Manga

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Most kövezzetek meg, de szerintem tényleg túl sok a manga. A kiadók bevállalnak egy rakás sorozatot, de csak 1-2 megy normálisan, a többiből meg félévenként, vagy talán durva túlzással ha évenként megjelenik egy-egy kötet. Sokkal értelmesebb lenne, ha egy normális ütemet tudnának tartani, mint pl az Árnybírónál. Kevesebb kellene, jobb minőségben! ;) (magánvélemény...) :roll:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Osztom a véleményed.

Szerk.: Nade ááááááh Lidércfölde 2 OwO Ez kell! : D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Szacsi írta:Osztom a véleményed.
És mennyi jön ki? :mrgreen:
(bocs, ma idióta napom van! :D )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát természetesen 3,14 a gyök alatt. :1eye:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Tarot Café 7
Tetszett a legeslegvége, de összességében maga a kötet már kevésbé.
Olyan Tarot Café-san lettek elvarrva a szálak (magyarul nem mindig volt benne logika) és mindenki hozta a formáját: Pamela szörnyen naiv, Bélus megint pózolt egy kicsit egy kis szájcsücsörítéssel, Ash meg...Áhh, inkább hagyjuk <D

Lidércfölde 2
Ez viszont megint zseniálisan jó 8)
A sírásó tanár egyre szimpatikusabb, Dínó végre nagyobb szerepet kapott, az alkotó hölgy humora meg továbbra is nagyon bejön.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Ez a Lidércfölde tényleg ennyire jó? Elég sokan említették már, hogy nem rossz.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Tarot Cafét én egyszerűen képtelen vagyok elolvasni :roll: Már nem is tudom mióta próbálkozok nekiveselkedni az utolsó pár kötetnek, de annyira rossz hogy az valami fantasztikus.

De ami a csúcs, az az Éjféli opera. Ez az oldal pl egy az egyben olyan, mint amit egy kevésbé tehetséges nyolcadikos diák füzetének hátuljába rajzolgatva el tudok képzelni. Máshol nem igazán...
De a részletek is gyönyörködtetőek. Érdemes megfigyelni például ezeket a míves, toldott-foldott szövegbuborékokat: link. Lol. Még szerencse hogy ingyen kaptam a kötetet!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

No igen, Az éjféli opera csak úgy dúskál az ilyen zseniális jelenetekben.
Egyébként amikor megnéztem azt a trancsírozós képet, amit linkeltél, meg elolvastam hozzá a szöveget...hát kisebb röhögőgörcsöt kaptam : lol:

A Tarot Café-val kapcsolatban meg... Csak nekem tűnt egy kibogozhatatlan gubancnak az egész történet vagy nem velem van a baj? <D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Figyelem! Figyelem!

!!! Manga, vagy "Nyugati, Európai, hagyományos" és egyedi stílusú rajzolókat keresek !!!

Egy új készülő képregénynek lenne szüksége rajzolóra. Előző megjelenések, és promóciós anyag előny, de nem feltétel. A képregény egy bizarr, sötét hangulatú, közeli jövőben játszódó misztikus Sci-fi.
Csak komoly munkára és áldozathozatalra kész "versenyzők" jelentkezését várom. A jelentkezők kapnak egy rövidke részletet, és néhány pontosabb karakterleírást. Ezek megrajzolása alapján lesz elbírálva a "győztes avagy kiválasztott".

Ha van ismerősötök, aki elvállalná, kérlek küldjétek el ezt az üzenetet neki is.
A cím amelyre a jelentkezést várom: mahdi@citromail.hu

Köszönöm.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Áh, épp ajánlani akartam azt a bizonyos topikot a kepregeny.net-en, de látom közben már megtaláltad :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Egen! :D És szerencsére akad is jelentkező bőven! Győzök majd válogatni! :D :D :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Látom sikerült rögtön összeismerkedned a szakma önjelölt megmondóemberével ("Tony" néven fut). Sok szerencsét :lol:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nos igen. De egyenlőre bírom még a szótengerek árját! :D :mrgreen:
(és hát ugye te is jól tudod, az én EGÓM sérthetetlen! 8) )

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Emtrexx írta:Látom sikerült rögtön összeismerkedned a szakma önjelölt megmondóemberével ("Tony" néven fut). Sok szerencsét :lol:
Nah igen, róla én is sok szépet és jót hallottam. :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nos valami értelme csak volt annak, hogy oda is elkezdtem járni! :D Kaptam egy komolyabb ajánlatot is, (egy képregénysorozat megírására! :) ) és még várok pár választ kiadóktól is, ráadásul megtanultam végre képről képre, dinamikában, elhelyezésben, méretben stb... is alaposan kidolgozott képregényforgatót írni! :mrgreen: :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

A továbbiakban is hasonló kitartást és lelkesedést kívánok! :yes:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Pampararapararammm. Csak hogy megtörjem a csendet :O

Hellsing 1-2-3
Hmmm. Nagyon jó a magyar szöveg, kb. kötetenként kétszer garantáltan rám jön a röhögőgörcs (vagy csak én nevetek mindenen?!). Az ára 2000/kötet (ijjjj), duplaborítós, vicces kemény fedéllel és.... Nagyon pózőr az egész, de hát ezért szeretjük a Hellsinget X D

Nem látom, hogy írtam volna, úgyhogy: Rémmetró vol. 2
Még valamikor a múlt évben volt hozzá szerencsém. A kötet végén az egyik vicces miniképregényen kívül (ami tényleg vicces volt :) ) nem sok jót tudok róla mondani. Továbbra is ugyanolyan középkategóriás a cucc : (

Apropó...A minap bementem egy Alexandrába és majdnem dobtam egy hátast a hatalmas manga kínálattól O_O Kb. faltól falig (jó, nem 10 méteren..) mangák...magyarul.... Persze voltak szép számmal nyugati darabok is. : )

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

A Hellsinggel én is szemezek egy ideje, de pontosan az 'ijjjj' miatt nem jutottam még el addig, hogy... :D Viszont rájöttem, hogy egy helyen én kedvezményesen meg tudom venni, ha árulják ott. És van rá esély, mivel kapható ott az Árnybíró, Vámpírvadász D... Úgyhogy nagyon is elképzelhető. :mosoly: Persze horribilis összegeket így se tudnék spórolni. :alien:
És igen pózőr, és igen, ezért szeretjük. :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én pedig újból hangot kell adjak azirányú vélekedésemnek, hogy szerintem továbbra is az Árnybíró a legjobb képregény a full hazai keleti+nyugati képregény kínálatból. :love:
Árát, terjedelmét, történetét és rajzait tekintve is. Bár még csak a tizedik kötetnél tartok, de csak kézbe kell venni, és kinyitni X és Y hosszú ideje várt találkozásának oldalainál, és magáért beszél. Zseniális panelezése olyan szinten iskolázza le még a közel tökéletesnek tartott Death Note-ot is, hogy én nem is értem, miért érik csak közepes dícséretek a sorozatot a hozzáértők részéről :o
Ki hol tart benne?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Kérdésedre válaszolva: a 16. kötetig jutottam, de a 17-en már nem tudom átrágni magam, mert koreai nyelvtudásom megegyezik a nullával : D (Természetesen csak 11-ig van meg magyarul, a többi scan :> )

Tényleg jó kis sorozat, nekem is nagyon tetszik :) Bár valószínűleg még ennél is jobban tetszene, ha nem láttam/olvastam volna előtte Berserk-et, mert így már kicsit kiszámítható benne egy-két dolog. Nade ezt félretéve szerintem is ez a legjobb sorozat a piacon, és az ára is teljesen korrekt :mrgreen:
A rajzolása pedig nagyon profi. Szinte megfájdul a kezem, ha belegondolok mennyit kellett dolgozni egy-egy panelen : D Le a kalappal, tényleg. DE mindezek ellenére nekem nem ez a stílus áll legközelebb a szívemhez, a nagy kedvenc még mindig a sima Gunnm (razilag és történetileg is :>)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekem (többek között) az tetszik az Árnybíró rajzaiban, hogy hogyan egyensúlyoz a rajzoló a képkockákban a világos és a sötét foltok elhelyezésével. Amikor két képkocka egymáshoz ér, meg kell oldani, hogy az összeérésnél egy világosabb és egy sötétebb felület találkozzon, különben egybefolynak. Ez minden egyes alkalommal új és új kihívás a rajzolónak, és minden egyes alkalommal mintaszerűen meg is oldja. S ezen felül még arra is kell vigyáznia, hogy a komplett oldal egységes sötét-világos aránya is egyensúlyban legyen, és ne "boruljon" az oldal valamelyik irányba.
Számtalan manga van, ahol ezek a problémák már eleve fel sem merülnek, mert a képkockák sosem érnek egymáshoz, vagy a hátterek csak minimálisak és szinte mindig világosak.
Tehát Jang Kjung-Il lényegében a saját munkáját nehezíti meg. Az itt-ott elképesztő (néhol már-már túlzó) részletgazdagságról pedig már ne is beszéljünk :)

Oh, bocsánat az unalmas elemzésért XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem nem nem, nem unalmas. Nagyon is igazad van, ezeket a dolgokat én is folyamatosan figyelem (mármint olvasáskor, vagy akár amikor én rajzolgatok). És tényleg a saját dolgát nehezíti meg XD Főleg a tónusozással, meg azzal, hogy hajszál pontosan húzza ki a vonalakat (egy Blame! például ilyen szempontból könnyebben rajzolható szerintem, mert sokkal 'firkásabb', ami persze egyáltalán nem baj :> ). Egyébként bosszantó, mert a mangák többségében tényleg csak pár vonalas környezet ill. háttér van (tisztelet a kivételeknek) és tulajdonképpen csak a szürke tónusok dobják meg igazán. Ilyen szempontból ami szerintem egészen zseniális (az Árnybírón kívül ugye :mrgreen: ) az az Akira. Hát...Ahogy azok az atomrobbanások meg vannak rajzolva, amint szétviszik a várost a hatalmas irodaházakkal...Döbbenet. Persze neten most még véletlenül se találok képet, amit belinkelhetnék, minegy. Aki olvasta, úgyis tudja, mire gondolok, aki meg nem...Az sürgősen pótolja :zsaru: Az Akira mellet meg hát ugye Gunnm Gunnm Gunnm minden mennyiségben X D Tudom, már mindenki unja, de akkor is zseniális. (Természetesen erről sincsenek fönn jó képek ^^ :klikk) Ott van még a Nausicaa is, aminek nagyon egyedi és hangulatos a rajzolása, de itt viszont már néha annyira részletezve vannak a dolgok, hogy áttekinthetelenné válnak a rajzok. Ilyen részek az Árnybíróban is voltak a tömeges vagdalkozásoknál pl.


***
Jah, Berserket kihagytam. A nagyonsokadik kötetek már valami egészen csodálatosak, részletgazdagok, Tudjukki visszatérésének pillanata pedig zseniális.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Árnybíró 12. kötet zseniális, végre megtudjuk mi történt régen, hogy lett kampec a birodalomnak, csak az a baj az egésszel hogy a 13. kötetre is durván fél évet kell majd várni ? :?

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Hohóóó, kijött végre a 12. kötet? Egh, kár, hogy le vagyok égve. :?

És Emtrexx elemzése nekem sem volt unalmas, mert ezeket rendszerint én is figyelem, mikor olvasok. És az Árnybíróban nagyon szép megoldások vannak. Szeretnék több ilyet látni. :követel:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Manga

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szacsi: ez a Lidércfölde tényleg nagyon jó :D kicsit herripotter, de nagyon rendben van, azt hiszem beruházok a köv részre is :juppi: