Könyvek

Ez mindenféle a Final Fantasy-val kapcsolatos, vagy más témájú novella, vers, képregény közlésének és megbeszélésének helye. Jó olvasgatást :)
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Könyvek terén én még a klasszikusoknál tartok.
Most pl. a Dűnét olvasom, amúgy általában inkább a szkifit szeretem, mint a fentezit. Bár fentezit még nem olvastam nagyon... Meg a végtelen történetet sem. Mondjuk azt terveztem, csak nincs meg otthon. Asszem Michael Endétől csak asszem a Momot olvastam anno "nagyonrégen". De tetszett az írásmódja!
A Star Wars könyveket is csípem, de inkább olyat olvasok, ami nincs meg filmben. Meg a fordulatos és elgondolkodtató könyveket szeretem. Nem rég olvastam az 1984-et. Nagyon siri könyv! :notworthy:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

1984 az tényleg egy jó könyv, és azért eléggé elgondolkodtató. Számomra Lőrincz L. László a király, meg az elmebeteg Stephen King. Az az ember egy őrült. Ó, és Manntól a Halál Velencében.
És egy bajom van az ógörög komédiákkal: nem értem |:DD

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

Zid !
Azt hiszem nagyon egyezik az izlesunk a konyvek teruleten.Nagyon tetszet az 1984 , es az allatfarm .
imadom Stephen Kinget.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Mondjuk ahhoz kell egy elborult elme, hogy megírjon ilyen könyveket. De jó, hogy Guadalajaraban is ennyire szeretik őt |:DD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Stephen kingtől még nem sokat olvastam, de elég kíráj, amit igen! !amazed Az első King könyvem a Rémkoppantók vót.
Az a regény egy mestermű! Lehet, hogy King őrült, de egy elég szórakoztató fajta. :evilgrin:

Ja, és megjegyzem: bár nem sok fentezit olvastam, a Gyűrűk Urával azért megbirkóztam. :boxing:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én Stephen King-től a Borzalmak városát olvastam, nem volt rossz. De ami nagyon bejött ebben a témában az Dean R. Koontz-tól a Téli Hold. Meg Lőrincz LL-től is olvastam pár könyvet, nemtom már pontosan, talán a Kicsik I-II meg a ... a.... ja igen, a Tulpa. Ez utóbbi jó volt!

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Úúú, Tulpa nagyon jó |:DD
Nekem a Miranda koporsója jött be nagyon, meg Vérfarkas éjszakája. Na, az parás egy könyv.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Én Kingtől csak a A sárkány szemét olvastam. De szüleim nagy Vayven Fable, Stephen King és Lőrincz L. László rajongó. Szinte vagy megkockáztatom talán az összes könyv meg van nekik ezektől az íróktól. Az összes üvegajtós szekrénybe van zárva. :D

Mellesleg én még egy könyvtől se tudtam megijedni. 8) Bár lehet hogy csak azért mert még nem olvastam olyan könyvet. |:DD De ha olvastam is akkor se, mert valahogy nem tud megrémiszteni egy könyv.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem, a könyvek legyenek akár King horrorok, vagy 20 éves lányregények :badteeth: , nem tudnak megrémíteni igazából. Én asszem, ezt egy könyv nem is igazán tudja elérni, nincsenek meg hozzá a megfelelő eszközei. Igazából engem inkább elgondolkodtattak. A Rémkoppantókban például néha elgondolkodtam, hogy milyen elborultnak kell lenni ahhoz, hogy ilyne borzasztó dolgokat lehessen írni! |:DD

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Egy másik kedvencem Sade márki. Na, az aztán tud írni durva dolgokat.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Kinget én is szeretem, olvastam pár könyvét + sok könyv alapján készült filmet is láttam...össze se lehet hasonlítani a 2őt.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

De mondjuk A ragyogás az könyvben is meg filmben is jó, de ahhoz kellett a Jack Nicholson

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

a Ragyogást el szeretném olvasni, mert sokak szerint az az egyik legjobb, csak nincs meg és nem láttam még sehol.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

asszem most tölteni fogok King filmeket |:DD

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

Sade hihetetlen ember volt :) most tanultuk irodalomból, de fiatalkorom megkeserítője volt a Justinnel :D wááá azt tényleg csak erős idegzetűeknek ajánlom.
könyvtől még én sem ijedtem meg, csak könyv+környezet összhatástól. a Frankensteint hónapokig nem mertem a kezembe venni, miután olvastam és Justin kivégzésénél villámlott, aztán elment az áram. (asszem néha túlságosan bekerülok 1-2 könyv hatása alá :D )

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

kite írta:Sade hihetetlen ember volt :) most tanultuk irodalomból, de fiatalkorom megkeserítője volt a Justinnel :D wááá azt tényleg csak erős idegzetűeknek ajánlom.
könyvtől még én sem ijedtem meg, csak könyv+környezet összhatástól. a Frankensteint hónapokig nem mertem a kezembe venni, miután olvastam és Justin kivégzésénél villámlott, aztán elment az áram. (asszem néha túlságosan bekerülok 1-2 könyv hatása alá :D )
Az aranyos lehetett! :D
Ja, megvan a 100. üzim!!! 8)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

A Justinből pedig kihagyták a durva részeket. De nekem az volt az első könyvem a márkitól.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

Zid. 11-12 évesen, hidd el a Justin is elég durva volt :D főleg egy nőnemű lénynek...

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Huh, akkor télleg durva lehetett. :D

shelby
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005. dec.. 3. 2:45
Tartózkodási hely: Guadalajara / Mexico

Hozzászólás Szerző: shelby »

Sade Marki-t csak filmben lattam.En olvastam az osszes King konyvet.. Az 1984-et M.orszagon olvastam , es engem lenyugozzott.De egyetertek ez egy nehez konyv.Az irojanak egy kicsit lokottnek kell lenni hogy igy megirja.De olvastam Vayven Fable is , es Lőrincz L. László-tol is.
Imadom a konyveket,rengeteg irotol olvastam mar.
Most a Schindler Listajaval szenvedek spanyolul.Nem konnyu..Beszelni es olvasni az irodalmi nyelvet, HAT........

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Uh, Schindel listája...könyvben...spanyolul...ezt meg kell szereznem

****

A téma itt folytatódik tovább: klikk

Lezárt