Tanácsok kezdő rajzolóknak

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)

Mennyire értesz a rajzoláshoz?

Nagyon,profi vagyok
3
9%
Úgy nagyjából
7
21%
Átlagosan
10
29%
Nem nagyon
4
12%
Egyáltalán nem
10
29%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

Barcsai Jenőt rendszeresen forgattam én is modjuk hivatalból mert a műtőbe kell az anatónia,de pl annak idején tetoválni is ebből tanultam,nálla részletesebben nem nagyon van alkotó aki igy tudja az emberi testet ábrázolni egésszen az érrendszerig ami világszinten is egyedülálló. ha tanulni akartok nálla jobb nics. a rajz abc-t is érdemes megvenni tőlle mert az alapoktól kezdve építi fel a könyvet és azért még haladók is tudnak belőlle meríteni.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem csak egy könyvem van tőle, de pont nem az,
amelyiket kérdezed, de szerintem az is színvonalas lehet 8)

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

Köszönöm az információkat!
Emtrexx,meg mindenki!Nos anyit tudok csak a Rajz ABC-ről,hogy ez sem olcsobb 5 ezer forintnál,ha jól emlékszem!
Mindenesetre biztos hogy meglepem vele magam karácsonyra,ha megvan vázolhatom,hogy mi van a tartalomjegyzékben!Látom,hogy Ti sem pálcikaémbereket rajzolgattok :wink: ,ezt a hozzászolásokból szürtem le!Ezért lenne még egy kérdésem!Én nekem még mindig örök nyagy hibám,a könyv ellenére,hogy elkezdek valakit(nö,férfi) szemből(frontálisan) rajzolni,és mellkas magaságában mindig félprofilban folytatom,ez kicsit bosszantó!
Ez a hibámat a Művészeti anatómia orvosolta de még nem tökéletes!Valaki tudna esetleg egy olyan könyvet,ami még ezzel foglalkozik?
Még mindig köszönöm a segítséget! :wink:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem az igazán hasznos az lenne ha megpróbálnál élő modell után rajzolni, ahol körbe tudod járni amit rajzolsz, és sokkal jobban fogod látni hogy mi merre fordul. Könyvből nem biztos hogy mindez teljesen jól elsajátítható (persze azért nem kizárt).
A férfi és női testről láttam nemrég a Vatera.hu-n könyveket, az egyik címe a Női akt volt asszem, a férfi rajzokkal foglalkozóé pedig Manathomy. De nem biztos hogy ilyenre van szükséged.

Szintén hasznos lehet még, ha telepítesz a gépeden valami 3D-s tervező porgramot (pl 3D studio) és abban megnyitsz egy férfi vagy női test-modellt. Ott aztán tudod körbeforgatni és minden felöl megfigyelni. Legalábbis én néha használom ezt a módszert ha rajzolok.

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

Emtrexx!
Nagyon köszönöm a jótanácsot!Sajnos modellekből nincs sok jelentkező!Még a párom se lenne elég türelmes hozzám ezen a téren szerintem!
Sajnos velem az a baj,hogy rajztudomány ide vagy oda nekem sokat számít az is,hogy mennyire van kedvem dolgozni-rajzolni!Nos a 3D-s programot kipróbálom,nem rossz ötlet!Ami azt illeti,gépen még soha nem dolgoztam,Nekem csak ceruzás,szén,és egy-két tussal rajzolt alkotásom van!Soha nem jutott eszembe hogy felvigyem a gépre bármelyiket is és ott huzzam ki!Nos talán kis szabadidőmet majd rááldozom és megpróbálok a gépen is rajzolni!
Mégegyszer köszi!!

Avatar
Edea
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006. júl.. 6. 12:26
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edea »

Sziasztok!
Én nem vok profi rajzos, néha-néha firkálgatok. Könyveket én is vettem dögivel, meg próbálok szenvedni a Photoshoppal is, de inkább csak bénázok!!!!!
Viszont nagyon szerencsésnek mondhatom magam,mert minden szintű "előképzetlenségem" ellenére sikerült csatlakoznom egy csapathoz,akik a Fanarttól, a saját rajzokig,mindenféle rajzban utaznak. Nekem lelkileg többet segítettek mint az okoskodó "ex-rajztanárom",aki csak az önbizalmam tudta fejleszteni, azt is visszafelé. Egy amatőr csapat vagyunk mi, az oldal a saját szórakoztatásunkra rajzolgatunk, de szerintem érdemes elbóklászni arrafelé, főként, hogy Főszerkesztőnk rajzversenyt írt ki a napokban, amelyre olyan emberkék is jelentkezhetnek,akik nem tagok a klubban. Szerintem kukkantsátok meg az alábbi két linket.
az egyik HBdudu Fanart oldala (ő a mi főszerkesztőnk) Itt FF fanartokat találhattok(többek között)
http://gportal.hu/portal/hbdudu/


illetve a klub címe:
http://gportal.hu/portal/amklub/
(itt Lona Könyvtár alatt találtok egy-két FF Fanartot is, de ezek átalakított másolatok csupán,vagyis inkább az én bénázásom,afféle szárnypróbálgatás) Profi rajzosok! Lécca ne nevessetek ki,jó,mindig utólag veszem észre a hibákat,amikor már készen van a rajz :))
Ha pedig érdekel valakit a tavaszi rajzverseny, jöjjön a klubra jelentkezni, várjuk szeretettel :D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Nyah, szóval még mindig nem tudok normálisan megrajzolni egy szimpla álló figurát sem, úgyhogy szeretném megkérdezni, szerintetek milyen hibákat követtem el ezen a rajzon, és hogy lehetne őket kijavítani:
Kezdetleges Zidane-firka (<- De ez most tényleg "very random" és naon szörnyű... :oops:)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A...jobb lábának picivel beljebb kéne lennie, a jobb vállának lejebb, a balnak feljebb. Szóval, itt van segítség, hogy pontosan mire gondolok -> klikk

Ezen kívül a nyaka picit rövidnek tűnik és... a tekintete olyan üres <3

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Ah, köszönöm! :tiszteletem:
Majd egyszer talán kijavítom / befejezem / kiszínezem. :) Az a baj, hogy gyakran elkövetek egy-egy ilyen 5 perces firkát, aztán "Hű, de pocsék lett!" felkiáltással otthagyom. Őrizgetem pár hétig / hónapig, aztán kidobom. :|

Egyébként rájöttem, hogy 8-9 évesen még egész jó embereket tudtam rajzolni. -> Klikk :lol:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

:D

Én meg tegnap egész éjjel rajzoltam és most kicsit fáj a kezem.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Amarevia írta:A kopizás egész jól megy. XD
XD Én is csak ebben vagyok jó. XD

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

Jó régen emlitettem, hogy meg szeretném venni a Barcsay féle könyveket. Nos sikerült is. Majd 12 ezer forintot hagytam a könyvesboltban. Igaz ezek nem is Jenő bácsi könyvei. Mind a kettő Szhunyoghy András neve alatt jött ki. Az egyik a már fent emltett Rajz ABC. Szerintem ebből még a profik is tanulhatnak egy keveset. Ennek az ára volt 599O (O=nulla, nem magyar a gép :) ).
A másik a Portré és Kézrajzolás. Ennek az ára 499O Ft. Nem olcsó, de jó nehéz és vaskos könyv. Nekem az egyes rajzokhoz, vázlatokhoz tartozó magyarázat jobban tetszik mint a Jenőbácsi féle Müvészeti anatómiában. Röviden ennyi.
Majd ha a könyv végére érek és megtanulom a lényeget, linkelem a rajzokat. XD
:arrow: :arrow:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nálam is van most egy igen hasznos könyv: Az ember művészeti anatómiája.
Ez Szunyoghy András és Dr. Fehér György neve alatt fut. (Azt gondolom nem kell mondanom, hogy ki írta és ki rajzolta)
Nagyon sok használható dolog van benne, szóval akit tényleg érdekel ilyen téren a rajzolás, annak ajánlom figyelmébe.

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Leon »

Nekem, azthiszem megvan a Rajz ABC és valami 13 -14 E ft körül van. Mindfen benne van, a csendélettől az aktig.. Ja és van vagy 3 kg XD

zsineg15

Hozzászólás Szerző: zsineg15 »

lécci küldjetek 1 linket ahol magyarul leírják hogy kéne rajkzolni!

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

zsineg15 írta:lécci küldjetek 1 linket ahol magyarul leírják hogy kéne rajkzolni!
Személy szerint nem tudok linket, de a már korábban említett Barcsay könyv helyett, most ajánlanám neked a Szhunyogi András könyveket.
Én abból tanulok, és rajzolok. Nagyon jó, és sajnos nagyon drága. Potom 10 Ezer/ könyv. Neked viszont elég a Rajz ABC kezdőknek és haladóknak 6000 ért.
:arrow: :arrow:

Avatar
kosuke
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007. márc.. 5. 14:18
Tartózkodási hely: mindenhol ott vagyok!

Hozzászólás Szerző: kosuke »

Én is személyszerint szeretek rajzolni. Csak mindig elfogy az ihletem.
Belekezdek valamibe aztán a felénél rájövök hogy, ez így még sem ál jól.

De a múltkor a suliba :) megpróbáltam lerajzolni Hell Girl-t egész jó lett csak 1 kisebb átalakítást végeztem rajta.
Most pedig próbálok FF-es karaktereket meg szörnyeket rajzolni csak nem mindig sikerül olyanra ami nekem is megtetszene.

A rajz ABC-t hol lehet megvenni :?: Mert érdekelne

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én úgy tudom, hogy a Libri-ben kapható, valamint, ha emlékezetem nem csal az Alexandrában is láttam. Tehát, nézz be egy nagyobb könyvesboltba és valószínűleg megtalálod. :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én most épp egy 5GB-s gyűjteményt töltök, amiben több száz könyv és leírás van a hagyományos rajzolástól kezdve a képregény- és mangarajzoláson át az animáción kereszetül a photoshop trükkjeiig mindenről :) Azt hiszem ezzel elleszek egy darabig :D

Bár nyilván jobb lenne mindez igazi könyvben, magyarul, de hát ilyen témákban ha van is könyv általában nagyon drágák :(