Könyvek

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Milyen rendszerességgel olvasol könyvet?

Alapjaiban véve rendszeresen
36
51%
Hébe-hóba
24
34%
Csak ha nagyon muszálly XD
10
14%
 
Szavazatok száma: 70

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egy kérdés, azokhoz, akik esetleg olvasták ezt:
Arthur C. Clarke: A város és a csillagok
Már a felén is túl vagyok, de.... Ez végig ennyire izgalmas? Számomra eddig meglehetősen unalmas volt, de ha végig ilyesmi, akkor azt hiszem nem is olvasom tovább :S

Jelenleg még Frank Herbert Dűnéjét olvasom, az viszont nagyon tetszik (bár még csak az első kötetnél tartok : ) )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

De rég voltam már itt srácok! :D

Sci-fi és elborult dolgokat kedvelők figyelem!
Az Új Galaxis sci-fi antológia legújabb, azaz 14. számában megjelent életem eddigi legjobb, legsötétebb, legérdekesebb, legszürreálisabb, legelborultabb és legmegfoghatatlanabb novellája. (15 nap semmi címmel ) ;) Ha valakit érdekel, érdemes a kiadványt beszerezni, természetesen nem csak miattam, sok más igazán remek írás és kritika található még benne!

Kép

(egyébként terep rajzolót keresek egy újonnan induló, egyedi poszt apokaliptikus - manga stílusú - Steam-Punk képregényhez. Karakter, tárgy és gép (járművek stb...) rajzolónk már van. (és forgatókönyv és szinopszis és karakterleírások és világleírás és térkép és kész koncepció is ;) )

SZACSI: Innen is gartula a kötetedhez! ;) Jah és mellesleg én vagyok a legnagyobb Dűne fan, akit a hátán hordott ez a kék planéta, és azt tanácsolnám, hogy az első után (ami természetesen a legjobb...) nyugodtan olvasd el ha teheted a Dűne Messiását, a Dűne gyermekeit, a Dűne Isrencsászárát, a Dűne Eretnekeit, és a Dűne: Káptalanház-at. Amiket azonban Herbert mester után K.J Anderson és Brian Herbert írt, messze kerüld el, mert az egész univerzum megcsúfolását és sárba tiprását képezik. :( De a 6 alapmű minden idők egyik legjobb (számomra pedig A LEGJOBB :D) és legsajátosabb sci-fi és fantasy történetei, ajánlom őket mindenkinek! ;) (szép kemény kötetes újra kiadásban meg lehet őket szerezni minden normális könyvesboltban.)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv
voltam és remélem leszek is...
mahdi

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Grat az Új Galaxisos megjelenéshez :yes: Hogy kerültél kapcsolatba velük? Már nem az első ismerős vagy akinek megjelenik benne valamije :)
poszt apokaliptikus - manga stílusú - Steam-Punk képregény
Wow, többektől hallom hogy ilyet terveznek. Remélem sikerül is a végére jutni :yes: (mellesleg érezd magad letolva amiért nem számolsz be nekem az ilyen tervekről :grrr: Priviben még jöhetne pár részlet azért :mrgreen: )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Mindenképpen írok majd még neked róla, amint tényleg, már rajzügyileg is kész konkrétumok lesznek! ;) Ez a project végre tényleg komolynak tűnik, már annyi tervet, mellékanyagot, kiegészítőt, leírást és forgatókönyvet írtam hozzá, hogy egy regényciklus is simán kijönne belőle! :D

- Jah egyébként új galaxisnak csak úgy gondoltam és elküldtem a novellámat. Mint minden galaxis, ez is tematikus volt ugye, én persze erről nem tudtam, de Tony mesternek annyira megtetszett a novella, hogy azt mondta, így is berakja a kötetbe! :) Ámultam bámultam de végül így is lett! :D

Egyébként csak úgy megsúgom, hogy egyrészes sci-fi képregényekhez keresnék rajzolót/rajzolókat... :roll: ( :wink: )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mahdi: Köszi! A Dűnés tippeket is : D

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

hm..eddig azt hittem csak én imádom ennyire a Dűnét :shock:
énis hatalmas fan vagyok ..nagyon imádom azt az ironikus kissé "eltorzult" jövőképet amit megjelenít. Dűne rulz :afro:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

No, elolvastam őket (mármint Dűne 1-2.) és tényleg Dűne rulez (:)), de sajnos így, hogy már kismilliószor láttam a filmet oda és vissza (meg a 3 részes újabb feldolgozást is), már nem volt olyan izgalmas, mint amilyen lehetett volna ezek ismerete nélkül.
De tényleg jó volt, örülök, hogy elolvastam.
"Usul vizet ad a halottnak!" - ez tetszett a legjobban :1eye:


És elolvastam rögtön utána egy másik nagyon jó könyvet is.

Robert Charles Wilson: Pörgés

Olvasta valaki????????

"Egy októberi éjszakán a tízéves Tyler Dupree döbbenten nézte végig, ahogy a csillagok sorra kihunynak az égen. Az ür egy csapásra valóban üres lett. Tyler azóta felnött, és ahogy valamennyi embernek a Földön, neki is meghatározó élményévé vált a nagy elsötétedés jelensége. A Nap csupán egy halvány korong az égen, a Hold eltünt, a mesterséges űrobjektumok pedig kivétel nélkül lezuhantak, és maradványaik olyan vénséges-vénnek tünnek, mintha a nyilvántartottnál sokkal régebben keringtek volna bolygónk körül.

Kutatók próbálják megfejteni a rejtélyt, és amire bukkannak, az tragikus jövőt vázol föl az emberi faj elött: a Földet egy idegen lények építette fal szigeteli el a világegyetem többi részétöl, és odakint sokkal gyorsabban telik az idő - egy nap alatt mintegy százmillió év! Ebben az iramban csillagunk életéből nem lehet több hátra negyven esztendőnél!

Robert Charles Wilson regénye egyszerre sodró SF-thriller, szerelmi történet és apokaliptikus vízió, de mindenképpen csúcsminöségű irodalmi mű. Ebben az olvasókkal a kritikusok is egyetértettek, így a könyv nemcsak bestseller ett Amerikában, de elnyerte a rangos Hugo-díjat is."


Nem tudok rá mást mondani, mint azt, hogy zseniális. A nyelvezete nagyon tetszett, rengeteg apró poén van benne, amiken nagyon jókat derültem (persze egyáltalán nem vígjátékról van szó <D ), és olyan mesterien vannak tálalva az események, hogy egy percig sem unatkoztam (pedig egyáltalán nem nevezhető akciódús regénynek) a történet remek, a karakterek is mind-mind nagyon életszerűek. És azok a részek, ahol az évmilliárdok alatt fölfúvódott Napot megpillantják a szereplők, na...Azokat egyenesen imádtam. A replikátoros részt eleinte nem igazán értettem, utána viszont minden világos lett és sajnáltam, hogy nem volt tovább ecsetelve a dolog :o

Már el is kezdtem olvasni a folytatást (Tengely), remélem az is legalább ennyire jó lesz :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Nemsokára elolvasok minden Douglas Adams könyvet. Sajnos nagyon kevés van belőle.
Viszont aki teheti, az vegye meg a Kétség lazacát. Ezt már a halála után adták ki és tele van interjúkkal, levelekkel, rövid cikkekkel. Eddig csak pár oldalt olvastam el belőle, de Adams magánélete is volt olyan vicces és abszurd mint a Galaxis vagy Dirk Gently könyvei.
És egy válasz Martin egy régi kérdésére. Van benne egy rövid cikk a gyerekkorából, amiben kifejti, hogy nagymamája állatkórháza miatt csak nagyon rövid ideig tud koncentrálni egy dologra. Tehát igen, direkt írt úgy, hogy egy-egy fejezetnek semmi köze egymáshoz. XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jó rég érkezett az utolsó bejegyzés : )

R.C. Wilson: Tengely
Ezt már természetesen kiolvastam és csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni csakúgy,mint a Pörgésről. Isteni.

De nem is konkrétan ezért írok ide. Hanem. Bár nem vagyok kimondott rajongója a szépirodalomnak, most arról lesz szó. Az egyetemnek hála még életemben nem olvastam el néhány hónap leforgása alatt ennyi regényt (kb. 15.), de meglepő módon akad köztük két olyan is, ami bekerült a kedvenc olvasmányaim közé.

Az egyik Kosztolányitól az Esti Kornél (nem tudom, hogy kötelező volt-e vagy sem középiskolában, de ha igen, hát kimaradt). Szóval Esti Kornél. Háááát...Én komolyan rég mulattam ilyen jól olvasás közben X D Baromi vicces elejétől a végéig és egyáltalán nem unalmas. Ez a Esti Kornél meg az egyik legeszementebb fazon, aki a magyar szépirodalmi kánonba bekerült, de csakis pozitív értelemben. De magyarázás helyett inkább itt vannak a fejezetek alcímei, amik önmagukért beszélnek (merthogy nem rendes regény ám, hanem csak történettöredékekből van összerakva):

MELYBEN SZERT TESZ ÓRIÁSI ÖRÖKSÉGÉRE, S KIDERÜL, HOGY MILYEN NEHÉZ
MEGSZABADULNIA A PÉNZTŐL ANNAK, AKI MINDENÁRON CSAK EZT AKARJA

MELYBEN KÜCSÜK TŰNIK FÖL, A TÖRÖK LEÁNY,
AKI EGY MÉZES CUKRÁSZSÜTEMÉNYHEZ HASONLÍT

MELYBEN SZEGÉNY MOGYORÓSSY PALI, AZ ÚJSÁGÍRÓ, A KÁVÉHÁZBAN
HIRTELEN MEGŐRÜL, AZUTÁN A TÉBOLYDÁBA CSUKATIK

MELYBEN A BOLGÁR KALAUZZAL CSEVEG BOLGÁRUL,
S A BÁBELI NYELVZAVAR ÉDES RÉMÜLETÉT ÉLVEZI - ez mekkora lol fejezet :lol: (Ugyanis főhősünk egyáltalán nem tud bolgárul, az igent és a nemet leszámítva : D)

MELYBEN EGY BÁCSKAI ARANYPARASZT LEÁNYA,
ZSUZSIKA, BEUGRIK A KÚTBA ÉS FÉRJHEZ MEGY

MELYBEN MINT JÓTEVŐ SZEREPEL, FÖLKAROLJA A SORSÜLDÖZÖTT ÖZVEGYET,
DE VÉGÜL KÉNYTELEN MEGVERNI ŐT, MERT ANNYIRA SAJNÁLJA,
HOGY EGYEBET NEM IS TEHET

MELYBEN ELINGER KIHÚZZA ŐT A VÍZBŐL, Ő VISZONT ELINGERT BELÖKI A VÍZBE

Ennyi. Szerintem ebből is le lehet szűrni, hogy milyen jellegű lehet a regény. Én csak ajánlani tudom és mondom ezt úgy, hogy a legtöbb kötelező olvasmánytól anno kirázott a hideg.


A másik regény pedig Füst Milántól a Feleségem története - Störr kapitány feljegyzései, ami az unalmasan hangzó címmel ellentétben (bár Störr azért sejtet valamit) egy baromi vicces és szórakoztató regény.

Dióhéjban a történet: Störr, a kétméteres, kétajtós szekrény holland hajóskapitány feljegyzéseit olvassuk arról, hogy a francia, kb. (kalapostul )150 cm-es felesége valószínűleg megcsalja őt. És bár a kapitány már az első sorokban leszögezi, hogy amikor elvette a nőt, tudta, hogy ez lesz és ez őt nem zavarja, mégis olyan betegesen féltékeny, hogy az nem igaz. Mindez pedig olyan stílusban van megfogalmazva, ahogy azt egy hajóskapitánytól elvárja a ember. Röviden szólva: zseniális, több helyen hangosan, pár helyen sírva röhögős regény, a nyelvezete még az Esti Kornélnál is olvasmányosabb, elévgre mégiscsak egy hajóskapitány irományát olvassuk X D

Ne mondok többet, itt van két részlet a regényből:

Itt a felesége feltételezett szeretőjét hívja meg:
"– Jöjjön csak fel egy kicsit, úrfi, maga is – mondtam neki –, nem innánk meg egy kis pálinkát együtt? – S még az is eszembe jutott, hogy mihelyt felérünk, ledobom az emeletről. A hatodik emeleten laktunk ugyanis, szép kilátással egy térségre, s egy jókora lakásban, amely akkor teljesen üres volt."

****
Itt bizonyítékok után kutat, amikor az asszony elmegy otthonról:

"Az én feleségem ugyanis rendetlen természetű volt – sokszor kellett volna már erről is szólani, de nem lehetett. Mert hogy milyen mértékben, kifejezni azt úgyse tudom. S mármost, ebbe a zűrzavarba behatolni…
Az egyik szekrényben például almákat leltem a fehérneműi közt, olyik meg is volt már harapva szegény, s e helyen borvörös volt. Aztán mindennemű kalácsok maradékát, ugyancsak a fogacskái nyomaival… szalagocskákat, amelyek fátylakkal és csipkékkel, valamint hímzőpamutokkal voltak összegubancolódva egységes tömegekké, de összefüggést tartottak fenn holmi kis cukrokkal is, amelyek bele voltak ragadva az egészbe…
S nem tagadom, én magamra tudtam volna gyújtani a házat. Úgy háborgott bennem minden idegem.
Milyen nevetséges is az ember. Mert volt egy nagy bajom, ugyebár, s én nem attól voltam úgy elkeseredve, a kicsitől. A gubancok meg az ezüst papírok miatt, hogy azt is el ne felejtsem, mert az volt a legfőbb dolog itt: az ezüstpapírok. Mert az volt itt mindenütt, a dobozokban meg a fiókokban, hol bedugdosva, hol labdává gyömöszölve, hogy nem győztem csodálkozni felette, minek neki ez? A talmi ezüst. Vagy ez is egy gyerekkori álom? Mert sztaniol-papírokról szólok én, közönséges cukorkákról leszedett sztaniol-papírokról.
S a legképtelenebb helyeken: a virágvázákban meg az előszoba bőröndjei közt… Most mondja meg nekem valaki, mért vettem én ezt feleségül?
S hát még, mikor a szekrénye majd egészben kizuhant a lábom elé. Mikor kinyitottam. Annyira teli volt gyömöszölve. S a fiókokat nem lehetett kinyitni, mert megakadtak, sem újra becsukni, mert rugóként működött bennük a sok összegyömöszölt, finom anyag. Mert bársony és selyem, moiré és szarvasbőr retikülök voltak itt elkeveredve és elhanyagolva, s bennük sánta kis aranyak: elhagyott melltűk és törött karperecek… Mindenféle színek kavarogtak itt: mély kék és gyönyörű zöld… s a pénztárcáiban kenyér, a varródobozaiban harisnya, de mindenütt aprópénz is, spanyol és francia pénz, valamint levélbélyegek és villamosjegyek minden országból, továbbá színehagyott, szegény csokoládé…"






És még egy dolog....Krúdytól is el kellett olvasni pár dolgot és van valami, amit senkinek sem ajánlanák (attól nem félek, hogy valaki kedvet kap hozzá, amikor meglátja egy boltban, de ha mondjuk választani kell majd e között meg valami más között). Szóval, ez a Boldogult úrfi koromban. BORZALMAS. Mert ebben aztán semmi nem történik, csak zabálnak több, mint száz oldalon keresztül és mindenkinek olyan bicskanyitogató a stílusa, hogy az nem igaz.
Apropó, bicskanyitogató (:D):
http://www.youtube.com/watch?v=_4HGGhXc ... re=related

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Symbol »


Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Virágot Algernonnak. Elgondolkodtató, és úgy izgalmas, hogy nem pörögnek benn az események.


Végülis egy értelmi fogyatékos emberről, Charlie-ról szól, akinek egy műtét folyamán 200-ra növelik az IQ-ját, és eszébe jutnak a gyerekkori emlékei, és átgondolja, vajon boldogabb-e az élete, mint régen. Ezenkívül a tudósok megmondják neki, hogy a műtét hatása nem állandó, idővel régi szintjére esik vissza.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

akmal888 írta:Virágot Algernonnak.
Hosszú évekkel ezelőtt olvastam, és sajnos nem emlékszem már rá elég jól, de tényleg érdekes és elgondolkodtató könyv, nekem is tetszett.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én a saját sztorimat írom. és igen, most villogok =D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Wow, saját sztori? Szóval te mellékállásban te valami írónő féleség lennél?

Ha meg kívánsz osztani részleteket a műből, csak szólj :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

ömm, amennyiben a hangsúly az olyasmin van, úgy igen =D
szeretem csinálni, ha van szabad időm. aztán, hogy jó-e vagy nem, az már mindegy xP
na jó nem. maximalista vagyok. az a baj, hogy az eleje kb másfél évvel ezelőtt kezdődött, úgyhogy minőségben elég gyatra a jelenlegi állapotokhoz, szóval nem vagyok bátor. =D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hú, na és miről szól? :D

Még 15 évesen a nagy Dragonlance fanatikus korszakomban én is elkezdtem írni egy történetet (asszem 60 oldalt élt meg). Hárman összeültünk ismerősök és sorra találtuk ki a hülyeségeket. Egy sötételf volt a főszereplő, akit kb. minden kocsmában megvertek, volt egy enyveskezű surranó (olyan, mint egy mini elf), aki egy vásárban mazsolás kalácsokat lopkodott és ezért a kofák akarták kivégezni - de a sötételf megmentette (aztán felpofozta), és végül volt egy üzletszerű kéjelgést folytató hölgy, akiről kiderült, hogy vámpír és egyfolytában csak nyavajgott meg hőgutát kapott a napfényben, aztán kiderült róla, hogy valójában egy unikornis :fejlecsap: . Volt egy gonosz varázsló is, aki csak ült a tornyában és arcoskodott, de aztán nem jutott komolyabb szerephez, mert addigra beleuntam az egészbe.

Aztán elkezdtem írni egy másik (fantasy) történetet is, ez kb. 150 oldal lehetett. Ebben egy korrupt vámhivatalnok lépett le egy másik dimenzióba a nőjével és volt benne két prémvadász, akik egyfolytában veszekedtek és az egyiknek mindig vadászgörény volt a nyakában.


Jesszus, így elolvasva nagyon hülyén hangzanak XD

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

=D=D=D
ez akkora, hogy engem már most megvett =D
ennyi mindent, 60 oldalon xd
én jelenleg olyan 800 oldal körül tarthatok, harmadik kötet xd
igazából fantasy, de a jelenben játszódik, semmi törpök, orkok meg ezek a klasszikus izék nincsenek benne. viszont az egyik faj a vámpírok, akiket rohamosan ki fogok írni a történetből, ha eljön az időm, mert utálom azt, amit csináltak a szerencsétlenekből. csillognak a napon, meg már minden szarban benne vannak, agyonhasználták, sárba tiporták a mítoszukat. sajog a szívem értük. =/

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Vámpírokról kb detto a vélemény.

Ez a második, a vámhivatalnokos milyen jól hangzik már ^_^

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

igen, mikor elkezdtem még anne rice volt a menő. nem pedig ez a shit :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Á, az Interjú-t még én is olvastam, csodálatosan jó könyv, pedig nem egy mai darab.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

jaja, az is nagyon jó. bírom, ahogy az a nő tud érzékeltetni hangulatokat :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A végén, a gyertyás dolog fogott meg a legjobban, hogyha órákig nézné, akkor is érdekesnek találná, az a jelenet eléggé meghatározó nálam...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mufurcka írta: én jelenleg olyan 800 oldal körül tarthatok, harmadik kötet xd

Az szép :o

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

jah, hát hard.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gondolom a kutya se kíváncsi a kötelező olvasmányaimra, de azért leírom, hátha olvasta valaki, és akkor megsúghatjátok, mennyire vészesek. (Igen, egyikbe sem kezdtem bele még)
Szóval:
Csongor és Tünde
Petőfi_: Az Apostol
Stendhal: Vörös és fekete
Tolsztoj: Ivan Iljics halála
Balzac: Goriot apó
Csehov: Sirály
Dosztojevszkíj: Bűn és Bűnhődés
Madách: Ember tragédiája
Gogol: A köpeny, Az orr
Jókai: Az aranyember
Mikszáth: Tót atyafiak, A jó palócok, Beszterce ostroma