolti linzer elég ratyi...):
http://kepfeltoltes.hu/121003/DSCF9684_ ... es.hu_.jpg


És ÁÁÁÁáááááuuáááá októberben Prometheus DVD, kell kell kell:
http://www.sg.hu/cikkek/92381/masik_kez ... z_elozetes

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: tritto »

Fincsi süti.....