Könyvek

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Milyen rendszerességgel olvasol könyvet?

Alapjaiban véve rendszeresen
36
51%
Hébe-hóba
24
34%
Csak ha nagyon muszálly XD
10
14%
 
Szavazatok száma: 70

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

1. Ki milyen könyvet olvas jelenleg? -Laurell K. Hamilton - Leláncolt Nárcisszusz (Anita Blake sorozat)
2. Ki a kedvenc íród/költőd/akármid? - Laurell K. Hamilton, H.P.Lovecraft, Lőrinc L. László
3. Kedvenc könyv? - Gyűrűk ura, Harry Potter sorozat, Anita Blake sorozat
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi, szexkönyv :roll: ) - horror, fantasy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára *Dóri* 2007. feb.. 4. 17:45-kor.

Avatar
Edy
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005. máj.. 21. 2:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edy »

1. Ki milyen könyvet olvas jelenleg? -Most fejeztem be a Battle Royale-t Takami Koushun-tól.
2. Ki a kedvenc íród/költőd/akármid? -nincs igazából kedvenc, elég válogatós vagyok
3. Kedvenc könyv? -Gárdonyi Géza - Ida regénye
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi, szexkönyv) - krimi annyira nem, de minden más jöhet. Jó azért a realizmus termékeit ha lehet próbálom kerülni. XD

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Axel »

*Dóri* írta:Anita Blake sorozat

hehe a kis vámpír vadász XD

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Axel írta:
*Dóri* írta:Anita Blake sorozat

hehe a kis vámpír vadász XD
Naná :wink: :jó:
Ki szereti még az Anita könyveket? :D

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

hehe, nekem való téma :D én a kis könyvmoly. Csak éppen nincs elegendő időm olvasni :( Ja, s angolul olvasok, mert szeretem az eredetiséget. nem vagyok fordítás-fan. Kivéve oélyan könyvek, amiknek nem is angol az eredeti nyelvük.


1. Ki milyen könyvet olvas jelenleg?: többet szoktam egyszerre, mert szokásom nehéz olvasmábyokat választani, ami nem pihentetnek, s oylankor váltani kell. Most mennek: Nyomorultak (írót remélem tudjátok), Anne Rice-tól a Memnoch. Mindig félbehagyom a sorozatot. S amit effektíve olvasok, elméletileg: Micheal Cox: Meaning of th Night. Ez egy kcisit eltért az eddig olvasott könyvektől,d e tetszik. ja, és ide tartozik ez is?: Donald O. Hebb: A pszichológia alapkérdései. Most főleg ezt olvasom a szabadidőmban (azaz a kevésbé érdekes tanórákon)
2. Ki a kedvenc íród/költőd/akármid? Anne Rice, Darren Shan, Oscar Wilde, Francois Villon, Ady Endre
3. Kedvenc köny?: soook.... Stevenson: Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde, Darren Shan Saga, Demonata sorozat Darren Shantől, Vampire Chronicles sorozat Anne Rice-tól, Dan Brown: The Da Vinci Code, Gyűrűk Ura + Szilmarilok Tolkien-től, s a Harry Pottert is szeretem.
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi, szexkönyv): horrorok, vámpíros/démonos dolgok, romantikus irodalom, főleg a francia (mint a Nyomorultak, Jekyll és Hyde és Az operaház fantomja), s lényegében bármi, aminek jó s sztorija és megragad.

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Az jó, én is szeretek angolul olvasni :) De fordítani is szeretek. :ugrál:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

*Dóri* írta:Ki szereti még az Anita könyveket? :D
Én ugyan még életemben nem találkoztam vele, viszont képregényeket gyűjtök, és hamarosan megjelenik ez: klikk :)

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Húú dejó :éljenz: Ilyen nekem is kell!

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

most douglas rowlandtol a cherubion alkonyát olvasom kedvenc könyv nincs inkább sorozatok pl salvatore sötételf sorozatai raymond e feist az igazság keresője sorozat és annak folyamodványai.stb stb. leginkább a fantasy-t olvasom de tul képp mindenevő vagyok.

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

1? : Leslie L. Lawrence A felakasztott indián szigetén; Mekszikóváros Éjszaka(Vámpír a Maszkabál kiegészítő könyv)
2? : Leslie L. Lawrence, Robin Cook, Stephen King, Francois Villon,
3? : Sziget a Ködben, Miranda koporsólya, Kicsik, Kicsik Nyomában, 1* kristálykoponya, Az ördög fekete kalapja, A vérfarkas éjszakája, A vérfarkas visszatér, A Vadász, A Fekete Anya Kígyója, Az Üvöltö Bika, A hosszú szafari, Monszum :arrow: ezek mind L.L.Lawrence könyvek. A Lendvay sorozatoktól az életművekig mindent leírtam amit szeretek. Ezek a könyvek azok amiket már többször is kiolvastam egymás után.
A holt költők társasága; Az utólsó ember; Nyugaton a helyzet változatlan; Piszkos 12; (ezen könyvek íróinak a neve most nem ugrik be)
A ragyogás, Halálsoron :arrow: Stephen King; Mutánsok :arrow: Robin Cook;
Valamint amit minden nap forgatok a kezemben ujra és ujra :arrow: Vámpir a Maszkabál. És amit ujra el fogok olvasni :arrow: A Resident Evil magyarul megjelent részei. Most hirtelen ennyi jutott eszembe :roll: .
4? : Schifi; Horror; Fantasy; Orvosi Krimi-schifi; Krimi; Háborus; Katonai; és az életszagú "dokumentum könyvek" pl: Az Ártatlanul Halálra ítéltek
:arrow: :arrow:

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Leon »

Most én épp: Gergő ésa Táltosviadalt olvasom Böszörményi Gyulátol és ma A Da Vinci Kód Dan Browntól
Kedvenc könyveim: Harry Poter, Gyűrük Ura, Gergő sorozat, És a klasszikus magyar könyvek (Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig stb.)
Kedvenc írom: J. R. R. Tolkien, J. K. Rowling, Böszörményi Gyula, Moricz Zsigmond :D
Kedvenc müfaj: Hát Fantasy minden mennyiségben

Ez vagyok én, Valaki olvasta már a Da-Vinci Kódot? :D

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Leon írta:Ez vagyok én, Valaki olvasta már a Da-Vinci Kódot? :D
*látványos módon öklendezik és elkapja az ideg*
Az ezen felüli véleményem az előző lapon olvasható...

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én most Nádas Pétertől olvasom az "Égi és földi szerelemről"-t. (Ezt egy ismerősöm adta oda, még nagyon az elején vagyok, szóval nem mondok véleményt.)
Valamint Oscar Wilde műveket.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jelenleg ezeket olvasom:
Dragonlance - The war of souls volume II - Dragons of a lost star
Eddig nagyon tetszik, bár néhány dolog eléggé megtépázta az idegeimet.
Az elfek mentalitása kiborító (tisztelet a kivételnek) és az elvakult, fanatikus papnőktől is kiráz a hideg. Viszont nagyon tetszik, hogy A nyári tűz sárkányai után (ami szépen lezárta a történetet) ilyen jó folytatást tudtak írni. Kétség kívül nyomasztó a hangulata, de :jó:

Aztán egy kicsit más kategória:
Füst Milán - Látomás és indulat a művészetben
Még csak az elején tartok, de mindenképpen érdekes.

És egy harmadik is (tudom, nem kéne egyszerre ennyit ^^):
Paulo Coelho - The devil and Miss Prym
Ezt még ősszel kezdtem el, pont a felénél tartok. Nem mondom, hogy rossz.
De Az alkimista és a Veronika meg akar halni valahogy izgalmasabb voltak.

Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Hozzászólás Szerző: vossler »

Én most az Eragont olvasom sokkal jobb mint nézni filmben(még nem láttam)az 500 oldalbol 450-nél tartok :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Mit olvasok: John Killens - Aztán mennydörgést hallottunk, és Dűne Eretnekei (harmadszor)

Kedvenceim: Frank Herbert (nanáááá!!!) H.P Lovecraft (mesteeeerrr....) E. A Poe (a mester mestere..) Philip K. Dick ( talán a legnagyobb író?....de a legőrültebb! )
Stanislaw LEM (Solaris-ért külön hála) Lewis Caroll (álomvilágom fele...)

Kedvenc könyv: Naná, hogy a Dűne ciklus!!! (de csak a Frank Herbert álltal elkövetett részek! ) H.P Lovecraft : Zarándokút Kadathba, Lewis Caroll: Alice csodaországban, Philip K Dick: Álmodnak e az androidok elektronikus bárányokkal és Csordulj könnyem mondta a rendőr, Michael Ende: Végtelen történet húúúú és most több nem jut eszembe...

Kedvenc műfaj: Lem-nek, Asimov-nak, Frank Herbert-nek és K. Dick úrnak hála a Sci-fi.... e mellett Lovecraft művei, amiket nem nagyon lehet sehova sem sorolni... :roll:

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Könyvek

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Zid írta:Látom, még ilyen topic sincs, szóval itt a helye :)

1. Ki milyen könyvet olvas jelenleg?
2. Ki a kedvenc íród/költőd/akármid? XD
3. Kedvenc köny?
4. Melyik a kedvenc műfajod? (fantasy, krimi...)
1:Legendás hadműveletek a II.vh-ban
2:Kurt Rieder
3:az egyes válaszban
4:történelmi

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mahdi írta: Kedvenc könyv:......Michael Ende: Végtelen történet ....
:sokk: Imádom azt a könyvet! A filmek is jók (a 3. részt nem láttam) és a könyv is egészen fantasztikus *.*

Mellesleg pedig csupa olyan címet soroltál föl, amiket a közeli jövőben én is el szeretnék olvasni :) Kutakodtam is a suli könyvtárában, de naná, hogy pont az nincs soha, ami érdekel -_-

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Uh, ismerős ez a Végtelen történet. Légyszi mondjatok róla valamit,mert most így hirtelen nem ugrik be.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

B@ssza meg én régen rengeteg könyvet olvastam, de már vagy 2éve kezembe nem került egy sem, csak manga. :? Túl vagyok ezen az érettségin, tuti elmegyek az egyik könyvesboltba és beszerzek egyet.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

mahdi írta: Michael Ende: Végtelen történet húúúú és most több nem jut eszembe...
Ezt a könyvet már ezer éve el szeretném olvasni.
Egyszer nem tudnád odaadni? *szép, csillogó, bociszemekkel néz*

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

mahdi írta:Mit olvasok: John Killens - Aztán mennydörgést hallottunk, és Dűne Eretnekei (harmadszor)

Kedvenceim: Frank Herbert (nanáááá!!!) H.P Lovecraft (mesteeeerrr....) E. A Poe (a mester mestere..) Philip K. Dick ( talán a legnagyobb író?....de a legőrültebb! )
Stanislaw LEM (Solaris-ért külön hála) Lewis Caroll (álomvilágom fele...)

Kedvenc könyv: Naná, hogy a Dűne ciklus!!! (de csak a Frank Herbert álltal elkövetett részek! ) H.P Lovecraft : Zarándokút Kadathba, Lewis Caroll: Alice csodaországban, Philip K Dick: Álmodnak e az androidok elektronikus bárányokkal és Csordulj könnyem mondta a rendőr, Michael Ende: Végtelen történet húúúú és most több nem jut eszembe...

Kedvenc műfaj: Lem-nek, Asimov-nak, Frank Herbert-nek és K. Dick úrnak hála a Sci-fi.... e mellett Lovecraft művei, amiket nem nagyon lehet sehova sem sorolni... :roll:
Majdnem totál megegyezik az ízlésünk! :shock:
A Végtelen történetet én is elolvasnám... azt mondják, jó.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sachi: Jah, a filmek is jók, bár a második nekem már kissé sántított. A könyv pedig egyszerűen fantasztikus! :wink:

Kult44: Hááát....izéééé..... láthattad filmben, mert régen még többször játszották az m1-en. Azonkívül egy srác fehér szerencsesárkányon röpköd és megmenti a legfurcsább világot, ami csak létezik....aszem ennyi jut eszembe... :D :D :D

Zorgika: Ő....hát....tudod, hogy neked mindent.... :pirul: :D
Egyszer majd kölcsön adom! :wink:

olf: Ennek örülök! :D Érdemes elolvasni, főleg azoknak, akik szeretik a meséket. Bár a végtelen történet a komoly mesék közé sorolható, és nem igazán gyerekeknek való, azért mindenki megtalálhat benne valamit, mert iratlan sok mondanivalója van, és nagyon szép!

Jahhh...és ha már itt tartunk a kedvenc műfajaimhoz nem írtam be az eposzokat (főleg Gilgames, és Summer teremtéstörténet) és a meséket (Az eredeti Mic imackó 8) , VT, Alice....stb...). És elkezdtem olvani a Kalevalát is másodszorra. Nagyon ajánlatos! :wink:

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

A Rémségek Cirkusza vagy hasonlo vámpíros 12 könyves valaki halott róla?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Én igen! 8) Darren Shan-tól a vámpiros könyvek! Nagyon jok!